Šta je novo?

[A1] Kucni net

Nudi i mts flat 4G sa turist sim karticom, do duše brzina jeste 10/5 Mbps a nekada radi i sa vise mada je ovo minimum, plus je prepaid bez uo. Tako da neko za 250 dinara koliko košta net na 24h može da skine za 24h ~84GB bez ikakvog limita. Dobra je kartica npr za vikendice itd, plus nema lokacijska ograničenja a radi i na 3G.
 
Ne mozes to da poredis. To je adsl a ovo je LTE. Dva razlicita sveta.

Наравно.
Иначе кад би корисници користили само онолико колико им стварно треба, онда и не би било ограничења (бар за тај невелики број корисника кућног нета), али пошто неки немају меру, онда се ограничава ;)
 
Ne mozes to da poredis. To je adsl a ovo je LTE. Dva razlicita sveta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jeste LTE ali ne u standardnom smislu jer si limitiran na jednu pristupnu tacku - znaci 0 mobilnosti. Dakle uporedivo je - jer cilj i jeste kucni net. A ako hocemo bukvalno poredjenje posto je bezican - iako to nema veze ni sa cim, ajde da uporedimo sa wifi. Svi wifi provideri nude flat pakete. Jel o njima problem sa tim sto na jednu tacku moze samo odredjen broj korisnika (kao i za svaki)? Jeste. Jesu ga resili? Jesu. Ne znam zasto VIP ne bi mogao tako nesto da resi sa ovakvom tehnologijom, kada mali igraci mogu...

Наравно.
Иначе кад би корисници користили само онолико колико им стварно треба, онда и не би било ограничења (бар за тај невелики број корисника кућног нета), али пошто неки немају меру, онда се ограничава ;)
Samo blokiras torrente i resen problem... Ali opet daleko su vise potrebe kucnog neta od 100GB ako ga koristi vise od jedne osobe...




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@magic21, porediš ADSL i 4G koji su dva različita sveta, ne znam šta hoćeš da ti kažem.

Taj mts turist ne može da se poredi baš sa ovim, dobra je stvar, ali nije dugoročno rešenje.
Dakle, ni mts ni Telenor nemaju flat 4G pakete u ponudi.

@N1tr0, to takođe nikako ne možeš da porediš, wifi provajderi znaju tačno koliko korisnika će biti nakačeno na baznu stanicu. VIP to nikako ne može da zna, jer se ta bazna stanica koristi i za druge stvari, a ne samo za kućni net. A kvalitet je potrebno obezbediti svima.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
@magic21, porediš ADSL i 4G koji su dva različita sveta, ne znam šta hoćeš da ti kažem.

Taj mts turist ne može da se poredi baš sa ovim, dobra je stvar, ali nije dugoročno rešenje.
Dakle, ni mts ni Telenor nemaju flat 4G pakete u ponudi.

@N1tr0, to takođe nikako ne možeš da porediš, wifi provajderi znaju tačno koliko korisnika će biti nakačeno na baznu stanicu. VIP to nikako ne može da zna, jer se ta bazna stanica koristi i za druge stvari, a ne samo za kućni net. A kvalitet je potrebno obezbediti svima.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Ja nisam nigde spominjao MTS turist.
 
Da li neko možda može da mi pomogne... Imam 3 broja u Vipu i mesečne račune po 13.000 dinara... Pre 5 dana sam uzeo ovaj kućni net 2, međutim pošto koristim taj internet za sbb-ov D3 tek sada shvatam da mi umanjena brzina posle prvih 100GB od 2 Mbps ne odgovara i da ta televizija neće funkcionisati pošto je neophodna brzina 4Mbps. Da li postoji bilo kakav način makar uz moju doplatu da brzina padne umedsto sa tih 2, na 4 nakon potrošenog početnog saobraćaja?
 
Uz neku doplatu verovatno da postoji, ali to moraš njih da pitaš.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Uf, pa preko kog kanala komunikacije je najbolje da im se obratim? Hvala puno.
 
Uz neku doplatu verovatno da postoji, ali to moraš njih da pitaš.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Ne verujem. Ja sam nudio i 50/100 eur i da oni predloze vise GB limit ili vece brzine i svaki put je odgovor - samo ono sto je u zvanicnoj ponudi. Izgleda da ne pilicare kao Lelenor [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Čudo, realno bi mogli da dignu limit za veće pare.
Pa za 100e možeš da uzmeš 7-8 ugovora, i eto ti 800GB mesečno [emoji23]

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Čudo, realno bi mogli da dignu limit za veće pare.
Pa za 100e možeš da uzmeš 7-8 ugovora, i eto ti 800GB mesečno [emoji23]

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
To je bio i jedan od mojih argumenata - preciznije, rekao sam nesto na fazon:
Ne razumem zasto ne nudite vecu brzinu i/ili veci limit za vise novca, jer svejedno mogu da uzmem X uredjaja i spojim ih na load balancing server i postignem ono sto mi treba (naravno izostavljajuci deo gde gubim vreme i komplikujem si zivot), ali nije imalo efekta :d
 
Da li neko možda može da mi pomogne... Imam 3 broja u Vipu i mesečne račune po 13.000 dinara... Pre 5 dana sam uzeo ovaj kućni net 2, međutim pošto koristim taj internet za sbb-ov D3 tek sada shvatam da mi umanjena brzina posle prvih 100GB od 2 Mbps ne odgovara i da ta televizija neće funkcionisati pošto je neophodna brzina 4Mbps. Da li postoji bilo kakav način makar uz moju doplatu da brzina padne umedsto sa tih 2, na 4 nakon potrošenog početnog saobraćaja?

Koliko dana ti je trajalo tih 100Gb dok si gledao TV?
 
Pa izracunaj samo. Npr D3i kada sam merio je na SD kanalima trosio 4.5Mbps, sto znaci 4.5/8 x 60 sek x 60min = 2025 MB/sat odnosno 2 GB po satu. Znaci ako samo drzis TV upaljen i to SD (a ne HD kanal) za 50 sati ce da pojede sav net (ne racunajuci da ga jos neko sem TV-a koristi).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Znaci ako samo drzis TV upaljen i to SD (a ne HD kanal) za 50 sati ce da pojede sav net (ne racunajuci da ga jos neko sem TV-a koristi).


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pa, to je zaista porazavujci podatak. I ja sam nameravao da uzmem Kucni Net u kombinaciji slicnoj tvojoj (za IPTV, preciznije), ali nista od toga. Video sam od prilike, kako stoje stvari, kada sam dobio test modem na 24h. Televizija je dosta trosila, ali evo, dao si primer iz licnog iskustva. Kako izgleda posle potrosenih 100Gb - dosta secka TV program ili se zakuca i uopste ne moze da se koristi? Hvala na odgovoru.
 
Poslednja izmena:
Pa ako mu je potrebno 4.5, onda vrv ne može da se koristi uopšte, jer je brzina 2gb nakon potrošenih 100gb.
Meni yt na 480p radi bez seckanja sa tih 2mbs, na 720p već mora da se pusti da izbaferuje malo.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Pa, to je zaista porazavujci podatak. I ja sam nameravao da uzmem Kucni Net u kombinaciji slicnoj tvojoj (za IPTV, preciznije), ali nista od toga. Video sam od prilike, kako stoje stvari, kada sam dobio test modem na 24h. Televizija je dosta trosila, ali evo, dao si primer iz licnog iskustva. Kako izgleda posle potrosenih 100Gb - dosta secka TV program ili se zakuca i uopste ne moze da se koristi? Hvala na odgovoru.

Ja sam kucni net samo proba na dano, nisam koristio... Mislis vrv na drugog clana. Sto se tice mene - ja ti samo kazem koliko sam izmerio potrosnju (vise puta). I da, cim padne brzina ispod 4 imas tipa sekund, dva radi pa pauza od par sekundi plus povremeno iskace poruka. Sa 2Mbps bukvalno bi bilo neupotrebljivo...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa, to je zaista porazavujci podatak. I ja sam nameravao da uzmem Kucni Net u kombinaciji slicnoj tvojoj (za IPTV, preciznije), ali nista od toga. Video sam od prilike, kako stoje stvari, kada sam dobio test modem na 24h. Televizija je dosta trosila, ali evo, dao si primer iz licnog iskustva. Kako izgleda posle potrosenih 100Gb - dosta secka TV program ili se zakuca i uopste ne moze da se koristi? Hvala na odgovoru.

Eto koliko je besmisleno da se kućni net ograničava.
A neki se još čude gde potrošiš 100GB.
 
Svaki vid ograničavanja interneta je besmislen, ali na taj način provajderi čuvaju resurse.

100GB za neko uobičajeno normalno korišćenje je dovoljno
 
A jok, najbolje da daju neograničeno pa da silujete bandwidth 24/7.

Mislim, i što se mene tiče bilo bi najbolje da je neograničeno, ali daj da budemo realni malo, nije ovo optika, a opet nudi skroz korektne brzine, a i količinu za 90% korisnika.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
VIP je dao "neogranicen" net 12 meseci, uz UO24 za obicne korisnike Nova tarifa (mislim da bese uz Nova, a ne uz ostale tada?)
Ogranicen je nezvanicno na 500GB. A to je net za karticu u telefonu... koju ti opet mozes kao Hotspot koristiti, ili u ovakav ZTE ubaciti.

Tako da mislim da su ogranicili iz drugog razloga...
 
Ne znam sto se ti nalazis prozvanim kada je ovde rec o uopstenom koriscenju interneta

Poenta je da korisnik moze da koristi koji god servis zeli ili mu treba i da tu niko ne stavlja nikakva ogranicenja

Posto internet putem optickog kabla nije jos rasiren do svakog korisnika na planeti onda se koriste razne bezicne tehnologije da bi korisnik mogao da koristi zasta je namenio

Problem je izmedju zelja korisnika i potreba sa onim sto nudi odgovarajuca tehnologija

Jos uvek nemamo odgovarajucu tehnologiju koja je dovoljno fleksibilna i prati nase navike u ponasanju

100GB je sasvim korekna kolicina podataka za najsire koriscenje, to ne podrazumeva p2p mreze i video striming non-stop

To su posebni servisi koji zahtevaju odgovarajuci nivo telekomunikacione infrastrukture
 
VIP je dao "neogranicen" net 12 meseci, uz UO24 za obicne korisnike Nova tarifa (mislim da bese uz Nova, a ne uz ostale tada?)
Ogranicen je nezvanicno na 500GB. A to je net za karticu u telefonu... koju ti opet mozes kao Hotspot koristiti, ili u ovakav ZTE ubaciti.

Tako da mislim da su ogranicili iz drugog razloga...

Posto igrom slucaja koristim takvu karticu mogu samo da te ispravim da nema ama bas nikakvih ogranicenja u korišćenju ni tih 500GB koje se ovde spominju

Vise puta sam bio u prilici da mi telefon radi kao hotspot za laptop i prekoracio sam pomenutu cifru u vise navrata

Niti mi je obustavljen saobracaj niti mi se racun zbog prekoracenja uvecao
 
OK, to je bilo neformalno pominjano - ali i da nije, 500GB je vec danas sasvim komforna cifra stvarno, ja to ni na Gbps/Gbps fiberu nisam prelazio, a tada sam vise gubio vremena na preskakanju reklama nego na klipovima i p2p :) (dakle dodatni trosak)
Imao taj limit ili ne, poenta je da su dali 12 meseci (barem efektivno) neogranicen LTE. Pa pretpostavljam da 100GB nije limitirano iz nekog nama logicnog/poznatog razloga.

Pretpostavljam da ono "zasto se ti osecas prozvanim" nije bilo meni upuceno?:)
 
OK, to je bilo neformalno pominjano - ali i da nije, 500GB je vec danas sasvim komforna cifra stvarno, ja to ni na Gbps/Gbps fiberu nisam prelazio, a tada sam vise gubio vremena na preskakanju reklama nego na klipovima i p2p :) (dakle dodatni trosak)
Imao taj limit ili ne, poenta je da su dali 12 meseci (barem efektivno) neogranicen LTE. Pa pretpostavljam da 100GB nije limitirano iz nekog nama logicnog/poznatog razloga.

Pretpostavljam da ono "zasto se ti osecas prozvanim" nije bilo meni upuceno?:)

Nije tebi nego onom pre tebe ;)

Mislim da je 100GB sasvim ok kolicina e sad što neki od nas ne razumeju da 3G ili 4G mreža još uvek nije postigla tu fleksibilnost naših potreba nego bih odma sve odjednom to je problem nerazumnih korisnika
 
VIP u BGu kako radi gde god sam isao iskreno mislim da moze da radi i vise od 500gb za Kucni Net.
Dali su 12 meseci neogranicen net, pre toga mesec-dva neogranicen (pocetak LTE-a), pa onda 3GB zauvek, pa 1/2/3GB uz Online porucivanje, Neogranicenu tarifu, Neogranicen mesec neta za obnovu sada, Kucni Net... i opet im LTE radi fenomenalno tamo gde ga ima.
 
Sve su te promocije kratkog daha i vremenski ograničene.

A da kućni net može da šljaka i više apsolutno tačno ali sadašnje pakete su formirali tako.

U buduće će se to normalno menjati
 
Osim toga ni tethering nije zagarantovan. Imao sam neke prijatelje iz swe kojima sam uzeo onaj vip prepaid 4GB/300din/7d i rekose mi da su se napatili i nista nisu uradili.


Nema neograničeno. Bandwidth se cuva, danas sutra QoS moze da trpi i svasta nesto.

Kome je potrebno vise podataka ima kabl operatere. Ko nema mogucnost za kabl/dsl ima barem ima ovo. Pozitivna stvar na trzistu.
 
Osim toga ni tethering nije zagarantovan. Imao sam neke prijatelje iz swe kojima sam uzeo onaj vip prepaid 4GB/300din/7d i rekose mi da su se napatili i nista nisu uradili.
Zbog tehtera su se napatili ili zbog brzine? Treba proxy da se izbrise na prepaidu izgleda za VIP.
 
Nazad
Vrh Dno