Šta je novo?

[A1] Kucni net

Da, NET 1 se ne isplati za te pare, dok NET 2 "taman". Evo, brzina je opet velika i na wi-fi-u, oko 46/23. Zavisi i od protokola, koji podrzava kartica b,g,n. Treba uzeti u obzir, da je ovo ipak test paket, bez ogranicenja brzine i protoka. Prav slika ce se dobiti, kada se uzme ugovoreni paket.
 
Koji ruter ste dobili na probu?
 
hm... mogu da ponesem internet sa sobom kad se preselim? jaka m*da... što ne mogu da ga nosim sa sobom svaki dan u sim 2 slotu? ne treba ti ni ruter ni ništa, tethering i piči
 
Naziv paketa je "Kućni net". Samo ime kaže da nije ni namenjen da se može svugde vući sa sobom. Za tako nešto postoje mobilni net paketi.
 
pa gore se pričalo kako može. niko u suštini ne zna za sigurno...

u suštini koncept je užasno loš. poenta je da ovakav ograničeni net uzimaju uglavnom ljudi koji nemaju mogućnost da uvedu pravi internet. a 4g pokriva uglavnom urbanizovana područja gde već svako ima mogućnost da uvede normalan internet.

da daju flet svima to bi bilo već drugo, jer bi to uzimali i ljudi koji već imaju normalan internet, ovako ništa....
 
Poslednja izmena:
poenta je da ovakav ograničeni net uzimaju uglavnom ljudi koji nemaju mogućnost da uvedu pravi internet.
Konacno si ubo poentu da to jeste nekakva zamena za kucni net (a i zove se tako). Postoje ljudi koji ne zele da placaju kablovsku i ova ponuda im je prosto sweetspot.

Kućni Net dostupan je isključivo na adresi koja je naznačena u ugovoru i koja se nalazi na teritoriji pokrivenoj Vip 4G mrežom.
 
Pa 4G ima bolji ping nego moj adsl kod kuće, tako da ide bez problema sigurno..

Evo ja npr u stanu neću telefon, neću kablovsku, i uklapam se super u kućni net 2.
Koncept je zapravo odličan, i kapa dole VIPu što je ponudio nešto ovako..Dok ostala dva operatora ništa..

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Jel modem samo 4g? Mislim ne podrzava 3g, 3.5g, tj. ako nema 4g signal, ne moze uopste da radi?
 
nego, jel igrao neko online igre preko ovoga i kako se pokazalo?
Ja sam igrao preko VIP 4G, kada je mobilni radio tether (na obicnom Online 3 paketu). Posto ZTE, koji ide uz ovaj paket, ima LAN prikljucak, verovatno je i lepse iskustvo.
Meni je bolje radio nego VDSL, ali ipak nije kao ADSL.

Jel modem samo 4g? Mislim ne podrzava 3g, 3.5g, tj. ako nema 4g signal, ne moze uopste da radi?
Podrzava i 3G tehnicki, ali ne znam da li je zakljucan zbog tipa paketa?
 
ja sam probao preko telekomovog 3g-a, tethering sa telefona, najmanji ping je oko 500 što je stvarno neigrivo.
 
pa i na 3g meni pokazuje ping kad merim onim programom 25. igra je sasvim druga stvar.
 
3G na MTSu i meni nije za igre, VIP i nekako moze, ali je veci dosta od 4G. VIP 4G kod mene barem je odlican za igranje, kazem, bolji od VDSLa, ali nije bas ADSL (Koji je odlican)

Nemam pojma kako je preko SBBa trenutno ovde, ali SBB je bio bolji od ovog 4G sada, mislim da je bio bas u rangu sa ADSLom.
 
Pa zar vdsl nije bolji od ADSL-a? :D

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
gledaš telenor... to je jedina stvar oko koje se svi na svetu slažu- telenor sux :d
 
pa gore se pričalo kako može. niko u suštini ne zna za sigurno...

u suštini koncept je užasno loš. poenta je da ovakav ograničeni net uzimaju uglavnom ljudi koji nemaju mogućnost da uvedu pravi internet. a 4g pokriva uglavnom urbanizovana područja gde već svako ima mogućnost da uvede normalan internet.

da daju flet svima to bi bilo već drugo, jer bi to uzimali i ljudi koji već imaju normalan internet, ovako ništa....

Ne postoje ljudi koji nemaju mogucnosti da uvedu pravi net. To je jako mali broj, a tamo sigurno nema 4G. Cak i u najzabacenijim mestima gde ima tracak 4G signala imas sigurno i opciju wifi neta,l na kom ces imati nesto manju brzinu, ali neces biti ogranicen sa 100 GB. I da, slozio bih se sa tobom za kolicinu od 100GB. Po meni u 2016. to nikako ne moze da se klasifikuje kao kucni net jer ne daj boze da imas nekoga ko gleda spotove ili pusta muziku oreko YT u kuci (god forbid OTT), to se potrosi jako brzo. Ili zamisli imas vise racunara kao ja, pa kada izadje neki update na steam svako malo za gta V i slicno, ima paket da ode u 2 dana. Za 2 Mbps ne bih rekao da je upotrebljivo jer mislim da cak za 720p YT treba vise da gledas bez da cekas da ucita, a i nigde se ne pominje koji je upload speed kada prekoracis limit...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Stvarno bi mi bilo vazno da znam, da li Kucni net funkcionise i sa 3G mrezom (tamo gde nema 4G signala). Ako neko bude probao, bio bih mu zahvalan da to i objavi. Znam da iz Vip-a kazu da ne moze, ali mnoge stvari do sada nisu bile onakve, kako oni kazu.
 
KO nema VIP broj, neka uzme sada ovu promociju mesec dana flat svega besplatno, i testira 4G u telefonu!
Odlican promo!
 
Screenshot_12.png

Kako pise vazi vise od mesec dana,traje prvi obracunski period,plus sledeci pun obracunski period.Sto bi moglo dodje i mesec ipo koliko kontam.E sad kako kod vipa idu obracunski periodi pojma nemam,ali svaka im cast. :D
 
Нема везе са нама, али не би било лоше да има и код нас, у САД сваки пакет код свих оператера се може тако узети на пробу (неколико недеља), бесплатно...
Али сад видим да ово код Випа баш и личи на то!
 
Poslednja izmena:
@psihodel Bilo bi dobro i za sve buduce korisnike korisno, kada bi ti (ali i drugi, koji su se odlucili za Kucni Net) napisao svoja iskustva, prvenstveno kako se uklapas svojom potrosnjom u kvotu od 100Gb. Mogao bi u kratkim crtama da opises svoje aktivnosti na internetu tipa, sta si i koliko gledao, skidao...Interesuje me i kada se potrose gigabajti (ako je nekome to poslo za rukom:)), kako izgleda koriscenje po smanjenoj brzini: da li je i dalje upotrebljiv, da li se brzina odrzava na 2Mb/s, koliki je upload? Hvala svima, koji su raspolozni da podele iskustva!
 
Jel' probao neko da stavi u telefon i ponese ovo ili niko jos?:) (da li uopste radi van ZTE uredjaja kartica?)
 
Razmišljam da uzmem VIP-ov Kućni net... Meni uglavnom treba za Skajp, pošto držim nastavu preko Skajpa. Zna li neko koliko Skajp troši tj. dal bih se uklopila u ovih 100GB mesečno ako dnevno npr. 3 sata provedem na Skajpu? Sa druge strane - da li Skajp može da radi po toj smanjenoj brzini od 2 Mb/s? Ne razumem se mnogo, zato pitam. :) Do sad mi je bilo lako uz ADSL - pustim i ne mislim. :) Sad nisam u mogućnosti da ga koristim, pa me zanima ova VIP-ova ponuda... Kažu da je 4G pokriven na mojoj lokaciji.
 
Skype ako ti radi na ADSLu, znaci da radi sa 1Mbps uploadom (bitniji je upload za Skype video), tako da 2Mbps UL/DL ce ti biti dovoljni. (mada ce kvalitet videa biti smanjen, audio ostaje isti jer ima prioritet)

Koliko trosi Skype video - zavisi od kvaliteta, ali mislim da tu nemas ti mogucnst da podesis. Tipicna kamera na laptopu recimo je max. 2Mpix. Mislim da se to uklapa otprilike u 2Mbps, mozda je +/- nesto.
 
Nazad
Vrh Dno