Šta je novo?

750 Ti i noviji drajveri - "isprana" slika

DukeLander

Administrator
Administrator
Učlanjen(a)
03.11.2008
Poruke
12,140
Poena
1,205
Pa kaze: msi 750 ti,kupljena nova recimo pre god dana,sve savrseno sljaka,nikad problema,savrseno rade i starije i novije igre bla bla... ali nakacena na monitor preko hdmi posto nemam dvi kabl...
Tada instalirao 361.43 drajver i juce rekoh da osvezim,vreme je i kad stavim najnoviji drajver,slika kao da je isprana. Npr pozadina je crna sa nekim obrisima i kao da je neko napanjio osvetljenje ekrana pomesano sa max kontrastom.
Udjem u podesavanja grafe i koji god slajder da pipnem momentalno se normalizuje slika i sve super do restarta i dok ne udjes u podesavanja i ne cacnes bilo sta,slikao ostaje isprana.
Probao sam sve novije drajvere,ista prica jedino sa 361.xx (bilo koja verzija te serije) radi sve ok...
Neke ideje o cemu se radi?

Naravno,pre instaliranja novih stari brisani po PS-u.
Win 7 x64 legalac,ako je bitno...
 
Sa 368.22 u Nvidia Control Panelu možeš to promijeniti u odjeljku Change Resolution.
 
Hvala Sale i Sass... mislio sam da je nesto do HDMI...
Probacu sutra cim navatam vremena sa 368 drajverom,ako ne radi onda Saletovo resenje...
 
Pa, i jeste do HDMI kabla....:D
Samo mora, kao i sto je receno u Change Resolution da se promeni RGB, i mora da sljaka i da se prevazidje 'isprana' slika, tj. nedostatak boja i kontrasta :
( svaki drajver ima ovu opciju)....i stvarno, ja bi ovu temu stavio pod obavezno stivo, evo ti si vec ko zna koji clan foruma , koji je imao problem sa ovim postavkama u drajveru i nije znao resenje :

nnnnnnnnnnnnn.png
 
Poslednja izmena:
Hvala na savetu.
I mani se sada grafickih,spemaj se za okrsaj
 
He, he, vec sam nesto na brzinu gledo' ,) taj Benchmark shop, ima zanimljivih cena i za grafike i za proceve, i potencijalno nekih 'mina' u izboru komponenti...;)
 
Skinuo najnoviji drajver,odradio po vasim uputstvima i sve ok.
Hvala jos jednom momci...
 
Nazad
Vrh Dno