Šta je novo?

Xiaomi Mi Band 2

inače 2.1.3 ima ovu opciju konstantnog merenja pulsa dok 2.0.0 nema..
f73f36c74cf7ac4e90e252a5cd11fa42.jpg


Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Da li si probao u toku trčanja da li meri?
Kako si zadovoljan?
 
Narucio 10 juna i tek danas je stigao, kaze kinez da je pogresio adresu i vratio mu se nazad pa je ponovo slao... ja mu ne verujem :)
U medjuvremenu sam kupio i Fitbit Blaze i koliko vidim prikaz pulsa je dosta slican, ostalo nisam uporedio.


Video sam da postoji verzija i sa plavim pozadinskim osvetljenjem, da li to moze nekako da se promeni boja ili je nesto drugo u pitanju?

Takodje u onoj aplikaciji ima opcija da se ukljucuje prikaz i datuma ali kod mene to ne radi.
 
Poslednja izmena:
To je Mi Fit 2.2.0 za iOS.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Cena na Aliju je pala na oko 30$, polako iće će to još dole...
 


MiBand2 mi izgleda "10 u glavu" za ovu "kutiju" pored njega...
 
Pitao sam vec pre par nedelja, ali niko ne odgovori, pa da probam jos jednom:

Da li na kraju na ovome moze da se namesti odredjena granica za puls, na kojoj bi me narukvica opomenula pri trcanju?

Npr. Postavi se granica 175, i kada mi puls predje 175, narukvica pocne da vibrira.

Video sam negde da to kao moze, ako se koristi kineska aplikacija!?
 


MiBand2 mi izgleda "10 u glavu" za ovu "kutiju" pored njega...

Meni izgleda upravo suprotno, MiBand2 mi sada vise dodje kao zenski sat, inace Fitbit nije uopste veliki i deluje ozbiljnije,touch screen, puls meri konstantno...
Ne kazem da je MiBand2 los ali nije Blaze.
 
Poslednja izmena:
Naravno, sve je to stvar ukusa, meni je MiBand2 elegatniji ali opet sve je to vrlo lična stvar...

Izgled sata na ruci dosta zavisi i od veličine ručnog zgloba, većina ne vodi računa o ovom detalju kada kupuje regularne satove pa onda nabudže npr. Casio G Shock na manji zglob, izgleda kao da su budilnik vezali sebi za ruku...
 
Imam jedno pitanje u vezi narukvice. Da li kad odem na trčanje moram da nosim i telefon sa sobom ili narukvica može da radi samostalno?
 
Imate update za app, 2.2.0 koliko sam video ovo je promena, ne znam gde da nadjem changelog ali datum sam cekao kao beba si-su [emoji41]

d486d48a2db95196d2beb96746b22b73.jpg


1307f5a7ed51ad47b3c01f4ad2fa6658.jpg


Cim instalirate update ide i novi fw :)
Ne treba vam apk imate inbuild update iz aplikacije...


@Rio

ec37b23953a2a677349de469ef7c8a2a.jpg
 
Poslednja izmena:
@dejan87dex

Hvala, znaci ispada da moze.

Ako je neko isprobao u praksi, bilo bi lepo da javi kako funkcionise. Meni ovaj uredjaj tacno nicemu ne bi ni sluzio, ako ovo sa kontrolom pulsa pri trcanju ne radi zadovoljavajuce.
 
Apkmirror ili kao sto sam napisao in build updater: >

12acaf61b1233c520ebbddad17af2506.jpg
 
Pitao sam vec pre par nedelja, ali niko ne odgovori, pa da probam jos jednom:

Da li na kraju na ovome moze da se namesti odredjena granica za puls, na kojoj bi me narukvica opomenula pri trcanju?

Npr. Postavi se granica 175, i kada mi puls predje 175, narukvica pocne da vibrira.

Video sam negde da to kao moze, ako se koristi kineska aplikacija!?
Može da se namesti. Kad otvoriš aplikaciju, u gornjem levom uglu klikni na onu ikonicu, zatim sa desne strane na Settings i pojaviće ti se ova podešavanja.
7cbd27a6d70cdcb394e336d1cc2d3df5.jpg


Nexus 5X via Tapatalk
 
Aman hoce li vec neko nesto da napise o bateriji?! ;)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Može da se namesti. Kad otvoriš aplikaciju, u gornjem levom uglu klikni na onu ikonicu, zatim sa desne strane na Settings i pojaviće ti se ova podešavanja.
7cbd27a6d70cdcb394e336d1cc2d3df5.jpg


Nexus 5X via Tapatalk
Da, da, okacio je i dejan bas takvu sliku sinoc. Hvala.

Ali nemam ja jos narukvicu, bukvalno razmatram kupovinu u odnosu na to kako funkcionise ova opcija.

Ako si isprobao, ili ispobas ovih dana rado bih cuo utiske.

Nadam se i da, jednom namesteno, radi i bez telefona u blizini, jer bi to isto bio delimicni "deal breaker", ako mora da se vuklja telefon na trcanje svaki put.
 
Aman hoce li vec neko nesto da napise o bateriji?! ;)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
48fbf9cbc442a7f54c8ecd9011f94dfa.jpg


Racunaj sigurnih 20dana heavy usage.
Ja ne koristim BT non stop, sinhronizacija povremeno recimo 2x dnevno..
DnD podesen od 22 - 7h, dva alarma obavezna ujutru izmedju 6:30 i 7:15.
Sat vremena svaki dan setnja, oko 5-6km.
Trcanje jednom nedeljno kad stignem, krastavac malo slobodnog vremena imam malo...
HR vise puta na dan, cisto reda radi :)

1s ima bas manju potrosnju znao sam i 50 dana da nabiem, ali light usage, slicno kao na ovom mb2.
 
Poslednja izmena:
Znaci izuzetno! Tnx za info.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Radi i kod mene datum.
Problem je bio što ja nisam probao nakon firmware update da ga uključim nego pre.
 
Poslednja izmena:
@Rio
Isprobao sam onu opciju za puls. Nije baš toliko precizna. Neće odmah da vibrira, nego puls mora da bude preko granice konstantno neko vreme (čini mi se i više od minuta) i onda počne vibrirati.

Nexus 5X via Tapatalk
 
@dalibor.mc
Hvala za info.

Pa dobro, rekao bih da je i to u redu, a i logicno je da ne meri bas non stop, nego na interval od tipa minut-dva, ili koliko vec, pa kada uhvati da je preko granice, zavibrira. Pristojno je to i tako, rekao bih.

Mislim, za trening je najbolje gadjati odredjenu zonu broja otkucaja, i to je tipa 125-160 za ljude od 30ak godina, ali kapiram da je nerealno ocekivati od uredjaja ovog tipa, i nisam ni mislio da ga uzimam u tu svrhu, nego cisto da bas ne ulazim u rizicnu zonu bez preke potrebe. Nije da se spremam za OI.

Btw, da li si koristio tu funkciju dok je narukvica bila povezana sa telefonom, ili nezavisno?

Hvala jos jednom, sve najbolje.
 
Koristio sam sa telefonom. Probaću da li će da funkcioniše i bez telefona.

Nexus 5X via Tapatalk
 
Kod mene se javila alergija (jako crvenilo u obliku narukvice i samog mi band) posle 4 dana koriscenja pa sam prebacio na drugu ruku i opet isto, a bas sam se navikao. Ispod samog mi band stvorio se i plik.
 
Au koji bedak :( @dalibor.mc, ajd javi da li radi i kako radi bez telefona, i mene zanima :(

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Na levoj nisam skidao sat 4 dana a na desnoj sam i skidao i prao/susio vise puta na dan i opet isto. Nisam sat nikakav nosio godinama. Imam neki Seiko sa metalnom narukvicom pa cu njega da probam pre porucivanja metalne za mi band 2.
 
Ja sam alergičan na metale i plašio sam se da neću moći ni ove gumirane ali sva sreća nemam problema. Samo noću ga skidam sa ruke i redovno brisem, naročito kada se puno znojim.
 
Nazad
Vrh Dno