Šta je novo?

[A1] Kucni net

Odeš u poslovnicu i vipovu karticu promeniš za A1. U cenovniku lepo piše to što sam ti i napisao, odnosno u slučaju da prođe 12 meseci od poslednje aktivacije paketa, ugovor se raskida i plaćaš 1200 dinara za ponovnu uspostavu usluge, što je po svemu sudeći upravo tvoj slučaj.
ne, nismo se razumeli..nije proslo 12 meseci vec 10 kada su me iskljucili......iskreno u poslovnici su mi rekli da cekam presek posle 21 juna pa ce mi se javiti......i dalje me ne zovu niti javljaju.....sutra cu ih posetiti da cujem sta se desava.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Jurim da kupim za vikendicu ruter, koja je razlika između ovih ZTE modela: MF283 ima sa +, U, V...?
 
Zdravo svima,

Da li se i dalje preko Vipa, VIP kućnog interneta ili vip vikend interneta mogu gledati SBB eon kanali kao u poslednjih bar šest godina za razliku od mts mobilnog interneta koji je velikim delom blokiran?

Treba mi za moje koji idu u letnju kuću i žele da gledaju eon; i prošle godine sam im uzeo VIP i svi kanali su radili.

Ako je neko skoro koristio eon ljubazno bih molio da mi javi da li je moguće. Hvala najlepše.
 
Zdravo svima,

Da li se i dalje preko Vipa, VIP kućnog interneta ili vip vikend interneta mogu gledati SBB eon kanali kao u poslednjih bar šest godina za razliku od mts mobilnog interneta koji je velikim delom blokiran?

Treba mi za moje koji idu u letnju kuću i žele da gledaju eon; i prošle godine sam im uzeo VIP i svi kanali su radili.

Ako je neko skoro koristio eon ljubazno bih molio da mi javi da li je moguće. Hvala najlepše.
Radi upravo proverio sa obicnog postpaida.
 
Hvala lepo, uzeo sam MTS postpaid internet i neverovatno da ceo eon radi! 👍🏻😁
Radi sad sam probao i ja mts postpaid sa onom 25tb promocijom radi ceo eon kad pustim hotspot na smart app.
 
Ma nema šta, državna kompanije kad napravi to radi onda 100 godina i ne kvari se! 😜
 
Da mts je što se tiče sirove snage najbolji. Sirov signal, sirovi paketi. Sirove ponude. Neograničeni netovi. 25 TB i slično. Skoro kao da smo Rumuni. Samo što nista nije konzistentno sa akcijama i ponudama....
 
Ovo se verovatno događa i sa ostalim provajederima ali mogu da probam samo sa A1. Pre sam proveravao brzinu sa Okla I Ratel testerima samo kad primetim de je internet spor ali u poslednjih nedelju dana (svejedno zašto) puštao i merio protok 3 puta dnevno. Brzine su obično negde od 5-12Mbps od mogućih 20Mbps. Međutim kada sam skidao neke veće fajlove sa poznato brzih sajtova kao recimo Microsoft, AMD itd. Task manager i par drugih su pokazivali DL brzine oko 20Mbps Kada je internet jako spor onda je sporo i sa ovakvih sajtova.
Ovi testovi (Okla,Ratel) ili lažu ili nekako drugačije testiraju. Nisu baš pouzdani.
 
Okla sigurno koristi akcelaratore. I probaj da testiras isto spoljni svet. Recimo blizu servera sa kojeg skidas. Download verovatno ide bogu iza nogu i jos tri dana peške. Plus ako nema sposobnost akceleratora. Inače ništa ti ne znači sto je poznat sajt. Jedino Google i aplle znam da imaju fensi servere.
Probaj akceleratorom da skidas stvari ako su podržane. (Danas retko ko koristi jer su brzine enormne) i serveri su sve vise fensi tako da ne podržava dosta isti.
 
Da, aceleratori samo skupljaju delove fajla sa više mesta odjednom, to sam redovno upotrebljavao sa Dial-up i WiFi vezom. Čisto sumnjam da Okla koristi to, onda bi pokazivala brže, ne sporije. MS i AMD sam naveo zato što redovno skidam sa njihovih servera pa vidim. Gledao sam i ping i imaju relativno malo skokova između. Kod MS-a jedino malo guši prilikom updejta ali za to imaju odvojen server pa ume da guši kada mnogi updejtuju u isto vreme.
 
Da, aceleratori samo skupljaju delove fajla sa više mesta odjednom, to sam redovno upotrebljavao sa Dial-up i WiFi vezom. Čisto sumnjam da Okla koristi to, onda bi pokazivala brže, ne sporije. MS i AMD sam naveo zato što redovno skidam sa njihovih servera pa vidim. Gledao sam i ping i imaju relativno malo skokova između. Kod MS-a jedino malo guši prilikom updejta ali za to imaju odvojen server pa ume da guši kada mnogi updejtuju u isto vreme
Pa, u sustini vise veza koristi simultano (tako da nema cekanja kad propadne paket da se ponovo salje jedan za drugim sto utilizuje da nema praznog hoda u bandwithu. Diskutabilno je malo kako meri (tipa meni kad je 97 Mbps na mrezi speed test pokazuje oko 90 Mbps. A (sto ne znaci da mreza nema neki QOS ili server da bude los ili neka kombinacija).
A inace 12 streamova ako sam dobro pobrojao na multi(default) koristi okla.
 
Evo malopre pustio Okla APP .maksimum 11Mbps izmerio a skidam Windows ISO sa MS sajta oko 18-19Mbps.
 
Da li si probao speedtest iz drugog browsera?
Sta kaze fast.com ?
 
Okla Speed test je APP u W11. koji god server da izaberem odprilike isto. Ratel +/- 10%-
 
Gledao u Task mananger-u i u samom modemu. Paket je do 20Mbps.
 
Misliš MB/s a ne Mbps?
 
A koliki su paketi u task manageru i ruteru kad se radi speed test? Zvuči mi kao da ne meri dobro. Ili ima neki overhead ili nesto nije u redu pa da ponavlja pakete ili tako nešto. Probaj na deugom uredjaju modemu/ruteru
 
100 Mbps ruter računaj sve preko 75 da ti je maksimalno i iznad maksimalne
 
Moj paket XL ide samo do 20Mbps ali i to retko pogađa.
 
Da li negde u zvaničnoj ponudi može da se uzme B535 ili bilo koji bolji ruter a da nije KP? Neverovatno je da i dalje daju ZTE ruter sa 2.4 GHZ koji u zgradama sa puno stanova i okolnih wifi mreža jedva izvači neku brzinu... Na telefonu mi kartica iz modema radi odlično sa max brzinom, što mi govori da je ovaj ZTE problem, i preko kabla je delimično ok
 
B535 zvanično može samo preko terenskog agenta ali tu onda mora i ugovor na 2 godine i 25 % niža cena u odnosu na cene sa sajta
 
Već sam obnovio regularan ugovor u poslovnici u knezu pre mesec dana, koristim kućni net od 2019 i nisam imao problema dok se nis.am doselio u zgradu gde ima mali milion wifi mreža, prilikom obnove ugovora hteli su da mi daju novi ZTE ali isti model pa nisam ni uzeo..
 
onda u tvom slučaju jedino KP oglasi:
B525 ili B535 ili B528 ili MF971L ili MW63VK ili MF286

za ubuduće da znaš - kućni net se nikad ne obnavlja u radnji nego uvek uzimaš nov ugovor samo preko terenskog agenta.
 
Ako je neko skoro uzimao kućni net uz 25% lidl popust da mi kaže na šta je to popust. Npr na kućni net xxl jel popust na 2 199din ili na 1 949din? I da li ima jos ovih boljih modema kod terenskih agenata. Hoću da raskinem ugovor i da potpišem novi na moje ime uz lidl popust. A pošto smo se namučili oko rasprave do čega nam je loš net tako nekad kad mu dođe... promenila bih i modem. Ovaj stari koji imam je Huawei b525s i verovatno je do njega ili do kartice problem. Sad sa konja na magarca da pređem...nemam pojma. Zato sam i čekala da istekne ugovor da bih mogla ponovo da uzmem bolji modem. Mogli su da mi zamene za onaj zte još pre godinu ipo dana.
 
Ako je neko skoro uzimao kućni net uz 25% lidl popust da mi kaže na šta je to popust. Npr na kućni net xxl jel popust na 2 199din ili na 1 949din? I da li ima jos ovih boljih modema kod terenskih agenata. Hoću da raskinem ugovor i da potpišem novi na moje ime uz lidl popust. A pošto smo se namučili oko rasprave do čega nam je loš net tako nekad kad mu dođe... promenila bih i modem. Ovaj stari koji imam je Huaweib525s i verovatno je do njega ili do kartice problem. Sad sa konja na magarca da pređem...nemam pojma. Zato sam i čekala da istekne ugovor da bih mogla ponovo da uzmem bolji modem. Mogli su da mi zamene za onaj zte još pre godinu ipo dana.
Kad god možeš uzmi Novi ruter. Posebno ti za mobilni nisu nešto ekstremno kvalitetni.... Tako makar za rezervu ako ništa drugo... A nek ti neko posalje broj od nekog agenta. Mislim da taj lidl popust nije nista bolji od uslova sto se preko agenta mogu Dobiti
 
Isti je popust.Jedina razlika je sto preko agenta mozes dobiti bolji modem(ako ih jos imaju uopste)
 
Nazad
Vrh Dno