Šta je novo?

[A1] Kucni net

Pa to nije na rate, a jos imas i "raskinuo ugovor" bit flip u profilu.
 
Nadji nekoga ko hoce KN sim, a ti mu daj kes za ruter i to je to
 
Imam Neo u SIM1 slotu, a KN2 u SIM slotu 2. Naravno da mi je KN2 100GB uvek selektovan za Internet, ali u tom slučaju, kada koristim GSM mrežu sa Neo kartice na SIM1 slotu, tada nemam Internet. Koristim MIUI I ne postoji enhanced 4G opcija u podešavanjima. Zvao Vip CC, predlažu da registrujem taj drugi Vip broj na kojem se obavlja 4G transfer. Išao na Vip profil, pokušao da registeujwm taj Kan2 broj, kaže za prvu, Neo karticu, da je već registrovana, a za KN2, drugu, kaže da ne prolazi, ne može.
Postoji li rešenje za problem?

Sent from my MI 8, 6/128(white) using Tapatalk
 
epa nisam zainteresovan za taj novi ruter,jer ono...ko zna za koliko godina ce ovde u seoskoj sredini pustiti 4g+,a to se mozda i ne dogodi uopste. brzina mi ne znaci,vec je imam,a ping uvek volim da bude manji.
 
Nije tačno. Znam dosta lokacija (ruralnih) gde vip npr ima i 800 i 1800 MHz
 
Imam Neo u SIM1 slotu, a KN2 u SIM slotu 2. Naravno da mi je KN2 100GB uvek selektovan za Internet, ali u tom slučaju, kada koristim GSM mrežu sa Neo kartice na SIM1 slotu, tada nemam Internet. Koristim MIUI I ne postoji enhanced 4G opcija u podešavanjima. Zvao Vip CC, predlažu da registrujem taj drugi Vip broj na kojem se obavlja 4G transfer. Išao na Vip profil, pokušao da registeujwm taj Kan2 broj, kaže za prvu, Neo karticu, da je već registrovana, a za KN2, drugu, kaže da ne prolazi, ne može.
Postoji li rešenje za problem?
Da registrujes da bi se desilo sta?

Taj drugi SIM je limitiran zbog telefona, ne zbog VIPa. Skoro nijedan telefon ti ne daje mogucnost da u isto vreme bude dostupna i SIM1 i SIM1 (Note 3 i noviji Samsung Note mogu, sem toga ne znam ni za jedan popularniji model).
A i telefon ogranicava koja mreza moze biti na drugoj kartici (koja nije internet kartica). Mada 2G/3G je cesto moguce sada.

Sta je problem ustvari?:)
 
Da registrujes da bi se desilo sta?

Taj drugi SIM je limitiran zbog telefona, ne zbog VIPa. Skoro nijedan telefon ti ne daje mogucnost da u isto vreme bude dostupna i SIM1 i SIM1 (Note 3 i noviji Samsung Note mogu, sem toga ne znam ni za jedan popularniji model).
A i telefon ogranicava koja mreza moze biti na drugoj kartici (koja nije internet kartica). Mada 2G/3G je cesto moguce sada.

Sta je problem ustvari?:)
Mogao sam sve to da radim dok sam koristio custom ROM. Dakle, razgovaram na SIM1, a internet mi radi na SIM2. Sada, na MIUI, to ne može. Dok razgovaram, mogu sako da razgovaram. Kada prekinem razgovor, sruči li se 20-30 raznih notifikacija, odjednom.

Dok sam koristio custom ROMs, za oba SIM slota je bila aktivirana Enhanced 4G opcija u Settings i mogao sam da koristim Net u isto vreme dok obavljam telefonski poziv.
Sada, na MIUI, takva opcija ne postoji (Enhanced 4G).

To sa Vip-om i njihovim operaterima je priča koja nema veze sa ovom pričom, bacili su hint da je to rešenje problema što, naravno, nije tačno.

Sent from my MI 8, 6/128(white) using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hmm, to je cool, znaci fizicki fon moze obe kartice u isto vreme da koristi, ali stock ROM namerno to ne dozvoljava :(
 
@Nikbos Cena modema + ako si dobio popuste ili promocije tipa X meseci besplatno npr. onda to moraš da platiš po punoj ceni. ILI, ako ti je malo vremena ostalo do isteka, možeš da isplatiš preostale pretplate do isteka minimalnog trajanja UO.
 
Pa to je loše ko zna sta će biti za 2 godine

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Ali nakon dve godine ne plaćaš ništa. Ili recimo 2 meseca pred istek ugovora ako hoćeš da ga raskineš recimo 2x 1100din (za KN M)...
 
Ali nakon dve godine ne plaćaš ništa. Ili recimo 2 meseca pred istek ugovora ako hoćeš da ga raskineš recimo 2x 1100din (za KN M)...

Naravno, kao što sam naveo "ako ti je malo vremena ostalo do isteka, možeš da isplatiš preostale pretplate do isteka minimalnog trajanja UO".

Sve zavisi kada je uzet KN. Ako je uzet juče jeftinije je otplatiti modem, ako je uzet pre 22 meseca, jeftinije je isplatiti 2 pretplate do isteka perioda od 24 meseca...
 
Istice mi kucni net u Vipu ima li nesto bolje da se uzme ili da produzim ugovor?
 
Ne produzuj, jer neces dobiti novi ruter. Nego otkazi postojeci, pa uzmi novi ugovor.
Bolje je jedino ako te neko ubaci u Box4 pa na mobilnom broju dobijes +100gb frei :)
 
raskini taj i uzmi novi ugovor. dobices neki noviji huawei ruter. a stari ruter prodas. jos uvek se dobro prodaju,sebi sam kupio skoro za 3000 dinara,a niko to ne bi trebao prodavati za vise od 4000.
 
Zanima me prelazak na VIP Kućni internet 200GB. Prvenstveno me interesuje kako zaokružuju kilobajte i da li može da se "izgura" ceo mesec sa 200 GB? Naime, ja mesečno skinem oko 20-30 filmova(ili ih odgledam online), svakodnevno streamujem EON, youtube, popcorn, radio, koristim društvene mreže, skidam nešto muzike. Koristimo 2 telefona preko kojih takođe se uglavnom streamuje, društvene mreže i sl. Naravno nije sve ovo u istom trenutku, ali bih rekao da malo zahtevniji korisnik. U zgradi sam gde ne mogu da imam kablovski internet a izgleda da i fiksni niije moguće uvesti, tako da i ADSL otpada. Bio bih vam vrlo zahvalan na bilo kojoj vrsti pomoći.
 
Da li će mi 200GB izdržati za mesec dana ili je to samo pomoćni net?
Naime, do sada sam mesečno skidao 30-ak filmova(ili ih gledao online), streamovanje Eon, popcorn, youtube, muzika sa radia. Plus dva telefona koja su uvek aktivna sa streamovanjem youtube, društvene mreže i sl. Nije naravno sve odjednom, nego da imate potpunu sliku mojih prohteva. Živim u zgradi gde kablovska ne može da se uvede, a izgleda da nema mogućnosti ni za fiksni, pa samim tim ni adsla.
 
Kako ste zadovoljni kvalitetom signala? Ja sam u centru zemuna. Koje brzine dl i ul ostvarujete? Takodje da li se i dalje moze raskinuti ugovor pre zavrsetka ugovorene obaveze?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Kvalitet signala odličan, oko -87dBm, a brzine najgore moguće, oko 5-10 Mbps download, upload ispod 1 Mbps. Paket KN XL. Međutim, evo malopre radi dobro, 80 Mb down, 12 Mb up (ograničeno je po paketu na do 10 Mbps) --- https://www.speedtest.net/result/8150943939

Raskid ugovora može pre isteka UO, s'tim što mora da se otplati ruter po maloprodajnoj ceni + razlika u ceni između cene bez UO (ne postoji) i cene koja je plaćana, npr. ako je ostvareno 12 meseci po 999 din, a regularna cena je npr. 1299 din, u slučaju KN 1 paketa od ranije, ili preostale rate do isteka minimalnog perioda UO, klasično.

edit: Zaboravio sam da napomenem, u pitanju je NBG, Ledine, što se tiče komentara za signal
 
Poslednja izmena:
Koji se sada ruter dobija prilikom potpisivanja novog ugovora?
Ima li razlike u odnosu na ZTE ?
 
Nije dovoljno da samo pustiš da ti istekne. Moraš raskinuti taj ugovor po isteku pa potpisati novi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno