Šta je novo?

[A1] Kucni net

Očigledno premali bandwidth za broj pretplatnika:
Ujutro 6.15 H:
vip 1.JPG
11.00H
vip 2.JPG
A predveče ume da padne ispod 5Mbps. !!!
 
Meni nije na kraju prelazio 2mbps

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Meni je predveče neupotrebljiv net, samo čekam da istekne ugovor.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni je predveče neupotrebljiv net, samo čekam da istekne ugovor.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja sam na vikend netu doduse, ali imao sam isti problem, medjutim vise puta sam se zalio VIP-u i jednom poslao reklamaciju RATEL-u. Od RATEL nisam dobio odgovor, ali se zato net nekih dve nedelje nakon reklamacije popravio. Zna ponekad uvece da zeza malo da opadne protok(na tipa 10-15 Mbps mada redje), ali sada mi je generalno 50-80 down preko dana, posle ponoci zna na 90-120 da ide...
21ada0c4233d2a8f4034b133058d7a08.png

Upload je uvek ok, sto mi je bitno :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Gde si to video za 500 din jos 100gb? Btw nmg da im pristupim stranici vip kucni net...

rekla mi neka njihova sa fejsbuk stranice. proveri,pozovi i vidi. samo sto ne moze da se aktivira preko sajta,nego mora zoves...a ono sto pise da za KN3 vazi ogranicenje do 6mbit/s,izgleda ne vazi za stare korisnike.
 
Poslednja izmena:
Ja sam na vikend netu doduse, ali imao sam isti problem, medjutim vise puta sam se zalio VIP-u i jednom poslao reklamaciju RATEL-u. Od RATEL nisam dobio odgovor, ali se zato net nekih dve nedelje nakon reklamacije popravio. Zna ponekad uvece da zeza malo da opadne protok(na tipa 10-15 Mbps mada redje), ali sada mi je generalno 50-80 down preko dana, posle ponoci zna na 90-120 da ide...
21ada0c4233d2a8f4034b133058d7a08.png

Upload je uvek ok, sto mi je bitno :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Evo meni trenutno...

b25c760f6b84c5539ee07ce5bc374906.png



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hmm, bilo je na sajtu cini mi se to za +100GB po punoj brzini... ali je bilo 600din? Sada nema na sajtu.
 
nigde nema tamo. ali kazala mi ova da moze. mozda mora da se zove na 060 1234,nek proba neko. hteo sam ovih dana,al izdrzacu na 2mbit/s do 17-18-og..
 
Ma, moze da se dokupi 100gb za 500 din. Meni je ta opcija izlazila kada mi je telefon povezan na Kucni net i onda aktiviram aplikaciju Moj Vip na telefonu. Onda se vide i potroseni/preostali Gb. Nego, u zadnje vreme na pomenuti nacin mi se pokazuje samo telefonska tarifa, a za Kucni net nesto nece. Ne znam kako se to menja.
Juce sam potpisao za prelazak sa Net 1 na Net 3 i pri tome se ugovorna obaveza ne produzava. Korisnik sam KN1 od februara prosle godine. Rekli su mi da ce mi pretplata biti 1570 din, a min brzina nakon 100Gb, 5/5 mbs. Jel ima neko ovakvu situaciju, da mi potvrdi iz svog iskustva za cenu pretplate i brzinu? Hvala.
 
Nisam primetio tu opciju preko njihove app 100gb za 500din...
 
Ma, moze da se dokupi 100gb za 500 din. Meni je ta opcija izlazila kada mi je telefon povezan na Kucni net i onda aktiviram aplikaciju Moj Vip na telefonu. Onda se vide i potroseni/preostali Gb. Nego, u zadnje vreme na pomenuti nacin mi se pokazuje samo telefonska tarifa, a za Kucni net nesto nece. Ne znam kako se to menja.
Juce sam potpisao za prelazak sa Net 1 na Net 3 i pri tome se ugovorna obaveza ne produzava. Korisnik sam KN1 od februara prosle godine. Rekli su mi da ce mi pretplata biti 1570 din, a min brzina nakon 100Gb, 5/5 mbs. Jel ima neko ovakvu situaciju, da mi potvrdi iz svog iskustva za cenu pretplate i brzinu? Hvala.

Da ali je brzina oko 6 mbps, i pretplata je 1700 dinara, barem meni koji sam na KN 3!!! Na 6 mbps stvarno dobro radi net, i nema nikakvih smetnji tipa da brzina pada ili tako nešto slično već... Doduše meni internet služi najviše za gledanje IPTV-a, i tu mogu da kažem da radi kao podmazan...
 
Da ali je brzina oko 6 mbps, i pretplata je 1700 dinara, barem meni koji sam na KN 3!!! Na 6 mbps stvarno dobro radi net, i nema nikakvih smetnji tipa da brzina pada ili tako nešto slično već... Doduše meni internet služi najviše za gledanje IPTV-a, i tu mogu da kažem da radi kao podmazan...

I meni treba za iptv, zato sam i izvrsio promenu tarife. Bitno mi je sto kazes, da na "tom polju" radi bez problema, a i jos neko je rekao da je oko 6/6 mbs. Znaci, radice i druge stvari dobro. Sto se pretplate tice, videcemo kad stigne prvi racun u avgustu.
 
I meni treba za iptv, zato sam i izvrsio promenu tarife. Bitno mi je sto kazes, da na "tom polju" radi bez problema, a i jos neko je rekao da je oko 6/6 mbs. Znaci, radice i druge stvari dobro. Sto se pretplate tice, videcemo kad stigne prvi racun u avgustu.

Ako ti je za IPTV, onda ne brini ništa, jer radi kao podmazano!!! Što se tiče SD rezolucije tu nema ama baš nikakvih problema. Što se tiče kanala u HD rezoluciji koji su na 720p, ni tu nema ama baš nikakvih problema i rade savršeno!!! Što se tiče kanala koji su u HD rezoluciji na 1080p, e tu već ima malih problema jer znaju da malo seckacu neko vreme dok ne izbaferuju protok koji im je potreban za ne smetan rad, te nakon toga rade neko vreme kako treba, sve dok ne počne opet da baferuje, i tako u cik-cak!!! Ali za sada kanali koji su na HD 1080p su retki, tako da što se toga tiče ne treba baš puno da se sekiraš!!! Naravno, sve ovo što govorim je, situacija koja je nakon potrošenih 100 GB i kada protok interneta bude na brzini od oko 6/6 mbps!!!.
 
Poslednja izmena:
@vendigo022
Baš ti hvala na detaljnom prikazu situacije. Naravno, da govorimo o periodu nakon potrošenih 100 gb. I ja mislim da su 1080p kanali dosta retki i mislim da postoji i njihova verzija nižeg kvaliteta.
 
@vendigo022
Baš ti hvala na detaljnom prikazu situacije. Naravno, da govorimo o periodu nakon potrošenih 100 gb. I ja mislim da su 1080p kanali dosta retki i mislim da postoji i njihova verzija nižeg kvaliteta.
Pa sad... 1080i kod nas imaš:
Arene 5 komada, SK 5 kom, eurosport 2 kom, razne dokumentarne ( nekih 15-tak), filmske ( 10 kom), muzički, dečiji, domaći... Preko 50 sve ukupno.
To su sve sa prevodom.

Послато са GT-I8190 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Pa sad... 1080i kod nas imaš:
Arene 5 komada, SK 5 kom, eurosport 2 kom, razne dokumentarne ( nekih 15-tak), filmske ( 10 kom), muzički, dečiji, domaći... Preko 50 sve ukupno.
To su sve sa prevodom.

Послато са GT-I8190 уз помоћ Тапатока

Slažem se sa tobom donekle!!! Ima njih i više koji su u HD 1080p rezoluciji, ali tu ne računam standardne IPTV usluge koje pružaju naši uobičajni provajderi i operateri tipa Telekom, SBB, i slično!!! Ali su klasično zastupljenom korisniku IPTV usluga ne dostupni!!! Za standardne korisnike je i ovo koje sam napomenuo sasvim dovoljno!!!.
 
