Šta je novo?

Windows Tablet

velikizoki

Cenjen
Učlanjen(a)
11.04.2008
Poruke
213
Poena
169
Kupovao bih bih neki windows tablet koji treba da mi sluzi kao zamena za asus eepc netbuk na putovanjima - treba da bude slicnih ili boljih karakteristika a laksi. Taj netbuk tezi 1.2kg. Naravno treba da bude sto jeftiniji najbolje ispod 15K a da OS bude neki WIN, zatim najbolje da ima ekran > od 9 inca i mini ili obican USB tako da mogu da zakacim flash ili fijoku sa hdd-om (ako je to uopste moguce uraditi). Takodje ne bi bilo lose da baterija traje vise od 6 sati ...

Sta je najbolje od sledeca 3:
TPC-10100 WIN - trebalo bi da je baterija slaba.
Toshiba Encore WT8-A-102 - mana je sto je 8 inca ali je zato svega 450gr tezak.
Tesla H890WW

Da li je uopste moguce zakaciti hdd za laptop na tablet? naravno uz odgovarajucu fijoku ili adapter za taj hdd?


Hvala
 
Poslednja izmena:
Vivax ima samo 16GB, i Windows će uzeti skoro sve. Iako možeš da ubaciš SD karticu, valjalo bi imati prostora i na disku. Prednost Toshibe je što ima i miniHDMI, pa možeš i da ga povežeš sa monitorom ili TV-om. Mada ne znam da li ti je 8" dovoljno. Tesla im 9" i veću rezoluciju (koja ti ne treba, ali možeš da odradiš skaliranje na 125%, pa će slika izgledati dosta bolje)

Što se tiče povezivanja eksternog diska, može normalno, preko USB-a. Mada moj savet ti je microSD kartica od 32GB, jer je zgodnije bez kablova :)
 
Hvala. 32gb mi je bas malo, treba mi bar 100-150. A laptop hd je svega 100gr sto je skoro zanemarljiva tezina ... i dzaba je (posto ga posedujem) za razliku od kartice slicnog kapaciteta koja kosta jedne 50-60 EUR-a.
 
Pogledaj i Vivax tpc 800. Jeste da je 8 inča, ali je dobar čipset i ima 2 gb rama, 32 gb roma. Takođe je i dual boot, pa Android neće da škodi ;-). Cena mu je oko 13000. Što se tiče tog prvog vivaxa, njega zaboravi, jer ga nema u ponudi, tj. svi linkovi vode na njegovogu Android verziju.
 
Poslednja izmena:
Razmatrao sam i to ali 8 incha je mozda premalo, sa obzirom da mi i 10 incha na netbook-u deluje mozda i premalo.

Jeste dual boot opcija je interesantna, medjutim ja slabo koristim android.
 
Poslednja izmena:
Krsteni tablet od 10" neces naci za tu sumu.
+1 za TPC 800
 
Mada cu na kraju verovatno kupiti TPC 800 sa obzirom na to da su svi tableti (koje sam video) od 10 incha prilicno "teski" - oko 600-700 grama.
 
Polovan asus transformer pad t100ta win/64gb/2gb/usb/hdmi/10'' + dock tastatura
 
Neces pogresiti, imam ga ja, mislim da za tu sumu neces naci bolji.
 
I ja ga imam, samo sa 4gb, sjajan je.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Sa androidom ima i za tih 130 EUR dok je sa windowsom > 240 EUR. I jos ima 550gr ... sto je solidna tezina, ali dobro veci je i ekran.

KOliko inace traje baterija .. npr pri gledanju filmova?
 
Poslednja izmena:
Baterija drži dosta dobro, oko 12h konstantnog korišćenja. Ne gledam nesto preterano filmove pre njega, ali odgledao sam par serija, 4-5 vezane epizode, i potrošnja baterije je otprilike kao i za surfovanje, stim da je bio priključen Bluetooth zvučnik, bez njega potroši nesto vise, normalno. U pitanju je Transformer 100 ha, u principu slični su. I po meni to je best buy.
Pogledaj i Acer switch, slični su modeli.
 
Taj Vivax TPC800 verovatno nema baš puno slobodne memorije android+ W10 na 32GB. A koliko znam to ti je prilično bitno.
 
Valjda je oko 17GB dodeljeno svakom OS-u sto je dovoljno posto cu koristiti neki USB od 128GB sa njim kao i SD karticu.
 
A sta je sa Prestigio multipad visconte 3g? Moze da se nadje za malo para.
 
Taj Vivax TPC800 verovatno nema baš puno slobodne memorije android+ W10 na 32GB. A koliko znam to ti je prilično bitno.

Oko 4-5 GB ima slobodno na Androidu, dok je cini mi se oko 17GB slobodno na Win 10.
 
Nisam u toku - da li moze neko da preporuci nesto od jeftinijih windows tableta od 8 inca (moze i od 10)? Moze i kineski noname ili nesto brendirano. Graficki procesor mi je totalno nebitan, necu se igrati. Ekran (boje i touch) i baterija bih da budu ok.
Citao sam u drugoj temi o Chuwi tabletu.
 
Jedan mali off. :)

Da li Windows tableti citaju mozda NTFS format ili im treba posebna aplikacija? Znam da Android tableti ne citaju vec treba odredjena aplikacija i znaju nekad da zezaju sa time, barem kod mene je tako bio slucaj. To me generalno najvise interesuje zbog filmova i serija koje bi gledao na njemu, ali su veci formati preko 4gb su filmovi...
 
Nemam fleš kod sebe trenutno ali sam 99% siguran da mi asus t100ta win 8.1 cita ntfs
 
Ako mozes proveri pa mi samo javi, generalno me najvise i interesuje takav kombinovani tablet kao sto je transformer. :)

Hvala ;)
 
Ja imam t100ha i čita ntfs. Pre par dana sam formatirao fleš u ntfs i čita ga.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Nema razloga da ga ne čita, ipak je to punokrvni Windows.
 
To me je interesovalo, hvala vam na informaciji. Planiram svakako da uzmem neki windows tablet, ali kombo varijantu sa tastaturom. :)
 
Nije los vivax baterija 4-5 sati, GPS rado solidno ali mu ipak treba jedno 15-20 min da nadje mesto gde se trenutno nalazu pa makar to bilo "srce" evrope.

Ali voleo bih da beterija traje duze, jer externi punjaci imaju dosta manji kapacitet od deklarisanog i mnogo manju izlaznu struju od deklarisane. Tako da npr power bank koji imam kapaciteta 8400mAh moze da napuni 30-50% baterije tableta sto je max 2000 mAh. Da li postoji power bank koji ima stvarni jkapacitet preko 10000 mAh
 
Moze li na ta-100 da se pika pes 2017?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno