Šta je novo?

[A1] Kucni net

niti imam gde da stavim niti zelim da se pentram i kacim po krovu.. bazna stanica mi je na 300m od stana. Jedino ako pomazu one 4g lte antene od 4-5dbi
Evo sinoc je jacina signala na telefonu bila oko -100. Non stop spusta sa 4g na H. A krece se od -91 (sto je kao sedmica na lotou) do -106 sa pikovima na -120.
citam postove bukvalno od prve strane (ostalo jos od 100-200) i vec se dvoumim...

Ono sto nikako ne dolazi u obzir jeste rucna rekonekcija nakon prekida sesije. Da li je to i dalje problem? (ako bih uzimao, uzeo bih huawei b525-23a pa mozda na njemu nema taj problem)
 
Pa meni je -96 dBm, a brzina je oko 8Mbps. Mozes da fiksiras na 4G only, u B525s mozes i konkretnu frekvenciju npr. 800MHz ako si daleko od BS ili 1800MHz ako si blizu za bolje performanse.
 
Nema rucne rekonekcije, sve se vrsi automatski

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Prvo da se zahvalim @alekostic sto je ustupio ruter da testiram vip mrezu jer mi je preko telefona ocajna.
Pa sam se ponadao da ce ruter imati jaci prijem.

prve dve su na lte 800 (4g only)
dok je treca na lte1800 (4g only)
na lte 1800 signal je samo jedna crtica, dok na lte800 skoci na dve.
Definitivno se nalazim u ne kakvoj rupi jer na svega 20 metara od mene, na raskrsnici, signal je dobar. A ispred zgrade bez bilo kakve prepreke ocajan..
Dal mogu da pojacaju signal ?

lte800.JPG
lte800-2.JPG
lte1800.JPG
signal.JPG
 

Prilozi

  • lte1800.JPG
    lte1800.JPG
    47.3 KB · Pregleda: 64
Poslednja izmena:
Mogu da poprave, ali ih mrzi, evo kako je kod mene vec pola godine, od kako sam se doselio.
eeb5ef0d657b83175bb5f5d2a9d1d09c.jpg


Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
pa to je uzas. kome pisati i smarati da se popravi ?
 
Nikome, veruj mi ako ih ja nisam smarao niko nije. Kontaktirao sam svakog koga sam mogao, i putem zvaničnih i nezvaničnih kanala komunikacije, NIŠTA. "Konstantno radimo na unapređenju mreže, nažalost ne možemo da preciziramo kada će problem biti rešen, svkakako ne možemo da utičemo na brzinu realizacije unapređenja mreže i proširenja kapaciteta baznih stanica jer to zavisi i od zakonskih regulativa, preporučujemo da pomerite modem bliže prozoru i zaključate na 4G režim rada. "
 
malo mi je to "setanje rutera"... najbolje da ga popnem na krov.. Pomazu li sta antene koje mogu da se stave pozadi na ruter ?

edit: gde videti na koju sam BS prikacen ?
 
Poslednja izmena:
I na krov sam stavljao, i antene... ne pomaze, barem u mom slucaju. Signal je dobar ali je b.s. preopterecena. Inace info o signalu imas u Device Info na Huawei modemima. CELL ID se zove. Pa onda pronadjes na cellmapper gde se ona nalazi.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
cellid.JPG
ja sam ovde.JPG

ovo je preko telefona pa pretpostavljam da bi uz kucni net bio fiksiran za jednu BS. Sad je mereno na duplo vecoj razdaljini od moje najblize BS..
Stavio sam kraj prozora (sto mi je seljacki al ajde).. i na lte1800 ima poboljsanja..
1800.JPG
1800-2.JPG

dok je na lte800 dosta slab download... ne znam zasto jer je upload dosta dobar...
800.JPG

kraj prozora za lte 1800 se cak i na ruteru pojave 2/3 crte..

edit: stavih ruter na sred stana (ista BS) i dobijam 9.87/0.91 pa pretpostavljam da bi mogao kucni M paket. Stim sto bih morao huawei ruter zbog 4g only opcije
 
Poslednja izmena:
Kasni li jos nekom racun na mail?
 
Definitivno su im opterećene bazne stanice u Bg. Ja u unutrasnosti sa M paketom idem do čak 28Mbps (ovog vikenda bilo).

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Definitivno su im opterećene bazne stanice u Bg. Ja u unutrasnosti sa M paketom idem do čak 28Mbps (ovog vikenda bilo).

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Može i preko 80 Mbps na -96 dBm, samo kada je B.S. slobodna (npr. Kostolac). Ali BG je definitivno preopterećen, ne znam da li će uspeti da reše to...

Mislim da nisu očekivali ovoliko interesovanje za Kućni net. Ja imam L paket, ali drastično varira brzina.

Nekad, kada je npr. 4G+ na B.S. koja mi je blizu, bude oko 30 Mbps, nekad bude 2 Mbps ako je 4G 800MHz na dalekoj B.S. koja je preopterećena.

Problem je što ne mogu da "nateram" uređaj da se konektuje na ovu blizu i da aktiviram 4G+, već moram da restartujem modem dok ne uhvati 4G+, onda radi lepo dok ne resetuju sesiju ili dok mu B.S. ne "naredi" da se diskonektuje i rekonektuje na drugu, lošiju, sa slabijim signalom.
 
