Šta je novo?

[A1] Kucni net

Dogasđaju se prekidi i usporenja prilično često u poslednje vreme, nešto sumnjam na loše održavanje releja, signal počne da se menja sam od sebe i počne da me prebacuje sa jednog na neki drugi između 3 releja. Onda počne pucanje mreže. Drugi problem može da bude preopterćenost na jednom releju pa prebace na drugi koji je dalje i sa daleko slabijim signalom.
Kada sve radi kako treba, uglavnom kasno noću, brzina ide i preko 30/30 a popodne jedva 10ak/ manje od jedan. pre 3 godine kada je počelo, sve je radilo super, posle sve gore.
Tačno znam kada će da počne sa problemom ili me prebace na drugi relej, padne signal na -115 do -120, okrenem ruter malo i signal skoči na -93 do -10 ali ni to ne garantuje neku normalnu brzinu.
 
Imate li problema sa domacim sajtovima tipa KupujemProdajem, Gigatron i sl.? Od jutros ne mogu da im pristupim preko VIP neta, dok preko Telenora rade ok?

Javio sam im vec i kao imaju neke prijave pa da vidim jel i kod vas slicno
 
Potvrđujem, na primer atom.rs neće da otvori, neke druge prodavnice hoće (pratim šta ima za BF i razmišljam do čega je kada neće da pristupi sajtu).

Edit: sada neće ni emmi, ni gigatron...
 
Poslednja izmena:
Sada pomenuti linkovi rade. Da li je kod tebe rešeno?
 
Da li je neko koristio ove SMA antene za VIP zte 283 roter. Naravno ako je imalo efekta dajte link ili tačan naziv. Kako sam obnovio ugovor poceli problemi i veoma mi je još prijem signala. Najbolje u celoj kući sam uspeo da nahvatam 102db, a zna da bude i gore na istoj lokaciji. Tako da bih pokušao da malo popravim stvar, jer vidim da ima za 2-4e antene na Alixpresu. Inače već sam menjao sim karticu, pa sam to isključio.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Pomažu sa jedno 2-3 možda i 5dBm na ZTE ruteru.
 
Ok hvala. Da li one obične kao štap pa 2 takve ili ona kao kockica i ima kabal od 3m. Sta misliš da je bolje?

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
Ja imam sada tu "Kockicu sa kablovima" . isti dobitak ali je lakše da se pronađe dobro mesto za bolji prijem jer ima 3 metra kabla.
 
Ja imam ovako nesto, sad cu bas da probam sa i bez nje, od 2 dB je, sa tenda usb wifi adaptera.

tenda-u1-300mbps-wireless-usb-wifi-adapter-utral-fast-external-wireless-wi-fi-receiver-portable-.jpg


i sa i bez ista prica za sad.
 
Poslednja izmena:
Pogledaj srednji contact, mora da ima tanku žičicu umesto rupe u sredini inače neće raditi ništa.
Beleška 2019-11-29 131057.png
 
Poslednja izmena:
U odnosu na ono što sam pisao pre 5-6 dana (prethodna strana), sada ne radi tako katastrofalno. Ujutru je brzina oko 15, preko dana 10-ak mbps, a uveče je uglavnom oko 5-6 mbps. Padne na 2-3, ali na kratko.
I dalje je to znatno manje nego što treba, ali je bar podnošljivo, nema onih drastičnih padova na ispod 1 mbps.

Probao sam i sa traženjem drugog mesta za ruter u stanu. Mislim da je pomoglo i to što je sada na 1,5 m dalje nego što je bio (na istoj visini kao i pre, tj. na ormanu).
Ako se pitate zašto nisam odmah probao sa traženjem drugog mesta, pa dosadašnje mesto je prošle godine bilo najbolje, od svih što sam tad probao.
U istoj je sobi ruter, definitivno mi je tu najbolji signal, u ostalim sobama je slabiji. Bolji od ovog je bio samo kad sam kratko ruter stavio na terasu, ali tu ne može trajno da ostane.
 
Pogledaj srednji contact, mora da ima tanku žičicu umesto rupe u sredini inače neće raditi ništa.
Pogledajte prilog 277845

Nema, nisam ni obratio paznju proslog puta, bas cu da potrazim nesto da "adaptiram" konektor antene, prvo mi je pala na pamet tanka puna zica ali mozda imam po kuci nesto sto moze da zavrsi posao.

Sad sam pogledao, da bi to sto sam ja zamislio uspelo treba mi SMA Male To RP-SMA Female adapter :)

SKU130045_1.jpg




Dakle ili ovo ili DIY sa odgovarajucom punom zicom ili da se kupi prosto antena koja ima to.
 
Poslednja izmena:
Ona plavo i bela "Telefonska ili "minerska" žica je perfetog prečnika za to.
 
Kakva su iskustva sa radom kucnog neta M, sestra bi uzela to, njoj je dovoljan protok od 10Mb, pretežno za telefon i skidanje filmova sa torrenta? Lokacijacna kojoj bi se koristio je centar grada blizu Skadarlije.
 
Uzmes "dodji i probaj" karticu u poslovnici i proveris uzivo preko telefona, preciznije stanje od toga ne moze
 
Kakva su iskustva sa radom kucnog neta M, sestra bi uzela to, njoj je dovoljan protok od 10Mb, pretežno za telefon i skidanje filmova sa torrenta? Lokacijacna kojoj bi se koristio je centar grada blizu Skadarlije.

Kod mene je pozitivno iskustvo. Stvarna brzina je malo veca, ali kad se potrose GB iz paketa, brzina spada na tacno 2/2. Jos je kod mene moguc samo najnizi paket zbog loseg signala, ali opet radi savrseno. Ono sto bih savetovao pod obavezno jeste HUAWEI ruter. Nemoj da uzima nista drugo. Testirao ostale na ovoj lokaciji i huawei ruter je daleko najbolji.
 
Hvala puno na odgovorima. Uzeli smo danas i to sa ovim ZTE ruterom ali odlično radi, da ga ne ureknem. Brzina je i veća od 10Mb. EON, Youtube sve radi na 1080p.
 
Od jutros ne mogu da otvorim ni jednu Yahoo stranicu na 3 komjutera, sa 3 OS-a (XP, W10 i linux) i na telefonu (VIP). Drugar takođe ne može sa VIP-a ali radi sa Telenora. Restovao ruter, menjao DNS i ništa.
 
Yahoo ne radi ni sa telekomovog VDSLa - jedino rešenje je bilo VPN van Srbije...
 
Drugar otvorio sa Telenora i sa MTS-a. Sada proradilo i preko VIP-a.
 
Da li je neko ispratio kada je Vip menjao naziv u drugim državama da li se nešto promenilo u pogledu cena, GB-a i sl. ili su samo promenili ime u A1?
 
Pa rekli su da se menja samo ime tako da svuda bude ime matične firme, ipak ne očekujem da rade kao Austriji, tamo im sigurno ne prolaze ovdašnje fore i fazoni :)
 
Pozdrav dobri ljudi. Citao sam par prvih strana gde se pricalo o tome da se ne moze prenositi ruter jer ne radi net na lokacijama koje nisu registrovane. Posto je to bilo 2016 godine zanima me kako je sada na kraju 2019? Da li je moguce da ponesem ruter sa sobom kada idem u selo, a znam da tamo ima jako dobar signal VIP? Ili jednostavno sta god pokusam da otvorim nece raditi? Takodje se razmisljam da li uzeti najveci paket ili onaj manji od najveceg. Realno koliko dvoje mogu spucati GB za mesec dana? Nazalost to ne mogu videti na svom sadasnjem ruteru da bih znao...
 
Možeš ga nositi gde god hoćeš sa sobom!!! Ja kada idem na more u Grčku iz standarnog rutera izvadim karticu i stavim u MIFI (džepni) ruter, i imam kompletan put kroz Srbiju, svuda internet konekciju!!! Čak i u Makedoniji do ulaza u Kumanovo imam konekciju, tek nakon toga konekcija nestane!!!.
 
Hvala na brzom odgovoru... A koliko potrosis GB za mesec dana, ako ti je to jedini internet u kuci?
 
Full radi na selu i na vikendicama. U gradu ne radi nikako. U unutrašnjosti mi brzina ide oko 15Mbps, a u Bgd oko 2-3Mbs. Ja potrošim manje od 100GB (oko 70) a gledam YouTube oko 3-4sata dnevno, downloadujem poneki film (oko 1-2GB, ne one full ripove po 10GB) i tako

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
A ako se desi da potrosis sve vidim da na njihovom sajtu pise da ti smanje brzinu do 2Mb/s, a da li naplacuju dodatno tu potrosnju kada prekoracis paket?
 
Nazad
Vrh Dno