Šta je novo?

[A1] Kucni net

Ma kenja mi se od njih. Svakako imam od sutra sbb 100mbit. Jel moguc raskid ugovora bez penala?

Edit: pala mi ideja na pamet. Da li mogu da koristim u telefonu primer Mts karticu za pozive i sms a ovu od vipa da isecem u nano sim i bocnem u drugi slot samo za net?



Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
^jel mogu da provale? Hoce biti neki problem?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Mogu i ne zanima ih. Nije zabranjeno.
 
napisi nam jacinu signala u dBm.......4g net postize barem 10mbit/s cak i na preko 110dBm
 
Raskopco sam modem, nosim karticu u fonu sad. Ok je net

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
4g ne može da postigne ni 5 Mbps ako je zagušena bazna stanica a loš uplink, čak i na -87 dBm, kao što ja recimo imam (tj. imao). Signal pun, a brzina nepostojeća.
 
Uuuu, ako je to, ima VIP takvih lokacija :( Sada je cak super, ja sam im nekoliko lokacija mesecima pominjao (mene licno ne udaraju, jer na njima ne provodim vreme, i imam WiFi, ali nije fer za ostale... ocigledno je neki fine tuning bio potreban).
Tipa oko Caira u Nisu, Aviator u Gundulicevom u BG... morate mnogo da ih smarate, sto vise ljudi za neku lokaciju to bolje.

Manje su sanse da ce reagovati za Aviator recimo, ako je samo u tom kaficu problem, ali za Cair u Nisu su najzad reagovali i radi.
 
Pa oni nisu normalni. Odnosno, sada je ona cash-cow faza, gde su dostigli max. ponudu, odradili marketing, i sve, sada će to sve da se naplati podizanjem cena, možda i ukidanjem onih neograničenih 2 Mbps...
 
Bar su tih 2 Mb/s zadrzali, ali su ukinuli dodatne GB uz NEO i KucniNet
 
1. Da li zna neko jel kućni net podržava stacionarnu ip adresu da može da se poveže video nadzor? Da li bi to istrpelo tih 200gb?

2. Za postojećeg vip postpejd korisnika kome je upravo istekao ugovor ne važu 6 meseci bez pretplate za oba ugovora već bi važilo 6 meseci samo za kućni net? Pretpostavljam. Nemamo još ugovor za kućni net.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Odgovor za 2:
Dobijas 6 meseci za 1din za oba broja kad istovremeno uzimas KucniNet i obnavljas postojeci NEO broj
 
Super. Tempirali su ovu ponudu baš prema meni :)

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
1. Ne može da se koristi statička IP adresa, a čak ni da se forward-uju portovi. Video nadzor otpada potpuno, osim ako nije neka fancy cloud kamera koja sve snima na neki udaljeni server. Sam Internet je CG-NAT-ovan, stoga nemaš javnu IP adresu. To ne može da se promeni, nemaju tehničke mogućnosti, a ne verujem ni da oprema koju koriste može to da podrži.
 
Ranije sa SBB-om sam imao , tj. imam i sad opciju da prikačim štampač na ruter (UTP kabl) i jedan komp, pa svi drugi računari koji su povezani npr. na 5Ghz mrežu štampaju najnormalnije (bežično).
Da li ovi ruteri koji idu sa VIP-om imaju tu isto opciju, da je štampač povezan na ruter, i još jedan komp, a ostali da ga vide bežično i da mogu bežično da štampaju??
Koja je najveća brzina downloada koju imate na najjačem paketu.

Ja imam vip online 49gb ali mi je to malo. Sa njim na speed testu, najbolje što sam uspeo je 35/25 download/upload.
 
Radiće, s tim što moj ruter ima samo jedan utp izlaz, ne znam ovi noviji da li imaju više.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Vip ponovo daje ZTE MF283V rutere, koji imaju 4 LAN porta. Jedini ruter koji su davali sa manje je Alcatel HH40V koji ima 2 porta. Uvek može switch :) Telenor daje Huawei B311s koji ima 1 port.
 
1. Ne može da se koristi statička IP adresa, a čak ni da se forward-uju portovi. Video nadzor otpada potpuno, osim ako nije neka fancy cloud kamera koja sve snima na neki udaljeni server. Sam Internet je CG-NAT-ovan, stoga nemaš javnu IP adresu. To ne može da se promeni, nemaju tehničke mogućnosti, a ne verujem ni da oprema koju koriste može to da podrži.
Ali vip čuvarkuća može da se poveže. Videćemo za to. Sad mi je vip net najisplativiji + u tom mestu nema mogućnosti za sbb, fiksni mi ne treba a brzine su odlične i nema zagušenja jer je malo kuća u okolini.
Koji ruter da im tražim? Taj ZTE?

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
ČuvarKuća, kao i Xiaomi kamere, i još neke, mogu da se koriste jer su Cloud kamere, tj. slika ne ide direktno od kamere do gledaoca već ide do cloud servera, gde pritom kamera inicira konekciju tako da joj otvoren port ne treba.

Što se rutera tiče, ZTE dok sam koristio Vip internet mi nije pravio nikakve probleme. Interfejs je malo glup, ali to je subjektivno, međutim super je radio. Ima 4 gigabitna LAN porta i relativno dobar WiFi (kažem relativno jer je ipak 2.4 GHz).
Alcatel nisam nikada koristio ali sam čuo sve najgore o njemu, pa i od samih radnika u Vip-u.
Ako ti treba 4G+ za veće brzine, i planiraš XL paket, možeš da doplatiš za Huawei B525s, koji je 4G+, dual band WiFi, dosta je veliki i ima ogromne integrisane antene (koliko sam video na nekim slikama sa ruskog foruma, pola ploče pokriva integrisana antena). Trebalo bi da jako dobro radi. Ima detaljan interfejs, može da se menja frekvencija za 4G (800 MHz ili 1800 MHz) (samo nemoj da ga updejtuješ, onda gubiš tu mogućnost).

Svima u selu gde su mi roditelji sam promovisao Vip internet (čak i fiksni, pošto smo malo mesto, a fiksni je 399 din umesto 650 kod Telekoma gde uz to i ne radi pola vremena npr. kad padne kiša šušti itd.), većina ljudi koji su uzeli su zadovoljni uštedom novca, a dobro im radi. Naravno to važi samo za korisnike koji ne zlostavljaju download (torrenti), jer njima neće biti dovoljno GB. Ali, to važi samo za mesta koja imaju malu populaciju te sama mreža radi dobro.
 
Hvala ti. Pogledaću xiaomi kamere i taj ruter. Skratio si mi put da ne moram da guglam do prekosutra.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Koristim vip kucni. Sve radi normalno, ali proveriti stanje potrosenih gb e to je enigma, igra skrivalica...bezobrazluk bez razloga. Sada ce neko reci odes na vip kliknes....Samo da kazem da i odem na vip stranicu, lepo pise >Kako da proverim potrošnju u Kućni Net tarifi?> lepo kliknem da vidim, otvori se stranica gde stoji >U svakom trenutku možete da proverite koliko ste gigabajta podataka preuzeli putem:Moj Vip aplikacije ili servisa na http://vipmobile.rs/mojvip> I onda lepo kliknem tu gde treba i otvori mi se stranica gde stoji >Ovaj servis nije dostupan za prepaid korisnike> u prevodu od..bi idi setaj, necemo da ti kazemo.
 
To stoji, ali ako vec imaju opciju provere stanja a ne radi im, neka obrisu to, samo iritira. Trebalo da radi samo na klik >moj vip> odmah da pokaze potrosnju, dugovanja...Pa nisam otisao na >moj vip> da ih pitam za zdravlje.
 
Skines Moj Vip aplikaciju u telefon, kada se unosi broj za aktivaciju uneses broj sa VIP kartice koja ti je u ruteru, poruka ti stigne u admin panelu rutera, odatle prekucas kod u aplikaciju i imas uvid u potrosnju.

Radi sve samo treba polako i bez nervoze.
 
Nazad
Vrh Dno