Imam L paket. Da kucnem u drvo, ovde ispod Avale su verovatno proširili bandwidth (posle silnih žalbi) pa retko padne ispod 20Mbps iako signal varira između -98 i -106. Ode kasno noću i do 30Mbps. Možda je i do rutera. od kako sam dobio novi, nekako od tada se popravilo, Ruter pokazuje samo jednu crtu, koliki bi signal trebalo da bude da pokaže više crta ?
 
Jel to VIP mreža nešto prsla ili samo ovde ne radi?
Neće da se nakači ni na 4G ni 3G, prebacio karticu iz rutera u USB modem i opet neće.
 
prsla bila mreza i kod mene bilo ovako do pre par sec
ac18dbde39407a53358e554fca03c854.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I kod mene ne radi (Aleksinac). Ne moze ni sms da se posalje. Samo moze da se pozove i da se dobije sms. Internet ne radi, nece da se poveze na 4G, dok na 3G ili 2G (zavisi sta od ta dva podesite na telefonu) se poveze ali posle nekog vremena. Znaci samo da se razgovara i primaju sms poruke i nista drugo... Cak ni njihov sajt ne funkcionise... https://www.vipmobile.rs pa probajte. :/ Verovatno ne radi u celoj srbiji.
 
Evo, ispod Avale samo sa prekinu veza u 6:12, nije bilo neta ni na telefonu. Mislio sam da je do mene pa resetovao sve, Proradilo pre nekih 15ak minuta.
 
Eh, svašta sa ovim VIP-ovcima, posle ovog prekida ruter pokazuje 2 crte sa skokovima na treću, na -103dBa a pre je bila jedva jedna crta na -96.
 
Eh, svašta sa ovim VIP-ovcima, posle ovog prekida ruter pokazuje 2 crte sa skokovima na treću, na -103dBa a pre je bila jedva jedna crta na -96.

Verovatno si na 800 MHz, pa je zbog toga drugačiji indikator signala u odnosu na RSRP vrednost.

edit: kako je lepo kad padne mreža pa lepo radi Internet :) nevreme brzinu donosi :D

https://www.speedtest.net/result/8349015575

Paket L, ali izgleda da im ne radi sistem pa nije ograničeno. Brzine u peak-ovima ide do 45 Mbps. Sinoć je bilo 0.3 Mbps kao što je i uobičajeno...
 
Poslednja izmena:
Prslo zbog nevremena juče po celoj Srbiji.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Verovatno si na 800 MHz, pa je zbog toga drugačiji indikator signala u odnosu na RSRP vrednost.

edit: kako je lepo kad padne mreža pa lepo radi Internet :) nevreme brzinu donosi :D

https://www.speedtest.net/result/8349015575

Paket L, ali izgleda da im ne radi sistem pa nije ograničeno. Brzine u peak-ovima ide do 45 Mbps. Sinoć je bilo 0.3 Mbps kao što je i uobičajeno...
Jok, Samo 4G je namešteno, evo već je opao signal na jednu crtu i -111 dBa.
 
Samo 4G označava 1800 MHz (Band 3) i 800 MHz (Band 20). Uređaj se uvek kontektuje prvo na band 3 pa onda band 20 ako ne može na 1800 MHz da radi lepo.
 
Ma nešto brlja u svakom slučaju, može li nešto iz ovoga da se sazna ?
linkhub 1.JPGlinkhub 2.JPG
 
Da to je ta. ona malo dalja, oko 1KM.
 
Pojavio se jedan jako cudan problem... ZTE MF283+ je naprasno poceo da odbija kucni net sim karticu, to jest pokazuje da je "nema ili nije validna". Stavim net karticu u telefon, sve u redu, brzina normalna, takodje funkcionise i usb tethering na kompjuter, net radi ocekivano. Znaci pokvario se ZTE ruter? Pazi sad... Stavim jednu telenor karticu u modem cisto da proverim hoce li je videti... i vidi je. Stavim drugu vip karticu i nju vidi. Vratim kucni net sim i opet prijavljuje da kartice uopste nema ili nije validna. Sta je sad ovo? Jos jednom stavim kucni net sim u mobilni i internet definitivno sljaka bez ikakvih problema...

Dakle... ispada ruteru vise nije po volji iskljucivo net kartica s kojom je radio bukvalno do juce, druge kartice vidi, a sama kucni net kartica skroz u redu kada je u mobilnom :wall: Ima li neko ideju sta ciniti?
 
Poslednja izmena:
Pojavio se jedan jako cudan problem... ZTE MF283+ je naprasno poceo da odbija kucni net sim karticu, to jest pokazuje da je "nema ili nije validna". Stavim net karticu u telefon, sve u redu, brzina normalna, funkcionise usb tethering na kompjuter, net radi ocekivano. Znaci pokvario se ZTE ruter? Pazi sad... Stavim jednu telenor karticu u modem cisto da proverim hoce li je videti... i vidi je. Stavim drugu vip karticu i nju vidi. Vratim kucni net sim i opet prijavljuje da kartice uopste nema ili nije validna. Sta je sad ovo? Jos jednom stavim kucni net sim u mobilni i internet definitivno sljaka bez ikakvih problema...

Dakle... ispada ruteru vise nije po volji iskljucivo net kartica s kojom je radio bukvalno do juce, druge kartice vidi, a sama kucni net kartica skroz u redu kada je u mobilnom :wall: Ima li neko ideju sta ciniti?

meni je sve radilo dok sam imao kn probaj fabricki reset.
 
Nazad
Vrh Dno