Šta je novo?

[A1] Kucni net

Sebe računam u heavy korisnika interneta, moj ruter kaže od restarta (pre 11 dana) ukupno prošlo u DL 265 GB i UL 48GB. Doduše ne gledam video sadržaje u 4K (imam 1080p TV i 1440p monitor na kompu).

Često radim i od kuće + dnevni bekapi projekata (svake noći) - samo inkrementalno. Ne bavim se video produkcijom ni fotografijom, inače bi išlo još više saobraćaja.
 
Poslednja izmena:
Ako piše neograničeno onda treba da bude neogrančen net bez bilo kakvog limita i caka operatera/provajdera.

Što se tiče umetnosti ja sam nekada skidao po nekoliko TB mesečno sada mi je dovoljan i Kućni net.

Postoje osobe koje cene najviši kvalitet slike i zvuka i skidaju "4k remux", film oko 50GB, kompletne sezone serija mogu da idu preko 1TB, snimanje ozbiljnim kamerama i upload na YT, igrice su sve veće, fotografi stavljaju na cloud milion fotki, svakodnevno se radi backup pa stavlja na net kao rezervna kopija, kolekcionari svega i svačega imaju kućni NAS pa opet žele i da najvažnije imaju u oblaku, postoji još milion primera gde može da se skuca kućnim korišćenjem mnogo TB-a tako da ne treba generalizovati. Nekome net nije ni potreban, drugi potroše 100GB a treći 10TB.

Znaš kako bi se reklo "i na tarabi piše"!!! He,he...
 
@poglavicas

Plus što si iz Pirota pa dodatno štediš net :p
 
Od skoro sam vlasnik Huawei B525s-23a LTE WiFi routera.
Trenutno fabrički dobijen uređaj jako lepo radi, i u “Device information” stoji sledeće:

Hardware version: WL1B520FM
Software version: 11.170.61.00.965
Web UI version: 21.100.34.00.03


Po preporuci sa ovog foruma nisam uradio update na novu verziju firmware-a (11.190.61.00.965) zgog gubitka nekih opcija koje sada imam, pa sam promenio neke stavke vezane za automatski update i sada mi ovako izgledaju opcije:

Pogledajte prilog 274229

I pored toga svaki 20-30-ti upit neke web adrese (ne Huawei rutera) automatski me prebacuje na Huawei ruter gde se spominje update firmware-a:
Pogledajte prilog 274230

Džaba idem na crveni krstić ili na “Remind later“, kad posle opet 20-30 upita www strane dobijem dosadni huawei update page... Jel postoji neki način da eskiviram update, a da ne dobijam ove dosadne poruke ?
Koje to opcije imaš sa starom fw verzijom a da ih nema na novoj verziji?
 
nakon sto potrosim 100 u vipu,imam grozne probleme sa fejsbukom...ima onih faza...gde nece da ucitava. radim sa fb reklamama i kad ocu da udjem u reklame tad cekam i po 15 sekundi. cudna stvar,imam onaj osecaj da je tu u "leru" ako imas spor net. mnoge funkcije na fejsbuku baguju kad imas spor net. mozda je i do fejsbuka balavog.
 
Firefox ekipo, jel i vama naprasno Firefox prestao da trokira sa random stranama? Evo vec dan dva nema beskonacnih ucitavanja i zabadanja koliko sam mogao da primetim.
 
Ja sam prešao na Chrome, nisam mogao da čekam da srede. Samo sam prebacio bookmark, instalirao par dodataka i to je to.
 
Ispostavice se na kraju da nije bilo do njih uopste jer je pre 3-4 dana sve jedva radilo u FF a sad odjednom sve radi ok a nije bilo azuriranja uopste, cak je jos gore radilo na 69.0.3.

Treba samo da potvrdi jos neko ko je imao probleme ovih 10ak dana.
 
meni i dalje ima problem (odradio azuriranje). Opera razbija firefox po brzini.
 
Meni i dalje radi sve ok, bice da je do VIPa bilo nesto.

Inace, od kako sam ukljucio smooth scrolling uz povecan broj redova koji se predje pri skrolovanju sa 5 na 30 u about:config, mnogo responzivnije sve deluje, to me je jako nerviralo do sad jer cist smooth scrolling radi ocajno.
 
FF 70.0 RC2, sada više nema štucanja.
 
ne znam gde nalazis to. meni je jos uvek na 69.0.3 (update kaze poslednja verzija, kao i oficijalni FF sajt) i stuca. Jeste da sam sad na smanjenom protoku 2/2, ali na operi otvara momentalno.
 
E ovako, u novoiznajmljenom stanu signal je veoma los, i 3g na telefonu (cak i na terasi), i modem ga jedva hvata. U pitanju je Alcatel HH41V, ima 1 crticu, bas trokira. Na Linkhub panel ne mogu da se ulogujem jer nije ni admin ni wifi sifra ni serijski broj (poslednja 2 su podvucena hemijskom na pozadini modema), znaci ne znam da li je 3g ili 4g niti koji je FW, koja sifra bi trebala biti?

Drugo pitanje, da li je uopste do ovoga iznad ili je mozda do toga sto uredjaj nema antene, i da li bi kupovina neke antene poboljsala stvar? Trenutno imam svakakve antene ali oba ulaza su muski RP-SMA i ni jedna ni druga strana nemaju pin tako da bi morao da kupim ovo, ili da ne bacam pare?
 
Uh ne secam se bas ali sifre valjda nema na taze fabricki resetovanom ruteru ili je ta ispod rutera, odradi fabricki pa probaj opet.

Sto se tice antenice, pasuju one male od 2 dB koje se srafe na USB Wifi Adaptere, ja sam jednu prikacio i subjektivno mislim da bolje prima signal.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Uh ne secam se bas ali sifre valjda nema na taze fabricki resetovanom ruteru ili je ta ispod rutera, odradi fabricki pa probaj opet.

Sto se tice antenice, pasuju one male od 2 dB koje se srafe na USB Wifi Adaptere, ja sam jednu prikacio i subjektivno mislim da bolje prima signal.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
Pogrešan RP-SMA konektor na njima.
 
Претходна верзија:
Software version: 11.170.61.00.965
Web UI version: 21.100.34.00.03

Имаш овде 11.170.61.00.965 па скини и одради са Local Update :wave:

Ја сам погасио све опције које ми не требају одмах кад сам добио овај рутер :d

П.С.
Све радите на своју одговорност.
Ja sam testirao obe verzije fw, bolji je signal sa novom verzijom......na staroj verziji sa ručnim biranjem frekvencije radi samo na LTE 800 i brzina je drastično manja, bar je tako na mojoj baznoj stanici.

Po mom mišljenju bolja je nova verzija fw....
 
Poslednja izmena:
i ja sam to primetio. Medjutim pre prvog azuriranja softvera, signal je bio izuzetno dobar sa LTE 800. Posle azuriranja signal je bio malo bolji ali sam imao problem sa brzinom od 5/1 (koliko se secam) a i zezao je FF. Kada sam vratio stariju verziju, brzina se vratila na 13/6, ali posle par dana primetim da je signal losiji nego pre (kada je bio na starijoj verziji pre azuriranja). Iako je brzina bila 13/6, imalo je u proseku 2-3 crte signala. tako da ne znam dal je to isti firmware ili imaju neke modifikacije. U svakom slucaju ja kasnije nisam bio zadovoljan pa sam opet azurirao i sad je i brzina 13/6 i ima oko 4 crtice.. Neki gremlin zeza
 
Poslednja izmena:
Isti su fw, onaj startni koji dolazi instaliran 11.170.61.00.965 i novi 11.190.61.00.965.......meni apsolutno nebitno podešavanje sa ručnim biranjem frekvencije.
Na auto modu sa bazne stanice sam bira odgovarajuću frekvenciju.
 
Mislim da nisam radio reset rutera nakon azuriranja, a mozda sam trebao. Zaglupeo uredjaj :D
 
Preporučljivo je da se uradi reset na fabrička podešavanja:)
 
Da i je neko imao prilike da testra kako radi home net, kada se potrose brzi MB - ajti, da li moze normalno da se gledaju programi preko EON- a ?
 
Poslednja izmena:
Ja sam ovog meseca potrosio 80gb a oni vec smanjili protok na 2mbps [emoji34]

Kako radi beotel net u odnosu na vip? Imaju neograniceni paket brzine 20mbps za 1400 dinara.
 
To je adsl i potreban je fiksni broj, sto je dodatnih cca 700 dinara
 
Imam vec fiksnu liniju. Ili je potrebna bas njihova fiksna linija?
 
Ne. Tebi je to ok izbor onda pod uslovom da radi kako treba.
 
Poslednja izmena:
Imam vec fiksnu liniju. Ili je potrebna bas njihova fiksna linija?

Treba ti telekomov fiksni. Inače, ako nemaš problema sa telefonskom linijom (ako ona nije predugačka), radiće sasvim dobro. Ako ti je upload od 1Mbps dovoljan, a želiš da uštediš novac, a ako ti razlika od 15 do 20Mbps u download brzini neta nije previše bitna, onda Beotel 15Mbps net, uz ugovornu obavezu od 12 meseci, može da bude mnogo povoljnija varijanta.

http://www.verat.net/sr/adsl-za-890-dinara/

Taj internet reklamiraju samo preko sajta Verat neta (kog su kupili). Dakle za 890 dinara mesečno dobijaš Beotel ADSL internet od 15/1Mbps bez ograničenja protokauz ugovornu obavezu od 12 meseci.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno