Šta je novo?

Serious Sam 4

 
Mnogo dobro.
Odigao opet First Encaunter i sada igram Second...

Čisto da se malo pozabavaim i odmorim mozak...

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
 


Gen Z gameri na aparatima :d

 
Poslednja izmena:
E kako nadražuju....

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
 
 


Izaslo i tezi citavih 72MB. :) Nadam se da ce uskoro ovo da poprave pa da konacno probamo.

Edit, evo i prvog rivjua, seriously disappointed...

 
Poslednja izmena:
Probao prvih par nivoa i sta znam, pucanje je dobro ali su enemy encounters nekako smor i bezidejni (bar u pocetku), plus iritantni tim (NPCs) koji ide sa Semom i njihove preduge i dosadne dijaloge.
Takodje, ne znam koji ce djavo skill tree u najklasicnijem mogucem shooteru? Zbog te gluposti je sada recimo dual weilding zakljucan iza skill pointa i unistava smisao rokanja i primorava na lutanje po mapi. Exploration je postojao i ranije i nisu bili potrebni nikakvi skillovi i ostale moderne bloat RPG gluposti i funkcionisao je bas kako treba sa sve odlicnim secret sistemom.

Sto se tice performansi, sudeci po recezentima i njihovim bagovima ocekivao sam katastrofu, medjutim igra na Vulkan API radi sasvim fino, 4k render output, 1800p interno sa 2xMSAA i sve na Ultra uz smanjene alpha particles efekte, dok jedino Vsync ne radi. Za sad ni na kakve bagove jos nisam naleteo, verovatno je ova finalna verzija imala patch.
 
Nisam probao igru ali se jasno vidi da je sve vezano za NPC tim totalno nepotrebno i kridž. Verovatno je početak smarački (ili prva trećina igre) a posle toga kreće roštiljanje :smoke:
Što se review-a tiče, treba sačekati mišljenje pravih SS fanova, ovi novi gen Z gejmeri će sigurno napljuvati SS4.
 
Presao igru i mogu reci da je napucavanje solidno ali treba vremena da igra zasija. Ostaje da su prica i ostale stvari koje sam spomenuo lose ali ovaj osnovni deo (gunplay) srecom nije menjan.
 
Igra je zali boze vremena koje sam potrosio a jos vise zali boze truda da je naprave. Sve posle The Second Encounter je mucenje bistre vode u reci.
 
Upravo odigrah ovo cudo. Utisci su bas pomesani. Neko ko se susrece sa igrom prvi put bi pomislio da se radi o nekom, u najboljem slucaju, prosecnom shooter-u. Za ljude koji prate ovu fransizu od pocetka ovo ce biti pravi nostalgicni naslov koji ce ih vratiti u neke ranije dane.

Sto se tice gameplay-a ostao je nepromenjen u odnosu na prethodne delove, sto mi se i svidja.
Takodje mi se izuzetno dopada muzicka podloga, narocito na boss deonicama. Kad smo vec kod muzike valja napomenuti da je na trenutak muzicka podloga odlicna a na trenutke se vidi manjak kvaliteta u smislu muzicke produkcije.
Grafika je prosek za danasnje standarde.
Prica je tu cisto da je ima, nije neki jako bitan faktor.
Mislim da se ovo nece toliko dopasti mladjim generacijama, ali za neke starije ljubitelje bice jedan lep vikend odmor, a za toliko i moze da se obrne.
U svakom slucaju mislim da je Croteam uradio OK posao i da nije bas ciljao mladje generacije vec svoju stariju publiku koja ih vec duze vreme prati. To bih i ja preporucio drugima, ukoliko se niste susreli sa SS ovo ce vam biti gubljenje vremena i mucenje.
 
Nazad
Vrh Dno