Šta je novo?

[A1] Kucni net

A kakav je bio rad u praksi, neupotrebljivo?

Kada imas low upload je jako velik problem cak i kod browsinga. Svaki http request koji se salje ima odredjen payload pa tako par tabo vrlo lako pregura 0.1 up-a, a to na 0.1 onda radi katastrofa...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I ne samo to, postoji i TCP ack (paket koji potvrđuje prijem paketa) kod modernih operativnih sistema to je negde oko 3% od download saobraćaja. Što znači da sa 0.1Mbps uploada ne možeš da imaš brzinu downloada veću od 3.3Mbps u downloadu (odprilike) dok god koristiš TCP protokol (a to je većina saobraćaja).
 
Sa tako bednim upload-om, svi programi koji prvo proveravajy internet ili preko interneta za updejt, kao recimo live antivirusi/antimalware (Malwarebytes, AdwCleaner etc.) uzmu duže vreme da se otvore. Postavljanje slika i drugog sadržaja na neku internet stranicu ili forum, uzmu dugo vreme i ponekad ne uspeju zbog timeout-a. O file sharing-u, One Drive i sl. ume da davi ili čak i ne uspe. O interenet backup-u i da ne pričamo, ništa od toga. Na 0.1, ni poruka na FB ne može da se postavi.
 
Kada imas low upload je jako velik problem cak i kod browsinga. Svaki http request koji se salje ima odredjen payload pa tako par tabo vrlo lako pregura 0.1 up-a, a to na 0.1 onda radi katastrofa...
ST nije uvek merodavan, pa mozda je u praksi drugacije, pa pitah za svaki slucaj.
 
KN2, izvinjavam se, greška.

I ja sam pomislio da je greška. Ja sam do sad bio na KN 1 i kada potrošim100gb, oni se na dalje striktno drže brzine 2/2, retko kad više. Inače, za prvih 100 gb su "široke ruke", ide dosta više od propisane brzine, na to nemam zamerki. Kao što sam pisao, od narednog meseca prelazim na KN 3 ( bez produžavanja obaveze, samo sam prešao na veću brzinu), pa ćemo da vidimo, kako će to da izgleda.
 
Moram ovde da pitam za pomoc/savet, kad vec postoji tema.
Dakle, preselila sam se dosta daleko od grada da bih otkrila da je ovde jos uvek digitalna centralna i da je nemoguce uvesti adsl. Posle godinu dana vikanja na korisnicku podrsku Exe-a, hocu da predjem na nesto bolje. Saznala za ovaj Vip kucni net, oni mi dali probnu SIM karticu 40/6. Speedtest kaze 31/7. Ok, mada sam ja skepticna. Zatrazim testni uredjaj (dali mi onaj wifi). Moj mobilni nece da predje 5/7, a laptop 18/7 iako je brzina, navodno, 40/6. Pretpostavljam da je problem u pokrivenosti, mada, sta ja znam. Ako neko ima iskustva i/ili savet kako i da li to moze da se sredi, molim da podeli.
Hvala.
 
Probaj preko kabela da meris brzinu ako si do sad merila preko wifi .
 
@Amaiss
Pozdrav! Iz nekog razloga VIP i dalje insistira, da se Kućni net koristi i potpisuje ugovor za jednu adresu. Pošto je kod tebe test usluga, možda se servis stabilizuje i poboljša, kad ti odrede lokaciju i označe na mapi, nakon potpisivanja ugovora. Ne mogu to da garantujem, samo mogu da navedem svoj primer: ugovor sam potpisao za jednu adresu, gde mi je signal bolji, veće naselje, višespratne zgrade, na većoj sam visini...ali, ruter često nosim u drugi grad, gde su porodične kuće, niže sam i signal slabiji za 20-ak dbm. Na prvoj adresi, radi zaista bolje, a da li je zbog boljeg signala i bolje pozicije ili što je ugovor za tu adresu potpisan, ne znam. Ima ovde ljudi, koji se mnogo bolje razumeju. U svakom slučaju, zadovoljan sam, jer mi i ta mobilnost puno znači. Gde god da odem, nisam bez interneta, a to što kvalitet varira... na taj kompromis sam bio spreman. Ti ćeš da im kažeš koliku brzinu dobijaš, da bi ti odredili dostupne pakete na toj adresi.
 
Nema šta da se servis “stabilizuje”, ako joj sada radi sporo radiće i kad potpiše ugovor. Nema razlike.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala puno na odgovorima. Nemam kabl, ne mogu da testiram, posto je to neki uredjacic, nesto malesno sto samo salje wifi signal, ne ruter. Ono sto mi je, iskreno, malo neobicno je to sto je preko SIM kartice isao na 31/8, a preko tog wifi cuda samo 18...
 
18/7 nije mala brzina, proveri preko kabla svakako.
I vidi koja je jačina signala, uđi na 192.168.0.1, pa tamo nađi jačinu signala u dBm.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Proveri brzine bar nekoliko puta tokom dana, ume prilično da menja brzine u zavisnosti koliko ima prikačenih rutera i kolika je zauzetost bandwidth-a u to vreme. Meni je noću i rano ujutro preko 50 a popodne i uveče jedva 20/1.
 
Jutarnje brzine posle 146gb potrosenih
8fcb222f23d1a1991d3177d134b330d2.jpg
 
Meriti na Vip server, kao lagati sebe

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Ahahahaha opštu pometnju sam vam napravio :D. Probaću drugi server ako se setim u jutarnjim satima.
 
A1 Austrija je cvoriste za sve vip mreze (Srbija, Hrvatska, Makedonija, Slovenija, Bugarska...)
 
Praktično isti rezulat:
A1 slov.png
A1 slov-1.png
 
Kod CMa je cesto problem, tj. cesto su lose brzine, pogotovu upload.
Ovo za merenje na drugim serverima se odnosilo na Apple-ovo merenje :)

Imaju VIP i Tln nekoliko mesta sa 4G+, gde je odlican signal, ali vrlo los upload, pogotovu u Nisu. Tln dosta manje, ali ipak ima.
VIP je sredio po koju lokaciju na koju sam im nagovestio probleme, ali to je vrlo malo.

Moguce da je i kod CMa to slucaj.
 
Poslednja izmena:
Nisam u blizini svog Kućnog neta, pa se nešto razmišljam, kako bi bilo zgodno, da Gb iz KN-a, mogu da se dele sa postpaid brojem. Trenutno koristim internet iz postpaid paketa, koji je dosta limitiran i već sam sve potrošio! Koliko mi se čini, Telenor ima tu mogućnost za Home pakete (koji su paralela Kućnom netu). VIP za KN to nikada nije nudio? Mislim da bih to zapazio.
 
Telenor ima, vip nema mogucnost da GB iz Kucnog neta delis sa brojem. Vip ima mogucnost da delis mobilni postpaid net sa postpaid brojem.
 
Telenor samo uz skuplji internet paket nudi to, Telenor 150, i možeš ga povezati samo uz total 2 i jače pakete.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I meni uskoro ističe ugovor kod vipa i bio sam do Telenora i koliko vidim sve je to isto. Pošto mi dodatne aplikacije nisu bitne, a ni neograničeni minuti gledao sam kako da dobijem što više neta. Imam i vip kućni net i gledao da li je isplativo Telenor net + total 2. VIP kn1+ Neo 2 i + još jedan Vip kn1=3000din, dok kod Telenora taj kućni net +total 2 =2900din. Vidim da će ostati žal za Telekomovih 100gb i to što ih nema više. Nisam pametan šta da radim, a da bude najbolja ponuda.

Gesendet von meinem HUAWEI VNS-L21 mit Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno