Šta je novo?

[A1] Kucni net

"KućniNet dostupan je isključivo na adresi koja je naznačena u ugovoru i koja se nalazi na teritoriji pokrivenoj Vip 4G mrežom. Na primer, ako želite da uslugu koristite na dve adrese, potrebno je da se pretplatite na dva Kućni Net paketa.

KućniNet tarife namenjene su za korišćenje na utvrđenoj adresi i ne postoji mogućnost za korišćenje van nje. Za promenu adrese pozovite naš Korisnički servis ili posetite Vip prodajno mesto."

Da li je ovo tacno, ili se moze koristiti bilo gde?

Netacno, naravno. Radi tamo, gde ga odneses. I ne znam, sta vise izvode sa tim.
 
Zvanično, vip ti garantuje uslugu samo na adresi koju navedeš, ali nezvanično možeš svuda po Srbiji da šetaš karticu.
Naravno, oni će reći kako šetanje kartice nije moguće samo da bi te naterali da uzmeš još jedan ugovor.
 
Trenutno VIP ne blokira KucniNet kad ga nosite na drugu adresu. Ali ne znaci da ne moze da dodje do toga. Npr. fiksni telefon kod VIP-a radi samo na naznacenoj adresi.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Zar ne može i fiknsi da se šeta bilo gde, samo je bitno da navedeš neku lokaciju koja ima manje od 3000 ljudi.
 
koliko znam taj "fiksni" bude zakljucan na tu baznu stanicu pa ne moze da se seta.. nisam probao, nemam..

Sent from Galaxy S8
 
Koliko je domet te bazne stanice za koju je vezan sigurno može. A da li baba probala u drugom gradu? :)
 
Nosio sam ga u drugi grad u Vip poslovnicu da testiraju jer je bilo nekih problema, u osnovi radilo je, jedino ako je hvatao signal iz tog grada i u selu. Moguće je da je to, jer koliko vidim RATEL je baš ozbiljan što se tiče ograničenja usluge na lokaciju gde je prijavljena, pogotovu zbog ograničenja na mesta sa 3000 stanovnika i pozivnog broja odnosno mrežne grupe.
 
Prošle godine drugar uzme dva VIP 011 fiksna broja. Jedan radi u Beogradu, ali drugi ne radi.
 
Poslednja izmena:
Meni sinoć istekao ugovor od danas više nemam KN.... za vikend sam bio u Bg nigde ispod 40mb net.... ovde kod mene evo gledam na mobilnom katastrofa....

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
 
Da li je neko pitao da li dodatni GB za NEO mogu samo ako je isti vlasnik na oba ugovora i za kućni net i za NEO?
Ili može ko ima uz kućni net da stavi nečiji NEO broj koji će dobiti te dodatne GB (10 ili 20)?
 
Meni sinoć istekao ugovor od danas više nemam KN.... za vikend sam bio u Bg nigde ispod 40mb net.... ovde kod mene evo gledam na mobilnom katastrofa....

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока

Ako je mapa tacna:
https://www.cellmapper.net/map?MCC=...d=0&mapType=custom_map&showSectorColours=true
Vlasotince ima samo jednu, a sledeca najbliza bazna je u Manasiristu, oko 3km? Realno i to je lako da zauzmu ljudi, cak i da ne skidaju.
 
Evo koliko je dobar net telefonom na 4g pola sata ne mogu da pošaljem poruku ovde....
50c5f817d5d7e8a12d351b7b82bade32.jpg


Da nisam za vikend bio u Bg i koristio 4g tamo, mislio bi da mi telefon nije u redu...
Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Sat vremena kasnije internet se ubrzao....
[emoji23]
0982c6c5379210d87a1f0a787afeffd0.jpg
 
Poslednja izmena:
2 godine unazad je i sa jednom crtom radio 10x brže najmanje..... ovo se dešava neko vreme unazad.....

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
 
Evo koliko je dobar net telefonom na 4g pola sata ne mogu da pošaljem poruku ovde....
50c5f817d5d7e8a12d351b7b82bade32.jpg

Da nisam za vikend bio u Bg i koristio 4g tamo, mislio bi da mi telefon nije u redu...
Postavi to u "Kako vam radi 4G" temi, ali ocekuj lavinu Telenorovaca koji ce te ubediti da ti nesto nije u redu sa telefonom :D

Verovatno vas je previse preslo na 4G, a ta jedna ili dve bazne (zavisi koliko mogu da dosegnu, koje su..) ne mogu da opskrbe.

Nije problem da 1000 ljudi ima Keep-active konekciju (gde ne radi efektivno nista, ali je ipak povezano). Mozda sam omasio brojku, ali ona zavisi i od toga gde su ljudi i koje su bazne, neke sigurno mogu manje, neke i vise.

Medjutim i 100 ljudi da proba samo da pusti poruku, bez obzira koliko je to sitan protok, velika je razlika. Kazem i za VIP i za TLn.
Mozda i rade trenutno nesto, naravno.
 
Poslednja izmena:
Pa izgleda da je preopterećenost problem.... lično sam prošle godine ubedio najmanje 20 poznanika da uzmu KN jer je zaista radio odlično do pre nekoliko meseci.... a i kod nas i dalje dosta dvojničih linija i ljudi koji su otkazali telekomov fiksni telefon, jedina varijanta nam je kopernikus koji uslovljava da se uzme kablovska da mi prikljucili net..... tao da nam je vip KN bio privremeni spas od ovih monopolista....

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
 
Au, to je previse i za dve bazne.
Jeste da ne zasednu svi na torrent u isto vreme ali opet nije samo keepalive.. plus obicni korisnici.
 
Obično kažu "Poštovani, proverom statusa Vašeg broja utvrđeno je da su sve usluge na broju aktivne, i da možete nesmetano da koristite usluge Interneta. Nisu uočene smetnje koje ste prijavili, i zabeležen je prenos podataka u period od [datum] do [datum] koji iznosi [neki broj] GB čime je utvrđeno da ste u navedenom periodu neometano koristili uslugu. Za više informacija kontaktirajte korisnički servis 060/1234. Vaš Vip. ". Što nema veze s' vezom, ali prijaviš opet, i opet pošalju, i tako 5-10 puta dok se ne namole ili im dosadi da ti kopi pejstuju odgovor, i poprave problem. Ili ako imaš baš puno sreće, zapadne ti neko ko ima volje da isprati situaciju, i bude rešeno za par sati sve. Ovo iz iskustva pričam.
 
Otprilike takav odgovor sam dobijao i kao niko drugi nije još prijavio da ima problema.... to su im jedni te isti generički odgovori.... ako ideš prepiskom, prvo jedno 20 poruka jeste probali da restartujete ruter.... itd...m

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
 
Uvek pocni "da ne bi ponovo isli na pitanja o resetovanju rutera i price da li vam je neko jos prijavio problem..." :)

Svet je postao igra "Ko se prvi smori taj popusti". MTS ce vam dati besplatno 24 meseca, VIP 50% popusta, Telenor jeftiniji telefon.... ako dovoljno dosadite ;)
To ce dovesti do "Indian call center" outsoruce-inga, ali ono... trenutno je ovako :( Smarajte! Pogotovu kada ste stvarno u pravu.
 
Poslednja izmena:
Da li je neko pitao da li dodatni GB za NEO mogu samo ako je isti vlasnik na oba ugovora i za kućni net i za NEO?
Ili može ko ima uz kućni net da stavi nečiji NEO broj koji će dobiti te dodatne GB (10 ili 20)?
Samo ako je isti vlasnik za Neo i KN.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Meni su nudili 10 dodatnih gb ako produžim KN i neo paket.... nisam hteo naravno jer mi radi užasno loše....

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
 
Aj posle malo dužeg vremena ponovo sa vama da proverim - da li i dalje postoji onaj glupi reset sesije na 12 sati za ove nove kucne pakete (M, L i XL) ?
 
Iskreno u poslednje vreme nisam primetio da se resetuje, mozda je u neko levo vreme pa zato ni ne primecujem.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno