Šta je novo?

[A1] Kucni net

Nema nikakve stete :)
Brzina zavisi od toga kakav mifi uzmes, mada ja zaista ne vidim zasto ne bi uzeo ovaj ruter koji daju? Taj ruter kosta prilicno koliko sam video, kvalitetan je.

Volim što manje kablova da imam po stanu.

Inače, moraću da sačekam još dva meseca pošto danas nisam uspeo da poništim ugovor u SBB-u.
 
Samo jedan kabal za struju imaš i to je to :) ako nećeš da povezuješ na lan doduše :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Nije moguce otvarati portove. Testirao sam sa Goranom i net odlicno radi, ali NAT je tu. Kod mene u bloku 19a gde su mi rekli da postoji gubitak signala, izvuceno je 40/20. I ovim putem hvala Goranu na pomoci.

Sent from my JY-S3 using Tapatalk
 
Ako mogu ovi korisnici koji vec imaju Kucni net da kazu kakav je ping dal se desi da ide cesto(ili nikako) preko 100 ms zanima me jer bih igrao multiplayer igre i generalno sve oko online gaminga dal ima problema?
 
Ma kakvih 100ms crnih, standardno je oko 20ms, zavisi kakav je signal, ali neće nikad u suštini doći do 100ms, to je i za 3G enormno veliko

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam koristio obican 4G jedno vreme, bas za igranje, i OK radi. Ali ipak je to ping 15-20ms ka Speedtestu, naspram recimo i ispod 5ms koliko negde imas na VDSLu i kablovskom. O optici da ne pricam.
Kod mene VDSL nema tako dobar ping, pa mi je bolji VIP LTE od VDSLa za igranje, DotA, i nijednom nisam imao problem (a koristio sam obican tehter sa telefona, ne neki ruter). Sa ovim ZTE ruterom je mozda primetno bolje cak.
 
ja cu uzeti ovaj paket kod vipa jer nemam drugih mogucnosti,za moje potrebe i vise nego dovoljno saobracaja. bez obzira sto je ograniceno na 15/4mbit/s,ipak je to dosta bolja veza od 3g neta sa istom tom brzinom,brzi je odziv mreze svakako,a o stabilnosti latejcije i brzine ne bi trebali diskutovati. mada opet,uzevsi u obzir moja dosadasnja iskustva sa vipm,smrde mi oni opasno! sto telenor ne uvede neku takvu tarifu,kod njih sam i sad,samo bih zamenio za 4g sim karticu,nabavio 4g modem i gotovo. sve u svemu,mislim da jos uvek nemam bas ovde ni jedan 4g signal,ali na mapi sam gledao da ima u blizini,nekih 6km od mene mozda. i to bas vipov nazalost,ali bolje da sacekam telenorov signal.
 
Jel neko presao 100GB limit da kaze koja je tacna brzina (up) i da li bas limitiraju na max 2Mbps down?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@Nislija, imas mogucnost kod Tnora da ako dobijes 50% popusta na Surf 50 te izadje manje nego VIPov paket, i plus kazu da mozes dobiti 2/3x vise saobracaja. Znaci dobijes bolji paket, i plus nije vezan za lokaciju. (osim sto sa "zvanicnim limitiranjem" VIPov LTE radi bolje nego Telenor LTE :))

@Nitro, to sada ne limitiraju izgleda, ali ne ocekuj da kada se poveca sledecih meseci broj korisnika zavrnu stvarno.
 
Znaci 2/2. Bar sad znamo da je 2 up. Zahvaljujem [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
VIP 4G Kucni net paketi

da176671622facae9eaf82f5c89f1808.png

U ovom stanu sam samo 4 dana u nedelji posto studiram pa vikednom obicno idem kuci. Internet koristim iskljucivo na telefonu tako da shvatam da je taj internet za 2-3 osobe ok. Medjutim kad odem kuci nas cetvoro koristi internet i svako ga koristi na telefonu, i svi sem mame imamo laptop (Brat ima i desktop). Tamo na potrosnju nisam obracao paznju, ali cenim da trosimo 400 gb mesecno najmanje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ogranicenje je kad potrosis 100 gb


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To nisu spominjali,a nisam video ni da piše na sajtu,sem ako mi je promaklo.
 
5fc0ea066fa027bbf0e06ab277db21bb.png

Sitna slova na dnu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije ni čudo što mi je promaklo.
Pilićarenje klasično. Nije mi jasno što ne mogu normalan net da ponude,nego ovako kao pilićari.
 
Poslednja izmena:
Pa u ovoj drzavi nista nije cudno. Svi operateri koji daju neogranicen net daju odredjenu kolicinu po punoj brzini i onda je spuste na najmanju mogucu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa u ovoj drzavi nista nije cudno. Svi operateri koji daju neogranicen net daju odredjenu kolicinu po punoj brzini i onda je spuste na najmanju mogucu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ali,ovo nije mobilni net,već kućni net,a za kućni ne znam da neko smanjuje brzinu.
 
Koliko ja znam u srbiji samo oni nude kucni net. Svi ostali samo mobilni.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ima i MTS koliko znam.
 
Mislim da nema. Imaju onaj mobilni od 50 gb.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne mozes to da poredis. To je adsl a ovo je LTE. Dva razlicita sveta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zašto ne mogu? Imaju brzine do 100 mb/s i zove se kućni net.
Ikom nema ništa brži net...
A i počeli su da unapredjuju net,bila je i vest o tome,tako da ne vidim zašto ne mogu da poredim Vip i Mts net.
 
Poslednja izmena:
Pa adsl ne zavisi od toga koliko ga ljudi koristi i brzina je konstantna, a ako LTE koristi vise ljudi ma jednoj baznoj stanici brzina moze da padne pa verovatno zato stavljaju ta ogranicenja do 100 gb.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To je već njihov problem,niko ne ograničava kućni net osim Vipa,to je poenta.
 
Pa ne ogranicavaju jer ne koriste isu tehnologiju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Au brate, ne razumeš kako svet funkcioniše.
VIP jedini nudi flat 4G net, a ti se žališ još.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno