Šta je novo?

Xiaomi Mi Band 2

A sta mislite o nekoj jeftinijoj varijanti tipa ? Teamyo Y2 Plus Smart Band Pulse Heart Rate Fitness Tracker Smart Bracelet Wearable Devices Sleep Monitor For Android IOS Phone
http://s.aliexpress.com/NjQbyUnY
(from AliExpress Android) Neko mozda pazario nesto slicno ili ćaomi najbolje za te novce :)) ?

sent from tapa for android :)
 
Poslednja izmena:
A sta mislite o nekoj jeftinijoj varijanti tipa ? Teamyo Y2 Plus Smart Band Pulse Heart Rate Fitness Tracker Smart Bracelet Wearable Devices Sleep Monitor For Android IOS Phone
http://s.aliexpress.com/NjQbyUnY
(from AliExpress Android) Neko mozda pazario nesto slicno ili ćaomi najbolje za te novce :)) ?

sent from tapa for android :)

sklepane aplikacije i skoro sigurno da nešto ne radi kako treba...
 
danas sam dobio neke rezervne narukvice i uz njih zaštitne folije za ekran...međutim, imam utisak da je na mi bandu već fabrički zalepljena folija, ali nisam siguran? jel ovaj band stiže sa fabrički zalepljenom folijom?
 
Ne stize, ali mozda zavisi od prodavaca. Mozda neko stavlja mada ne verujem. Ja sam stavio zastitno staklo ali mi se ne dopada, pa sam ga skinuo odmah.
 
Ne stize, ali mozda zavisi od prodavaca. Mozda neko stavlja mada ne verujem. Ja sam stavio zastitno staklo ali mi se ne dopada, pa sam ga skinuo odmah.

izgleda da ipak nema foliju fabrički...uspeo sam da zalepim jednu koju sam dobio i super je ispalo, nema mehurića, međutim nisam siguran koliko će ta folija preživeti vađenje iz narukvice...dovoljno je da minimalno viri preko ivice pa da je narukvica vuče nagore kad se vadi...ali ok, imam još 3 pa ćemo da menjamo...ne znam kakvo je zaštitno staklo, ono je verovatno deblje, ovo je prilično diskretno, bukvalno se i ne vidi da sam zalepio nešto preko ekrana...

inače, narukvice su mijobs, dosta su dobre, za nijansu su tvrđe od originalnih ali je to još uvek dosta dobro...sviđa mi se što imaju belu ivicu oko banda, razbija malo monotoniju:)
 
Poslednja izmena:
Sta mu dodje deep sleep? Koliko sam mirno spavao, bez pokreta?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
REM faza je light sleep, javlja se 4-5 puta tokom spavanja, tada se sanja i iz nje se budi. Deep sleep su teta i delta talasi kod odrasnih, odnosno non-REM spavanje (takodje 4-5 x).

Uređaj koji meri pokret može da detektuje twitching, pražnjenje nervnih impulsa, kada se ekstremiteti nekontrolisano pomeraju, prilikom prelaska iz REM faze u non-REM (deep sleep). Ne znam kako detektuje zavrsetak jednog deep sleep ciklusa kad pri tome nema pokreta.

Promena poze u spavanju (okretanje) ništa ne znači, iako se obicno desava pri kraju REM faze, ali moze i iz sasvim drugih razloga (hladnoca, neudoban polozaj...).

REM faza traje par minuta dok deep sleep faze traju pocev od oko 2h i svaka sledeća krace, poslednja oko pola sata.

I ja bih voleo da vidim podrobnije objasnjenje kako se meri deep sleep putem ovog gedžeta. Mislim da tu brojku ne bi trebalo uzimati previše ozbiljno, za takve stvari koristi se praćenje mozdanih talasa, EEG. ;)
 
Ја ако нагурам 4 сата,певам тај дан.
 
Ја ако нагурам 4 сата,певам тај дан.

Ja cu da riknem ..

Nedelja na ponedeljak, a ima dana kada mi je deep sleep opusteno i 3.5h a total oko 7h...

Pa onda naidje i ovako nesto XD

2ybCA1b.jpg



Sent from Kin :(
 
Neki put mi bude 20-ak min pa onda 1:20h..

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Zadnje dve noci.
b9931e99a700fd44df6ad88b46685615.jpg
cb7b01211481b128b215062ca9e66330.jpg


Sent from my Redmi Note 4x using Tapatalk
 
Mislim da to ne treba mnogo uzimati u obzir.

Recimo kad god sam koristio smart alarm u Mi Tools jedva sam se probudio iako sam gledao da budem min. 8 sati sna.

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
Zna li neko da li valja ovaj honor band 3 ? Vidim polako se pojavljuje na aliexpresu i deluje da je bolji od mi band2..

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ne bih rekao da je bolji.

Pre svega mislim na bateriju

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
Mislim da mu je prednost što može da prati puls konstantno i to što narukvica dolazi u 3 boje .

31$ u Kini za verziju bez NFC a 40$ za onu sa NFC.
Čekam da na Aliju padne na oko 35$ pa je možda i narucim :)

Edit
Smart bracelet can operate up to 30 days without recharging or 10 days with the active use heart rate monitor.

Honor Band 3 will be able to continuously analyze the heart rate on a special algorithm, and for monitoring sleep bracelet uses Huawei True Sleep technology. 
 
Poslednja izmena:
Continuously analyse heart rate my ass. Probali mi da to radimo na gear fit 2. Ubili 20% baterije za 30 minuta.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
nije zgoreg da ponovim...dobro proverite da li ima rezervnih narukvica za smart band koji hoćete da kupite...ta guma lako ode a 99% modela u ponudi uopšte nema rezervne narukvice...bez narukvice možete samo da ga bacite...
 
nije zgoreg da ponovim...dobro proverite da li ima rezervnih narukvica za smart band koji hoćete da kupite...ta guma lako ode a 99% modela u ponudi uopšte nema rezervne narukvice...bez narukvice možete samo da ga bacite...

Evo meni posle godinu dana propala ta originalna narukvica, ima li negde original da se nadje na aliu- preporuke ?
 
Original Xiaomi Strap for Xiaomi Mi Band 2 Dual Material Soft and Hard Multi-Color Bracelet Optional Beautiful Stylish Youth
http://s.aliexpress.com/rmqaQvAb
(from AliExpress Android)

Probaj ovde ali nije jeftino. Mislim da sam negde video i za 4.5$ ali pitanje da li je org
 
uzmite više komada za $ i vozite.Kakva crna originalna narukvica :D

Ja sam uzeo po jednu od svakog prodavca i našao sam one koje mi odgovaraju.

Ako vam zatreba,pustiću link,mada mislim da sam to već uradio na nekoj prethodnoj strani.
 
Dobro, ko šta voli. Ja sam za keca imao ne-xiaomi narukvice, nebo i zemlja u poređenju sa originalom. Onaj deo gde se meće jezgro sav skljokan i nikakav.
 
Dobro, ko šta voli. Ja sam za keca imao ne-xiaomi narukvice, nebo i zemlja u poređenju sa originalom. Onaj deo gde se meće jezgro sav skljokan i nikakav.

Zato bi ja original, da potraje jos godinu dana bar.

Hvala za linkove ljudi :)

Sent from Kin :(
 
Sta mislite o Lenovo HW01 Smartband? Navodno bi trebao da je precizniji u merenju pulsa.. Jedino sto baterija dosta krace traje.

http://s.aliexpress.com/ruYz63uI

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Jel nema nista bolje od Mi Band-a za taj novac trenutno?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno