Šta je novo?

Xiaomi Mi Band 2

Ne verujem da moze na biciklu, za to je potreban neki tracker sa gps-om.
Mi band ima senzore pokreta i ako ruka stoji u istom polozaju neće ništa beležiti.
 
Mozda da stavi band u dzep kad okrece pedale pa ce prepoznati kao korake.

Sent from my x600 using Tapatalk
 
Ili u patiku? [emoji2]

Kad uopšte HR senzor meri tačno na Mi Band 2?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Juce sam uzeo ovaj band. I od danas heart rate senzor ne ocitava vise puls (--x).
Probao sam sve moguce (da instaliram noviji verziju aplikacije sa apkmirrira), da promenim ruku, da zategnem vise, i nista ne radi ;(

Ima li neko predlog sta jos da probam? :(
 
mi fit 3.1.0

novi fw

8f27d78988630ce0b582bbd557236a0e.jpg
 
Pozdrav svima. Da se uclanim u klub vlasnika :)
Juce mi je stigla ova narukvica. Kad sam je raspakovao, nije mogla da se upali jer je baterija bila potrosena. Odmah sam je prikljucio na prednji usb port racunara i odmah je krenula da se puni sto je dobro jer znaci da nije doslo do dubokog praznjeja. Posle 10min prebacio sam na punjac telefona i tako se punila narukvica nekih 3 sata. Dok se punila sa google play-a sam instalirao Mi fit (a vidim da ima i dosta novija verzija) i sve podesio.

Narukvicu sam prvenstveno uzeo zbog notifikacija (poruke i pozivi ne i Viber i Whatsapp) tako da su merac otkucaja, predjenih koraka i ostale mogucnosti samo bonus. Juce sam mozda 4 puta izmerio puls, 20-tak puta upalio ekran da proverim vreme (automatsko paljenje prilikom podizanje ruke iskljuceno) i bila je nekoj 5 sati povezana sa telefonom preko Bluetooth-a. Za to vreme primio sam 5-6 notifikacija.

E sad jutros se spremam za posao i pogledam baterija i dalje na 100% sto me malo zabrinulo (nepunih 24 sata koriscenja od zadnjeg punjenja). Znam da je baterija odlicna ali bas ni jedan procenat da se ne potrosi (ima dosta koji su prijavili da im je baterija zaglavila na 100% i da se nemice dok se narukvica sama ne ugasi zbog istrosene baterije). Ipak sad kad sam dosao na posao primetim da je spala na 99% pa mi je laknulo a i sa ovim mojim koriscenjem ima jako dugo da traje :)

Sto se tice verzija Mi fit aplikacije koje se mogu naci alternativnim putem i koje su uvek novije verzije nego na GP (google play), da li je preporucljivo instalirati na taj nacin ili cekati zvanican update preko GP.
 
Izgleda je riknuo... bio par sati na usb'u dok se punio... ja ga skinuo stavio na stolu (u to vreme je radio) i evo malo pre dodirujem dugme on ne reaguje, ekran ugasen, mi preko app na fonu ne prepoznaje mi band 2 :trust:

Neki predlog? malo je neverovatno da je baterija riknula...dal sam ga punio 20x za ovih 17 meseci :mad:

I mi band 1s je na slican nacin riknuoo...ima neko neki predlog? mislim da je baterija bila na 0% da nije zbog toga punio, pa je ostao mrtav prazan?!
 
Poslednja izmena:
Jedino da napraviš neki kratak spoj koji će dati impuls bateriji da bi mogla kasnije da se normalno puni... Ako je duboka ispražnjenost razlog...
 
Izgleda je riknuo... bio par sati na usb'u dok se punio... ja ga skinuo stavio na stolu (u to vreme je radio) i evo malo pre dodirujem dugme on ne reaguje, ekran ugasen, mi preko app na fonu ne prepoznaje mi band 2 :trust:

Neki predlog? malo je neverovatno da je baterija riknula...dal sam ga punio 20x za ovih 17 meseci :mad:

I mi band 1s je na slican nacin riknuoo...ima neko neki predlog? mislim da je baterija bila na 0% da nije zbog toga punio, pa je ostao mrtav prazan?!

Nadji neki jaci punjac (>2A) i prikaci ga da se puni tako jedno vreme. Po meni nije doboro puniti preko USB porta jer struja punjenja jako varira a vec je jako mala. Treba koristiti punjac neke normalne jacine (1A). Takodje proveri kontakte na ulosku za punjenje da nisu oksidirali.
 
Nadji neki jaci punjac (>2A) i prikaci ga da se puni tako jedno vreme. Po meni nije doboro puniti preko USB porta jer struja punjenja jako varira a vec je jako mala. Treba koristiti punjac neke normalne jacine (1A). Takodje proveri kontakte na ulosku za punjenje da nisu oksidirali.

to mi je neverovatno mi band'u i ne treba jaka amperaza... na usb 2.0 je oko 500mah , sasvim dovoljno za tu smesnu bateriju, cak sam izbegavao usb 3.0 gde gura i do 1A...

probacu sa punjacem , ili powerbankom , ima izlaz na 2A ...

kontakti su savrseno cisti, i na mi band 1s i mb2 ... cak sam i blago isturpijao kontakte, ne vredi nije do toga...

samo se bojim da ga poslednji fw nije nekako sahranio, mada najvise se radujem ako je baterija mrtva...moze da se ozivi ako imam srece ;)
 
Poslednja izmena:
Ja pokusavam da nadjem koja je maksimalna dozvoljena jacina struje punjenja. Najveci problem USB-a je sto ta mala struja punjenja jako zna da oscilira u zavisnosti od opterecenja USB magistrale. Mislim da neki punjaci za starije telefone imaju slabije izlaze (<1A) sa njima bi bilo idealno. Ako neko nadje preporuku proizvodjaca neka napise da ne punim pogresno od samog pocetka.
 
Ja pokusavam da nadjem koja je maksimalna dozvoljena jacina struje punjenja. Najveci problem USB-a je sto ta mala struja punjenja jako zna da oscilira u zavisnosti od opterecenja USB magistrale. Mislim da neki punjaci za starije telefone imaju slabije izlaze (<1A) sa njima bi bilo idealno. Ako neko nadje preporuku proizvodjaca neka napise da ne punim pogresno od samog pocetka.

Capture.PNG

ima voltage regulator ali mislim da je idealno na 500mah nekim slabijim punjacem...

mada ima i ovde nekih saveta...

https://www.gearbest.com/blog/how-to/mi-band-2-guide-fix-the-top-10-battery-charging-issues-1014

namerno su onemogucili da se jedan posto baterije rezervise kako bi mi band ostao u zivotu, npr da ga ugasi kada je 5% baterija... vecina odma to baci i ne potrudi se da namesti... i kupi novi ili mnogo skuplji ... :whip:

Svakako ga puni preko punjaca...


Change to a different power source; we recommend charging your Mi band 2 using a standard AC power socket and review the result.
 
Poslednja izmena:
Napon USB porta (po specifikaciji) je 5 volti.
USB port na matičnoj ploči ima 5v.
USB port na prednjem delu kućišta ima često manje od 5v. Razlog je pad napona zbog otpora u tankim i nekvalitetnim kablovima koji unutar kućišta spajaju matičnu i prednji USB panel. Nailazio sam i na 4v. Sa takvim USB portom nema ništa od punjenja.
Na punjacima za mobilni često ima vise od 5v (oko 5.2v) i oni zato najviše odgovaraju za punjenje.

Struja punjenja zavisi od toga koliko izvor moze da isporuči i koliko kontroler punjenja u uređaju povuče struje. Ako na izvoru ima manje od potrebnog uredjaj će se puniti sporije. Ukoliko izvor moze da isporuči mnogo više struje uredjaj će se puniti maksimalnom dozvoljenom strujom za taj uredjaj. Dakle narukvicu možete puniti sa izvora od 5V i 1000A (karikiram) ali to ne znači da će se i puniti sa 1000A već sa maksimalnom strujom koju narukvicin kontroler dozvoli.

Zaključak: napon izvira mora biti 5v i više a struja je dovoljna 500mA (USB 2.0 port) ali ako izvor daje više ne smeta.
 
Oziveo mb2 posle sat vremena na powerbanku 2A izlaz :banana:

Jos samo 1s da namestim , crknut je vec oko godinu dana :d
 
Da li neko koristi ovu spravicu sa IOS-om i kako se pokazala u sihronizaciji sa Jabukica telefonima?
 
Imam dva pitanja..prvo, ovo sad kad se menjalo vreme i vracao sat u nazad na mi band ostalo staro i nikako da se vrati samo od sebe, a konstantno je povezan sa telefonom. I drugo, nikako da podesim da me obavestava i da vibrira pri dolaznom pozivu...naravno ukljucena opcija na telefonu i stavljeno da vibrira za 3 sekunde posle prvog zvona i nista. Za ostale aplikacije radi bez problema (poruke, viber, wa, gmail...), ali za pozive nikako da ga namolim. Imate neko resenje?
Inace ako je od znacaje mob je xiaomi redmi 4x. Iskljucio sam miui optimizaciju za mi fit app, stavio je da se automatski pokrece i zakljucao u ramu (standardna procedura za miui) i opet nece.
 
Moze li se podesiti da se naknadno prikaze propustena notifikacija na band-u, a da to nije onaj Repeat koji je ponudjen u Mi Tools-u?
Podesio sam notifikacije za nekoliko aplikacija i prikaz za iste, pa ako neku propustim da se npr. pritiskom dugmeta ponovi...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
E sad jutros se spremam za posao i pogledam baterija i dalje na 100% sto me malo zabrinulo (nepunih 24 sata koriscenja od zadnjeg punjenja). Znam da je baterija odlicna ali bas ni jedan procenat da se ne potrosi (ima dosta koji su prijavili da im je baterija zaglavila na 100% i da se nemice dok se narukvica sama ne ugasi zbog istrosene baterije). Ipak sad kad sam dosao na posao primetim da je spala na 99% pa mi je laknulo a i sa ovim mojim koriscenjem ima jako dugo da traje :)

Sve je ok, prvi procenat drži najduže, tako je na novoj narukvici. Baterija traje 15-20 dana, zavisi od korišćenja.


Sto se tice verzija Mi fit aplikacije koje se mogu naci alternativnim putem i koje su uvek novije verzije nego na GP (google play), da li je preporucljivo instalirati na taj nacin ili cekati zvanican update preko GP.

Ko je instalirao neke alternativne app? Šta je sa njima dobio?

U principu band 2 trošim najviše za tening i obaveštenja (telefon smanjen na tišinu ili vibraciju, narukvica vibrira), jako dobro radi i zadovoljan sam (isprobao sam par Kineskih, nije to to što se tiče merenja pulsa). Band 2 deluje neuništivo, samo menjati narukvice kad smori.
 

Prilozi

  • Screenshot_20171202-132811.png
    Screenshot_20171202-132811.png
    80.2 KB · Pregleda: 80
  • Screenshot_20171202-132815.png
    Screenshot_20171202-132815.png
    105.7 KB · Pregleda: 78
Mi band 2 je ubedljivo najbolji Kineski fit tracker za te pare.

Koliko se secam placa se (mi band tools) uzeo ga pre godinu dana.

https://www.youtube.com/playlist?list=PLcnqXHzT_wmtpl665kCpBA-c9qZL8kMK9

Odlicna Appp!

http://help.mibandtools.com/knowledge_base/topics/mi-band-tools-35x

Sa njihovog bloga... eto koliko je vazno da se updateuje sw ... i generalno da se pripazi sta se koristi, da se posle ne cudimo.

https://blog.keepersecurity.com/2017/12/15/update-for-keeper-browser-extension-v11-4/
 
Poslednja izmena:
Ne.
 
Gde preporučujete kupovinu, ali express ili kod nas na kp i kod koga?

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
A kakav je ovaj Xiaomi Huami AMAZFIT A1603?
Uzeo bi band 2 najviše zbog notifikacija pa sve drugo...

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
ovaj amazfit deluje bolje jer ima veci ekran, a to znaci i preglednije notifikacije...mb2 ima bas mali ekran...mozda ga i narucim, da vidim samo gde ce da se ustali sa cenom sad je izmedju 23 i 35 evra...
 
Koliko sam gledao za mi band2 ima aplikacija mi band tools koja dodaje još mnogo funkcija što se tiče obaveštenja a amazfit nije podržan tako da ću najverovatnije uzeti band2.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Коју верзију инсталирати, са маркета или са нета? Која беше има највише могућности, имам купљен и Mi tools.
Имао сам раније и модовану а и са маркета.

Poslano sa mog MI 5 koristeći Tapatalk
 
Koliko sam gledao za mi band2 ima aplikacija mi band tools koja dodaje još mnogo funkcija što se tiče obaveštenja a amazfit nije podržan tako da ću najverovatnije uzeti band2.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

amazfit ima zbog veceg ekrana bolje notifikacije i bolja obavestenja, tako da je u startu u prednosti....ne treba ti mitools kad vec sve to imas jos bolje po defaultu...
 
Nazad
Vrh Dno