Šta je novo?

[A1] Kucni net

Koliko sam ja upućen, kod VIP kućnog internet na svakih 12 sati se prekida konekcija na 1-5min.


Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Neces se usreciti sa vipovim kucnim netom.
Ja imam jos godinu dana ugovora, pre 2 godine je radio top,zadnjih 6 meseci uzas. Raskinucu ugovor sigurno
 
@frrka - ma ok to na 12 sati ali ovo tipa bude na pola sata...sat i po, dva...zaista nema pravila...

@Alukard - ma kapiram ja da to nije neko bajno resenje al ovo mi za 1000 din mesecno dodje kao backup net u stanu (posto onaj sbb-ov nesrecni ruter ima ocajan wifi signal) i kad odemo porodicno na plac... To mi se ne desava npr sa MTS i Telenor karticom kada na mobilnom napravim hotspot... Jedino da probam da ovu vip kartricu stavim u mobilni i da napravim hotspot pa ako tu radi mozda je do rutera problem.
 
Poslednja izmena:
Ne znam šta se dešava u poslednje vreme. Kod mene se povrati brzina kad restartujem modem.

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk
 
Povrati se,ali je problem sto moras da ga restarrujes isuvise cesto.
Zatrpali su bazne stanice,to je glavni problem
 
Izgleda je kod mene problem sa ovim ZTE ruterom.... Evo danas stavio karticu u mobilni, napravio hotspot i radi net bez prekida evo vec skoro punih 6 sati (prikacen mi drugi mobilni i laptop i ukljucen WoW i svasta nesto). A sto se rutera tice, sta bih tacno od parametara mogao da podesim sem rucnog izbora kanala?
 
Odnesi u poslovicu da ti daju zamenski. Pa probaj sa njim par dana. Tvoj neka pošalju na servis.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Pa da, mozda je to i najbolja opcija. Definitivno nije kartica u pitanju, to sam bar utvrdio :D Imam relativno blizu VIP poslovnicu a sutra taman imam slobodan dan pa cu da se prosetam i da odnesem ovo cudo moderne tehnologije - kapiram da ce da mi daju neki sa kraja 19. veka :d
 
Hm, verovatno gresim, da nije mozda DHCP lease problem, tj. interval obnavljanja dodeljene LAN IP adrese?
 
I kodmene brlja internet od početka nedeljee. Prva 2 dana je stalno prebacivao sa jednog na druge releje, svakih nekoliko minuta. Počelo u ponedeljak tačno u 9 sati, čak je prebacivao u 2G mod, kada ga nateram na 4G, ništa nije hvatao, reset nije pomagalo. Posle nekoliko sati se nešto popravilo, isti, nabliži relej ali signal preko -120. U sredu se sve ubrzalo usred noći. To je sve trajalo još jedan dan, svee u redu kada ono noćas oped opadne brzina i evo sada jedva 1-2mbps i pored dobrog signala. Ovako je bilo i kada je internet išao preko 20mbps.
VIP1.JPG
Brrzina
VIP2.JPG
Iste brojke prema MTS i svim ostalim provajderima. Slično i kod drugara na Vidikovcu. Nešto očigledno brljaju po sistemu i prebacuju korisnike između releja.
 
Istekao mi je ugovor za VIP kućni net, u međuvremenu sam u stan uveo optički internet koji naravno radi znatno bolje.
Ali s obzirom da mi je trajno ostao ruter od VIP kućnog neta, da li mogu da u njega ubacim neku VIP prepaid karticu i da koristim net tako po potrebi? Npr. kada sam u selu itd.
 
Istekao mi je ugovor za VIP kućni net, u međuvremenu sam u stan uveo optički internet koji naravno radi znatno bolje.
Ali s obzirom da mi je trajno ostao ruter od VIP kućnog neta, da li mogu da u njega ubacim neku VIP prepaid karticu i da koristim net tako po potrebi? Npr. kada sam u selu itd.
Weekend net je za to idealan.
 
Istekao mi je ugovor za VIP kućni net, u međuvremenu sam u stan uveo optički internet koji naravno radi znatno bolje.
Ali s obzirom da mi je trajno ostao ruter od VIP kućnog neta, da li mogu da u njega ubacim neku VIP prepaid karticu i da koristim net tako po potrebi? Npr. kada sam u selu itd.

Preporucujem ti Globaltel prepaid za ovu namenu - samo moras namestiti APN u ruteru. 5GB na 30 dana je 300 dinara.
 
Loše si gledao ;) 4GB +150min je 500din

Ali imaš ispod i pojedinačni paketi, 5GB 30 dana 500din.
 
Nije tema za to, ako ne zamerite da pitam.
Vidim da se od 4G rutera na tržištu najviše prodaju polovni ZTE 283+.

Ovaj ruter ne podržava wi-fi 5GHz.
Voleo bih da kupim na KupujemProdajem ili benchmarku polovni 4G ruter (sa SIM slotom, ne USB priključkom za USB modem), koji podržava wi-fi 5GHz i vrlo poželjno mogućnost montiranje eksternih antena, ali da nije $$$. ;)

(svi ruteri do sada koji su bili bez antena su jako loše pokrivali moj stan - SBB Cisco, Telekom Huawei stariji, probao tuđe Vip 4G rutere - sve bez antena, loše, zaista nisam raspoložen da štemujem Ethernet kablove kroz zidove kroz ceo stan).

Konačno pitanje: koji ruter biste mi preporučili a da zadovoljava ova moja dva zahteva? :)

veliko Hvala svima i izvinjavam se ako sam vam uzeo vreme u ovoj temi.
 
Poslednja izmena:
^ prosto me zanima imali takvog uređaja kod nas koji može da se nađe za pristojan novac ili mnogo tražim?

Još jednom hvala svima! :)

@gicko Napunio ti se inbox ne mogu da ti pošaljem PM!
 
Poslednja izmena:
Recimo TP-Link Archer MR200 ali nov je 16k din. I ovi što VIP daje su oko 10k tako da teško da postoji neki koji je jeftiniji a ima sve to što ti hoćeš :)
Polovan vidim ima i za 45eur.
 
Nije tema za to, ako ne zamerite da pitam.
Vidim da se od 4G rutera na tržištu najviše prodaju polovni ZTE 283+.

Ovaj ruter ne podržava wi-fi 5GHz.
Voleo bih da kupim na KupujemProdajem ili benchmarku polovni 4G ruter (sa SIM slotom, ne USB priključkom za USB modem), koji podržava wi-fi 5GHz i vrlo poželjno mogućnost montiranje eksternih antena, ali da nije $$$. ;)

(svi ruteri do sada koji su bili bez antena su jako loše pokrivali moj stan - SBB Cisco, Telekom Huawei stariji, probao tuđe Vip 4G rutere - sve bez antena, loše, zaista nisam raspoložen da štemujem Ethernet kablove kroz zidove kroz ceo stan).

Konačno pitanje: koji ruter biste mi preporučili a da zadovoljava ova moja dva zahteva? :)

veliko Hvala svima i izvinjavam se ako sam vam uzeo vreme u ovoj temi.

Imas poruku od mene, pogledaj.
 
Nabavio sam Vipov modem ZTE MF283+ za nekoga kome je potreban i hteo u podešavanjima rutera da podesim ručni izbor mreže na "Vip 4G" jer je na lokaciji mog prijatelja jako slab signal Vip 3G.
Čitao sam da Vip obori nekad u podešavanjima sa 4G mreže na 3G.

Međutim, kada uđem u podešavanja rutera, izbor mreže - ne mogu ni da kliknem na "ručno" i stoji samo "automatski".

Da li je neko imao ovaj problem i uspeo da ga reši?

Hvala veliko! [emoji6]

Sent from my Z2 Plus using Tapatalk
 
Valjda prvo moraš da prekines konekciju, pa tek onda da prebaciš.
 
^ Naravno! Bio sam u brzini, u sred noći radio više stvari i smetnuo sa uma.
Hvala što si me podsetio! Podešeno na 4G ručno. ;)

Sent from my Z2 Plus using Tapatalk
 
nove PLUS i MAX tarife za mts mobilni net mogu da pariraju vipovom i telenorovom kucnom netu, jos ako se broj stavi u BOX4 imas dodatnih 100 GB neta.
Plus sve tarife su po max 4G brzini: mts.rs/Privatni/Internet/Mobilni-internet/Postpejd-mobilni-internet
 
Cene za Mts mobilni net su BEZ uređaja.
OK za onoga ko ima svoj uređaj ili hoće da koristi u postojećem telefonu.


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Cena BEZ uređaja je i kad uzimaš wifi modem.

mts.png
 
Poslednja izmena:
Cene za Mts mobilni net su BEZ uređaja.
OK za onoga ko ima svoj uređaj ili hoće da koristi u postojećem telefonu.


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

nove PLUS i MAX tarife za mts mobilni net mogu da pariraju vipovom i telenorovom kucnom netu, jos ako se broj stavi u BOX4 imas dodatnih 100 GB neta.
Plus sve tarife su po max 4G brzini: mts.rs/Privatni/Internet/Mobilni-internet/Postpejd-mobilni-internet

Ne znam kako ovo može da parira vipu i telenoru kao kućni net i da cena bude ok,je li iko od vas pogledo cene dodataka.
 
Ja nisam rekao da može da parira nego dodao da je u pitanju pretplata BEZ uređaja.
Zapravo, dobija se mifi za dinar a može da se uzme I sa nekim tabletom ali onda cena nije ta niža.
Zgodno je što može da se dobije još 100GB u boxu.

Ostali nije ni prineti vip-u.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Ako dodas u box, imas 250gb po full brzini za 1500 dinara...

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno