Šta je novo?

Xiaomi Mi Band 2

Meni je About MiFit bio:

App version: 2.2.9
Algoritam: 1.0.82

Probao update par puta prethodno, kaze sve je last version. Pa sam posle tvog posta uradio update aplikacije iz Google Play-a, ona odmah uradila update firmwera na narukvici i ponovo sve sljaka.

Hvala na pomoci!!!

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Meni je radilo sve ok na Huawei P9 lite dve nedelje...od juce nece da se konektuje sa telefonom..nikako preko blootutha...
Probao sam ovo sto si napisao i opet nece.
 
Власник сам наруквице пар мјесеци и нема шта, корисна стварчица, још плус дође као мали сат и календар што ми сасвим одговара.

Него ако сам добро пратио тему нисам видио да је ико овде писао о њеном рачунању light i deep sleep-a, како она то тачно одреди, на основу чега?
И шта тачно могу да сазнам из сна у коме сам имао deep sleep у нпр 5 одвојених трајања по 20-ак минута.... наспрам оног гдје сам имао 2 одвојена трајања по нпр 30мин, или чак само једно од 30ак мин?
Да сам попио неко пиво више? :d
 
Mislim da je u osnovi "jednostavan" algoritam, ako se ne pomeraš (akcelerometar ne daje podatke o kretanju) onda spavaš, ako spavaš xx minuta bez pomeranja onda oni računajuda si ušao u deep fazu.

Imaš i onu opciju da im omogućiš da u sleep modu na svakih 10 minuta ti mere puls pa da onda na osnovu srčanog ritma zaključe kada si u deep fazi, to je tačnije merenje. Troši relativno malo baterije tako da možeš slobodno da uključiš pa da vidiš tako podatke.
 
Gde je tačno ta opcija za puls ?

Verovatno misliš na Mi Tools ?

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Ma imaš u MiFit-u. udješ u Profile, pa u "Mi Band 2" i u opcijama imaš "Heart rate sleep assistant", uključiš i to je to.
 
Imate par stranica unazad kako sam ja uspeo da uparim ponovo.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
@jim9 probao sam kako si ti napisao...nece ni tako...problem je da se uopste konektuje na tel bluetooth...on vidi mi band 2 ali nece nikako da se konektuje...a radio je normalno...jedino da probam na drugi tel...mozda je do telefona...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Konektovao sam se na drugi tel...a pre toga obrisao mi app sa xiaomi acc....i onda se diskonetovao sa drugog obrisao mi app sa tog acc i bez problema se konektovao na svoj.
Eto ako neko ima slican problem.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Mislim da je u osnovi "jednostavan" algoritam, ako se ne pomeraš (akcelerometar ne daje podatke o kretanju) onda spavaš, ako spavaš xx minuta bez pomeranja onda oni računajuda si ušao u deep fazu.

Imaš i onu opciju da im omogućiš da u sleep modu na svakih 10 minuta ti mere puls pa da onda na osnovu srčanog ritma zaključe kada si u deep fazi, to je tačnije merenje. Troši relativno malo baterije tako da možeš slobodno da uključiš pa da vidiš tako podatke.

Прво ћу се сложити да и ја мислим да је начин функционисања вјероватно доста "једноставан" како кажеш... али ово објашњење ми није најздравија логика.
Јер са наруквицом када нпр лежиш и гледаш ТВ... можеш бити у тој позицији без померања дуже вријеме, али опет нећеш збунити наруквицу, она неће то препознати као сан.
Док ми се нпр дешавало да буквално пред спавање погледам на сат и видим нпр 01:05ч на сату.... легнем у кревет са наруквицом и заспим... и сутрадан видим да је он сан препознао већ од нпр 01:09ч.
Ја мислим да овај сезор за пулс израчунава још неке ствари... па тако на основу не-померања + интензитет пуса + можда још неки трећи фактор, па то све заједно њему даје до знања да ја спавам.

Што се тиче тог мерења пулса у току сна како би резултат био тачнији.. ту опцију сам одмах укључио и онда ми нон стоп ради. Мислим да не утиче на повећано потрошње батерије уопште, јер ми и овако траје 25 дана.

Ако неко има сазнања да ове deep и light фазе како их наруквица рачуна нису само произвољно узета статистика због маркетинга... нека их мало објасни. :d Тема снова никад исцрпна..
 
Nova aplikacija na apkmirror Mi Fit 2.3.0 (3125)
Algorithm 1.0.82
Firmware version V1.0.1.39


Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Odradio Update, sve radi kako treba od Heart Monitora do sinhronizacije.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Naručih i ja danas ovu spravicu :)

Interesuje me,da li je neko kristio ono "ustajanje"?

Da li vas "alarm" budi lagano? imam lak san i mrzim kad me budi neki veštački zvuk ujutru i najviše sam ovu spravu uzeo za to :)

Kako radi ios app?
 
Da, odlično radi alarm.

Imaš i varijantu Smart Alarma u MiBand Tools aplikaciji ali ja nisam baš nešto oduševljen kako radi.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Taj MiBand Tools nema na iosu?

Vidim samo Mi Fit na US storeu.

Ne treba mi nikakvo pametovanje,samo da me to treskanje probudi u odgovarajuće vreme :D
 
Poslednja izmena:
To radi svakako ali po principu kada zazvoni alarm na telefonu onda i narukvica zavibrira tako da ćeš morati da smanjiš jačinu alarma na minimum na telefonu ako nećeš da te budi telefon.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
To radi svakako ali po principu kada zazvoni alarm na telefonu onda i narukvica zavibrira tako da ćeš morati da smanjiš jačinu alarma na minimum na telefonu ako nećeš da te budi telefon.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
Gde ima da se podesi alarm da zvoni u Mi fit aplikaciji? Ne mislim na vibraciju.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Može samo da se podesi da narukvica vibrira kada alarm počne da zvoni na telefonu.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Aha tako da, ja sam shvatio da u Mi Fit aplikaciji moze da se podesi vibracija + zvono.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
To radi svakako ali po principu kada zazvoni alarm na telefonu onda i narukvica zavibrira tako da ćeš morati da smanjiš jačinu alarma na minimum na telefonu ako nećeš da te budi telefon.

Jel moguće?! :(

Ja sam mislio da on radi odvojeno,"naviješ" alarm na telefonu,preko njihove aplikacije i onda ti xiaomi sam vibrira.
 
Na Mi Band 1S alarm radi odvojeno. Ne mora da bude podešen alarm na telefonu narukvica će da vibrira.

Nexus 5X via Tapatalk
 
tako sam i ja razumeo i video na nekom klipu.

To je jedino što mi treba :)

Zahvaljujem.
 
Može samo da se podesi da narukvica vibrira kada alarm počne da zvoni na telefonu.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Odkud ti to? Alarm je potpuno nezavisan i imas mogucnost da podesis 3 alarma. Mene narukvica budi odvojeno od telefona preko radnih dana..
 
Mene budi samo alarm (vibracija) na narukvici. Na telefonu nemam nista od alarma.
 
Наруквица има побан аларм који се подешава у апликацији. Не може да звони јер нема звучник.

Послато са GT-i9300 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno