Šta je novo?

[A1] Kucni net

1399 dinara je pretplata za KN 1. Na tu cenu se obracunava popust od 40% i to mu dodje 840 dinara mesecno:).
 
Vaucer se primenjuje na punu cenu, ne na te "prve godine A, druge godine B", provereno. Ako nije nesto menjano bas zadnjih dana, sto nije :) I ~840 ispada tacno.

Moze biti sesija kriva za autologin na FB, ako se menja IP adresa :( Ja sizim za nekoliko sajtova koji obavezno izloguju kada se promeni adresa, a nekada se desi da to bude 2-3x dnevno u Koreji :(
Nisam zagledao da li je FB medju njima, nisam ga otvorio na kompu... od negde 2007. mozda :)
 
Kako namestiti da kompujter deli fajlove (Sharing)... Na Telekomovom modemu/ruteru mi radi kako treba i na računaru je sve podešeno i funkcioniše, dok kada uključin VIP-ov 4G ruter iako je sve podešeno i tako podešeno radilo na Telekomovom modemu, ovde u ovom slučaju ne funkcioniše?!! Da li treba neko posebno podešavanje da se odradi na samom ruteru ili šta već?...
 
@alfaunits nije fb medju njima - ja se stalno prebacujem izmedju vise IP adresa i stalno sam ulogovan.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo nakon 3 meseca koriscenja na vikendici mogu da pohvalim vip kucni net.
Ono sto me je najvise plasilo je da nece da se sam rekonektuje, a tamo su mi ip kamere.. ali to se dosad nijednom nije desilo.
Paket je onaj srednji i radi 20/8mbps.
100GB mi nestane par dana pre isteka meseca, ali skida se samo x265 i slusa 144p YT :d

Sve preporuke!
 
Potreban mi je savet, posto ne znam bas nista o ovom vip netu, a imamo problem.

Prijateljica koristi neki od ovih vip paketa (ne znam koji, nije ni bitno toliko). Po speedtestu ima dl oko 25mb/s, ping 15 ms. Stan je blizu masinskog fakulteta, poslednji sprat, signal je dobar.
Nedavno je kupila samsung tv, koji je preko wifi-ja povezan na vip ruter. Ubacili smo iptv liste u tv, i prilikom svake promene kanala, bilo je potrebno 15-20sec da tv krene sa prikazivanjem kanala. Onda sam u tv postavio da je DNS 8.8.8.8 i to je popravilo situaciju, sada se na promenu ceka oko 5sec. Kod mene ta ista lsita radi odlicno, promena je izmedju 1-3sekunde, zavisno od kanala.

Neka ideja sta bih jos mogao da proverim i uradim? Probacu jos da spojim tv i ruter lan kablom, mada mislim da to nece pomoci, moj lg radi bez problema, ali on ide preko radijus vektora...
 
Samo pazite da te IPTV liste ne pojedu 100GB vrlo vrlo brzo.
 
Ovo je privremeno rešenje dok se ne uvede fiksni ili kablovska, dotle samo pokusavam da do malo bolje radi.. Ima li neko neku ideju?
 
Jesi probao da izbacis Proxy i port, ako ga ima u APNu?
 
Ne, probacu kad odem tamo, nije ruter kod mene.

Koji je user/pass za vip ruter, ako ga ima?
 
Poslednja izmena:
480p radi bas ok na 2 Mb/s, pa cak i EON radi dobro, ali onda ne bi bas mogao pored toga u istom trenutku jos nesto zahtevnije da radi

Znaci i EON dobro radi? To mi je drago da cujem. Nemam ugovor kod SBB-a, ali ako ga sklopim, moci cu da gledam tv preko EON-a na drugoj lokaciji preko Kucnog Neta-a, caki i kad potrosim 100Gb? U aplikaciju se unese samo broj ugovora i to je, to? Ja sam probao Orion Tv (za Android), koristim ga bez problema pri smanjenoj brzini. Za one koji ne znaju, Orion Tv je ponovoo besplatan: odgledas povremeno po jednu reklamu pre nego sto ti se ucita kanala (i to se dosta retko desava) i dalje normalno pratis program. Takodje rade i kanali u SD kvalitetu preko Kodi-ja (opet govorim o brzini 2/2 Mbs), dok HD kanali ipak nece da rade posle potrosenog brzog protoka. I ja sam jedan od onih, koji tv gledaju iskljucivo preko interneta, pa mi ovakve informacije puno znace i zahvalan sam na tome.
 
EON radi dobro na 2Mbps? Pre dok su bili D3i SD kanali su vukli 4-5Mbps...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Znaci i EON dobro radi? To mi je drago da cujem. Nemam ugovor kod SBB-a, ali ako ga sklopim, moci cu da gledam tv preko EON-a na drugoj lokaciji preko Kucnog Neta-a, caki i kad potrosim 100Gb? U aplikaciju se unese samo broj ugovora i to je, to? Ja sam probao Orion Tv (za Android), koristim ga bez problema pri smanjenoj brzini. Za one koji ne znaju, Orion Tv je ponovoo besplatan: odgledas povremeno po jednu reklamu pre nego sto ti se ucita kanala (i to se dosta retko desava) i dalje normalno pratis program. Takodje rade i kanali u SD kvalitetu preko Kodi-ja (opet govorim o brzini 2/2 Mbs), dok HD kanali ipak nece da rade posle potrosenog brzog protoka. I ja sam jedan od onih, koji tv gledaju iskljucivo preko interneta, pa mi ovakve informacije puno znace i zahvalan sam na tome.

Meni EON radi super i na 2 Mb/s, jer on automatski prebaci mode na SD 480p.

Da bi pristupio EON-u ukucas mail i pass sa portala MojSBB koji inace pravis pomocu broja ugovora i ID korisnika.
 
Pozdrav svima na forumu. Svi koji su zainteresovani za sklapanje ugovora uz kucni net 1 , 10/2 mbps , mogu mi se obratiti u DM kako bih vam omogucila dodatni popust za drugu godinu ugovora , pa ce se paket placati i prve i druge godine 999,00 rsd ,a ne kako je navedeno na sajtu za drugu godinu 1299,00 rsd. Takodje svi koji zele da na svojoj lokaciji testiraju kucni internet i sklope ugovor bez obzira koji paket zele mogu mi se obratiti takodje u DM. :) Kupujte iz fotelje :)
 
zamoljavam moderatore da ne sklanjaju ovu poruku,dakle ovo je tema vezana za Vip kucni net i u vezi toga zelim da kupim polovan Vip Kucni Net ruter,dakle ZTE MF283. po nekoj "razumnoj" ceni,naravno. jer ne mogu trenutno da uzmem Kucni Net pod ugovorom,imam vec dva ugovora kod sebe,imam Vip postpejd net od 49GB za 1399 dinara i zeleo bih taj ruter,samo bih ubacio ovu postpejd sim karticu,mislim da ne bi bilo problema da radi?
 
Radice, samo za ruter pogledaj na KP

Sent from my Mi Max using Tapatalk
 
Pozdrav svima,
Mozda jej bilo slicno pitanje,pa se izvinjavam unapred ako ponavljam.
Da li mogu Sim karticu od Vip kucnog neta staviti u vip usb modem za 3g i koristiti u kolima za svoju multimediju?
Hvala unapred na odgovorima ako je neko probao :)
 
Kartica ko i sva druga. Stavi gxe zelis

Sent from my Mi Max using Tapatalk
 
Pozdrav svima,
Mozda jej bilo slicno pitanje,pa se izvinjavam unapred ako ponavljam.
Da li mogu Sim karticu od Vip kucnog neta staviti u vip usb modem za 3g i koristiti u kolima za svoju multimediju?
Hvala unapred na odgovorima ako je neko probao :)

radi 100%. jedino kod telekoma APN ume da pravi problem. za postpejd ide 3gnet,a za pripejd gprswap cini mi se.
 
Zar nije bilo komentara ovde na temi da za te "kućni internet" SIM kartice VIP limitira brzinu na neku jadnu/jednocifrenu cifru megabita kad se koriste na 3G mreži? Što nije slučaj sa onim drugim "ne-kućnim" postpaid internet tarifama...
 
Zar nije bilo komentara ovde na temi da za te "kućni internet" SIM kartice VIP limitira brzinu na neku jadnu/jednocifrenu cifru megabita kad se koriste na 3G mreži? Što nije slučaj sa onim drugim "ne-kućnim" postpaid internet tarifama...

Ne limitira se vise ni 3G. Nekad je bio limit za kucni net na 3G mrezi po brzini do 4 Mb/s, ali sad ide do max 3G brzine raspolozive na nekoj lokaciji
 
Ne limitira se vise ni 3G. Nekad je bio limit za kucni net na 3G mrezi po brzini do 4 Mb/s, ali sad ide do max 3G brzine raspolozive na nekoj lokaciji

Upravo tako!!! Ja sam koristio modem na lokaciji gde nije bilo 4G signalne pokrivenosti (blizina državne granice), i led dioda mi je sijala zelenom bojom koja označava da je 3G mreža, i brzina mi je bila 22-23 mbp/s!!! Inače imam kućni NET 3!!!.
 
Poslednja izmena:
Ja vec danima kuburim sa sporim netom, do 4mbps, a upload preko 10mbps.

Sent from my Mi Max using Tapatalk
 
Kod mene u Kralja Petra je malo bolja situacija sa brzinom al kako je u pocetku radilo pun gas ovo je sad sramota
26fe9a8ec4658d476287df83f52db3bc.jpg
 
  • Like
Reagovanja: M J
sry, tema je VIP Kucni net, pa nisam ni skontao da je screenshoot zapravo od MTS-a(?)
 
Pa preko wifia se vezuje VIP Ruter :)
 
Eh, kad se neke poruke selektivno obrisu...

@alfaunits - Gotcha :lupko:
 
Nazad
Vrh Dno