Šta je novo?

[A1] Kucni net

Uklapa se bez problema, samo ne znam koliki je upload kad se potroši tih 100gb? Pitanje da li je 2mb/s, nisu to napisali nigde.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Uklapa se bez problema, samo ne znam koliki je upload kad se potroši tih 100gb? Pitanje da li je 2mb/s, nisu to napisali nigde.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Takođe nisu napisali ni da to 'do 100GB' važi za svaki mesec. Šta ako je to 100GB ukupno? :zgran: I posle do kraja ugovora imamo 2mb/s :S:
 
Ja sam danas bio u jednoj poslovnici i nisu mi dali neke informacije koje mi trebaju ......
Pitao sam da li može na 3g ako nema 4g signala kaže mi cura da ne može, mada sam uzeo to s rezervom.....

Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока
 
A što ne nađeš ruter na sajtu proizvođača i vidiš u specifikaciji koje frekvencije podržava.

Tamo ćeš najbolje videti.
 
Pa nije do rutera samo, pitanje je da li se to podesi na kartici samoj, a ja verujem da da.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ma ne pitam ja za ruter @xiaomi1983 nego da li paket uopšte može da radi van 4g mreže..... radnica mi je rekla da prvo prijavljivanje na mrežu mora da bude na adresi koja je prijavljena i da ima 4g mreža inače ne može da se aktivira ... tako je i ona dobila instrukcije i nije znala da mi kaže može li da funkcioniše na 3g.
Ruter je tu najmanje bitna stvar ja već imam dva rutera..... jedan 3g i jedan 4g.
Po onome što mi je ona ispričala uopšte ne može da se prijavi na 3g mrežu...... mora samo na 4g.

Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока
 
Ako radi stvarno kao Kucni Net, tj. podesili su ga kako treba i insistiraju da 4G radi na toj lokaciji, ne bi smeo da dozvoli 3G access (VIP bas ima slobodnog LTE prostora pa ga moze ovako uposliti - 3G nema bas toliko prostora verovatno).

Zar ne mozes uzeti i probati bez obaveze jedan dan??
 
Trebalo bi ja da uzmem test uređaj ovih dana ako stignem, pa javljam šta i kako.
Ali nema šanse da može 3G.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Javi obavezno da li kartica moze u obicnom telefonu i dalje od same lokacije :) (tj. koliko dalje od lokacije :))
 
Uzeo danas test uredjaj, mifi onaj mali.
Nisu trazili lokaciju, sve je otkljucano u sustini.
Na uredjaju non stop pokazuje crveno za signal, kad udjem na 192.168.1.1 pise mi 'Nema SIM kartice'. Ubacio sam u telefon da probam, pun 4G. Uradio speed test, izvukao 80/30.
Vratio u uredjaj, i dalje ne registruje SIM karticu. Proverio 5 puta, lepo stoji kartica.
Proverio i 3G, radi i to.

Ima neko neku ideju sta bi mogao biti problem?
 
Uzeo danas test uredjaj, mifi onaj mali.
Nisu trazili lokaciju, sve je otkljucano u sustini.
Na uredjaju non stop pokazuje crveno za signal, kad udjem na 192.168.1.1 pise mi 'Nema SIM kartice'. Ubacio sam u telefon da probam, pun 4G. Uradio speed test, izvukao 80/30.
Vratio u uredjaj, i dalje ne registruje SIM karticu. Proverio 5 puta, lepo stoji kartica.
Proverio i 3G, radi i to.

Ima neko neku ideju sta bi mogao biti problem?

Koji je mifi u pitanju?
Ako factory reset ne pomogne, mozda je neispravan...
 
Dzabe, ne prepoznaje i dalje.
Da l' je moguce da dobijem falican uredjaj..
 
Dzabe, ne prepoznaje i dalje.
Da l' je moguce da dobijem falican uredjaj..
Nisam ga imao u rukama pa neznam napamet kako mu se stavlja kartica, da je nisi ubacio pogresno (kod nekih je i to moguce).
Ako imas jos neku vip karticu mozda da probas.

Na kraju sto nebi bilo moguce da je falican...
Ko zna kolko njih ga je njakalo pre tebe ako je koristen kao testni/zamenski uredjaj...
 
A jesi probao da setas karticu dalje od lokacije? Mozda tokom probe moze.
 
ffd73b059c367a8c6d7e743c63665341.jpg

To je to valjda?
Ima nacrtano ispod, tako sam stavio, lepo legne.
Otići ću sutra da vidim kod njih šta je problem

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Izgleda ok, drugi slot je pretpostavljam za memorisku...
Vratis ga pa taj novi sto dobijes probaj ispred njih...
 
VIP 4G Kucni net paketi

A jesi probao da setas karticu dalje od lokacije? Mozda tokom probe moze.

Kartica koja se dobije nema limite ni za protok, ni za tip mreze, niti je vezana na bilo koju baznu stanicu (govorim o test karticama koje se dobijaju uz mifi za testiranje mogucnosti uvodjenja kucnog neta).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bio malo pre do VIP-a, ipak radi uređaj :D
Onaj metalni deo što ide preko kartice ima 'lock' položaj, treba da se gurne lepo da bi ušao u taj položaj.
Palo mi je pamet to, gurkao sam par puta, međutim nije htelo da uhvati pa sam odustao.
Produžili mi test uređaj do sutra, pošto im danas ne radi sistem ceo dan, pa ne mogu da potpišem ugovor.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Da li neko zna gde mogu da se obratim VIP-u da dobijem info u vezi sa mrezom. Hvatam 4G kod kuce ali slabiji signal, a jako blizu mene je stanica za koju su dobili 4G dozvolu pre oko mesec dana i znam i tacnu lokaciju i pod kojim id-em je zavedena u Ratel, medjutim kada sam pitao da li se zna kada ce biti ukljucena odgovorili su mi da pogledam mapu pokrivenosti... :/


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nerealno je da ces dobiti tu informaciju.

Mozda ako bi se prijaviso kao firma 50ak zaposlenih pa da se menadzer eventualno raspita.

Inace, mozes da probas na [email protected]
 
Требало би бити сасвим реално да могу да се упуте примедбе техничкој служби и добију одговори на (озбиљна) питања. Али код наших оператера то није могуће обичним корисницима. Ови мејл-оператери одговарају само ради реда, неким (смешним) типским мејловима; боље да кажу да нису надлежни.
 
Uzeo sam pre par dana kućni net 2.

Još jednom veliko hvala članu @mtranzicija, čovek mi se javio na pp, dogovorili se da dođe do mene, doneo ruter da testiramo i potpisali ugovor na licu mesta, uz jednu malu pogodnost :)
Bravo za Gorana, i bravo za VIP! Da neko bude toliko ljubazan i da izađe u susret, na svoju inicijativu, to nisam doživeo u mts-u za 10 godina.

Što se tiče samog neta, ja sam iskreno prezadovoljan. Deklarisana brzina je 15/4, radio sam speed test dosta baš, uglavnom je download 15-18 a upload 6-8.

Mada sad nešto poludeo, eto slika, poslednja dva su sa kućnog wifi-ja. :)
762f7c6fca4cdebddaf973ef4e4ccb6e.jpg

Ping jeste malko veći, ali stavio sam ruter u unutrašnjost stana baš, jačina signala -95dbM, trebao sam staviti negde bliže prozoru, na terasi je npr dosta jači signal. :)
Ruter takođe izgleda prilično kvalitetno, nikakve probleme nije pravio.

Što se tiče količine podataka, ja mislim da je ovo dosta za 90% ljudi. Ja evo za 4 dana sam potrošio 10GB, a baš sam ga silovao, speedtest sam radio 10+ puta, yt je radio baš dosta, dva telefona, dva računara i jedan tablet su nakačeni 90% vremena, pa vi vidite..

Što se tiče nošenja rutera sa sobom.. Ja koliko sam shvatio vezani ste za jednu lokaciju, ali VIP neće praviti problem da promenite tu lokaciju, dakle nije skroz fiksna. Što je skroz ok. krastavac, ovo nije predviđeno da stavite karticu u fon i da imate 100GB neta, pa da gušite net ostalima.

Dakle, sve u svemu, odlična konkurencija kablu, bar za 90% korisnika, i velika pohvala za VIP!

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Speedtestovi ne ulaze kod VIPa u protok, jedino se trose smartovi, ako nema poseban dodatak za podatke (znaci samo za Smart pakete problem :)).

Kako mislis nije problem da promenis lokaciju? Uradis seobu, ili si probao da setas malo u fonu? (ako je limitirano samo u nekom vecem krugu, ili samo u jednoj BS to je ipak mnogo komotnije od samo jedne lokacije). A to da moze da se menja lokacija, ako se neko seli recimo, je ocekivano.
 
Uzeo sam pre par dana kućni net 2.

Još jednom veliko hvala članu @mtranzicija, čovek mi se javio na pp, dogovorili se da dođe do mene, doneo ruter da testiramo i potpisali ugovor na licu mesta, uz jednu malu pogodnost :)
Bravo za Gorana, i bravo za VIP! Da neko bude toliko ljubazan i da izađe u susret, na svoju inicijativu, to nisam doživeo u mts-u za 10 godina.

Što se tiče samog neta, ja sam iskreno prezadovoljan. Deklarisana brzina je 15/4, radio sam speed test dosta baš, uglavnom je download 15-18 a upload 6-8.

Mada sad nešto poludeo, eto slika, poslednja dva su sa kućnog wifi-ja. :)
762f7c6fca4cdebddaf973ef4e4ccb6e.jpg

Ping jeste malko veći, ali stavio sam ruter u unutrašnjost stana baš, jačina signala -95dbM, trebao sam staviti negde bliže prozoru, na terasi je npr dosta jači signal. :)
Ruter takođe izgleda prilično kvalitetno, nikakve probleme nije pravio.

Što se tiče količine podataka, ja mislim da je ovo dosta za 90% ljudi. Ja evo za 4 dana sam potrošio 10GB, a baš sam ga silovao, speedtest sam radio 10+ puta, yt je radio baš dosta, dva telefona, dva računara i jedan tablet su nakačeni 90% vremena, pa vi vidite..

Što se tiče nošenja rutera sa sobom.. Ja koliko sam shvatio vezani ste za jednu lokaciju, ali VIP neće praviti problem da promenite tu lokaciju, dakle nije skroz fiksna. Što je skroz ok. krastavac, ovo nije predviđeno da stavite karticu u fon i da imate 100GB neta, pa da gušite net ostalima.

Dakle, sve u svemu, odlična konkurencija kablu, bar za 90% korisnika, i velika pohvala za VIP!

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Pitanje za sve koji su dobili router. Router ima 2 izlaza za antene - da li se antene dobijaju uz njega ili ne?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno