Šta je novo?

Xiaomi Mi Band 2

Pa naravno da ne zvoni, niko to nije ni tvrdio, vibrira na ruci i mene budi bez greske, to mi je mnogo bolji alarm jer ne budi nikoga okolo sem mene.
 
Meni se desava po nekad da ne zvoni na vreme nego tek kada se probudim...izgleda ako si u deep sleep nece da te budi....to mi malo nije jasno...npr. navijem za 7 a ona ne vibrira...nego tek ako sam se sam probudio u 7:17 on pocne da vibrira.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ne bi trebalo da tako radi, možda ti je uključena neka opcija tipa "Do not disturb" pa to možda poništava alarm. Kod mene se za ovih 1,5 meseci to nije desilo, alarm se aktivira u tačno kada treba.
 
Ne bi trebalo da tako radi, možda ti je uključena neka opcija tipa "Do not disturb" pa to možda poništava alarm. Kod mene se za ovih 1,5 meseci to nije desilo, alarm se aktivira u tačno kada treba.

Ne alarm radi cak i u DND modu.
 
Nije ukljucen DND.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Pozdrav kolege!

Danas mi je pristigao Mi band 2 sa giztopa. 21e sa sve shippingom (ne znam da li je u pitanju original/fake i kako je moguce utvrditi?)

Koje aplikacije/aplikaciju koristite za pracenje statusa i da li je uvek potrebno da bude povezan sa telefonom (tj da je isti u blizini) ili je posle vezbe/spavanja moguce ocitati informacije kada se konektuje sa telefonom?
 
Poslednja izmena:
Koliko sam ja gledao i čitao mislim da možeš da očitaš sve kad konektuješ narukvicu na telefon
 
Thx za info!

Snasao sam se nekako, zajedno sa ostalim opcijama cackajuci danas po aplikaciji...

Jedino sto MI Tools app brljavi tj nece da se konektuje sa narukvicom iako je standardan MI app konektovan/syncovan sa istom...
 
Kako sam se zeznuo. Gledao na yt review Mi Band 2 I tamo neki indus kenja po istom kao da testira najskuplji fitbit i sad nema šanse da ubedim gospođu da je ok narukvica.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Nadji yt gde hvale MiBand 2 u odnosu na Fitbit i rešen problem ;)
 
Thx za info!

Snasao sam se nekako, zajedno sa ostalim opcijama cackajuci danas po aplikaciji...

Jedino sto MI Tools app brljavi tj nece da se konektuje sa narukvicom iako je standardan MI app konektovan/syncovan sa istom...

Nema na čemu.
 
Evo da se i ja ukljucim. Juce stigao MiBend 2. Za sada sve sljaka ok. U principu mi je najvazniji pedometar. Veliki problem mi je nemogucnost sinhronizacije sa SHealth-om, na kome imam nalog vec dve godine i gomilu statistike. Ne znam da li neko ima ideju kako da izvedem ovu sinhronizaciju? Cuo sam varijantu da sve sinhronizujem sa Google Fit-om a anda GFit sa SHealth-om, ali to mi malo komplikovano. Za pocetak bih morao da imam 3 aplikacije (MiFit, GFit i Shealth) sto bi verovatno bilo smrt za bateriju i dzumbus od notifikacija.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Колико је прецизан педометар?на тестовима кажу и да није баш нешто
 
Gledaj, na 5 km se kod mene razlikovalo 100m na pedometru i preko GPS, što po meni nije loše.
 
Није лоше,а и мени је реално небитно. Узимам збој аларма и сата,а ово остало ћу чисто да пробам
 
Koliko je precizno merenje pulsa na ovom uredjaju? Testirao neko?
 
Razlika kad se meri puls u odnosu na ozbiljan medicinski aparat je +-5 otkucaja. Sve ovo pod uslovom da je narukvica zategnuta koliko treba.
 
Koristio bih je za biciklizam, nisam pametan. Ovo ili Bluetooth/Ant pojas koji bih povezao na telefon ili brzinomer na bajsu.
 
Screenshot_20170401-222633.png
Da li je ovo realno?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Meni je posle svih uredjaja koje punim svakodnevno, MiBend 2, pravo osvezenje. Iz tog razloga mi je potpuno svejedno da li ga punim jednom u 20 ili 30 dana. U tom roku sigurno cu naci period od 3 h za punjenje. Zato sam upalio sve opcije i "ne stedim".

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Moja narukvica je punjena 20. februara i sada je na 51%. Sve zavisi koliko se koristi. Na mojoj je isključen merač pulsa i prikaz utrošenih kalorija. Ne nosim je svaki dan tako da tada ne rade ni senzori pokreta pa
samim tim ima i manju potrošnju.
Screenshot_20170402-124754.png
Ukljucen "heart rate sleep assistant"
Screenshot_20170402-124744.png
Nosim je svakodnevno od pocetka januara ove godine.


Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Na žalost ja moju narukvicu koristim pod aplikacijom Bind Mi Band za Windows 10 Mobile a ona baš i nema neke opcije...
 
Ako me neko zove na viber,narukvica mi zavibrira ili obavesti kad se pozivanje zavrsi,kako je kod vas?
Meni baterija drzi od 15 do 20 dana sve opcije ukljucene
 
I kod mene toliko traje bat...a za viber isto.

Sent from my Redmi Note 4x using Tapatalk
 
Стигла наруквица.

Пробао сам одмах број корака и могу рећи да и није баш прецизан,маши доста.

Не знам да ли ће се временом опаметити,ал за сад то лоше ради.

Што се тиче аларма,не свиђа ми се то зато што се прекида чим дигнеш руку.

Видљивост напољу сад кад је облачно је слаба.

Нисам пробао нотификације и то ме не занима.

Свиђа ми се како изгледа.

Толико од мене за сад.

EDIT:
jel ima neka opcija da vibrira dok ne kliknem na dugme?

Ponovo sam probao i sad na primer vibrira par puta i prestane sam od sebe. Jel to neki automatski snooze ili šta?

Zbog ove opcije sam uzeo ovu spravicu,tako da mi je alarm najbitniji.
 
Poslednja izmena:
ajd još jedno pitanje:

Da li je vodootporan?

Znam da može da se pokvasi,da se sa njim tuširaš,pereš sudove...al da li možeš da plivaš na primer?
 
Gotovo siguran da ne možeš. Eventualno neki prsni stil gde su ruke stalno u vodi i nema mlataranja odnosno povećanka pritiska iznad granice.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
ajd još jedno pitanje:

Da li je vodootporan?

Znam da može da se pokvasi,da se sa njim tuširaš,pereš sudove...al da li možeš da plivaš na primer?

ne znam da li je ovo odgovor na tvoje pitanje :D

https://www.youtube.com/watch?v=TMxIfXZgyNs

http://www.blogtechtips.com/2016/10/09/xiaomi-mi-band-2-ip67-waterproof-test/

PS
da li neko koristi Mi Band 2 Func Button app
https://play.google.com/store/apps/details?id=xtracer.miband2funcbutton


PSS

Mi band 2 je IP67
........... prva cifra
6 Protection from contact with harmful dust N/A
........... druga cifra
7 Protected from immersion in water with a depth of up to 1 meter (or 3.3 feet) for up to 30 mins 30 mins Rain, splashing and accidental submersion
8 Protected from immersion in water with a depth of more than 1 meter (manufacturer must specify exact depth) Varies Rain, splashing and accidental submersion
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno