Šta je novo?

[A1] Kucni net

Hvala. Šta je savet za drugara, on se ne razume, klinac je, podstanar u BG, znači da se povremeno seli, student, znači mu da što više uštedi. Troši na laptop i mob manje od 100GB mesečno. Generalno, zadovoljan je Vip-om (vip M koji ima ograničenje 10Mbps često radi i preko 25 Mbps - ja više puta testirao). Gleda EON preko njega. Naravno, primećuje se kako EON sporije reaguje u odnosu na EON kod mene na računaru na kablovskom SBB-u, ali može da se gleda i kvalitet slike je dobar.

Najviše ga cima ugovorna obaveza. Ko zna gde će biti za 2 god? Globaltel ne nudi samo Internet pakete, svi drugi nude na 2 god inače je mnoooogo skuplje (na neodređeno, bez ugovora). Telenor ima potpuno istu cenu kao Vip i dobija se ruter, dok je MTS primetno skuplji -- bar po onome što zvanično piše na sajtu.

Ako neko ima predlog kako što jeftinije da prođe, lično ne koristim mobilni net... Hvala! :)
 
Hvala. Šta je savet za drugara, on se ne razume, klinac je, podstanar u BG, znači da se povremeno seli, student, znači mu da što više uštedi. Troši na laptop i mob manje od 100GB mesečno. Generalno, zadovoljan je Vip-om (vip M koji ima ograničenje 10Mbps često radi i preko 25 Mbps - ja više puta testirao). Gleda EON preko njega. Naravno, primećuje se kako EON sporije reaguje u odnosu na EON kod mene na računaru na kablovskom SBB-u, ali može da se gleda i kvalitet slike je dobar.

Najviše ga cima ugovorna obaveza. Ko zna gde će biti za 2 god? Globaltel ne nudi samo Internet pakete, svi drugi nude na 2 god inače je mnoooogo skuplje (na neodređeno, bez ugovora). Telenor ima potpuno istu cenu kao Vip i dobija se ruter, dok je MTS primetno skuplji -- bar po onome što zvanično piše na sajtu.

Ako neko ima predlog kako što jeftinije da prođe, lično ne koristim mobilni net... Hvala! :)
Mozda mtel Crna Gora-neko da mu posalje I aktivira. Oni su imali neograničen internet. Ne znam kakva je sad situacija. Pogledaj tu temu

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Mozda mtel Crna Gora-neko da mu posalje I aktivira. Oni su imali neograničen internet. Ne znam kakva je sad situacija. Pogledaj tu temu

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk

FUP 10GB mesecno imas i na sajtu.
 
Hvala momci, 10GB je malo. Inače ja sam otvorio temu o mtel crna gora i bio prvi ko je o tome pisao na benchmarku! Prodao sam taj broj odavno.

Neka druga mogućnost?
 
Ima orion bez UO cini mi se 900 dinara mesecno, brzina do10m, nije stalna ponuda ....

Послато са SM-A750FN помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
na selu sam i nisam nikako zadovoljan vip kucnim netom. perfekcionsita sam i sve te varijacije mi smetaju. bilo je tu i 50-60 megabita,ja ne znam vise ni sam od cega zavisi. imam jednu omni antenicu u sobi i jednu yagi antenu vani,mf283 ruter. 800 megaherca je djubre,sta ces...nikakvu stabilnost nema uopste,nikad ne mozes znati na cemu si. kupicu telenor karticu da probam,trebalo bi da su oni malo bolja mreza. mada su im tornjevi jedan do drugog,bukvalno telenor toranj se nalazi na 5-6 metara nizem mestu,mozda i 10 metara. nema nista bez zice,ovo je sve pusikarina. ovde na selu uopste nema opterecenja,ali ga zato ima tamo negde,ko zna gde...strasno velika nestabilnost,nema resenja. ovo mi sad dodje bukvalno kao da sam na 3g dual carrier hspa+...22 megabita. subota 23 januar,14:25.


https://i.imgur.com/RvKUrpT.jpg
 
Nije upućeno samo tebi ali ja izgleda ne umem da koristim internet :D
Hoćete brzinu od 120mbit? Da potrošite skoro 1GB za minut iliti tih 200GB (ili 150 ili 100) iz paketa za jedno 3-4 sata i šta radite ostalih 29 dana u mesecu?
 
Cek cek, ti mislis da sto je brzina veca tj veci protok da se internet brze trosi?

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 
U matematici koju ja poznajem, da, brže se potroši 200GB pri većem protoku nego pri manjem ;) pod uslovom da hoćeš da potrošiš 200GB :)
 
Net Limiter > Limit DL Rate na koliko hocete > nece da se trosi brzo
 
Da li je sa rutera (Vip) Alcatel HH41V moguće poslati USSD kod? ;)
 
ako nema dialer, onda ne?

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
Imam jedan problem sa Vip kucnim netom imam paket 2 od 150gb koristim ga vec godinu ipo. Problem je u tome sto se zadnjih par meseci desava pogotovo uvece koliko sam primetio da mi upload zakuca na max iako ne uplodam nista cak i kad je komp ugasen probam reset rutera nista cak sam i sistem radio na kopu prvo mislio da imam neki virus ili nesto da mi krade podatke ali nista. I naravno kad se to dogadja gotovo da ne mozes koristiti internet jer upload vuce jedva da otvori stranicu posle nekog vremena samo prestane i vrati se na normalu. Da li imao neko takav slucaj.
 
Pogledaj listu uređaja koji su nakačeni na ruter, diskonektuj jedan po jedan dok ne prestane upload.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Imam jedan problem sa Vip kucnim netom imam paket 2 od 150gb koristim ga vec godinu ipo. Problem je u tome sto se zadnjih par meseci desava pogotovo uvece koliko sam primetio da mi upload zakuca na max iako ne uplodam nista cak i kad je komp ugasen probam reset rutera nista cak sam i sistem radio na kopu prvo mislio da imam neki virus ili nesto da mi krade podatke ali nista. I naravno kad se to dogadja gotovo da ne mozes koristiti internet jer upload vuce jedva da otvori stranicu posle nekog vremena samo prestane i vrati se na normalu. Da li imao neko takav slucaj.

Pretpostavljam da se neki fon prikljuci na punjac(posto ajde skoro svi tad prikacamo punjace-uvece) i on krene raditi backup...bar je kod mene tako
 
ako nekom treba vip kn xl uz karticu ide i zte mf283+ ruter od starog ugovora mf283u sam prodao.Ugovor vazi do aprila 2022 pa ako nekom iz beograda znaci kraca uo neka se javi da prebacimo jer mi ne treba vise.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Ako neko ima uo pa ne zeli vise nek se javi :D iz Leskovac sam al verv nije ni bitno jer moze bilo gde da se prenosi... da ne pravim novu uo a i mnogo mi je 2god
 
Raspitaj se kada se prenosi ugovor sa jednog lica na drugo da li fizički moraju da budu u istom momentu u poslovnici ili može nekako drugačije da se završi (online, ili mogu na dve lokacije u različito vreme) jer ne verujem da će se pogoditi da će neko biti baš iz Leskovca ko će želeti da odustane od ugovora odnosno da prenese na tebe.
 
Raspitaj se kada se prenosi ugovor sa jednog lica na drugo da li fizički moraju da budu u istom momentu u poslovnici ili može nekako drugačije da se završi (online, ili mogu na dve lokacije u različito vreme) jer ne verujem da će se pogoditi da će neko biti baš iz Leskovca ko će želeti da odustane od ugovora odnosno da prenese na tebe.

U sustini ne mora da prenosimo ugovor, samo mi je potreban nalog (mada i bez registrovanog naloga moze u app da se placaju racuni ako se prijavi putem broja)...sto se mene tice ovaj neoneo je okej samo kad bi znao da ce u ruteru mesecno bar do 150 200gb biti okej da ne prave problem... nego imam vec kod telenor ugovor(do 2022) pa ne bih da isprobavam kako to radi :D
 
Pozdrav. Da li vam iz Vip-a nude neke promocije kad je ugovor pri kraju?
 
Mene (još uvek) nisu zvali a ugovor ističe za 30 dana (potpisan početkom marta 2019. god.).
 
Ugovor gledajte da potpisujete krajem godine, kad jure bonuse. Ja uvek produzavam u decembru i tad uvek daju najviše (Telenor)

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
meni je istekao vip kucni,jos ga koristim...nemam trenutno ni jednu brzu opciju :(
 
^ na šta misliš kada kažeš brzu opciju?
Mom drugu je juče istekao kućni net i uzeo je novi po punoj ceni.
 
Meni skoro istekao (paket 2, 1400 din). Da li bese mora da obnavljam ili ce oni I dalje pruzati uslugu mesec za mesec, ali po aktuelnoj ceni naravno (1500). Uopste me nisu zvali pred kraj UO.
 
Meni skoro istekao (paket 2, 1400 din). Da li bese mora da obnavljam ili ce oni I dalje pruzati uslugu mesec za mesec, ali po aktuelnoj ceni naravno (1500). Uopste me nisu zvali pred kraj UO.
Ostaće po istoj ceni mesec za mesecj, ja sam skoro godinu dana bio bez novog ugovora, Napravio sam novi kada mi je trebao novi modem. Jedinp me je začudilo što su mi tražili da raskinem stari ugovor iako je bio istekao skoro godinu dana. Nisam znao zašto da raskidam nevažeći ugovor pa su mi rekli zato što nisam potpisao novi pre kraja meseca. Nemaju ni obrazac za to pa sam im napisao rukom na parčetu papira baš u radnji i morao da platim za taj mesec.
Sada mi ističe ovaj ugovor a i za telefon je istekao pre 2 meseca, slali mi poruke nekoliko puta ali ja ne nameravam ništa da uradim jer je sve skuplje nego što ja plaćam.
Umesto kućnog neta, drugar uzeo Neo Neo Max i samo strpao u modem, tako za 2000din mesečno neograničen net sa većom brzinom nego Kućni net. Ima i jeftiniji samo sa 10mbs ograničenom brzinom https://www.vipmobile.rs/privatni/postpaid/neoneo#neoneo_hook
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno