Šta je novo?

[A1] Kucni net

To ti daje realnu brzinu između tvog uređaja i A1 mreže. Ako staviš neki drugi server, to ti je realna brzina između A1 i tog servera s tim što ulogu igra i ono prvo, brzina na tvojoj lokaciji do A1 mreže. Konkretno, ako ti je DL ka A1 serveru 30mbps, teško da će brzina ka nekom serveru van Srbije biti veća.
 
"Raealna" maksimalna brzina za DL je ona kojom server šalje. Što reče moj pokojni brat: "Ništa ne stiže dok se ne pošalje". One brzine koje vidiš preko programa na A1/Vip su više okvirne nego skroz tačne.
 
da li kad se meri brzina na speedtest net ima veze koji se server izabere? jer kada je prema A1 serveru ide brze pa sumnjam da to merenje i ne daje realnu brzinu
Ka A1 serveru nemaš softverski limit brzine iz tvog paketa. Ka svim ostalim imaš.

Realno, imaćeš 10Mbps realno (na najmanjem paketu) sve i da ti speedtest na A1 serveru kaže drugačije. Za realne rezultate koristi druge servere. A1 server ce ti dati samo informaciju kolko može A1 mreža da ti isporuči maksimalno.
 
koristi strane EU servere da bi video realnu brzinu svog paketa za kucni net.

Kad koristis A1 Beograd server, on ti pokazuje realnu propusnu moc lokalne antene u tom trenutku.
 
koliko vremena ste cekali za odobrenje kucnog neta ? cak sam im reko da sam probao kod mene prijateljev a1 kucni net i sve radi super i evo treci dan jos uvek nista...nego odusevio me net kako radi u igricama a ja sam competitive igrac, stabilan ping i no lost packets, bas sam ostao iznenadjen
 
a zasto oni nemaju neku garanciju protoka, ne 10 i 20 Mbs, nego generalno, ako je 220Mbs teoretski maksimum 4g da garantuju 100 ili 150

oni prakticno ne garantuju nista jer sve zavisi od lokalnog reljefa terena, a i verovatno imaju minimalan broj baznih stanica po glavi korisnika
 
Zato što su to mobilne mreže, nemaš svoj kabl obezbeđen samo za tebe, resursi su ograničeni i zavise od brdo stvari.
 
Ne garantuju oni nikave brzine, sve je "Do 10, 20mbps itd", na unlimited je šta ti zapadne.
 
Pozdrav svima! Trazim sebi neki net da uzmem i imam par pitanja u vezi VIP / A1 kućni net.

- Kolika je maksimalna brzina na najvećem paketu (Kućni Net XXL / 2,000 din. mesečno)? Da li zavisi od lokacije i šta utiče na nju?

Ja živim u selu gde se signalni toranj/antena nalazi prilično blizu moje kuće, pa me zanima da li bi mi ovo pomoglo da maksimiziram brzinu tog neta?
  • Da li A1 nude prvih X meseci besplatno kao SBB ili Supernova na primer?
  • Za nekoga ko želi samo net u kući (bez telefona ili TV-a), da li je bolje uzeti ovaj kućni net, ili SuperNovu?

Data cap kod A1 mi ne smeta. Ja retko kad i predjem preko 200GB, a imam mesečno do 400GB, tako da mi to nije problem. Sve što tražim je da provajder sa kojim sklopim ugovor nudi konsistentne brzine, i da nema problema sa netom.

Ako postoji neki treći, slobodno ih preporučite, ja sam samo video da ova dva provajdera nude pojedinačno net pakete.
 
Pozdrav svima! Trazim sebi neki net da uzmem i imam par pitanja u vezi VIP / A1 kućni net.

- Kolika je maksimalna brzina na najvećem paketu (Kućni Net XXL / 2,000 din. mesečno)? Da li zavisi od lokacije i šta utiče na nju?

Ja živim u selu gde se signalni toranj/antena nalazi prilično blizu moje kuće, pa me zanima da li bi mi ovo pomoglo da maksimiziram brzinu tog neta?
  • Da li A1 nude prvih X meseci besplatno kao SBB ili Supernova na primer?
  • Za nekoga ko želi samo net u kući (bez telefona ili TV-a), da li je bolje uzeti ovaj kućni net, ili SuperNovu?

Data cap kod A1 mi ne smeta. Ja retko kad i predjem preko 200GB, a imam mesečno do 400GB, tako da mi to nije problem. Sve što tražim je da provajder sa kojim sklopim ugovor nudi konsistentne brzine, i da nema problema sa netom.

Ako postoji neki treći, slobodno ih preporučite, ja sam samo video da ova dva provajdera nude pojedinačno net pakete.
Bitna napomena: ako uzmes vip A1 kucni net, ocekuj da ce ti se na svakih 12 sati restartovati internet.
Naravno, modem se sam automatski opet poveze, ne moras ti nista raditi.
Prekid tj. restart konekcije ti traje nekoliko sekundi samo.
 
  • Like
Reagovanja: mnt
Ja razmišljam da uzmem A1 kućni net mislim da je L paket (150GB)..hteo sam karticu da stavim u telefon i da tako koristim.
Šta mislite da li je to ok ili da batalim ?
Uradio sam tako sa Telenor kućnim internetom i šljaka ok..ali razmišljam da promenim, možda je A1 bolji, jači signal..
 
Jači i bolji signal uvek zavisi od lokacije gde se trenutno nalaziš.
Vip A1 ti je samo jeftiniji sad sa kućnim netom količinski gledano koliko GB neta dobijaš.
Ali nije nužno kvalitetnija mreža od Telenora. Sve zavisi kakva je konfiguracija bazne stanice i antena u tvom naselju.
Da li je kod tebe samo LTE 800 ili samo LTE 1800 ili kombinacija oba (u slučaju Telenora imaš i kombinaciju treće 4G frekvencije - LTE 2100)

Na ovoj mapi nađi svoje mesto i vidi vrednost jačine 4G signala izraženu u dBm i boju jačine signala:
 
I zavisi kolko je opterećena mreža na konkretnom mestu. A inače A1 ima na sve više mesta i 4CA konfiguraciju:
800+1800+1800+2100MHz sa 4 carrier-a.

Sad kako će korisniku da radi zavisi i od toga kakqv je čipset u telefonu :)
 
Nije vip toliko još krenuo da forsira LTE 2100 kao što je Telenor, ali je takođe na tom putu.

Svakako je najbolje videti kakva je konfiguracija na konkretnoj lokaciji
 
Pa prema merenjima je ok i A1 i Telenor na mojoj lokaciji, u mom mestu (Beograd - Lazarevac).
Nego sam razmišljao generalno koji je internet u Srbiji bolji, koji je pouzdaniji. Da li je Telenor inferioran po tom pitanju ili ipak i A1 nije za bacanje ?!?
 
Sve zavisi o lokaciji, meni se Telenor zgadio zbog nenanjavljene promene plana i cene usred ugovora a MTS zbog krađe.
 
1631103069943.png

Da li je iko probao ove antene za pojacavanje signala ?
 
Isplati li se uzeti najjeftiniji Kucni Net paket za koriscenje u telefonu, gledam ponudu i deluje mi da je to najisplativije ?
 
Poslednja izmena:
Sim kartica iz kucnog neta XL meni pokazuje oko 10mb/s sporiji protok od sim kartice iz mocne tarife kada ih ubacim u telefon.
Po speed testu. Huawei p40pro .
 
Prekosutra cu da uzmem u a1 kucni net l od 150gb. Zanima me da li se brzo trosi kao mocna tarifa sto je neko pisao i ako ga neko ima nek napise kako radi i da li je dovoljna brzina od 10/3 za online predavanja prvenstveno?
 
radi zoom bez problema na najsporijem kucnom netu

ja razmisljam da uzmem najveci paket samo zbog brzine, 800 dinara nije neka razlika, a udobniji je surf sa 4 do 10x vecom brzinom

sto se protoka tice ja trosim 50gb mesecno a celi dan sam na netu, i youtube koliko hocu, doduse ne skidam igrice od 100gb, serije i slicne gluposti
 
Cene su pre oko mesec dana bile podignute u odnosu na one s proleca,
a sada, mesec dana nakon citiranog posta, su spustili za 50 dinara. Bzvze, ne znaju sta hoce?

Ostali uslovi su koliko vidim isti, povecani paketi i brzine DL/UL
 

Prilozi

  • a1KucniNet.png
    a1KucniNet.png
    144.5 KB · Pregleda: 43
Danas sam uzeo a1 kucni net l od 150gb i odmah razocarenje. Fajl mi se skida brzinom do 500 kb/s. Bas sporo radi net. Jel moze nekako da se poboslja brzina ili to mu je sto mu je?
Ako je bitno- zivim u gradu i signal je odlican.
 
Nazad
Vrh Dno