Šta je novo?

Xiaomi Mi Band 2

Žena je svoj sat oprala u masini pa stavila u sušilicu 10 minuta, prekinula kad je skontala da je u njoj sat i nakon sto se ohladio sat radi bez greske vec duze vreme. Dakle, vodootporan je :)
 
Све ја то знам у теорији,ал реко да видим како је у пракси.

Од продавца од ког сам наручио пише црвеним словима да није водоотпоран?иако на слици пише да јесте.

Хвала у сваком случају. Идем сад на базен са њим.
 
Waterproof - ne!!!
Water Resistant - da

:d
 
Poslednja izmena:
Пробао да се туширам,прошао,а у базен ипак нисам са наруквицом улазио
 
Пробудила ме наруквица без проблема.
 
Ја сам пливао и ронио до дубине 2м са наруквицом, ништа јој није било, нормално радила.
Израђена је тако да ми баш одаје утисак да може опуштено у 1-2м воду.
 
Meni je problem resio update. Iz aplikacije je prijavljivalo da su aplikacija i firmware poslednji, pa sam po savetu sa foruma uradio update iz Play Store-a i problem se resio.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Reinstalirao sam aplikaciju i ništa. Nema nikakvog apdejta ni preko stora, valjda je najnovija verzija. Danas sam nekoliko puta merio puls dok nije bio povezan sa telefonom. Imam utisak kao da na memoriji banda ima neki ograničen broj merenja koji može da upamti i da se zato zaglupio. Možda lupam ali da ne radi, ne radi.
 
Ne znam zasto i dalje to rade ali moras imati zadnji app a to je Mi Fit 2.4.1 sudeci po apkmirroru i iz njega uradi update firmware, a nas Playstore nudi tek 2.3.0

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Hvala. Radi! Baš bezveze što ne daju neko obavešetenje šta i kako treba nego treba da se dovijamo ovako.
 
Pozz svima. Razmisljam da uzmem ovu spravicu, deluje mi zanimljivo! Ima li neka slicna koju bi mogao uzeti u razmatranje?
Kod nas na oglasima su po 3800, mislim da je puno.. Jednog sam samo pozvao i ima jednu vracenu, reklamacija, kaze ne radi merac otkucaja srca! Dao bi je za 20e. Kaze da je on nije testirao, da li je hardverski ili softver! Da li se isplati kockati? Ili cekati iz kine mesec dana?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
За те паре узмеш нову из Кине,а ти што држе дупло већу цену на кп треба ухапсити због лоповлука. Срамота

Наруквица је одлична,буди ме лагано,батерија држи добро,мерио сам откуцаје срца и даје тачне податке,једино ми број корака делује да маши жестоко...
 
Poslednja izmena:
Jbga, nikog oni ne teraju.. Ali da je previse da uzmu 10e po komadu jeste! Pa jedino me sada zainteresovao sa ovom reklamiranom za 20e.. Da li se moze resiti softverski, to je cena kao u kini a ne ceka se mesec dana :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Jbga, nikog oni ne teraju.. Ali da je previse da uzmu 10e po komadu jeste! Pa jedino me sada zainteresovao sa ovom reklamiranom za 20e.. Da li se moze resiti softverski, to je cena kao u kini a ne ceka se mesec dana :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Baš su o tome pričali par postova iznad.

Reinstalirao sam aplikaciju i ništa. Nema nikakvog apdejta ni preko stora, valjda je najnovija verzija. Danas sam nekoliko puta merio puls dok nije bio povezan sa telefonom. Imam utisak kao da na memoriji banda ima neki ograničen broj merenja koji može da upamti i da se zato zaglupio. Možda lupam ali da ne radi, ne radi.


Ne znam zasto i dalje to rade ali moras imati zadnji app a to je Mi Fit 2.4.1 sudeci po apkmirroru i iz njega uradi update firmware, a nas Playstore nudi tek 2.3.0

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


Hvala. Radi! Baš bezveze što ne daju neko obavešetenje šta i kako treba nego treba da se dovijamo ovako.
 
@Ilion hvala, sve sam to procitao.. Ali se sada pitam koja je verovatnoca da je softver problem a ne hardver.. Posto je vracena, reklamirana.. Da li je neko imao fizicki kvar?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
To već ne znam. Mislio sam da nisi video prepisku. [emoji1]
 
Danas stigla sprava sa Gearbesta, 29 dana, 20$. Prvi utisak, meh. Kao i što je neko gore rekao, čini mi se da mi maši korake opasno (zabeležio mi je 70ak koraka dok sam bio u autu), napunio ga na 99% pre manje od 2h, sad je na 93%... Idem sad da apdejtujem pa ćemo videti kako će se ponašati
 
Dragi dnevnice, day 1:
Paa.... nemam misljenje... bateriju sam iscackao, podesio, pa je sad stagnirala na 90%, sto je vec ok.
Legao sam da spavam u 1, ali sam se igrao telefonom do 1:45, a on mi je racunao da sam od 1 vec spavao, takodje se probudio, igrao telefonom neko vreme i tek kad sam usao u aplikaciju mi je prepoznao da sam se probudio. Glupost.
Jutros se istusirao sa njim, nije bilo problema, sve okej funkcionise, i pod vodom a i posle toga.
Pedometer je rekao bih poprilicno netacan, pre svega mi je dok sam se tusirao napravio otprilike 200 koraka... ne znam kako je to uspeo :)
Heart rate takodje cudan... kad sam usao pod tus, imao 100 otkucaja, tokom tusiranja ostao na 100, posle nastavio da se tusiram hladnom vodom (to mi je neki obicaj), i ocekivao sam da ce mi porasti otkucaji, medjutim, spustio je na 85... tako da bih i sa te strane rekao da je potpilicno netacan...

Sve u svemu... ne znam sta da mislim, nisam ni ja ocekivao bog zna sta, al trenutno, osim dugotrajne baterije, ja ne vidim poentu ovog cuda...
 
Moje iskustvo sa pulsom je da je prilično tačno. Nekoliko puta sam odmah proveravao ručnim brojanjem otkucaja i to je to. Ali mora ruka da bude baš u horizontalnom položaju i da baš, baš miruje. Čim se cimne malo ode rezultat dođavola.
 
Пулс ради одлично,број корака удвостручује углавном
 
Puls je tačan, pedometar ide u + do 20-30%

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Sinoć naručio preko aliexspresa 25 dolara sa još jednom narukvicom.
Javljam kad stigne i pišem utiske.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Ljudi, mislim da je vreme da se vratite realnosti, zaista mislite da bilo koja narukvica može da skonta svaki korak 100% tačno? Pa drugaru Fitbit HR narukvica koja košta ~20k din. zabeleži nekoliko hiljada koraka kada svira gitaru...

Ovo za 25$ radi više nego dobro.
 
Ljudi, mislim da je vreme da se vratite realnosti, zaista mislite da bilo koja narukvica može da skonta svaki korak 100% tačno? Pa drugaru Fitbit HR narukvica koja košta ~20k din. zabeleži nekoliko hiljada koraka kada svira gitaru...

Ovo za 25$ radi više nego dobro.
Slažem se. Za tu cenu je odlična.
Neki su previše "razmaženi"...

Sent from my Nexus 5X
 
Imam mi band 10 meseci vec, u zadnje vreme mi se desava da nemeri sleep i deep sleep ? Sta moze biti problem, labavo postavljanje na ruci ili nesto drugo?

To se desi npr jednom u nedelji... kao da iskulira jednu noc .
 
Ja bas mislim da su primedbe potpuno na mestu, ako su tacne.

Taj uredjaj je ili da sluzi necemu ili da lupa gluposti. Ne moze i jedno i drugo.

Cemu uopste i sluzi uredjaj koji prati san, a misli da spavas cim legnes, a da si se probudio tek kada si ustao...

Cemu sluzi uredjaj koji broji korake, a gresi cak i 30%...

Ja svakako hocu da vidim takva iskustva pre nego sto narucim, i naravno, hocu da vidim i da neko napise da to nije tacno, ako nije tacno, ili je izuzetak.

Ali, ako je tacno, po mom misljenju nisu to nikakva nerealna ocekivanja za oko $20 ili razmazenost, nego raskrinkavanje legende o glorifikovanoj igrackici.

Nije ovde stvar da se neko zali samo zato sto otkuca poneki korak kada upadne kolima u rupu. 30% je stvarno suludo i ne znam kako se moze reci nekome da je razmazen, pa cak i "razmazen" ako je ocekivao bolje od toga.


Ja imam 1s. Kupio sam je da mi prati puls dok sam na traci i da vibrira kada je previsok (jer meracu na mojoj kineskoj traci treba previse vremena da iole pristojno izmeri, a ne mogu se ruke non stop drzati na ruckama), i recimo da narukvica ima nekakvu svrhu u tom smislu.

Ali pretpostavka o predjenoj distanci, prema broju koraka je bas bitno razlicita u odnosu na podatak koji traka daje, i po ovim komentarima vidim da miB2 nije upgrade koji mi treba za trcanje napolju (po mogucstvu bez telefona, jer uz telefon i ova koju imam moze da mi zavrsi posao)
 
Gledaj, izadjete napolje i brojite korake, kada sam uporedjivao sa brojacem na MiBand2 to je bilo stvarno dosta dobro. Za false detect kada, radite nesto drugo, pogotovo sa rukama, slažem se da bi moglo bolje ali kao što sam naveo i druge narukvice boluju od sličnih problema tako da situacija nije savršena. Sa druge strane dobro detektuje puls, ima dobar alarm, rade notifikacije...Po meni dosta dobro za taj novac, ko želi bolje, tržište ima stvarno široku ponudu, pronadjite nešto što vama odgovara.
 
Bravo Rio, komentar na mestu. Za ove "razmazene" nemam sta reci.

Danas mi je izmerio 70 koraka dok sam lezao u krevetu...i takodje wake up mi je tek kad udjem u aplikaciju na fonu, iako sam se probudio 2h pre toga i uz to par puta proveravao otkucaje na uredjaju, on to ne vidi...
Da se razumemo, ne ocekujem od sprave da mi prikazuje sve sa 100%tnom tacnoscu, posebno ne od uredjaja koji kosta 20€, ali sam eto realno za tih 20€ kupio maglu i to je to, nista vise, nista manje. Jedino moze da mi posluzi kao sat i alarm, u to sam jedino 100% siguran.

@Rio, nisam 100% siguran, ali mislim da kad zelis da trcis, uredjaj mora biti uz telefon, tj u dometu od 5 metara, sto je meni neprihvatljivo, jer ni na ulici a ni u teretani ne nosim telefon sa sobom.. opet kazem, nisam siguran u to
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno