Šta je novo?

[A1] Kucni net

evo ga lepotan,pitam se one namenske omni antenice za 4g da li pomazu i koliko. u sobi mi tri crte signala iliti 108dbm. sto je malo visoka brojka. ali 40mbit/s lagano. jedino slab upload

6978533342.png

IMG_20180113_165037.jpg
 
Odneo sam ruter na servis, dobio zamenski. Ista situacija i sa njim, ne vise od 2.5 mbps. Stavio sam na 3g only, radi na oko 8 mbps. Ako ne poprave uskoro, raskidam ugovor.

Sent from my Mi Max using Tapatalk

Kako bese, dobar signal, nije 4g+?
 
Koji to ruter cepa 4g+?
 
Zto pitam da li je 4G+ (ako uopste ruter ima 4G+?), jer VIP i Tln imaju neke bagove sa (nekim) 4G+ lokacijama.
 
Nije 4+

Sent from my Mi Max using Tapatalk
 
Nadji jos nekoga od komsija ko ima VIP, vidi da li i kod njega slabo radi. Ili probaj obicnu VIP karticu u telefonu na istoj lokaciji da li slabo radi.
Ako slabi radi sve, moras ih cesto cimati i zivkati RATEL da poprave tvoju lokaciju.
Ako radi obicna kartica, odmah RATELu prigovor da ne postuju dogovor i namerno ogranicavaju brzinu.
 
Pozdrav,

Da ne bi listao temu da li je moguce izvaditi SIM karticu iz rutera i staviti u telefon i da sve sljaka bez problema?
 
Evo ga sad KN1, ranije koliko se secam bilo je efektivno 12/8, stvarno povecavaju

6983395589.png
 
Heeh, bolji ping na beckom serveru nego tom nasem :) Ja se taman zabrinuo sto je cak 40ms ping kod VIP LTE-a.
 
ne mogu otvoriti sms poruke...samo ovako stoji...neverovatno da problemi iskacu kao pecurke. brate...

Untitled.jpg
 
Ja ne mogu da saljem sms

Sent from my Mi Max using Tapatalk
 
jel iz istog razloga kao ja. proketo kinesko djubre. sve je smece,nema razlike.
 
Sta ces ti VKN temi, ako bese ne koristis VKN?:)
 
Zakon je TP link TL MR 200!!! Bomba od rutera u odnosu na ovu skalameriju!!!.
 
Skoro ko ceo ugovor :D

Sent from my Mi Max using Tapatalk
 
Pa i ovaj koji se dobija od VIPa košta debelo u prodaji..

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Evo kod mene na KN2, server u Bukureštu.

a30607d3ef9c6a5942ba01576e0a2c9c.jpg


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
ma ni full reset da dugme nije pomogao ....na pocetku kad sam ga prikacio prvi put na komp,radilo je sve..
 
Nema od toga ništa. Iako dodje do neke promene zahtevaće potpisivanje novog ugovora i povećanje cene.
 
Ima li neke najave da će se povećavati limit na potrošnju podataka sa 100 GB na recimo 200 GB ili više kao što je u Hrvatskoj u TELE 2 Mreži?!!.
https://www.tele2.hr/privatni-korisnici/internet/mobilni-internet-uz-pretplatu/
Budi srećan što su omogućili da se uz doplatu od 600 rsd može dodati 100 GB po punoj brzini do kraja meseca bez ograničenja u broju takvih doplata, doduše i to je nezvanično omogućeno mada provereno može i neki su ovde na forumu to koristili, a toga recimo nema u ugovoru, a na sajtu toga nema... Znam da je i to bilo upitno dali će da omoguće (na početku nije bilo moguće dokupiti protok po punoj brzini), pa su zbog želje korisnika na kraju to ipak omogućili... Recimo Telenor Home kućni internet toga nema bar za sada (ispravite me ako grešim), sve i da hoćeš nemaš mogućnost da dokupiš dodatni protok po punoj brzini do isteka meseca (sem naravno da potpišeš novi ugovor i uzmeš novi LTE modem, al to je nešto drugo)... Iskreno i ja bih voleo da nam povećaju limit (za iste pare iz ugovora), ali to je zada samo pusta želja...
 
Poslednja izmena:
Testirao sam rad ZTE rutera nakon potrošenih 100 GB, u radu sa IPTV u kombinaciji sa MAG 351 UHD IPTV risiverom. Znači malo je reći da sam pozitivno iznenađen kako radi kada je brzina oko 2 mbps!!! Svi kanali u standardnoj rezoliciji (SD) kojoj je doduše rečeno i najviše, rade bez ikakvog problema, a u HD 720p takođe radi bez problema, samo iskreno rečeno ponekad secne malo, ali je šta god da gledate totalno je gledljivo, bez dosadnog iritiranja izazvano prekidanjima!!! Već na knalima koji su u 1080p rezoluciji jasno i vidljivo secka i prekida sliku, ali čak i te kanale najnormalnije otvara, ali kao što rekoh na njima je osetno prekidanje izazvano manjkom protoka brzine interneta!!! Znači drugim rečima rečeno kome treba internet za gledanje televizije neka bude svestan da praktično rečeno ima totalno flat internet i da bez problema može... pa skoro sve da gleda i nakon potrošenih 100 GB, kada se brzina interneta odnosno protok istog spusti na 2 mbps!!! Testirano i provereno!!!.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno