Šta je novo?

Xiaomi Mi Band 2

Nista se ne mora :D

Ljudi ko koristi WP zna da nema mi fit zvanicna od xiomia ali ima dobra custom Bind Mi Band :)

U poslednjem update-u developer odradio sledece :D

New update of Bind Mi Band is rolling out in the Store. Key features are:
1. Firmware update for Mi Band 2. Read about all the details further.
2. New settings like date displaying, "do not disturb" mode, flipping of screen on wrist rotate.
3. Bugfixes and improvements.

Ono sto je zanimljivo sve podatke gura na cloud one drive (tj moj ms nalog) dok kod ove kineske mi fit (android i ios) to on radi na neki xiomi server :D


Ja sam iskreno iznednadjen kako radi, s obzirom da je nezvanicna :)

Koja je poslednja verzija firmware-a ? Kod mene stoji 1.0.1.28
 
Poslednja izmena:
Stigao danas Mi Band 2 posle 8 dana od slanja iz Kine (bez pdv-a i carine).

Instalirao sam Mi Fit 2.2.12 sa Xiaomi sajta pa javljam utiske za koji dan [emoji2]

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Meni iskoči Viber kockica kada mi stigne Viber poruka

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
ako je android u telefonu na engleski postavljen onda izlazi ime kontakta na xiaomi mi bandIMG_20170211_200155.jpg
 
Evo posle malo više od nedelju dana (startovao prošlog petka) korišćenja, baterija je pala na 78%.

Tek posle nedelju dana provalim ovaj running mode (ja ga koristio za šetnju) na MiFit-u, posle 5.5 km šetnje i konstatnog merenje pulsa (oko sat vremena) baterija na MiBand 2 je pala za 2%. Telefon je logovao GPS track šetnje, pravi proseke na svakih kilometar, ženski sintetički glas obaveštava kakv je prosek i kakav je puls.
 
Da li se ako se obrise acc na Xiaomi i uradi uninstal moze narukvica baciti na prodaju da neko dalje koristi sa svojim novim acc ?
 
Da javim utiske posle par dana korišćenja.

Odličan Band, gumena narukvica ne smeta koži osim što mi veličina ne odgovara baš 100℅ (idealno bi mi bilo ako bi imala još jedna rupica između četvrte i pete ali ajde nema veze). Sat se jasno vidi i na dnevnom svetlu.

Bez Mi Tools je Mi Band dosta osakaćen pa bih svima preporučio da kupe Mi Tools na Google Play-u.

Baterija je odlična. Kod mene je bluetooth povezan 20 sati dnevno a pritom se na svakih 50 minuta diskonektuje i ponovo konektuje kada napustim prostoriju i od prvog dana je još uvek nisam punio (sad je na 71℅).

Sleep tracker radi odlično ali samo noću što je velika mana za nas koji radimo noćne smene.

Sve u svemu vredi svaku paru.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Sleep tracker radi odlično ali samo noću što je velika mana za nas koji radimo noćne smene.

Pre nego sto se spremis na spavanje kazi mu u aktivnostima da ides na spavanjac pa ce meriti :)
 
Gde tačno pošto ne mogu da pronađem tu opciju ?

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Spakovao sam ga za prodaju :) Mada nisam siguran da meri " deep sleep ".
Eh da ima i ona aplikacija " Mi heart Rate " za Dinamicko pracenje rada srca, free verzija prati 10 min a placena ( 0.75 eutocenti ) neograniceno.
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da hladno vreme ubija bateriju. Danas sam ceo dan bio napolju i sa nekih 24-22% pala je na 7%.
Piše da je punjena pre 24 dana.
Mi Band 2.
 
Које конкретно апликације користе за обавештења типа, ко зове, ко шаље поруку и текст поруке?

Послато са GT-i9300 уз помоћ Тапатока
 
f3f65e41c3e1298d87a2598584b921eb.jpg


Ja zadovoljan trajanjem.
Prošlog meseca 25 dana, sad ide i preko. Oko 3-4 sata dnevno na bluetooth-u, 4-5 sinhronizacija, 4-5 merenja pulsa.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Istekao Edit

Probao sam i sa ručnim sleep tracking-om ali nije izmerio ništa (vidi se samo noćni sleep).

Jel probao neko sleep tracking preko dana ?

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Инсталирао сам tools&Mi band, е сад ми стално излазе разноразне поруке на наруквици, сваки пут кад пронађе WiFi, разна ажурирања, не знам где се то подешава да искључим. За поруке и позиве сам нашао, и лепо ради, исписује поруку на наруквици.

Послато са GT-i9300 уз помоћ Тапатока
 
U Mi Fit aplikaciji nemaš podešavanja za tu vrstu notifikacija (ima samo sms, poziv, alarm i goal) dok u Mi Tools-u možeš da podesiš šta hoćeš i većina se nalazi u kategoriji Applications ili Contact.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Ima li ko problema sa pulsometrom?

Na mojoj narukvici je otkazao poslusnost. Kada se aktivira pojavljuje se zeleno svetlo, ali posle nekog vremena po pravilu izbaci x.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Meni fino šljaka mada nešto ne verujem da je tačan.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Kada se aktivira pojavljuje se zeleno svetlo, ali posle nekog vremena po pravilu izbaci x.

Podrazumeva se da ti je merač relativno blizu kože, da možda nije suviše otpušten ? Jesli li probao na drugoj ruci ili probaj na nekom drugom, čisto da proveriš sve mogućnosti.

Što se tiče tačnosti, ovo je solidno tačno, upoređivao sam merenje da meračem pritiska, to je tu negde koji otkucaj gore/dole ali je to to.
 
Pa relativno je jako stwgnuta narukvica. Radio je prethodno. Probao na drugoj ruci i na tudjoj ruci...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ne znam kako to rade ali uvek kada se pojavi novi firmware na starom prestane da radi merenje pulsa. To meni sada dodje kao notifikacija da je izasao novi firmware pa mora update :)
Inace moras zadnju verziju aplikacije da imas na telefonu da bi dobio update za firmware.
Sada je kod mene firmware version 1.0.1.39



Mene zanima da li je moguce (neki tweak) da se iskljuci Bluetooth bar nocu da me ne zraci?
 
Poslednja izmena:
krastavac, nadam se onda da ti je do firmware-a kako priest77 kaže.

Inače, kod mene je instalirana poslednja verzija MiFit (nema update na Play-u) a firmware MiBand2 je 1.0.1.34

Evo šta kaže About MiFit-a:

App version: 2.2.12
Algoritam: 1.0.82
 
Poslednja izmena:
OK, sada je jasno, na iOS je svežija aplikacija, verovatno će uskoro pustiti update i na Android.
 
Nazad
Vrh Dno