Šta je novo?

[A1] Kucni net

Neogranicen net a posle 100gb pada brzina. Pa ja cu ovih 100gb da potrosim samo dok skinem 2 igre na sony. Za zahtevnije korisnike nikako ne moze da sluzi kao kucni net, kako oni kazu.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Koji pomak realno, a prva poruka "malo mi je!" ;) Posle 100GB se brzina smanjuje na 2Mbps, sto uopste nije lose (taman da moze normalan korisnik ipak nesto da uradi, ali ne moze bas da skida net).

Bas me zanima kako kontrolisu adresu gde se koristi, jel' to u okviru nekog dometa stanice, ako neko zna tacno?
 
Ovo je lepa ponuda, samo ne znam zašto ne bih mogao da stavim u telefon i koristim i kao klasičan mobilni net?
Meni lično 100GB je dovoljno i za kućni net. Brzina 15/4 više nego dobra, ili za 170din više, 30/6.
 
Nekako kontrolisu gde se koristi, da li po baznoj stanici, ili jos preciznije naspram razdaljine do bazne stanice, to je pitanje za Mileta i Rafu :)
 
Za 1189,1444 ili 1869 dinara flat mobilni internet za kuci bas ful.Ja celo vreme pricam da cene idu na dole,niko ne veruje.Sad mu adsl dodje skup,i ceka se naravno odgovor drugih provajdera.Veom fer ponuda,biraj brzine i cenu i ukalkulisi se.Svaka cast za vip skidam im kapu.Ovi moji iz mts daju sugavih 20gb za 1000 kinti,kad god ih pitas za nesto novo,oni kao papagaji imate staru ponudu kao novu.Bice ovo pakleno leto,mts pokrenuo masovna poskupljenja i restrikcije a vip obara cene i pomera granice...
 
Adsl ne moze da poredis sa ovim jer ovo ima ogranicenje a adsl ne. Kad ovo bude stvarno neograniceno onda moze da ugrozi adsl.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Bobane, nema 15% popusta za nize dve tarife, bez uredjaja.
Za 1700 din 15\4 ima gde moze ugroziti adsl i cable.
 
Koje ogranicenje imas?Ne mozes surfovati internetom ili gledati yt ,kad potrosis 100gb pune brzine?
Ja se kao vecina uklapam u ovih 100gb,mozda neki put predjem tu cifru na adsl.Vecina i koje znam se uklapa tu,ponekad prosurfuju netom,neki klip na yt ili neki film,ako mislis na ove sto sko skidaju boga,njima malo i na 100 mesta po 100gb :D

Jest sad video,nema popusta za dve nize tarife,ali ali zar vip tako ne pocne,pa onda pocne davati popuste i pregovaranje sa njima.Na kraj dodje nova godina i promocija kucnog neta i onda daju 25% :D
 
Poslednja izmena:
Sve ce vise ljudi skidati bluray filmove, gledati online full hd prenose i skidati igre od preko 50gb tako da mnogima nece odgovarati. Za surf je ok. Zamisli da gledam utakmicu full hd koliko bi potrosio net samo. Posle kad bi pala brzina na 2mbps to je vec negledljivo.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Slazem se sa tobom brajko ko trosi mnogo njemu ovo ne odgovara,a da ih je malo to jeste.Jel da ima mnogo takvih adsl bi bio i te kako skuplji.Imas po kafanama kad su svadbe,neko popije litar viskija,gajbu piva i 2 kila pecenja,ali takvih je malo,jel da ih je mnogo,po gostu bi bila cena 50 eu.Tako i ovde vecina korisnika adsl trosi malo,pa imam sestru koja ne znam dal potrosi 5gb na adsl-u,ortaka koji kad on i zena zauzmu oba tv,da deci puste na komp i skupi svega 30-40 gb mesecno i svi tako.Jeste znam poznanika koji od pamtiveka skida filmove,njemu pa trebaju oni terabajti vec :D

Ali poenta je da je ovo prvi kucni mobilni flat internet po povoljnoj ceni kome zavrsava posao,a tu sam i ja,ali tebi ne. :D

A nema popusta na najamnju pretplatu ali dobijas LTE ruter za 1 dinar,nije to bas onaj jeftin usb od 1000 kinti. :D
 
Poslednja izmena:
Не мерим, али претпостављам да трошим око 30 у просеку. А кад би се избацили ових 5% што троше терабајте, просек мислим да би био испод 10 ГБ код нас ;)
А пре 11 година 10 мегабајта је било довољно преко мобилног :D
 
Naravno nudice se samo tamo gde je pokrivenost 4g mreze i sirice se kako se siri mreza.
 
Poslednja izmena:
Naravno nudice se samo tamo gde je pokrivenost 4g mreze i sirice se kako se siri mreza.
A znas li kako ce limitirati gde se moze koristiti (ono sto pise da je vezan za adresu korisnika)?
Ako nije neko preterano limitiranje lokacije (tipa mogu i u sred Knez i na kraj Kneza imati, ali ne mogu 3 ulice dole), vidim dosta zgodnih mogucnosti u ovom delu grada, gde je VIPov 4G bombonica prava.

Sve ce vise ljudi skidati bluray filmove, gledati online full hd prenose i skidati igre od preko 50gb tako da mnogima nece odgovarati. Za surf je ok. Zamisli da gledam utakmicu full hd koliko bi potrosio net samo. Posle kad bi pala brzina na 2mbps to je vec negledljivo.
Sto je najgore, Boban i slicni tebe ovde gledaju kao pirata - a ima ljudi koji to isto skidaju skroz legalno, i stvarno trose puno.
Full HD Netflix, YT (mada na YT iskreno i ne znam sta vredi da trosi toliko MB :)), utakmice se mogu kupiti skroz legalno i jeftino sada zasebno, PS igre se same skidaju, itd.
Ali za tebe je ADSL/Cable. I za mene isto, osim za poslovnu primenu, ali ni namenjen tome.

Koje ogranicenje imas?Ne mozes surfovati internetom ili gledati yt ,kad potrosis 100gb pune brzine?
Mozes YT, imas 2Mbps net. Nije za Full HD, ali moze da se gleda YT bez problema. Licno nista i ne vidim razlog da gledam u FullHD na YT, to jedino na TVu ili monitoru vecem ima smisla.
 
Pa sa ogranicenom brzinom :)
 
Super, konačno prvi flat net.
Pretpostavim da će davati nekad kasnije popust i na ove niže dve tarife..

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Alfa nemam ja nista protiv pirata ili onih koji skidaju sve legalno.Ja sam godinama,cak i dan dans pogledam piratski film,i on sam mi kaze,meni treba internet i platicu vise,jel mi treba i flat i brzina.Ja eto kazem meni ne trebaju besne brzine,pa eto ocekujem i nize cene nista vise. :)
A zvao sam vip,sve je novo i njima,za sada samo najskuplja tarifa ima popust i samo uz nju se moze kupiti tablet.I samo se kuci koristi,kako ce to proveraavati,oni znaju.Uz svaku tarifu dobijes alacatel lte 4g ruter za dinar.I trebas njih da pozoves da vide dal na tvojoj lokaciji ima 4g signal.To vazi samo tamo gde ima 4g signala.
E sad sto kazes,ko se uklapa u tu pricu i zivi gde ima 4g signala,pa nadje nekog komsiju ili vise njih i rapidno spustas pretplatu.E dal mogu i to da provere,nesto nisam siguran.U svakom slucaju bude li mts ucenjivao sa boxom,za mene ozbiljna kombinacija da uzmem ovaj net,jos ako se ubode neka akcija ful.
 
Vec sam naveo pa obrisao. Postoji mogucnost testiranja neta u Bg pre potpisivanja ugovora. Da ne reklamiram ovde, ako je neko ozbiljno zainteresovan za net nek pusti pm za detalje. Naravno uslov je 4g na adresi koriscenja.
 
E sad sto kazes,ko se uklapa u tu pricu i zivi gde ima 4g signala,pa nadje nekog komsiju ili vise njih i rapidno spustas pretplatu.E dal mogu i to da provere,nesto nisam siguran.
Ti i sa cable/ADSLom moze da delis sa komsijom :) A ovde ih ne zanima da kontrolisu - imas 100GB, potrosis ih, cao brzina :)
 
To je MiFi ruter? Extra!
 
I samo se kuci koristi,kako ce to proveraavati,oni znaju.

Mnogi ruteri (i kucni i dzepni) imaju u sebi ugradjen gps a da to nigde u specifikaciji nije navedeno.
Nije navedeno iz jednog prostog razloga, gps nije tu zbog korisnika nego zbog onog ko pruza uslugu.

P.S. Zna li neko zte verzija rutera koji se dobija dali ima i portove za fixni?
 
Mnogi ruteri (i kucni i dzepni) imaju u sebi ugradjen gps a da to nigde u specifikaciji nije navedeno.
Nije navedeno iz jednog prostog razloga, gps nije tu zbog korisnika nego zbog onog ko pruza uslugu.

P.S. Zna li neko zte verzija rutera koji se dobija dali ima i portove za fixni?

Ja pre mislim da je kontrola po baznoj stanici, jer koliko znam tj čitao sam pokrivenost lte na 1800 MHz je 300 metara max od bazne stanice. Tako da će verovatno u sistem ubaciti na koju se baznu stanicu korisnik prvo nakaci na toj adresi, a za druge će mu biti onemoguceno.
 
...jer koliko znam tj čitao sam pokrivenost lte na 1800 MHz je 300 metara max od bazne stanice.

Hm, kolko bi onda baznih stanica trebalo da ima? Ja koristim LTE na 4.5km od bazne stanice, evo na stolu mi je telefon na LTE 1800 mrezi, bazna mi je oko 4.5km daleko (samo jedna na mts mrezi je aktivna u Pirotu). Koristio sam LTE na 12.5km od iste te bazne stanice uz skoro cistu opticku vidljivost - put Pirot Dimitrovgrad, parking blizu skretanja za selo Sukovo.
 
Hm, kolko bi onda baznih stanica trebalo da ima? Ja koristim LTE na 4.5km od bazne stanice, evo na stolu mi je telefon na LTE 1800 mrezi, bazna mi je oko 4.5km daleko (samo jedna na mts mrezi je aktivna u Pirotu). Koristio sam LTE na 12.5km od iste te bazne stanice uz skoro cistu opticku vidljivost - put Pirot Dimitrovgrad, parking blizu skretanja za selo Sukovo.
Nisi nakacen na tu baznu stanicu sigurno. Ima neka bliže za koju ni ne znaš. A ovo 12.5 km da ne pričam.

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno