Šta je novo?

Amd fx-8320 overclock na 5Ghz

nikola797992

Poštovan
Učlanjen(a)
28.05.2016
Poruke
49
Poena
54
Da li je moguce overklokovati fx-8320 na 5Ghz?
Maticna ploca GA-970A-DS3P
Budzet za hladjenje nije problem, samo ne znam koje, trenutno imam ono fabricko.
 
Ако је добар примерак, могуће је.
Само неће моћи на тој твојој плочи

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk
 
Trebalo bi da moze na toj ploci,ali moras neki Phanteks ili Noctua Kuler ako se ne varam.
 
tesko 8320 na pet gigaherZi,to su slabije binovani cipovi.ja na tvom mestu bih trazio meghalems polovan (ne preko 40e sa sve ventovima) i gledao koliko ce da da chip na 1,45v sto je neki maks za tu plocu.da menjas plojku i proc plus kupujes hladjenje...prosto se ne isplati.
 
sve je to bacanje para za tvoj setap.
 
da je ud3p pa mozda da se nadash 4500-4600. za 5ghz treba dosta toga da se poklopi.
 
Pa, sta da radim? kolko ghz najvise mogu da imam sa kojim hladjenjem?
 
kao sto rekoh,polovan meghalems ili u klasi tu do 40e najvise pa koliko chip da na 1,45v,mada je i to nategnuto na toj plojci.
 
Ne isplati ti se to da radis. Najbolje prodaj tu plocu i procesor i uzmi neki Intel i5.
 
Ali svakako koji god hladnjak kupim moci cu da koristim i posle.
 
ti lepo onda polako planiraj kuciste i custom loop hladjenje. :)
 
Imam full tower kuciste moze da stane vodeno hladjenje i vazdusno bilo kojih dimenzija.
 
teshko je naci megahalem za te pare pogotovo josh sa AMD kachenjem, po meni bolje neku noctuu d14 (ili neki drugi dual tower) polovnu za ~50e i natakariti neke lude ventove.
moraju lapovanja, techni metali, ludi ventialtori, i na cpu i na vrm i na soket sa zadnje strane, plojka sa 10 faza, sejbertut, formula, mozda neka giga ud5 i sl, jako napajanje, ultra provetreno kucishte, bolesno dobar primerak itd itd.
suma sumarum previshe gimnastike da bi konachan rezultat bio opet poprilichno inferioran cpu u odnosu na par generacija stariji intel, a ide leto, vrucine....
moj ti je savet da prodash to i jurish neki i7 3770 non K i neku z68/z77 plojku i klokni ga na 4100-4300 turbo sa kulerom od 20e i ima da pokida tog fx-a na 5 ghz.
to bi trebalo da moze da se izbunari za ~250-260e, ili bilo koji i5 novije generacije, haski, skajlejk...sve je bolje od vremeshnog amd-a.
 
Ta ploca ima 4+1 faze... Ne bih se ja tu puno zezao... Uzmi cc 120 za 25e klokni proc na 4.2-4.3(imaces smesne temperature) i uzivaj...
 
Nasao sam neki stari ne korisceni kuler ThermalTake DuOrb, jel on dobar?
 
Где нађе тај крш побогу? :)
 
Verovatno je bolji od ovog fabrickog, video sam da ima dobre komentare na ITsvet.
 
IT svet, је иначе познат по стручним коментарима. :d
Узми lc 120cc као што ти је предложено, то је одавно бест бај кулер...
 
zasto sam ja mislio da je to 6+1+1 naponska...elem,1,4v i ni makac preko.a za to cc120 je puna kapa.
 
imam fx8320 i lc cc 120 kuler. koliko mogu da izguram sa OC a ploča nije neka, msi 970a-g46
 
ps. trenutno sam na 4.2Ghz, dal da ga nasviram još?
 
isto,ako ne i gore,bas je sklj MSi stavljao u FX ploce.od tog low enda ima par asrock i gb ploca koje bi se mogle izboriti sa 1,45v na misice,uz hladjenje naponske,ali generalno treba izbegavati,to je tempirana bomba.m5a r 2.0 je neka donja granica klokovanja fx-a,za pet gegaherci (tj 1,5+ v),kao sto brat demios rece,su od sabljarke pa nadalje.

elem,lutrija koliko ce da da,generalno moze da se ocekuje bar turbo uz zakucanu voltazu (ako je ta naponska uopste i uspe da zakuca) dakle oko 4,3 - 4,4ghz,bas tesko da ce hteti preko pogotovo sto su to ipak slabije binovani cipovi.ja licno na vasem mestu bih to kucao na 4ghz i gledao da undervoltujem koliko god mogu,ionako ne dobijate nista narocito sa tih 300-400mhz.
 
A da ja vas pitam nesto, zbog cega jurite 5Ghz? Sta je poenta i sta mozes sa 5Ghz a ne mozes sa 4.3, 4.4 itd. a das brdo para za mnogo bolju plocu + hladjenje?

ThermalTake DuOrb .........Bas lepo svetli hahahahahahha
 
Poslednja izmena:
Znaci suma sumarum 4,3 - 4,4ghz sa lc 120cc.
A kolko bi mogao da dobijem ako prodam plocu i procesor?
 
I 4.4 tesko...4.2 do 4.3 vrv moze...Meni je fx 6300 na 4.2ghz i 1.31v imao smesne temp sa cc 120...
 
nema veze klokovanje fx6xxx sa fx83xx i fx9xxx.drugi tdp,drugi i naponi.

nikola:

procene su najstrozije zabranjene na forumu.cekiraj kp.com i ovde oglase za cene.

bokins:

sport,kao i svako klokovanje.eno delevic ima nategnute cetiri 290tke,a CF ne skalira i sa tri,kamoli 4.sto ne znaci da taj setap nije epski.prosto receno: sport.
 
Nazad
Vrh Dno