Šta je novo?

[A1] Kucni net

Kod mene je to skoro svakodnevno da se zaglupi na 15' do pola sata. Naravno, samo u toku korišćenja ;) Pre par meseci sam nosio ruter na reklamaciju, dali mi zamenski na neko vreme i sve bilo OK. Onda mi vratili moj, kao nova ploča, ovo ono, i radilo neko vreme dobro. Ubrzo je počeo opet da se zaglupljuje na kratko. Ne vredi više nikog ni da zovem, nego protegnem malo noge dok ne proradi :) Ali sam obećao sebi, čim istekne ugovor, od njih više ni žvaku ...

Ovo je do mreze bilo, meni ruter da kucnem u drvo radi super uvek.
 
Kućni net mi je od pre nekoliko minuta mrtav na kompu (žičano povezan), a na mobilnom (preko wifi) traži mi neki sign in za moju kućnu mrežu! Istu koju koristim godinu i po. Otvara mi browser na telefonu i nudi neki login. Nemam ideju šta bi trebalo tu da upišem. Javlja pogrešnu šifru ako probam nešto random.
O čemu se radi? Probao sam gašenje i paljenje rutera, nije pomoglo.
Mobilni net na telefonu radi (na njemu ovo pišem), za razliku od pre nekoliko dana kad nije radio ni mobilni ni kućni Vipov net.
Sad me više čudi jer mobilni net radi, a preko rutera ne.


EDIT: Izgleda da je proradio, pogledaj poruku niže gde objašnjavam kako.
 
Poslednja izmena:
Ne radi kućni net opet, koliko vidim na teritorije cele Srbije. Kažu da rade na tome. Prošli put ga nije bilo dva sata, videćemo sad.
Na telefonu radi i meni.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Proradio je. Evo kako sam rešio - preko kompa sam otišao u konfiguracioni panel rutera. http://192.168.0.1 pa kao šifra "admin" i tamo sam zatekao da mi stoji LTE na OFF!
Kliknuo sam na dugme LTE, ono od OFF (sivog) prešlo u ON (zeleno) i ruter sad radi. I žičano na kompu i wifi na telefonu.
 
Meni i dalje ne radi. Zvao sam VIP oko 15:30 i rekli su da je problem u celoj zemlji. Da li je proradio kod vas?
 
Otkad sam javio da radi, nemam problema, već satima.
Videli ste kako sam rešio problem. A nemam pojma kako i zašto je odjednom LTE bio isključen, bukvalno ništa nisam čačkao u ruteru, radio je normalno. I samo odjednom zakovao.
Prevelika bi bila koincidencija da je moj ruter krenuo da zeza sam od sebe baš danas kad i kod vas ne radi. Verovatnije je Vip kao provajder "pushovao" neka podešavanja preko mreže, možda greškom.
 
Meni radi ceo dan najnormalnije. Doduse preko wifija na telefonu i laptopu
 
Danas na Zvezdari nije radio net oko pola sata a nakon toga je prebačen na 3G pa sam morao u podešavanjima rutera da vratim na 4G.
 
cini mi se da je usporio net mozda zbog ovog virusa i aktivnosti preterane. imam oko 32 megabita
 
Pa bolje prolaziš nego mi sa manjim paketima. Toliko klinaca kod kuće pa nemaju šta bolje da rade i zapušavaju protok Kod mene pored noću majbolji protok za vreme radnog i školskog vremena, uveče naglo opadne.
 
Definitivno vip net najgore radi u zadnjih 3-4 meseca. Kod koga preci nakon vipa?
 
Kod mene na Zvezdari radi kako treba (jedan prekid je bio oko pola sata i to je to).
 
Evo u ovom trenutku 10/2:

 
Možda ima veze i to što sam preko puta bazne stanice (postavljen je repetitor na susednu zgradu)?
 
Jak signal je dobra stvar i jedan od preduslova ali nrzina može biti ograničena i drugim stvarima.
 
Suprotno vašim iskustvima, meni generalno bolje radi otkad je vanredno stanje (ako ne računamo one prekide koje smo svi imali).
U centru Zaječara sam i ranije (pre virusa) mi je protok uveče strašno padao, obično na 2-3 mbps, nekad čak i ispod 1 mbps (a imam najveći stari paket, treba da ide do 40 mbps; danju sam realno imao oko 20). To je bilo zato što su klinci uveče bili napolju po centru grada, na ulici ili u kafićima i svi su koristili svoj mobilni net pa je dolazilo do žešćeg zagušenja. Bukvalno je radio katastrofalno u večernjim časovima.

A sada su klinci u svojim kućama gde većina ima neke druge izvore interneta (ADSL, kablovski) pa kod Vipovog kućnog neta nemam tolika zagušenja. Dok nisam iskoristio mesečnu kvotu, imao sam ovih dana po 15-ak mbps uveče. Sad sam izašao iz bonusa pa trenutno imam 5 mbps, ali sasvim stabilno (ponavljam da sam nekada uveče imao i ispod 1 mbps, a sad ne pada).
Govorim iz svog iskustva, verujem da kod drugih ljudi može biti sasvim drugačije.

Radi to sve nekako, ali u svakom slučaju jedno je jasno - kad mi u junu istekne ugovor, biće doviđenja Vipovom kućnom netu.
Pre dve godine sam otkazao fiksni (samim tim i ADSL) i pobegao sam od Telekoma pa je jedini izbor bio da idem preko mobilnih provajdera jer tada nije bilo kablovskog interneta u mom komšiluku. Sada su se raširili, imam izbor između 3-4 kablovske varijante, brže i jeftinije od trenutnog interneta.
 
Poslednja izmena:
Kod mene užasno radi i povremeno je skroz neupotrebljiv. Zvao kažu kao kod njih sve ok [emoji16]

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Pošto par puta nedeljno imam video sastanke preko Zoom aplikacije da li će raditi normalno bez seckanja slike i zvuka kada se brzina spusti na 2/2 mega?
 
https://support.zoom.us/hc/en-us/articles/201362023-System-Requirements-for-PC-Mac-and-Linux
Bandwidth requirements

The bandwidth used by Zoom will be optimized for the best experience based on the participants’ network. It will automatically adjust for 3G, WiFi or Wired environments.

Recommended bandwidth for meetings and webinar panelists:

For 1:1 video calling:
600kbps (up/down) for high quality video
1.2 Mbps (up/down) for 720p HD video
Receiving 1080p HD video requires 1.8 Mbps (up/down)
Sending 1080p HD video requires 1.8 Mbps (up/down)
For group video calling:
800kbps/1.0Mbps (up/down) for high quality video
For gallery view and/or 720p HD video: 1.5Mbps/1.5Mbps (up/down)
Receiving 1080p HD video requires 2.5mbps (up/down)
Sending 1080p HD video requires 3.0 Mbps (up/down)
For screen sharing only (no video thumbnail): 50-75kbps
For screen sharing with video thumbnail: 50-150kbps
For audio VoiP: 60-80kbps
For Zoom Phone: 60-100kbps

Recommended bandwidth for webinar attendees:

For 1:1 video calling: 600kbps (down) for high quality video and 1.2 Mbps (down) for HD video
For screen sharing only (no video thumbnail): 50-75kbps (down)
For screen sharing with video thumbnail: 50-150kbps (down)
For audio VoiP: 60-80kbps (down)

Radice generalno - moze da pravi problem ako u isto vreme jos nesto radis (surfujes, skidas nesto...).
 
Planiram da raskinem Kucni net u VIP-u, ugovorna obaveza je odavno istekla.

Ako raskinem ugovor u sred meseca da li i u tom slucaju placam punu pretplatu za taj mesec, ili to ide proporcionalno broju dana koriscenja?
 
Planiram da raskinem Kucni net u VIP-u, ugovorna obaveza je odavno istekla.

Ako raskinem ugovor u sred meseca da li i u tom slucaju placam punu pretplatu za taj mesec, ili to ide proporcionalno broju dana koriscenja?
koliko znam placas ceo mesec kad sam prosli put gasio ugovor je raskinut na dan obracunskog perioda.

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока
 
Ok Hvala.

Koristim Kucni Net 1. Paket je stariji, ugovor je sklopljen pre 3 godine tacno.

Danas sam pustio test i ovo su rezultati koje sam dobio:

vip 222222.PNG

Da li su i ovi nasi stariji paketi takodje ograniceni na 10/2?
 
Promeni server, ka vipovim serverima ide maksimum brzina koja može da se izvuče.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
To nije realna brojka, testiraj prema nekom drugom provajderu, ne ka VIPu.

Realnije je da imas oko 13/7.
 
Nazad
Vrh Dno