Poslednja izmena:
Slažem se sa tobom donekle!!! Ima njih i više koji su u HD 1080p rezoluciji, ali tu ne računam standardne IPTV usluge koje pružaju naši uobičajni provajderi i operateri tipa Telekom, SBB, i slično!!! Ali su klasično zastupljenom korisniku IPTV usluga ne dostupni!!! Za standardne korisnike je i ovo koje sam napomenuo sasvim dovoljno!!!.

1. Nisu 1080p, nego 1080i
2. Ako misliš na plaćene IPTV liste, ima ih i tu. Samo zavisi koju listu koristiš.

Послато са GT-I8190 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam na KN1. Posle prvih potrošenih 100GB, brzina prenosa je do 3Mbps, tj. 4.
Da li plaćena IPTV lista radi flawless@720p na ovih 3Mbps?
 
Ja sam na KN1. Posle prvih potrošenih 100GB, brzina prenosa je do 3Mbps, tj. 4.
Da li plaćena IPTV lista radi flawless@720p na ovih 3Mbps?

Na 4 mbps bi trebalo da radi HD 720p?!! Ali nemoj me držati za reč, jer ne znaš dok ne probaš!!! Moje mišljenje bi bilo da bi trebalo da radi bez problema, ali...
 
Jako jako teško, mora da bude konstantno i bez oscilacija kako signal a tako i konekacija, dovoljno je da na izvoru bude kratkog zagušenja i eto problema...
Lepo je to što nakon potrošene max količine po odredjenoj brzini daju koliko toliko funkcionalan net za free

Sent from my Note 8
 
Ja kada sam koristio stari D3i trebalo je izmedju 3.5 i 4Mbps za SD kanale, dok je za HD vuklo oko 8Mbps prosek. Koliko je drugacije sada na EON ne bih znao reci.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Posle nekoliko "svađa" sa VIP-om popravili su brzine kod mene:
vip 3.JPG
 
Ja kada sam koristio stari D3i trebalo je izmedju 3.5 i 4Mbps za SD kanale, dok je za HD vuklo oko 8Mbps prosek. Koliko je drugacije sada na EON ne bih znao reci.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Na Eon-u je visok kvalitet 4 Mbit.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije smelo ni da se dogodi da bude toliko loše 3 - 4 meseca a ni upload još nije kako treba.
 
Na to sto upload nije kako treba sam i mislio :(
 
A kakav je bio rad u praksi, neupotrebljivo?
 
Na Eon-u je visok kvalitet 4 Mbit.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Na EON-u je "Auto" kvalitet do 7 Mbps. Ali je problem način na koji rade HLS stream, tako da iako to jeste 6.6 Mbps prosečan bitrate EON video fragmente ne skida kontinuirano tom brzinom nego u skokovima.. tako da u sekundi zna da povuče i po 35 Mbps i onda 10-15 sekundi ne skida ništa, pa opet maximalno optereti konekciju i tako u krug. Tako da čisto sumnjam i da bi sam EON stream na najvišem bitrate-u radio bez periodičnog seckanja a da bi radio dok neko drugi radi bilo šta drugo sa tom istom konekcijom tek mi deluje malo verovatno.
Testirao sam nekoliko puta da na kompu ograničavam protok ka EON serverima na ~ 14 Mbps kad istovremeno gledam ja neki HD kanal na EON dok matorci na TV-u preko D3i risivera gledaju neki drugi HD kanal (da osiguram da ne "smetamo" jedni drugima, iako imam 50 Mbps VDSL net) i kad je aktiviran limit dešava se seckanje po par puta na svakih minut, ako baš zaređa malo češće sa seckanjem onda krene EON server da šalje fragmente sa nižim bitrate-om i da tako "histeriše" sa promenom bitrate-a gore/dole.

Ti piratski "IPTV provajderi"/liste/Kodi addons koriste TS stream i ne koriste adaptive bitrate i stream im je generalno nižeg bitrate-a i kvaliteta tako da to moooožda i radi na 4 Mbps bez seckanja.
 
Nazad
Vrh Dno