Šta je novo?

[A1] Kucni net

Tako je. Ne naplaćuje se, mada ja jos nisam nikad probio 100GB. 2Mbps je sasvim dovoljno za surfovanje čak i YT samo uz mali buffer

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Trenutno:

Screen-Shot-2019-12-20-at-13.18.33.png


:p
 
Hvala na brzom odgovoru... A koliko potrosis GB za mesec dana, ako ti je to jedini internet u kuci?

Nije mi jedini internet u kući koji imam, i koristim ga kada idem na posao za gledanje IPTV-a!!! E sada što se potrošnje tiče zavisi i od rezolucije kanala koje gledam?!! Ako gledam u 720p ili 1080p rezoluciji onda više vuče, a kada gledam u SD rezoluciji onda svakako manje!!! Što se mene tiče ja tu ne gledam koliko potrošim, jer kada i potrošim tih 100 GB po maksimalnoj brzini, meni tada protok bude između 5 i 6 mbps, jer sam ja tokom prošle godine iskoristio tih 3 do 4 meseca kada su davali pakete sa kojima je nakon potrošenih gigabajta dolazila nešto veća minimalna brzina kućnog net-a!!! Na tim navedenim brzinama više od 90% kanala radi kao podmazano, a oni koji malo seckaju, seckaju zbog nešto većeg bitrejta koji je prisutan na tom kanalu!!!.
 
Poslednja izmena:
Hvala svima. Uzimam onaj srednji paket.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Kada merite brzinu, speedtest.net, da li koristite vip test server ili neki drugi?
 
Drugi, VIP ti izbacuje teoretsku maksimalnu brzinu koju mozes da isteras sa trenutne lokacije rutera i signala koji prima.
 
Pa svi su teoretski, ostalo zavisi od brzine i zauzetosti od provajdera i ostalih čvorišta i brzine mesta sa kojeg skidaš nešto. Ništa ne može da stigne pre nego što je poslato. :) Kod mene recimo, između VIP-a i MTS-a, jedva */-1% razlike u tako izmerenoj brzini a kada skidam novu insider verziju W10 sa MS sajta, onda ponekad ide i brže nego što je izmereno na speedtest.net a ponekad se vuče kao puž. Zavisi od zauzetosti njihovog servera. Isto tako sa ostalih servera.
 
Dame i gospodo, predstavljam vam VIP kućni net:

8884367820.png


Nije ovo jedno merenje sa čudnim rezultatom, vuče se ovako još otkako sam došao sa posla. Merio sam desetak puta.
Eto, trenutno imam upload 43 puta veći od downloada. Provajder za "Verovali ili ne".
 
I meni je tako bilo pre par dana jedno sat vremena pa se unormalio posle. Jesi probao da ugasiš ruter na minut?
 
Jesam gasio ruter, ali nije do toga. Slične rezultate imam i kad merim brzinu preko mobilnog VIP neta direktno na telefonu. Dakle, i mobilni i kućni net im trenutno baš trokira (bar u Zaječaru).
 
Meni se isto vukao zadnjih 10ak dana. Bukvalno kao da je prsao. Onda sam odradio fabricki reset i podesio sve ponovo. Sada radi normalno.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Posle zahteva za raskid ugovora (prošle 2 god), zvali me da nude 10% popusta na pretplatu ili dodatnih 50GB mesečno za produženje ugovora.
 
Zanimljivo, bilo bi lepo kad bi moglo da se ispregovara da daju duplo od onoga na paketu ali to su puste zelje. Od ta 2 jedino 50GB ima smisla, 10% na trenutne pakete je mala usteda.
 
Sve bolje od boljeg
vip 1.JPG
 
Oko godinu dana imam vip kućni net, poslednjih dva meseca imam dosta problema sa "brzinom"
Prvo je počelo u večernjim terminima da bude download oko 2-4mb dok je upload bio ok a sad je na čitavih 0.5mb. Prijem signala mi je odličan jer mi je predajnik na manje od kilometra. Ista situacija je i preko mobilne mreže pošto mi je vip kartica. Zvao sam danas korisnički servis, kao vide neki problem pa su savetovali restart modema, zaključavanje na 4g mrežu što naravno nije pomoglo.

Može li sve ovo biti osnov za raskid ugovorne obaveze jer ovakvu uslugu mi se ne mili plaćati?
 
Ima kvaka, "Brzina do" te i te koju su naveli.
 
ostalo mi 11Gb vip neta,pa rekoh da iskoristim za upload na Google drive

Pa ovo je sramota,koji crni 4G,moj VDSL je svemirski brod za ovaj bulllshit

Jedva se vuce upload na oko 7mb,zamrzava,prekida,odustao posle 20 minuta
 
Poslednja izmena:
Pa šta si mislio, da aktiviraš 5 puta [emoji23]

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Stigao je jedan aktivacioni kod početkom januara i sada drugi.

IJKQopV.png
 
Da li ti je prvi istekao (možda ne mogu da aktiviram pošto piše da je prvi aktivan do 26.01.)?

Edit: verovatno jeste zato što ti piše da je aktivan do danas.
 
@V.V.
Da, prvi je istekao 22.1
Uvek ističe na obračunski presek.
 
Da li kucni net moze da se uzme bez ugovorne obaveze ili to samo vazi za vikend net?
 
Mora ugovor za kućni.
 
Danas mi ne radi Kucni net, poruke normalno stizu na taj broj. Neka info?
 
Nazad
Vrh Dno