Šta je novo?

[A1] Kucni net

Hvala Lanikor, to cu definitivno morati. Verovatno se pisalo vise puta o ovome na nekim stranama u temi, ali bih zeleo da proverim sveziju informaciju - kakva je situacija ako je neko podstanar? Dakle, ja prijavim xy stan u kojem trenutno boravim, u njemu je odlicna pokrivenost i potpisem ugovor za njega. Za godinu dana se preselim na drugu lokaciju u gradu, obratim im se povodom promene adrese, oni tvrde da je signal odlican, a ako u realnosti ipak nije, da li postoji mogucnost da se raskine ugovor bez ikakvih penala?
Nema potrebe da menjaš lokaciju, net radi gde god da ga odneseš.
Ja sam isto na NBG, meni radi VIP super. Imao je par nekih štucanja tokom ovog vanrednog stanja, tamo na početku još, ali van toga radi stvarno dobro i pouzdano.
Jeste suludo da plaćaš toliko ako ne gledaš kablovsku i ako trošiš samo 20-30gb mesečno.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
"Postovani, na osnovu Vase reklamacije izvrsena je detaljna provera. Zelimo da Vas uputimo da je sesija sistemski podesena da se prekine nakon 12h i nemamo mogusnost da to promenimo. Vas Vip"

Video sam da postoje padovi u konekciji na svakih 12 sati tačno.
Menjao ruter, sim karticu ali do njih je ustvari. Izgubi se internet na 5-10min.

Što dovodi do toga da odavde svi možemo jednu kolektivnu tužbu prevaru za "neometan saobraćaj" [emoji28]
Nema veze za vanrednim stanjem i preopterecenjem.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Pa da, prekida se svakih 12 sati za neki reset ali nikada ne traje duže od 30ak sekundi, 5-10 minuta je nenormalno. Tako je radilo i kada sam imao Telenor. Ja retko primetim tih 30ak sekundi. Možda imaš spor ruter pa zbog toga ?
 
Nemoguće da nestane na 10 minuta, ja ne primetim kad se restartuje, za 15-20 sekundi se vrati net.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Mozda se ruter konektuje ali programu za monitoring usled prekida treba 10min. Bar tako izbaci. U svakom slučaju moraću da pregledam ugovor da li je negde navedeno da imaju te prekide ili mogu da tražim raskid ugovora na osnovu toga što nisam informisan da je sistem podešen da prekida na 12 sati.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Imaš loš program za monitoring ako mu treba 10 minuta da primeti da postoji mrežna konekcija. Ili je možda samo loše podešen.
Svaka mobilna konekcija će biti nasilno prekinuta od strane operatera, pitanje je samo da li će to biti na par sati, na 12, na 24 ili čak i više...
Pozdrav
 
Pre nego što se ovo zvalo kućni net, prekidali su sesije automatski na 5 sati. Znači bilo je još i gore.
 
Pitao sam informativno da li bi na trenutnoj lokaciji mogli da bi obezbede vece pakete L ili XL i dobio sam odgovor da je bazna stanica preopterecena.

Mogu da dobijem te pakete na drugoj lokaciji bez problema. Preopterecena bazna stanica bi mogla da utice na to da nemam tokom citavog dana zagarantovanu brzinu protoka ali ne bi smelo da imam zagusenja tokom citavog dana?
 
Pa ne bi smelo ali su im prebukirane praktično sve bazne stanice. Oni su se lepo obezbedili, "brzina do te i te" u zavisnosti od paketa. Ne možeš im ništa po tom pitanju. To je pošteno od njih što su ti rekli da nemogu na toj lokaciji da ti obezbede veće brzine. U ugovoru ne piše nigde da ima neka zagarantovana brzina.
 
Imam trenutno MTS box paket, ali nazalost ne mogu da dobijem vise od 10/1. E sad hteo sam da uzmem ovaj XL paket, vise zbog uploada, posto mi treba za posao i kad krene da mi zakucava poludim :)
Hteo sam da pitam da li trenutno ima neka bolja varijanta ili je ovaj vipov kucni net najbolja opcija, za nas sto jos ne mozemo da udjemo 21. vek?
 
Ili Vip ili Telenor Kućni net, zavisno od toga koja mreža ima bolju pokrivenost na tvojoj lokaciji.
 
Imam trenutno MTS box paket, ali nazalost ne mogu da dobijem vise od 10/1. E sad hteo sam da uzmem ovaj XL paket, vise zbog uploada, posto mi treba za posao i kad krene da mi zakucava poludim :)
Hteo sam da pitam da li trenutno ima neka bolja varijanta ili je ovaj vipov kucni net najbolja opcija, za nas sto jos ne mozemo da udjemo 21. vek?

Vidi sa SBB-om. Imaju neke dobre ponude za nove korisnike. Net im je sasvim OK.
 
Nema sbb u mom mestu.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
onda vidi na cellmapperu koja ti je antena najbliza za 4G kucni net
 
Pogledaj u tvom kraju da li ima wifi provajdera.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Ti wifi provajderi su obično ne dao ti bog, 4G je bolja opcija.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Moze od VIPa da se uzme kartica u ruter na probu i proveri kako radi...

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Već 2 dana jedva 1-2mbps download, počne sa 10-15 ali odmah padne. Signal na 56588 nije ništa lošiji nego kada radi dobro.
Niko se ne javlja na glavni broj, ima li još neki broj da se zove i priča sa ljudskim bićem ?
 
Poslednja izmena:
Imam dva VIP-ova rutera, ZTE MF283+ i ZTE MF283V.

Kada ih uporedim izgledaju identično. Razlika je što V verzija ima metalno očvršćenje LAN portova pozadi i drugačiji softver.

Imam jednu Telenor SIM karticu koju koristim za Telenor kucni net.

Probao sam da ubacim tu Telenor-ovu karticu u ovaj ZTE MF283V ruter i radi bez problema.

Kada ubacim tu istu karticu u ZTE MF283+ ruter, nakon što se ulogujem u administratorski panel piše:

Nema SIM Kartice ili SIM Kartica nije validna!

Limitiran servis.

U gornjem desnom uglu pise Pogrešna SIM kartica.

Obe VIP SIM kartice koje sam ranije imao nisu više aktivne pa mi za njih javlja Limitiran Servis.

Da li je moguće da je ruter zaključan samo za VIP mrežu pa da ga treba otključati?

Na svim recenzijama koje sam pronašao je pisalo da je ovaj ruter kod VIP-a otključan. Probao sam jednom da resetujem na fabrička podešavanja. Do pre mesec i po dana se u njima koristila VIP-ova kartica.
 
Poruka da nema SIM Kartice ili da SIM Kartica nije validna, ukazuje na deformaciju SIM slota. Manju, ako prihvata nekorišćene SIM kartice, ali ako ne prihvata ni njih mora popravka slota.
 
Poslednja izmena:
^ Za obe VIP-ove koriscene SIM kartice javlja da je kartica validna ali da je limitiran servis. Jedino za Telenor-ovu SIM karticu javlja da nije validna.

Ja mogu da probam sa bilo kojom SIM karticom da vidim da li ce je registrovati?
 
^ Za obe VIP-ove koriscene SIM kartice javlja da je kartica validna ali da je limitiran servis. Jedino za Telenor-ovu SIM karticu javlja da nije validna.

Ja mogu da probam sa bilo kojom SIM karticom da vidim da li ce je registrovati?
probaj.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Napisah nekorišćene SIM kartice. Poenta je da nisu istrošenih ivica i neravne (što se obično dešava kada se kartica ubacuje čas u telefon - micro ili nano, čas u ruter - mini).
 
Napisah nekorišćene SIM kartice. Poenta je da nisu istrošenih ivica i neravne (što se obično dešava kada se kartica ubacuje čas u telefon - micro ili nano, čas u ruter - mini).
neka predje prstom preko cipa hoce sim da se zaprlja i telefon ili ruter je ne prepoznaje.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Zna li neko šta se dešava sa vipovim netom u Valjevu? Navodno je bilo radova posle nevremena i sad nema ni 5% brzinu neta. Na 2 telefona nema dometa ukoliko se ne podesi na 2g.
11d4004b0aba7d28e033a74899862924.jpg


Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Ja hvatam 4G normalno(peti puk)
Mada brzina jeste loša.
6ac5c3bac58a9f43393a007e6c9dbd2e.jpg


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Loša brzina. Ovde je bila najbolja moguća brzina i zbog toga je uzet paket. Problem je i to što varira non-stop. Ništa ne može da se gleda od video sadržaja na miru ni na najlošijih rezoluciji. Pozvaćemo još koji put korisnički servis pa kad im dosadi da pošalju ekipu na teren. Po cellMapperu hvata baznu stanicu b3 b20 kod Publika.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Imam jedno pitanje :) Uzeh pre par dana kućni net M paket uz ZTE MF283U ruter. Problem je u tome što se malo malo pa desi da pukne koneckija i to bez nekog pravila što se vremenskog intervala tiče. Inače je tu kod mene pokrivenost sasvim ok pa to ne bi smelo da bude problem (gornji deo Gospodara Vučića u Beogradu, blizu Cvetkove pijace).

Ovo je posebno iritantno kada se igra nešto od online igara (ja baš malo ponovo posle 100 god igram World of Warcraft) pa te usred partije izbaci iz igre... Šta bi moglo biti problem? Dal ruter ili kartica možda.... Da li možda neko podešavanje rutera eventualno?
 
Nazad
Vrh Dno