Šta je novo?

[A1] Kucni net

To je ruter koji sam dobio. Kakav je da je, čitam kako piše. :)
 

Prilozi

  • Screenshot_20240324_154603_Chrome.jpg
    Screenshot_20240324_154603_Chrome.jpg
    47.9 KB · Pregleda: 42
Klikni na "Moj uređaj" za više podataka..
 
Isto kao moj samo je B535-333 sa više Rj 45 network connectora-
 
Isto kao moj samo je B535-333 sa više Rj 45 network connectora-
2CA je mama naspram rutera bez. Jer svi uređaji koriste mahom 1800 za noseću dok agregacija se dodeljuje naknadno za uređaje koji podržavaju. Zato je ekstremno poboljšanje vec sa 2CA da ne pričam o 4CA. Gde 70-120 mbps lagano izvlači u uslovima slabe pokrivenosti...
 
Ja probao da povezem ruter b535 sa kabelom na računar, medjutim ne radi. Pretpostavljam da treba nešto da podesim negde?
 
Ma da, dan i noć naspram ZTE. Nažalost na mojoj lokaciji. 40-50Mbps je neki maximum iako je jačina signala i kvalitet signala dobar. Ne vidim nigde na kojoj je frekvenciji.
 
Ma da, dan i noć naspram ZTE. Nažalost na mojoj lokaciji. 40-50Mbps je neki maximum iako je jačina signala i kvalitet signala dobar. Ne vidim nigde na kojoj je frekvenciji.
Ako koristiš wifi 4 to je odoka maksimalno za njega na 20 MHz ako si kablom 60ak Mbps je odoka maksimalno sto sam viđao čas izuzeci. Tipa ja imam mtel hot spot u telefonu i wifi 4 podržava 40 50 mbps a sam uredjaj izvlaci 145 sa 3CA
Ali u gradu to neretko bude simetrično 45/45
 
WiFi je u redu, telefon, tablet i laptop su na 2.4GHz . a PC je na žicu. Noseća frekvencija me zanima jer me šetaju po 3 tornja paje nekada 4G a nekada 4G+pa su i brzine različite. Jedino što mogu da podesim jeizbor mreže i to samo prebacim na manual pa vratim na auto i to poneka promeni relej.
 
Planiram da uvedem kucni net u selu. Trebace mi pored WiFi interneta kad dam tamo i lan veza da povezem video nadzor na net. Da li ruteri koje A1 nudi imaju lan port ili samo wifi. I koji ruter je za preporuku?
 
Planiram da uvedem kucni net u selu. Trebace mi pored WiFi interneta kad dam tamo i lan veza da povezem video nadzor na net. Da li ruteri koje A1 nudi imaju lan port ili samo wifi. I koji ruter je za preporuku?
Zavisi koji ruter, na primer ovaj koji imaju na sajtu dostupan ima 1 LAN priključak. Viđao sam neke da imaju i po 4, Alcatel neki sad ne znam da li je 4G ili 4G+ znam da je iz 2017/2018 godine ruter. U poslovnici je drugačije stanje sa ruterima, pa možda nađeš i neki bolji i sa više LAN priključka.

 
WiFi je u redu, telefon, tablet i laptop su na 2.4GHz . a PC je na žicu. Noseća frekvencija me zanima jer me šetaju po 3 tornja paje nekada 4G a nekada 4G+pa su i brzine različite. Jedino što mogu da podesim jeizbor mreže i to samo prebacim na manual pa vratim na auto i to poneka promeni relej.
Uf softverski teško bez Čačkanja firmware-a da selektujes išta pametno. Ali najbolje ako imaš probleme da nađeš neku dobru fizičku poziciju. Iskren da budem brzina mi služi isključivo za Speed Test. Apsolutno ne patim od iste. Tako fa najbolje da nađeš po meni optimalno fizičko mesto za ruter
 
Zar nije onaj huaCTRL fazon za huawei rutere? Msm za izbog bendova itd..sad je to pro verzija ali ima starija verzija pro dostupna po netu za android uredjaje, jednom kad se podesi ne brisu se podesavanja samim tim mozete i da obrisete apps(ako misliste da je stetna posto je nismo naravno "platili" - pod uslovom da ne zelite da platite a da probate da l radi :D )

I ja merkam da zamenim moj b525 , sa njim izvlacim oko 90/30 a telefon(s23u) izvlaci 145/40...sad da l bi 535 odradio poso, ne daju mi se pare za ove 3ca i 4ca cat19 itd rutere..
 
Sad sam zvao 0601238 , i kaže da je najbolje što može da mi ponudi star cena paketa sa novim ugovorom 24 meseca.
Da li bi neki terenski agent mogao da me kontaktira ili neko ima njihov broj?
 
Nije to losa ponuda, meni kao novom korisniku ne nude ništa, ako uzmem televizor. I najavili mi od aprila 1800 rsd za srednji XL paket.
 
@Filip.ue U poslovnici.
@m.djuricanin99 @Force Imate ovde brojeve agenata za Novi Sad. Ako niste odatle, nazovete ih i oni vam daju brojeve kolega zaduženih za vaš grad. Vrlo je moguće da vam mogu dati bolju ponudu od ove koju sada imate. Bez uređaja, uz 4G(+) ruter imate kod agenta dodatnih 25% popusta (cene pišu ovde).
 
Nazad
Vrh Dno