Šta je novo?

Kako proveriti da li je zamenjen grafički čip?

venom2

Slavan
Učlanjen(a)
05.11.2013
Poruke
1,122
Poena
210
Drustvo,odneo sam lap na ciscenje prasine,iskrsao navodni problem sa grafickim cipom,u pitanju je lenovo g580.Samoinicijativno i bez pitanja promenili kao grafiku i traze mi 70e.Ako je crkla grafika dali je to realna cena i kako da proverim dali su stvarno promenili graficki cip?Da ne bude da kudim servisere i da im ne verujem imao je zadnjih dana pre ciscenja problem sa paljenjem zato sam ga i odneo u servis ali mi je problem sto je sve uradjeno a bez da pitaju vlasnika.Unapred hvala ako neko moze da mi kaze koliko je zamena cipa na ovom modelu

Послато са LG-D855
 
http://shop.lenovo.com/us/en/laptops/essential/g-series/g580/

Ako je to model iz linka iznad, to znači da laptop nema zaseban grafički čip, nego je integrisan u procesor.
Traži da ti pokažu šta su zamenili, i traži da otvore laptop i pokažu tragove menjanja "grafičkog čipa".

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
ako to nisi trazio,ni ne treba da platis... pripreti inspekcijom,ili cime vec... nemoj da preuzimas laptop dok se sve ne resi,ima da ga dobijes nazad i da platis samo ciscenje

graficka ako zeza,ne menja se cip obicno... moguce da su ga samo grejali (reflow),ili da su skidali i stavljali ponovo (reball) sto je malo verovatno jer za to treba opasno skupa masina. To inace kosta tako 50-100e, a reflow moze da ti uradi svaka shusha heatgunom
 
Poslednja izmena:
Pogledao sam na itsvet sajtu arhivu LENOVO
G580 se uglavnom prodavao sa integrusom ili sa 710M ili 610M graficku , ako je integrusa otisla morace procesor da menjaju , koji procesor i graficku ima tvoj model?
 
integrusa milion posto nije otisla, al ga zakomplikova darko :D
 
Ako je ovo tvoj model http://forum.benchmark.rs/showthrea...konsultacija&p=3878545&viewfull=1#post3878545 onda ih pitaj koja je crkla 610m ili integrusa , ako je crkla 610m onda ne vredi to 70 evra , takodje ni procesor B960 ne vredi 70 evra tako da je prevara u najavi.

Takodje ako je crkla samo 610m nek ne diraju moze komp da radi i sa interusom , evo ti koliko se sad prodaje B960 ako http://www.kupujemprodajem.com/Intel-B960-iz-ACER-ASPIRE-V3-531G-32639857-oglas.htm oko 1300 dinara , trazi da ti vrate laptop i sam zameni procesor ili pozovi nekog ko zna da ti zameni , dobro je da si otvorio temu posto mi mirise da da su hteli da te prevare.
 
Da druze,ovaj model je u pitanju,i meni iskreno sve je odmah licilo na prevaru,i stvarno neznam kako neko samoinicijativno moze da zameni neki deo i da pokusa tako da te odere.Bas cu danas pitati sta su tacno promenili pa cu vam javiti.Inace lao sam uzeo a 70e mi ne pada na pamet da dam.I da,ponudili su mi i resenje da im prodam lap za 60e za delove ako nemam pare za popravku.

Послато са LG-D855
 
Prijavi ih bre,sta se razmisljas.

Cip ti menjali nisu,moguce da su ga grejali samo. Menjanje kosta daleko vise i neisplativo ne.
 
Evo sad mi kaze da je promenjena samo integrisana?

Послато са LG-D855
 
Lepo bato inspekciju kontaktiraj prva stvar ujutru , nisu te obavestili a uradili su bez odobrenja , po svim pravima koja imas laptop mora da ti vrate a nista ne moras da im platis i imas pravo na tacnu specifikaciju sa potpisom i pecatom sta je menjano..
 
Нешто ми се показује да не дају ни рачун ни спецификацију и да реч инспекција неће да им се свиди. Да ли је то уопште неки нормалан, овлашћен или тако некако сервис? До сада нисам чуо да је неко урадио без питања, ако си га однео на чишћење, то и платиш ако нису питали за још нешто. А шта да су заменили екран, плочу, тастатуру, батерију ... све редом и траже ко зна колико?
Ако си узео лаптоп, само им јави да ниси заинтересован за замену интегруше јер је све добро радило.
 
Lepo bato inspekciju kontaktiraj prva stvar ujutru , nisu te obavestili a uradili su bez odobrenja , po svim pravima koja imas laptop mora da ti vrate a nista ne moras da im platis i imas pravo na tacnu specifikaciju sa potpisom i pecatom sta je menjano..
Kako ne mora? Pa naplatice mu bar dijagnostiku ili mislis da i to treba dzabe da odrade?
Ovo se ne odnosi samo na ovaj konkretan slucaj (ispali su indijanci svakako i ne pristaj na tu cenu popravke) vec uopsteno. Dijagnostika se naplacuje jer niko nece da gubi vreme rasturajuci laptop i trazeci kvar bez naknade.

Nexus 7
 
Mogu samo da mu naplate ciscenje prasine jer je zbog toga lapyop odneo u servis .
 
Apsolutno tacno u ovom slucaju i ne treba da pristane ni na sta vise.
Ovo sam napisao na tvoj komentar da ne mora nista da plati. Nesto mora uvek da se plati. :)

Nexus 7
 
Drustvo,nije problem placanje onog zasta sam odneo lap u servis niti bih pravio pitanje oko toga.Evo trazim mu racun i specifikacije sta je uradjeno on mi uzvraca pitanjem "jel ja to njemu neverujem"?Koliko sam razumeo zamena integrisane ide sa procesorom?Mislim,menja se i procesor ako sam dobro razumeo?Odgovara mi samo da je promenio integrisanu.

Послато са LG-D855
 
Ако је интегруша у процесору ... а што се дијагностике тиче, ту постоје нивои. Може да буде и фрај па се онда погледа и одреди цена поправке и ако муштерија неће, онда ништа. Ако се дијагностика плаћа (по унапред познатој цени) онда сервис мора и да напише шта је све проблематично, што не мора да буде паметно решење јер може и да буде погрешно. Често је могуће да је проблем баналан и да не мора да се отвара и гледа детаљније. У конкретном случају, лаптоп је дошао на чишћење, у сваком случају се отвара и ако је примећен проблем са интегрушом/процесором, онда се позове муштерија и договара се. Све у свему, овде би требало да се плати договорена цена чишћења а ова АПП акција да им остане за неког другог.

Не верујеш му? Ма не, само кажи да су ти рачун и спецификација потребни да правдаш трошкове.
 
Evo trazim mu racun i specifikacije sta je uradjeno on mi uzvraca pitanjem "jel ja to njemu neverujem"?
Ne znam sta si mu na to rekao, ali ja bih mu rekao da mu ne verujem, pa nek gleda sta ce...

Ako se niste dogovorili da bilo sta popravlja, placas samo ciscenje, i aj zdravo


Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa bas to sam i rekao i cekam da mi odgovori ali nesto cuti.Callex pa moram da uzmem racun da bih zeni pravdao troskove inace moze da pomisli da otislo u kafani

Послато са LG-D855
 
@venom2
Plati mu čišćenje laptopa i ni dinara više.

Možeš da zamisliš da si odvezao auto u servis na promenu ulja a oni kažu uradili smo generalnu motora i pokušaju da ti naplate?
To se neće desiti zato što ne može da prodje, niko ne bi pristao na to.
Ovde u ovoj situaciji sa laptopom će poneko i da pristane, zato i idu APP sistemom...
 
Ovakav slucaj da se desi niko ne bi pristao prosto je .
Odneo sam laptop na ciscenje od prasine i to kosta 10 evra .
Nakon dan , dva dobijam poziv da odem po laptop , dodjem i oni mi tamo pricaju trebalo ovo trebalo ono . A niko me nije kontaktirao pre eventualnog menjanja , popravke i uradili su to na svoju ruku . Licno meni to da se desi ja im ne bih ni to ciscenje platio , uzeo bih laptop i rekao caoo.
 
Evo ponudjeno mi je posto odbijam da platim a kao njihova greska da platim pola tj 35e a 35 e ce da povuce on i ako nosim da proverim dali je nesto radjeno na lapu necu da imam garanciju na grafu koju je promenio.Ja mislim da on mene zaebava

Послато са LG-D855
 
Sve dok je ovaca nece falit' vune... Tako peva Dubioza.

Ovo je realna slika naseg naroda, i strucnosti, profesionalizma nazalost. Ne da mu ne bih platio, vec bih mu siju zavrnuo sto je popravljao nesto ako to nije dogovor. Tu staje svaka prica.

edit: Druze ne znam koliko imas godina, ali budi musko i ne daj da te govedo prevari. Moze taj serviser biti i najbolji na balkanu serviser, nije covek- prvo je radio nesto bez dogovora u nadi da ce izvuci novac od tebe. Dalje, pitanje je da li je uopste nesto popravio, da li je bio kvar uopste nekakav. Treba lepo samo da ga oteras ko kerinu, pa ako je serviser i u pravu, sledeci put ce znati da kontaktira musteriju, a i ti ces valjda nauciti nesto iz ovoga.
 
Poslednja izmena:
Ne da mu ne bih platio, vec bih mu siju zavrnuo sto je popravljao nesto ako to nije dogovor.
Ništa nije popravljano, lik je klasičan lovac u mutnom.

Venom bolje na kraju prekontroliši ako ti je poznat model hdd-a koji je bio u laptopu da li je zamenjen.
"Serviseri" poput tog ako vide ispravan hdd vole da ga zamene sa bad health diskom istog kapaciteta.

Znam jednog koji je izvadio čoveku procesor iz desktopa i zamenio ga drugim slabijim.
Isto čovek odneo računar na čišćenje.
2000 dinara dodatne zarade (razlika u vrednosti izmedju ta dva polovna procesora) a većina ljudi neće znati niti primetiti razliku...
 
Evo ponudjeno mi je posto odbijam da platim a kao njihova greska da platim pola tj 35e a 35 e ce da povuce on i ako nosim da proverim dali je nesto radjeno na lapu necu da imam garanciju na grafu koju je promenio.Ja mislim da on mene zaebava

Послато са LG-D855
Ujutru lepo u inspekciju ako ti ne vrate laptop bez dinara i njima isto pripreti inspekcijom . Najbolji savet koji mozes dobiti ne daj da te prave budalom
 
Zapravo bi on trebao sad da ode u radnju i da trazi od njega tih 70 e il ida mu preti tuzbom, inpekcijom sto je dzarao po lap topu a nikog pitao nije. Odes u servis, kazes druze meni ne radi lap top koji si ti popravljao jer ti tako dunulo, na njemu imam zilion evra poslovnih stvari, sad ti meni dodjes pare.
 
Ništa nije popravljano, lik je klasičan lovac u mutnom.

Venom bolje na kraju prekontroliši ako ti je poznat model hdd-a koji je bio u laptopu da li je zamenjen.
"Serviseri" poput tog ako vide ispravan hdd vole da ga zamene sa bad health diskom istog kapaciteta.

I moje misljenje je da ovde nista nije popravljano vec pokysaj "iznudi koliko mozes".Proverio sam hdd i ostalo nije menjano nista.Hvala na savetu, toga se nisam ni setio.

Ujutru lepo u inspekciju ako ti ne vrate laptop bez dinara i njima isto pripreti inspekcijom . Najbolji savet koji mozes dobiti ne daj da te prave budalom

Ma zasto inspekcija?Lap sam uzeo i nema tog servisera koji bi mogao da napravi budalu od mene.Temu sam pokrenuo da mi pomognete da vidim koja je cena zamene cipa ako je vec zamenjen i podela vrlo loseg iskustva sa nasim prevarantima.Jos se lomim dali da ga odnesem u neki krsten servis(nijedan nemam blizu samo to me koci) i da mi kazu dali je bilo sta menjano na lapu.

Послато са LG-D855
 
Ja ovde mislim da je bilo nešto na ovaj fazon...

Odneo si da ga očiste i verovatno su ga i očistili, ali je najverovatnije hladan lem negde već neko vreme bio spreman za odapne skroz (plus ti reče da se laptop nije hteo da pali iz prve već nekoliko dana). Pomerali su ploču (zbog čišćenja verovatno) i laptop nije posle hteo da baca sliku. Odradili su reflow grafičkog čipa (jer obično hladan lem bude na kontaktu čipa i ploče) i laptop je proradio i radiće tako sigurno još neko vreme (možda 2 nedelje, možda 2 meseca...). Posle su pokušali to da naplate.

Ono što je njihova greška jeste što su uopšte pokušali to da naplate. Nezahvalna situacija za taj servis, jer je laptop donet negde pred smrt i svakako bi i kod tebe geknuo kroz mesec-dva-tri (posebno sad kad krenu 30C temperature).

Nevezano za priču oko servisa, a vezano za priču oko hladnog lema... to ovih dana riknjava glad, čak iako pričam ljudima da kad vide da im se laptop greje/vrti vent. više nego obično, da ga čiste što pre. 90% njih je "neće to mene" i eto, baš se desi njima.
 
integrisana nikad nikom nije tek tako crkla, to prvi put cujem.... i da je crkla,crkao bi i procesor, kako da radi jedno bez drugo a na istom cipu su....
aj da se nije palio laptop,i da je hteo sa drugih procesorom, ne bi ti rekao da je crkla graficka nego procesor... lik ocigledno bas izmislja, trazi mu stari deo, kao i dokaze da je menjano, reci da ces pozvati inspekciju (obavezno to reci). naravno, ni ciscenje ne bi trebalo da mu placas. kakvo govedo,mogao je makar nesto bolje da smisli od "crkao graficki cip", pa kaze integrisana grafa :D
 
Evo ponudjeno mi je posto odbijam da platim a kao njihova greska da platim pola tj 35e a 35 e ce da povuce on i ako nosim da proverim dali je nesto radjeno na lapu necu da imam garanciju na grafu koju je promenio.Ja mislim da on mene zaebava

Послато са LG-D855
Sto bi ti placao njihove greske? :)

LM, ne kapiram laptop je kod tebe...kako si to uzeo a oni sad traze pare?

Mislim da se to desilo na nacin na koji je dzoni opisao, tj. nakon ciscenja se pojavio kvar i jednostavno su morali da ti poprave jer ti ne bi uzeo neispravan racunar.
 
Nazad
Vrh Dno