Šta je novo?

Xiaomi Mi Band 2

6b8352ccccbfc3ef667caf485f9bf028.jpg


Da se upišem, iznenadila cura pred Novu Godinu.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
34bb5824c178dc2034e18e67dbb1043f.jpg


I da se pohvalim jos malo pa iljadu kilometara ;-)

2c0c10ab87c0acc1f1e82219b14ffe8f.jpg
 
Ja da se pohvalim sa 2300 km za ovih 9-10 meseci. ☺️

fbe8160fe8ef30b99d00ec7a7a9fe869.jpg
 
Smem li ovo čudo da punim sa punjačem od 2A? Jel mu neće faliti nešto?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ja ga punim na sta stignem, S5 punjac, iPad punjac, USB na kompu.
Svejedno on uzima struje koliko je podesen.
 
videh da je poslednji update doneo ispisivanje imena kontakta ;)
 
po meni najveca prednost je zajednica i modovane aplikacije, jer evo CUBOT v2 sve potpuno isto može. aplikacija ok. a cena 14dolara... na gb.
Da li je neko probao Cubot v2 i može li ovo da potvrdi? Cubot v2 vs. Mi Band 2? :) Recimo, videh da Cubot ima GPS. Samo sam proleteo kroz specs, ali mi više znači lično iskustvo.

Inače, dobio sam od DealBest-a email kako je "email only" cena $22,79 (trenutno još 4h), a onda se ulogovao iz inkognito prozora i dobio potpuno istu cenu, sa $0,09 shippingom (pri tome, promo cena još 2 dana). Ne verujem da će cena ikad više rasti.

Video da i za Mi Band 2 i za Cubot ima dosta izmenljivih narukvica koje nisu skupe, može čak i "bulk" od nekoliko boja da se kupi. Skroz cool. ;)

Evo i slike da je to sada regularna cena, a njima stoji kao da je promo, iako je "you save: 0$" (zaokruženo bordo):

pA4hK86.png
 
Poslednja izmena:
Imaš taj Cubot v2 na Aliexpresu za 20$.
Fino izgleda, možda malo glomazno za moju ruku.
Koliko vam drži baterija na Mi Band 2?
 
^ Cubot v2 je $15 na DealBest, sve sa poštarinom. Da li ga je neko kupio i probao do sada? :)
 
Da li mi band 2 i zvanicna xiaomi aplikacija za telefon zahtevaju internet vezu za skladistenje podataka? Ako bih kupio mi band, voleo bih da se cuvaju lokalno na telefonu ili narukvici..

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Sve je na telefonu i Xiaomi cloudu, klasična sinhronizacija.
Koja ne poenta da ti čuvaju na telefonu?
 
34bb5824c178dc2034e18e67dbb1043f.jpg


I da se pohvalim jos malo pa iljadu kilometara ;-)

2c0c10ab87c0acc1f1e82219b14ffe8f.jpg
Како се подешава датум? Данас ми је стигла наруквуца, поручена 07.12., коју апликацију мористите? Моја је 2.2.10.

Послато са GT-i9300 уз помоћ Тапатока
 
Нашао сам где се подешава.

Послато са 8070 уз помоћ Тапатока
 
Išao sam na unpair i sad neće ponovo da prepozna Mi Fit vidim da na netu mnogi imaju taj problem ali nigde ne nađoh rešenje.
Jel zna neko kako da uparim opet uređaj sa Mi Fit aplikacijom?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
probaj da palis i gasis bluetooth par puta.
Meni je bagovalo na Mi Band 1, sad na ovom MI 2 ne uopste.
 
Nisam ga rasparivao od prvog dana, ima dve nedelje, samo sam po potrebi uključivao bluetooth da odradim sync. Ne znam šta mi bi juče da rasparim kad sam znao da postoji ovaj bug.

Na netu nema rešenja, na xiaomi forumu takođe. Svi probali sve. Svi se žale da nakon prvog rasparivanja ne mogu više da se upare i povežu na mi fit.

Ja ipak rešio posle tri sata pokušavanja raznih varijanti.

Išlo ovako ako nekom zatreba:
- uninstall Mi Fit
- clear data Bluetooth share aplikacije
- u bluetooth settings upario mi band 2 bez instaliranog mi fita i onda raspario
- skinuo Bluetooth scanner app
- pronašao u njoj uređaj i konektovao
- instalirao mi fit i upario uređaj




Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ovi na GB nisu realni sa cenama. $35.72 je baš mnogo za mb2

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Ja sam sa GB poručio za $23 pre mesec i nešto...
Nije valjda da je poskupeo?

Sent from my Nexus 5X
 
Poručih upravo sa Alija za 23,74eur ali iz EU stora (trebalo bi da pošalju sutra).

Sad su tobože akcije zbog njihovih praznika pa su naduvane cene.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Stigao Mi Band 2, poručio na GB 10.01, poslali 15.01 a juče 02.02. mi je stiglo na kuću.

Naravno, novosadska carina nije propustila priliku da naplati PDV, na paketu GB je stavio vrednost narukvice od 11,5$ (iako je plaćena ~23$) i oni su na tu sumu naplatili PDV u iznosu 267 din + troškovi otvaranja i zatvaranja pošiljke = 412 din.
 
Stigao Mi Band 2, poručio na GB 10.01, poslali 15.01 a juče 02.02. mi je stiglo na kuću.

Naravno, novosadska carina nije propustila priliku da naplati PDV, na paketu GB je stavio vrednost narukvice od 11,5$ (iako je plaćena ~23$) i oni su na tu sumu naplatili PDV u iznosu 267 din + troškovi otvaranja i zatvaranja pošiljke = 412 din.

Odakle im pravo ?
 
Gledaj, oni nisu naplatili carinu, na to nemaju pravo jer je iznos manji od 50E ali naplate PDV niko nije oslobodjen, stvar je samo carinika da li hoće da se cima oko nekog item-a ili ne, bukvalno po njihovoj slobodnoj volji.

Naručujem neke suplemente iz Indije skoro svaki mesec (u poslednjih nekih 6 meseci), kutija košta oko 4$, prvi put su me rebnuli 400 din, 2,3,4,5 put nisu naplatili ništa, 6 put su mi naplatili 100 din... Niđe logike ali je tako...
 
Gledaj, oni nisu naplatili carinu, na to nemaju pravo jer je iznos manji od 50E ali naplate PDV niko nije oslobodjen, stvar je samo carinika da li hoće da se cima oko nekog item-a ili ne, bukvalno po njihovoj slobodnoj volji.

Naručujem neke suplemente iz Indije skoro svaki mesec (u poslednjih nekih 6 meseci), kutija košta oko 4$, prvi put su me rebnuli 400 din, 2,3,4,5 put nisu naplatili ništa, 6 put su mi naplatili 100 din... Niđe logike ali je tako...

Upravo zato mi je i cudno vec 2 godine kupujem sa ebaya i ali-a i nikad mi niko nije naplatio pdv za te sitne stvari ... Verovatno imaju manji promet pa stignu i to da naplate ... dok u Bgu mozda nemaju volju a ni vremena za to :D
 
Stigao Mi Band 2, poručio na GB 10.01, poslali 15.01 a juče 02.02. mi je stiglo na kuću.

Naravno, novosadska carina nije propustila priliku da naplati PDV, na paketu GB je stavio vrednost narukvice od 11,5$ (iako je plaćena ~23$) i oni su na tu sumu naplatili PDV u iznosu 267 din + troškovi otvaranja i zatvaranja pošiljke = 412 din.
Ljudi, dazbine treba da se plate na svaki iznos, to sto se nekad provucemo je nasa sreca.

Sent from my NX505J using Tapatalk
 
Ljudi, dazbine treba da se plate na svaki iznos, to sto se nekad provucemo je nasa sreca.

Sent from my NX505J using Tapatalk

Komsija, kako nekad ... ja svaki put do sada :D zamisli sada mi lupe dazbine a nisam navikao da placam, to ipak boli :D
 
Nazad
Vrh Dno