Šta je novo?

[A1] Kucni net

imak kucni net 1, i prvih 2 meseca je sve radiilo bez problema.. mada u zadnje vreme se desava da je signal odlican, ping ide bez problema, ali nema interneta, po 2-3 minuta nikako da se ostvari konekcija, "waiting for" "loading", kao da nesto koci, i onda odjednom proradi i sve radi normalno

mislim da je signal Signal strength -96 dBm ok ? prikazuje 5 crtica kod njih u modemu, stabilno, nikad ne varira

33/12 je speedtest ka vipovom serveru
12/8 je speedtest ka exenet

pisao podrsci na email, odgovorili psole 20 dana kao da je sve u redu do njih, da ja proverim signal ili odnesem ruter na testiranje u poslovnicu :)

Pogledajte prilog 238242
Pogledajte prilog 238243

Ista stvar i kod mene vec nedeljama, signal 92-94.
 
Isto i kod mene. Ja sam pisao žalbu i zahtev da se više sesija ne prekida na 12 sati već da traje sve dok je ruter uključen (kao kod telenor kućnog neta). Dao ZTE na servis a posle 7 dana su mi dali skroz nov ZTE, a stari zadržali bez objašnjenja šta mu je bilo. Kod mene signal -73 dBm, brzina ka vipu oko 100/48 a ka ostalima 42/8
 
Poslednja izmena:
Jesi dobio isti model rutera ili neki drugi?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Kod mene sve ok u Bgu, na dva različita kućna neta.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Molim Vas napisite, ako znate, sta se desava sa nepotrosenim GB iz proslog meseca, da li se prenose u naredni. Hvala
 
Poslednja izmena:
probao sam pre neki dan uzmem kucni net,al kazu mi da mi "slab" izvestaj sa kreditnog biroa i nisu mi dali. zamisli...
 
Za online placanje racuna za kucni net da li mogu da koristim visa internet karticu, koja je devizna, iz banke Intesa, odnosno da li na nju mogu da uplatim dinare i tako platim racun online?
 
imas neki kredit neplaceni ili losu istoriju u banci.

ne nego imam trenutni ugovor kod vipa,postepejd net. ima jos meseci do raskida,ne daju mi dva ugovora...jedino da trazim da platim sve pretplate do kraja i da raskinem ugovor. ako mi dozvole. pa onda da uzmem kucni. i da pitam,jel su brzine jos uvek ogranicene bas na 40/6mbit/s,ne idu preko nikad? ili jedino idu preko kad se meri brzina preko vip servera?
 
Za online placanje racuna za kucni net da li mogu da koristim visa internet karticu, koja je devizna, iz banke Intesa, odnosno da li na nju mogu da uplatim dinare i tako platim racun online?
Moze, ali preko Intesa Hit kursa, ne mozes uplatiti dinare, samo evre.
 
Je l ima neko slican problem da udje u podesavanja za onaj ZTE ruter? Kucam 192.168.0.1 i posle nikako da se ucita stranica, beskonacno dugo se ceka. Internet inace radi.
Ako je od nekog znacaja probao sam iz Waterfox pretazivaca...
 
Danas devojka dobila tj uzela ovaj net na poslu i reko ajd da proverim kako sve to radi. Ugovor potpisan na 20/4. Udarim speed test sa racunara i umalo padnem sa stolice: 95/25 ping 1ms. Reko nemoguce! Ajde opet..rezultat identican. Ajde da pokusam da skinem neki random fajl sa neta..brzina 2.4mb/s. Ok..to vec ima smisla. Nakacim se na wireless preko fona, opet speed test: 50/20. Malo je reci da sam ostao u rebusu. Morao sam da idem pa nisam stigao da se okacim na uredjaj da procitam sta na njemu pokazuje i koje su vrednosti. Ako nesto znaci, lokacija je sajam.
 
Poslednja izmena:
Poznato je vec, Speedtest ka VIP i Telekom serveru ide full speed, a ne ogranicenom brzinom.
U prevodu, za sve sto je bitno je ~20/4 stvarno.
 
20/8 valjda, zar nisu digli upload na 8 svima?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Evo kod mene ako ne laže speed test
1. telenor Bg
2. Exe net Niš
459fb0061147c890ae1c46ac5e745ec7.jpg


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Ako je neko zainteresovan da mu ustupim moj postojeci sim, KN3 za 1250 din mesecno, neka pise. Ugovor traje do 02.03.2019.
Meni vise ne treba a super je cena, 1250 umesto 1700din i plus ne potpisuje nov ugovor na 2 god, nego samo nastavlja moj postojeci.
 
Da ne bude zabune. Ja sam stariji korisnik KN3 paketa, dakle svakog meseca placam fiksno 1250 din za KN3, a ne samo prvu polovinu ugovora.
Racunica je sledeca: KN3 cena je 2199 din, e sad od te cene ja placam samo 1250 din jer imam dva popusta tokom celog ugovora: 28.59 % + 15 % zbog KN3
 
Isto i kod mene. Pre par meseci sam pisao kako sam po njihovoj evidenciji jedan mesec potrosio 120gb. Znao sam da nije tačno, proslo je evo min 3 meseca, i potrosnja je uvek oko 60gb. Zvao sam da mi ocitaju potrosnju do danas, znaci oko 60gb. To znaci da su onaj mesec napravili grešku, da li sistem nije resetovao na preseku. Ne znam

Sent from my Mi Max using Tapatalk
 
Zdravo, je li neko mozda imao problem da modem ZTE MF283 jednostavno izgubi konekciju, ne uspeva se konektovati na mrezu kada kliknes regularnim putem na dugme, reset uredjaja takodje ne pomoze vec samo potpuno iskljucenje/ukljucenje dovodi do ponovnog uspostavljanja konekcije?
 
Juce sam uzeo VIP kucni internet uz 40% popusta na pretplatu na 24 meseca sa VIP vaucerom koji sam dobio na poklon. Tako da mi je pretplata 840 din za kucni net 1. Sto se tice isteka sesije, da li je to odgovorna npr. sto mi se cesto desi da me ne uloguje automatski na npr. facebook, iako je prethodnih 10-ak puta bilo automatski ulogovano?
 
Juce sam uzeo VIP kucni internet uz 40% popusta na pretplatu na 24 meseca sa VIP vaucerom koji sam dobio na poklon. Tako da mi je pretplata 840 din za kucni net 1. Sto se tice isteka sesije, da li je to odgovorna npr. sto mi se cesto desi da me ne uloguje automatski na npr. facebook, iako je prethodnih 10-ak puta bilo automatski ulogovano?
To za prvu godinu, za drugu je 1300din/40% to je 780din. Sad ne kapiram kako ti je 840din?

Sent from my Redmi Note 3 Pro [kenzo] using Tapatalk
 
Pa ja kućni net 2s tim vaučerom plaćam 1040 din. Imao sam i ja tu varijantu na plaćam kn1 toliko. I nije samo prvu godinu već 40% se odnosi na 24 meseca.
1500 je kn1 mora 840 ne znam ni ja otkud ova druga cifra.
Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Net1 je prvu godinu 999, a drugu 1299din.

Sent from my Redmi Note 3 Pro [kenzo] using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno