Šta je novo?

Amd fx-8320 overclock na 5Ghz

Па шта ако је бољи у бенчмарку, да ли то значи да је и бољи у играма? Наравно да не.
Код графа је другачије, најчешће је боља у играма која има и боље бенчмарк резултате, зато се то гледа.

Ево ти пример одмах, поредио сам мој процесор са 2500к (оба клокована) и у сваком мултитред тесту је мој процесор био бољи, али зато такође у свакој игри сам имао мање fps-a oд другара.
Да се разумемо, иста графа у питању, исти ссд и исти виндоуз.

U cemu konkretno je onda tvoj bolji?
 
У рендеру, као што је и фх бољи од и5. За све остало је Интел кева, свидело се то некоме или не.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk
 
Zar nije render prisutan isto u igricama, onda se vracamo da igrice vide samo jedan thread - dx11 vidi samo jedan thread, ali sigurno neke igrice vide vise tredova i mozda vulkan runtime moze bolje da iskoristi te tredove?
 
Вулкан треба да користи више језгара, мада не знам како то функционише у пракси...
 
Moje neko iskustvo presao sam na i5, sa fx 6300 koji je bio klokovan na 4.5, u world of warcraft dan I noc koliko ga sije intel.
 
CS:GO, Battlefield 3 и Tomb Rider смо тестирали и увек је био бољи интел.
 
bf4 sam igrao na ovom procesoru, radilo mi je sve na ultra jos dok sam imao r9270x, ali ne znam kolko fps je imao.
 
Nije to losa ideja, mogu da kupim 270 pa da joj docrtam x, tako bi ustedeo.
 
OC je na nekih 4.4 za 100 herca manje od fx :)
 
Nazad
Vrh Dno