Šta je novo?

[A1] Kucni net

ovaj ruter mf283 ne znam sto ovoliko sporo se pali. mora ga resetujem jednom dnevno jer istekne sesija. treba mu minut da se upali sigurno. ko da je to neka velika tehnologija da detektuje sim karticu i da se poveze na 4g mrezu. nadam se da su na novijim modelima ovo popravili.
 
nakon isteka sesije na svakih 12 sati, modem mora sam da se rekonektuje, to obično traje nekoliko sekundi.
Meni se na svim vipovim modemima sama sesija rekonektovala do sad.
 
mom drugu dvogodišnja ugovorna obaveza ističe 14. novembra i on ne bi želeo da je nastavi posle tog roka, odnosno želi da raskine ugovor po završetku ugovorne obaveze (bez penala i dodatnih meseci).

Da li je kod vip-a potrebno da se ranije najavi raskid ugovora i koliko? 30 dana? Ponavljam, nije raskid pre vremena već sa završetkom ugovorne obaveze. Ne želi da ima novo za druženje od Kako se završi ugovorna obaveza.

Da li je potrebno da ode u poslovnicu i potpiše zahtev, ili može online (ili na email zahtev za potpisom) ili taj uslov najave više ne postoji?

Hvala! [emoji6]
 
Bazne stanice sve više preopterećene.
Došlo vreme da se rastajem sa vipom.

7f9586d6d0f0e8e2bfcb859cb346243e.jpg
 
Nabaviš ovu spravu i hvataš signal sa udaljenih baznih stanica koje nisu opterećene
 
mom drugu dvogodišnja ugovorna obaveza ističe 14. novembra i on NE bi želeo da je nastavi posle tog roka, odnosno želi da raskine ugovor po završetku ugovorne obaveze (bez penala i dodatnih meseci).

Da li je kod vip-a potrebno da se ranije najavi raskid ugovora i koliko? 30 dana? Ponavljam, nije raskid pre vremena već sa završetkom ugovorne obaveze. Ne želi da ima novo zadruženje od Kako se završi ugovorna obaveza.

Da li je potrebno da ode u poslovnicu i potpiše zahtev, ili može online (ili na email zahtev za potpisom) ili taj uslov najave više ne postoji?

Hvala! [emoji6]
 
Mora da ode pred pocetak novog ciklusa.
koliko razumem datum prestanka ugovora ne mora da se poklopi sa obračunskim ciklusom. Mislim da njemu ciklus počinje 6. u mesecu, a da mu je kraj ugovora 12. novembra.

da li to znači da bi pre 6. nov, kada mu rade presek, trebalo da ode i da podnese takav zahtev?
 
Ja sam raskidao ugoor drugog februara koji je istekao nekojiko meseci ranije i naplatili su mi za februar.
 
Ako je presek 6., a ugovor traje do 12. i podnese se zahtev za raskid ugovora u kome se navodi da se raskida ugovor cim isti istekne placa se srazmeran broj dana cene pretplate. Ne mogu se naplatiti u celosti, jer nisu pruzili uslugu za mesec. Sem ako to ne stoji u ugovoru sitnim slovima.
 
Pa pružiće uslugu ceo mesec ko kaže da neće? Tako je meni bilo (i to snižena cena kao i prethodnih meseci) a sad da li može samo do 12. npr nemam pojma, logično je da može ali oni kažu ne može :)
 
Sta raditi u situaciji kada vam net ne radi kako treba? Vise puta zvao podrsku, prosli sva moguca podesavanja. Ruter nov. Prosto ne radi kako treba. Korisitm L paket, brzine do 20mbit, ali kada izvucem 10 to je premija, uglavnom se vucem izmedju 3-7mbit.
Navodno se nalazim izmedju dve bazne stanice i ta na koju se ja kacim je valjda opterecena, sto i nije moj problem jel? Ne postoji mogucnost premestanja rutera na drugo mesto, i sad se nalazi bukvalno pored prozora. Sad kao cekam vec skoro nedelju dana, navodno treba da mi se javi neko iz tehnicke podrske...
Ima li osnova ovde za raskid ugovora?
 
Ništa ne pomaže, oni su se osigurali. piše DO 20Mbps. Proveri kakav ti je signal, sve ispod -100 bi trebalo da osigura najveću brzinu. Za raskid ugovora možeš da probiš milom ako ne onda silom (tužba).
Ako misliš da se prebacuješ na MTS ili Telenor moraju da ti dozvole da pređeš besplatno sa plaćanjem za taj mesec kada prelaziš. Samo se prvo raspitaj kako rade u tvojoj blizini, uglavnom nisu ništa bolji ako je dobar signal.
 
Ljudi SBB mi ugasio net a treba mi sutra za posao :) naišao sam na VIP ruter onaj ZTE i imam karticu sa 4g VIP netom ali ne mogu nikako da podesim da rooter baca internet preko kabla na PC, wi fi radi najnormalnije.. mučim se ovde 2h i ne uspevam :)
Ako neko ima neki predlog ? :) Hvala
 
Ljudi SBB mi ugasio net a treba mi sutra za posao :) naišao sam na VIP ruter onaj ZTE i imam karticu sa 4g VIP netom ali ne mogu nikako da podesim da rooter baca internet preko kabla na PC, wi fi radi najnormalnije.. mučim se ovde 2h i ne uspevam :)
Ako neko ima neki predlog ? :) Hvala
proveri dhcp mozda ti ne dodeljuje ip cim radi wifi kako treba.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Koliko se cesto menja javna IP adresa?

Imam telenor kucni net i dobijam novu IP adresu svaki put kada restartujem ruter. Da li se isto desava i kod VIPa?
 
Da li neko zna kako otključati ZTE MF283V ruter, zaključan samo na VIP?
 
Jel si proveravao sa karticom druge mreze jel zakljucan?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Posalji mi IMEI na PM da proverim.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ne prepoznaje karticu. Ubacio sa MTS sim
 
Poslednja izmena:
Ne prepoznaje karticu. Ubacio sa MTS sim
moguce da ti je zaprljan sim predji prstom preko cipa to se meni desavalo ili ako je sim 3u1 ne naleze lepo ili je ostecen sim slot pa mora vise puta dok je ne prepozna.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
^ u suštini javiće se jedna od dve poruke: "no SIM" ili da SIM nije podržan.
 
mf283+ je otključan a V stoji za VIP.
 
Molim za savet kakva je politika u Vipu. Moj drug je do pre dva meseca imao Kućni Net M 4 godine.

Prvi put je plaćao redovnu cenu 24 meseca, drugi put takođe, i sada bi ponovo da uzme Kućni Net M i ima li šanse i kako da pregovara sa njima oko umanjenja cene (trenutno nema nijednu Vip uslugu na svoje ime)? Ako nešto znači, student je.

Čujem da Telenor daje 50% na postpejd pakete. Da li je i Telenor kućni net uključen?
 
Nazad
Vrh Dno