Šta je novo?

Zelim da pocnem sa rudarenjem

Milan97

Poštovan
Učlanjen(a)
26.04.2015
Poruke
153
Poena
69
Znam da postoje vec slicne teme ali ja stvarno ne mogu da se snadjem, citam vec dva dana i trazim po netu i dosta stvari ne razumem.U sustini me zanima sve oko rudarenja, sa kojim hardverom bi mogao da pocnem a da nije preskupo i koliko mogu da izvucem novca za mesec dana, vidim da se sve te valute menjaju kao i njihove vrednosti ali kolika bi mi bio zarada za mesec dana sa na primer 4 ili 3 7850 karticama, jer mi se cinini da su one ok za njihovu cenu, mislim da su sasvim pristojne za pocetak.
 
Bilo ko da ti odgovori nezahvalno je, sto se grafika tice uzmi 270/280/370/380/x treba ti grafika od minimum 2GB memorija, sto se zarade tice smanjuje se stalno i racunaj minimum 2/3/... puta period otplate od trenutnog

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
Bilo ko da ti odgovori nezahvalno je, sto se grafika tice uzmi 270/280/370/380/x treba ti grafika od minimum 2GB memorija, sto se zarade tice smanjuje se stalno i racunaj minimum 2/3/... puta period otplate od trenutnog

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока

A od cega zavisi zarada u sustini od broja grafickih koje kopaju u svetu? i uzeo bih naprimer x4 270 ili 7950 a mozda sacekao ovu novu rx 480 verujem da ce kod madjara biti dostupne sa nekim normalnijim resenjem hladjenja za 220-230e bolje je to nego da dajem 90 e za 270 ili 7950 110-120e jer su karte nove a i verovatno dosta bolje za mining.
 
Da sto vise ljudi kopa veca tezina kopanja,plus cena novcica stalno varira.
 
dok 480x stigne profit rudarenja ce pasti za duplo, a i ja licno ne ocekujem vise od 25Mhz za top 480-ku koja ce biti vec skuplja
 
@milan ne znam kako si zaključio da 280/380 imaju problema sa hlađenjem.

Zarada ne mora nužno da bude manja od trenutne. @nesic ima taj običaj da malo prepadne nove kopače :)
Ipak, ako se i pored toga usudiš da kreneš sa poslom znači da si stvarno odlučan.
Jeftinog ulaska nema. Nemoj štediti na napajanju.
Uzmi odmah 4+ kartice i nadaj se da će ETH što duže da ostane u trci :)
 
ili poslusaj etheriuma i nemoj iz inata da kopas eth :D

ako si resio da udjes u ovaj svet onda bolje kupi nesto sad i kreni, taman da se izvezbas, ako budes stalno nesto gledao, presabirao, oduzimao nikad neces krenuti jer ce u jednom trenutku zarada pokazivati extra, drugi dan si vec u minusu.
 
480 bi trebala bacati i malo preko 25, ako uopšte bude upotrebljiva za ovaj posao.
Vjerujem da će i nakon njene pojave ETH biti isplativ.
Stvar je u tome što ako sutra počneš kupati sa sa 380 ono što ćeš skupiti za 2 mjeseca (kada mogneš uzeti 480) nećeš nadoknadi u garantnom roku 480 ;)
Nego, što prije ašov u ruke i udri.
 
@Milan97 ja sam poceo sa rudarenjem pre 7 dana, tada sam pustio u rad svoj prvi rig i nadam se da ce ih biti jos ali polako. Malo da opipam materiju i sam, da vidim sta i kako ide pa cemo lako u nova ulaganja. Kao i ti, jos uvek imam 1000 i 1 pitanje sta, kako i zbog cega ali se bojim lupicu nesto. :D @MARKOZ je u pravu, sto vise budes gledao sta i kako ide, nikada neces poceti. Jednostavno prelomi, uleti u vatru pa se usput snalazi. By the way, tako se i najbolje uci. Ja sam imao ogromnu pomoc oko ulaska u Mining od coveka koji se sa ovim bavi duze vreme. I sam se bavim oko kompijutera, ali sam Mining mi je totalno nepoznat. I iz dana u dan upijam i ucim nove stvari sta i kako funkcionise. Na opremi ne treba da stedis kao sto ti savetuju i drugi clanovi... zato prelomi i kreni! Svaki dan sto cekas, ukoliko pocnes, je gubitak novca... Ja sam sakupljao, cekao, jurio opremu 15ak dana. A da sam nabavio za dan imao bih vec oko 200 $ otplaceno ;)) :wave::smash:
 
Poslednja izmena:
@milan ne znam kako si zaključio da 280/380 imaju problema sa hlađenjem.

Zarada ne mora nužno da bude manja od trenutne. @nesic ima taj običaj da malo prepadne nove kopače :)
Ipak, ako se i pored toga usudiš da kreneš sa poslom znači da si stvarno odlučan.
Jeftinog ulaska nema. Nemoj štediti na napajanju.
Uzmi odmah 4+ kartice i nadaj se da će ETH što duže da ostane u trci :)

Nisam mislio da imaju lose hladjenje one nego prve 480-tice ce imati losa hladjenja ali to je kartica koja ima 150w potrosnju tako da nije veliki problem ohladiti je,zato sam mislio da sacekam malo da izadje neka sa boljim hladjenjem.A sad me zanima 380 koju uzeti i koliko bi ona zaradjivala dnevno odprilike naravno, jer sam shvatio da zarada varira.Ja trenutno imam ga-z68a-d3-b3 na nju bi stavio i3 prvo i 4 r9 380 koje napajanje bi ste mi preporucili po povoljnoj ceni od madjara bi uzeo.
 
380 ti daje trenutno oko 2.5 dolara dnevno, mozda malo manje kad se pogleda realno.
sta ce ti i3?
 
U slicnoj sam nedoumici i ono sto me sprecava da uzmem pravi rig je vreme koga nemam od posla i klinca od godinu i po, pa trenutno samo ucim na jednoj 380-ki i nekoliko servera koje imam privremeno na raspolaganju.
Pored Bencha odlican je i bitcointalk forum, ima dosta developera koji hoce da pomognu.
Imam i ja pitanje za iskusne ako je neko raspolozen da jednostavno objasni matematiku iza diff faktora i u kakvom su odnosu diff koji imam za svakog workera i diff pool-a?
 
i3 je nepotreban trošak. Pentium dual core savršeno završava posao.
Ako planiraš da ti Rig ostane na 4x380 ona 850W (80 plus gold) završava posao za ETH. Neki drugi algoritmi su zahtevniji, ali oni trenutno nisu u igri. Dodatno novije kartice (zbog tehnologije proizvodnje) će biti štedljivije, pa ćeš te buduće kartice moći i baciti na to 850W i za teže zadatke, matorim 380-kama tada uzmi novije jače (skuplje) napajanje.
 
@Waylander
Svaki pool odredjuje neki diff dosta nizi od stvarnog po kome zakljucuje koliko hashrate imas... u principu vazno je samo da imas sto manje reject sharova, i na vecinu pool-va ne mozes da utices na worker diff a i nije vazan uglavnom jer se isto dobija, kazem vazno je samo da ima sto manje reject-va a i tu ne mozes uticat puno jer zavisi od pool-a i ping-a
uglavnom biraj sto vece pool-ve i dalje nema potrebe da gledas
Uglavnom na admin poola je da za sve odredi diff workera kako ne bi previse komunikacije stvarao sa svakim minerom, neki imaju konstatan diff koji oni misle da je nabolji za sve a neki se prilagodjavaju mineru ili imaju zasebne portove za razlicite diff-ve
 
Poslednja izmena:
Kad kazes sherova mislis na ovo?
[2016-06-02 13:32:02] accepted: 39/39 (100.00%), 28.01 MH/s yes!
 
Da, pre svega zavisi od pool-a (jacine servera, ping-a) i mreze odredjenog coin-a
 
Thx, znaci uvek gadjam sto jaci pool (sa sto vise hasheva).

Sta je bitnije za dobar hashrate, GPU clock ili MEM clock?
Na koliko da drzim brzinu vent-a i temperaturu GPU-a da kartica potraje (MSI 380 G4)?
 
Zavisi od coin-a (algoritma) kartice se uglavnom drze do 75C
 
Sta radi intensity parametar npr. u ccmineru, da li to nasvirati na maskimum za bolje rezultate ili nije tako jednostavno?
 
Mene interesuje kako da unovcim te pare I sta mi treba od programa za to hocu da pocnem sa mojom 6870 I kad sve namstim I 2-3 dana udjem u stos.onda bi narucio 4x 380,narucio bih odma ali mi trebaju pare za kola i onda bi mi ostalo oko 600e I taman Platu dobijam za 10 ak dana tako da ce biti tad za 4x 380 I napajanje neko normalno.
 
Nema potrebe da se nešto posebno uhodavaš. Meni su ovdje pomogli, a pošto sam vrlo skoro bio bez ikakvog znanja o rudarenju prilično se sjećam šta muči početnike. Slobodno pošalji poruku kada nabaviš opremu i garantovano završavaš sav posao za pola sata. Preduslov je da imaš instaliran Windows 8.1 kao i konstrukciju koja će ti držati kartice ;)
 
Nakon ethereum-a bice susni period kao i prosli put, a diff ide brzo gore a POS se blizi (spominje se krajem godine ili pocetkom 2017) sa tim da ce pre toga mining biti neisplativ zbog diff-a tako da je sve jedno

Masa zemalja imaju lokacije sa skoro besplatnom elektricnom energijom tako da je isplativost uvek pitanje meseca
 
Mene interesuje kako da unovcim te pare I sta mi treba od programa za to hocu da pocnem sa mojom 6870 I kad sve namstim I 2-3 dana udjem u stos.onda bi narucio 4x 380,narucio bih odma ali mi trebaju pare za kola i onda bi mi ostalo oko 600e I taman Platu dobijam za 10 ak dana tako da ce biti tad za 4x 380 I napajanje neko normalno.

Radije bih za taj novac kupio bitkoine i zaradio nešto na povećanju cijene koja raste kako se polovljenje nagrade bliži a onda bih kad izađu grafičke bazirane na Polaris arhitekturi kupio nekolike RX 480 koje su najavljene po cijeni od 199$. Naravno,ako budu pružale zadovoljavajući hashrate a potrošnju imaju za svaki respekt.
 
Nema potrebe da se nešto posebno uhodavaš. Meni su ovdje pomogli, a pošto sam vrlo skoro bio bez ikakvog znanja o rudarenju prilično se sjećam šta muči početnike. Slobodno pošalji poruku kada nabaviš opremu i garantovano završavaš sav posao za pola sata. Preduslov je da imaš instaliran Windows 8.1 kao i konstrukciju koja će ti držati kartice ;)

Zasto 8.1 a ne 7-cu ili 10-ku. Bolje rade ili ?
 
zato sto se win 8.1 Pro 64 bit pokazao kao veoma dobar, ako ne i najbolji sistem za ovaj posao :)
 
meni na 8.1 radi sve super... dok na win10, desi se da nece da detektuje sve grafe dok im 200 puta ne izmenjam mesta... kada detektuje sve, molim boga da se nakon sledeceg gasenja/paljenja riga opet sve detektuju,inace ponovo jebada sa menjanjem...

na win 8.1 od samog starta radi sve super. naravno,ovo je od riga do riga, mozda se moja ploca kosi sa desetkom (jer je neka dell h61)
 
Kod mene je opet obrnuto:). Na Win 10 i SAPPHIRE NITRO Radeon™ R9 390 8G with back plate Genoil mi daje 32.8 Mh/s a na WIN 8.1 i Claymore miner imam oko 32.5 Mh/s. Ipak,deinstalirao sam WIN 10 jer sam nakon mnogo surfovanja naišao na podatak da i poslije deaktiviranja Majkrosoftovog špijunskog softvera na WIN 10 - WIN 10 sam na stotine puta u toku 24 časa kontaktira neke IP adrese,te je zapravo nemoguće u potpunosti isključiti njegovo špijuniranje.
 
Moguće je donekle, ako se stave u C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts. Jednostavno je tako napravljen. Naš sopstveni, krvavo zarađeni hardware, služi nekom drugom.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno