Šta je novo?

[A1] Kucni net

Ma kakvih bre 300m, to si negde pogrešno video. :)
Elem, nisam znao to za GPS u ruterima.
Sad kad si to rekao, da li bi teoretski bilo moguće da se otvori taj mifi i da se..ukloni taj GPS? :D

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Naravno da bi. Ili jos bolje, zaklonis mu satelite :)

Ja prihvatam da budem zamorce za probe, Mile, ako je besplatno :D
 
Jel uzeo neko ovaj kucni net do sada?Evo ga pojavio se na sajtu vipa ZTE 283+ LTE ruter,jel zna neko kakav je to ruter?Kad izguglujes nema nista se procita na nasem jeziku.Mada mi nesto nelogicno daju ga za dinar i na vip online 3,a kosta 14000.Nesto mi se tu ne uklapa bas. :D
 
Ozbiljan je to MiFi rutercic za 4G.

Cekam Mileta da se javi za probu :)
 
Nasao samo u Poljskoj cenu,oko 19000 kosta,a cak i na alibabi kosta 140$.Pretpostavljam da jeste dobar cim toliko kosta.Jos ako naprave neku akciju lepu da se uzme.Ja nisam zahtevan za net,a uklapam se u 100gb.
 
Ma i na Aliju su skupi modemi, koji se uz paket daju za dinar i izadju (uz tarifu) jeftinije nego sto im je cena vani.
Tipa E572 ili slicni neki Huawei sam nalazio samo preko 100$ vani, a on se dobijao za dinar uz najnize pakete.

Ne kupuju se izgleda bez paketa.
 
Neznam ja nekako nisam za ZTE (jeftiniju) varijantu.
Nekako mi vise lezi Huawei.

Bice i kod nas ti ruteri jeftini posle nekog perioda, kad ljudi pocnu da obnavljaju ugovore i uzimaju nove... stari ce se prodavati jeftino...

Inace najmanje sam ovo od vipa ocekivao.
Posto telenor i mts bi isto ovo mogli ponuditi + i fixni u paketu.
 
Poslednja izmena:
Evo mog iskustva:

U subotu odem u njihovu poslovnicu, kažem hoću da uzmem Net 3. Može, samo da proverimo pokrivenost. Ja kažem, imam vaš 4G na telefonu, redovno merim brzinu na toj lokaciji, nikad mi nije bilo ispod 60/25 Mb/s. Kažu, super, ali ipak moramo da proverimo. Provere i kažu da nažalost ne mogu da mi ponude Net 3 na toj lokaciji, samo Net 2. Na moje pitanje zašto, daju mi neko nejasno objašnjenje, kao previše je korisnika 4G na toj baznoj stanici. Ok, hvala doviđenja.

U nedelju odem u drugu poslovnicu. Ponovim istu priču. Devojka (koja me sve vreme ubeđuje kako će mi i Net 1 završiti sve što mi treba :D) proveri, kaže mi nažalost na vašoj lokaciji možemo da vam ponudimo sam Net 1??! Kao objašnjenje mi kaže, verovatno ne možemo da vam garantujemo tu brzinu, pa nam softver ne da. Isprati me rečima "sigurno će se situacija popraviti, to je nama u interesu" :D

Tako se gube dugogodišnji korisnici :)
 
VIP je vodeći u regionu po svojim vipovskim objašnjenjima!
 
Evo mog iskustva:

U subotu odem u njihovu poslovnicu, kažem hoću da uzmem Net 3. Može, samo da proverimo pokrivenost. Ja kažem, imam vaš 4G na telefonu, redovno merim brzinu na toj lokaciji, nikad mi nije bilo ispod 60/25 Mb/s. Kažu, super, ali ipak moramo da proverimo. Provere i kažu da nažalost ne mogu da mi ponude Net 3 na toj lokaciji, samo Net 2. Na moje pitanje zašto, daju mi neko nejasno objašnjenje, kao previše je korisnika 4G na toj baznoj stanici. Ok, hvala doviđenja.

U nedelju odem u drugu poslovnicu. Ponovim istu priču. Devojka (koja me sve vreme ubeđuje kako će mi i Net 1 završiti sve što mi treba :D) proveri, kaže mi nažalost na vašoj lokaciji možemo da vam ponudimo sam Net 1??! Kao objašnjenje mi kaže, verovatno ne možemo da vam garantujemo tu brzinu, pa nam softver ne da. Isprati me rečima "sigurno će se situacija popraviti, to je nama u interesu" :D

Tako se gube dugogodišnji korisnici :)

Pa odes u ponedeljak prepodne kad je najmanje opterecenje mreze (dok je vecina na poslu)... :D
 
Nema više zte 283+ uz vip online tarife, samo za kućni net. Ja ih malopre pitao u poslovnici kao greška na sajtu, i devojka ušla na sajt, kad ono stvarno nema :)
 
Da baš tako. Ja nisam imao vremena i rekoh danas da svratim sa posla, a nisam otvarao sajt par dana, kad ono nema više. Bilo je suviše jeftino da bi bilo realno :D
 
U poslednje vreme se samo nešto žalim, vreme je za jednu ozbiljnu pohvalu:

Nakon mog prethodnog posta u ovoj temi, isti dan mi se na PM javi Goran (mtranzicija), kaže postoji mogućnost da se izađe na teren i na samoj lokaciji istestira da li je moguće uzeti Net 3. Sutradan se čujemo, dogovorimo časkom za vreme i Goran popodne svrati, proveri, odmah kaže može Net 3 bez ikakvih problema, uključi mi probni ruter sa Net 3 karticom da testiram dok on popunjava papirologiju (usput mi potpuno na svoju inicijativu ponudi dodatnu pogodnost koja se ne odbija :)) i za otprilike pola sata povežemo novi MF283+. Sve radi kao sat.

E tako se zadržavaju dugogodišnji korisnici!! Svaka čast Gorane :)
 

Prilozi

  • IMG_0634.jpg
    IMG_0634.jpg
    508.5 KB · Pregleda: 421
Poslednja izmena:
Koja je to dodatna pogodnost ako nije tajna,a vec si pomenuo? :)

Ako si zainteresovan za uslugu, samo pusti Goranu PP, pa ćete lako dogovoriti testranje na lokaciji, a on će pojasniti kakva je pogodnost u pitanju. Ono što mogu da kažem je da je broj tih pogodnosti ograničen, pa treba brzo delovati :)
 
Ma vezan sam mts-om,ali prodje i to.Nego lepo sto su te ispostovali kao starog korisnika,ja to jos nisam doziveo za zivota u mts-u.Nego kako pici taj net3,jel po punoj brzini pici?
 
IP adresa iza NAT?
 
Meni bi odgovarao i ovaj paket Kućni Net 1. Kakvi su utisci za sada, da li je usluga korektna?

Malo mi je bezveze ovo vezano za jednu lokaciju. Ja bih, kao podstanar, mogao da potpisem ugovor u Vip-u na svoje ime?
 
Bolje pitanje je da li mozes menjati adresu?
 
Meni bi odgovarao i ovaj paket Kućni Net 1. Kakvi su utisci za sada, da li je usluga korektna?

Malo mi je bezveze ovo vezano za jednu lokaciju. Ja bih, kao podstanar, mogao da potpisem ugovor u Vip-u na svoje ime?

To i mene jako interesuje sta se desava u slucaju da si podstanar, a zivis na lokaciji gde je Vip pokrio 4G mrezom
Mozete da potpisete kao podstanari, jer se vodi na vas tako da ne treba pristanak gazde stana.
 
Ja sam razumeo da kada dobijes uslugu na jednoj lokaciji, radis samo tu. Ako bi eventualno zeleo nekada da premestis na neku drugu lokaciju internet (u slucaju da se preselis) onda bi takodje mogao da zatrazis da ti bazno mesto bude ta nova lokacija (pod uslovom da je ta lokacija pokrivena 4g signalom). Ovo je samo moje tumacenje njihovog sajta, nisam kontaktirao VIP.

Da li internet radi ok na trenutno pokrivenim lokacijama?
 
Nazad
Vrh Dno