Šta je novo?

[A1] Kucni net

Misli na mTel kartice, ali one su ogranicene na 10GB mesecno sada :)
 
Ja se razmisljam izmedju mts-ovog postpaid mobilnog paketa (50GB) i vip-ovog paketa Kućni Net 1.

Da li je Prvomajska u Zemunu dobro pokrivena vip-ovom 4g mrezom? Nije mi najjasnija ona njihova mapa
 
Poslednja izmena:
Ja se razmisljam izmedju mts-ovog postpaid mobilnog paketa (50GB) i vip-ovog paketa Kućni Net 1.

Da li je Prvomajska u Zemunu dobro pokrivena vip-ovom 4g mrezom? Nije mi najjasnija ona njihova mapa

Само треба зумирати и добро отворити очи и види се све :) Мапа каже да је
око 90% улице покривено индор сигналом, али опет би требало проверити на конкретним местима...
 
Kod mene na mapi nema 4g signala ali ima 3g..... Za 3g znam jer imam vip internet onaj običan..... I broj na postpejd.....
Ako bi recimo uzeo ovaj kućni net ukoliko nema 4g mreže hoće li on automatski da prebaci na 3g mrežu i da radi? U principu bi meni završavao posao i na 3g.... Jer ovaj koji imam super radi na 3g......
 
Ja se razmisljam izmedju mts-ovog postpaid mobilnog paketa (50GB) i vip-ovog paketa Kućni Net 1.

Da li je Prvomajska u Zemunu dobro pokrivena vip-ovom 4g mrezom? Nije mi najjasnija ona njihova mapa
Skoro cela ulica ima signal i za najveci paket, tako da ti za Kucni Net 1 neces imati problema.
 
Nagadjam da je mac adresa rutera vezana za baznu stanicu tako da jedini nacin da ga koristis na drugoj baznoj stanici bi bio da sniffujes nekako tudje mac adrese a onda da spoofujes svoju, za sta bi ti opet trebao custom fw. To sve naravno ako provera nije kombinacija mac adrese i kartice, tako da ti savetujem da batalis :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bilo bi odlicno kad bi ovo moglo i sa 3G netom, realno mi nisu potrebne 4G brzine kod kuce, rekao bih da bi i sa 3G mogao da izvuce barem 15mbps sto je za moje potrebe odlicno...
 
Jel moze neko ko koristi reci kako radi. Zanima me ovaj najjaci paket kako se u praksi pokazao.
Takodje javite i koliko ste potrosili prosecno dnevno i kako sve koristite net (orjentaciono - tipa 2-3 sata video streaming/yt/sta god, surf par sati, koliko uredjaja je preko njega i sl)?
 
Ne mozes ga setati, zar tebi nije neophodno to?
 
Pretpostavljam da je vezan broj na baznu stanicu(ili stanice, ako imaš više njih blizu)

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Evo uzeo danas test uredjaj ali nazalost daju onaj prenosivi modem sto nije ista stvar kao kucni ruter (i sto se tice prijemnika i sto se tice veze). Zasto? Pa npr. zato sto taj prenosni modem jako lose radi - poiskljucivao sam sve wifi uredjaje u kuci i redom kacio 1 po 1 (kako 1 ukljucim, drugi ugasim) uredjaj i vidim da povremeno ima problema sa samim modemom. Pingovanjem modema vidim da je ping 1, 1, 1, 300, 300, 300 i onda tako 5 minuta, pa opet 1ms. Dakle - modem sam po sebi uzas radi kao router iako ima samo jednog korisnika nakacenog na njega.
Samo to nije bilo problem za testiranje jer je nazalost 4G signal na ovoj lokaciji jako los pa mi je svejedno. Da li bi bilo drugacije sa routerom pravim - verujem da bi, ali ne znacajno drugacije, ali me iskreno zanima kako VIP misli da neko testira kvalitet veze sa takvim modemom? Ok je to za test protoka, ali kvalitet same veze (ping, jitter, loss) je nemoguce testirati kada sam modem uzasno radi. U pitanju je ovaj modem - http://www.vipmobile.rs/mobilni-uredjaji/internet-uredjaji.3370.html

Takodje iz nekog razloga na samom uredjaju iako postoji opcija i ulogovan sam kao admin nije dozvoljeno promeniti network sa Auto mod na 4G, 3G, 2G only. Na moju srecu hakovanje te zastite je trajalo 20 sekundi, tako da sam to odradio, testirao posebno u 4G only i 3G only i potom vratio zastitu nazad.

Jos jedna stvar je da je 100 GB definitivno malo - pustio sam bas da uredjaj izmeri protok dok sam na kompu iskljucio sve sync-ove i pustio 10 min youtube videa. Potrosio je 330 MB. U prevodu ako saberete sve uredjaje u kuci i ukupno gledate sat i 40 min youtube (ne pojedinacno vec svi zajedno) vec ste potrosili "dnevni limit". Ista stvar za D3i, s' tim da je jos veca potrosnja - odnosno ako gledate HD TV samo sat i 20 minuta dnevno vec cete samo sa tim potrositi limit. Ako ga gledate(ili vam ostane upaljen) ne daj boze 3-4 sata, za 10 dana cete ostati bez neta (odnosno na 2Mbps). E sad - jos gora situacija - zamislite TV bude upaljen sat vremena, sat vremena youtube i ne daj boze koristite racunar za jos nesto sem toga. Sad na to dodajte jos par korisnika u kuci koji ce vam koristiti mobilne i sl i opet se dolazi do velikih problema i vec 5. ili 10. u mesecu ste na 2Mbps.

Po meni treba da se daju doplate za flat bez spustanja protoka posto je to ipak "kucni net" vezan na jednu BS.

edit: da dodam ako ce nekome znaciti za pomenuti modem iz linka - modem izuzetno ne voli TP Link wireless dongle uredjaje - imali su min ping 300ms iako su samo oni bili nakaceni. MacBook, iMac, iPhone, iPad, razni Androidi su imali ping koji varira kao gore opisano.
 
Poslednja izmena:
Trebao je, ali mi je receno kada daju na testiranje za taj kucni net da daju taj Alcatel. Pitao sam jedno 5 puta zaredom jer mi nije bilo jasno i objasnjavao da su em razliciti prijemnici, em je kod tih rutera haos wifi (zato sam i kacio samo 1 uredjaj na njega), ali mi je receno da jednostavno se daje taj uredjaj i ako je sve ok onda dobijam ZTE i potpisujem ugovor.
 
Ispada da taj uređaj radi lošije nego da se kartica ubaci u telefon i uključi tethering?
 
Ja sam onog Huaweia e5330 dobio za Online tarifu, njegov WiFi mnogo bolje radi nego sto tebi taj novi ocigledno. S' tim da je kod mene stan prilicno lak za pokrivanje, ne znam koja je situacija kod tebE?
 
Ispada da taj uređaj radi lošije nego da se kartica ubaci u telefon i uključi tethering?

Nasao sam problem - problem je sto n mode na tom modemu radi krs. Kada se stavi bilo koji uredjaj koji se kaci na njega u n mode ping sa njim je uglavnom 200-300ms. Ako se stavi u b ili g, ping je 1ms, ali onda svejedno g mode i na max signalu ne moze da pogura mnogo protoka...

Poenta moje price je da verujem da zte ima bolji prijem signala i vecu snagu predajnika, a ima cak i prikljucke za 2 externe antene i bilo bi super kada bi ga VIP davao i na test i to sa onim antenicama, jer verujem da bi same antene dale oko 3dB i jos par dB za bolji prijemnik i eto daleko bolje veze.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni se ovaj alcatel mifi pokazao odlično sa online tarifama. Brzinu sam testirao direktno kada je priključen preko usb kabla na komp, i tada sam izvlačio oko 100Mbps jer ga windows prepoznaje kao mrežnu karticu, s tim što prvo ugasim lan mrežnu karticu. Ima on u sebi neki softver koji se instalira na komp prilikom povezivanja na komp. Iskreno preko wireless-a nisam nikada uspeo preko 34 Mbps da izvučem na njemu.Ovaj zte ima odličnu antenu za prijem. Sa njim hvatam LTE signal i tamo gde je baš slab. Ali hoće da pravi nekada problem sa konekcijom, pa moram da ga uključim i isključim. Sve u svemu nije loš ruter ali su trebali njega da daju za testiranje.
 
Ja sam testirao samo na jednom PC ali mi nije palo na pamet da povezem kablom, a pogotovo ne na Mac. Sto se tice rutera ZTE ja bi na njemu odmah ugasio wifi i testirao bi ga iskljucivo preko LAN kabla da vidim kako radi, jer cak i kada bi imao VIP-ov kucni net, taj ZTE bi sluzio samo za 4G, a za routing bi stavio jedan Airport Extreme i nema brige onda oko tih problema :)
 
Evo i ja sam uzeo na probu bas taj Alcatel i iskustvo je bas pozitivno. Pre podne je brzina isla do 70Mbs, a u popodnevnim casovima je oko 15Mbs i tu se stabilizovala (verovatno su se povezali i drugi korisnici), sto znaci - NET 2 za mene. Upload je sada, oko 9Mbs (jutros je bio 2x veci!). E, sad-pitanje protoka i da li je dovoljno 100Gb mesecno? Da ste me prosle godine pitali, odgovorio bih vam da je to "puna kapa"! Medjutim, danas se koristi internet i za gledanje tv servisa, streaming i tu se situacija menja. Za 4h potrosio sam 3,5Gb: 1 klip u 4k rezoluciji, dva filma ne HD,a ostalo je potrosio Klik Tv. Povezana su bila i dva telefona, ali gotovo da nista ozbiljnije nije radjeno na njima. Kada se potrosi 100Gb, brzina pada na upotrebljivih 2Mbs, ali zavisi za sta ce se koristiti. Za gledanje tv-a, sigurno ne. Sto se mobilnosti tice (na sajtu i poslovnicama kazu da je vezan za samo jednu adresu), smatram da je najmerodavnije ono sto su mi rekli iz centrale Vip-a, a sa njima se intenzivno dopisujem putem Face-a: moze da se nosi svuda i radice svuda, gde ima 4G signala, samo je pozeljno da im se javi, gde ce se koristiti. Ugovor se potpisuje za jednu adresu, pa je odatle ono ogranicenje, jer se garantuje da ce tu raditi optimalno. Pa niko ne moze da vam zabrani da se preselite, promenite adresu i ne dozvoli da nosite ruter sa sobom. Prenosi se i ADSL prikljucak, a kako ne bi ovaj, koji nije vezan nikakvom infrasrukturom. Inace, instalacija je milina, a sto je vec poznato-nema kablova, uticnica, zabica, splitera, da li fixni tel.apart kvari signal ili ne (sve to zna da nervira!)...vrlo elgantno! Toliko od mene, nastavljam da testiram, jer se test-modem vraca za 24h. U svakom slucaju, cini mi se kao vrlo fer ponuda od Vip-a, kakvu jos niko drugi nije pruzio. Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Mislis moze da se menja adresa kao na ADSL/KNet, ili moze da se nosi modem sa sobom i koristi 100GB neta? :D
 
Znaci resena misterija - nije vezano za jednu baznu stanicu. :)

Danas sam ih bas pitao da li bi mogao da uzmem net 2, lokacija naselje Stepa Stepanovic, Bgd. Kazu moze net1, ali je najbolje da uzmem test uredjaj pa da vidim sam. Tako da cu uzeti ovih dana i proveriti.
Meni ce 100GB resiti problem, tv ne gledam preko neta, 4k takodje ne gledam nikad, samo yt za muziku, a i to retko. Filmovi su u sustini 1GB, tako da nema problema.
 
Mislis moze da se menja adresa kao na ADSL/KNet, ili moze da se nosi modem sa sobom i koristi 100GB neta? :D
Koliko sam ih razumeo, poneseš sa sobom ruter na 4G lokaciju i nosiš i svojih 100 Gb. Bukvalno sam ih pitao: "Pođem negde na vikend i ponesem svoj internet?" Napisali su mi: "Upravo tako, samo da tamo ima 4G signala". Zato verujem da nije nikakav problem, ni promena adrese stanovanja.
 
Znaci resena misterija - nije vezano za jednu baznu stanicu. :)

Danas sam ih bas pitao da li bi mogao da uzmem net 2, lokacija naselje Stepa Stepanovic, Bgd. Kazu moze net1, ali je najbolje da uzmem test uredjaj pa da vidim sam.
Ispada da nije vezan za jednu baznu stanicu i napisali su mi da uvek mogu da se javim sa novom lokacijom gde bih ga koristio, da bi proverili pokrivenost. Korektno, nema šta. Ja sam inače dugo već u Vip-u i lepo komuniciramo. Verujem da će ti biti dovoljno 100Gb, kao i većini, pa uživaj. I meni su rekli da mogu da uzmem samo Net 1, ali na testu radi bolje od očekivanog. Napominjem, da sam navedene brzine postigao direktnim vezivanjem preko USB-a, dok preko wi-fi ne prelazi 5 (ne znam zašto). Dopašće ti se, siguran sam.
 
Mala mi brzina na net 1, net 2 bi mi bilo taman. Videću kad uzmem test uređaj kako će biti, nadam se da će moći net 2 :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno