Šta je novo?

[A1] Kucni net

Samo bih da javim, u vezi rutera Huawei B311S-220, i on ima mogucnost da se na njemu podesi VPN. Inace, ruter radi odlicno, barem u mom slucaju. :)
 
Na B311-S, podesavanja za VPN se nalaze na sledecoj putanji: Advanced > Router > VPN.
 
Inače, evo mini review za kućni net m, ulica surčinski put, nbg.



Rezultati govore za sebe.


----

Eh, da, važan info: Po defaultu kada se uključi modem, barem u mom slučaju, kači se na B.S. koju su oni definisali. Ali, to se može override-ovati u podešavanjima modema, konkretno Manual Network Select, i onda sa liste se odabere ćelija koja je najbliža po CellMapper aplikaciji, u ruteru stoji ID ćelije. E sad, to traje dok sistem ne provali da je modem povezan na pogrešnu B.S. i onda te migrira na pravu B.S. bez prekida internet veze, i to se samo može primetiti time što signal naglo opadne sa -91 dBm na -107 dBm, blago rečeno drastična razlika u jačini signala.

Brzina na toj B.S. koja je -91 dBm je oko 10.3/1.6 Mbps, dok je na ovoj što su mi oni podesili, ... onaj rezultat od iznad...
 
Poslednja izmena:
Da nije to 3G??

Sta si uradio sa UO, jesi uspeo da je otkacis bez panela bese?
 
3G nije :)

eqZxS4j.png


Nisam uspeo ništa sa UO, molim se nebesima da neko kupi taj u***ni modem od mene pa da otplatim Vip-u rate, pošto mi je jeftinije da platim rate nego modem (koji je 11k i sića din po njihovom obračunu).
 
Poslednja izmena:
I ja sam se bio zeznuo kada sam raskidao postpejd ugovor u septembru2018. u VIP-u..Nisam otišao na vreme(4-5 dana pre isteka)pa su mi produžili još ceo mesec.Argumenti da se ostane su,zašto raskidaš,šta nije bilo u redu,pa nemoguće da se 100G potroši za ceo mesec...Odgovorio sam da mnogo toga nije bilo u redu..U početku je ve bilo OK.,prve godine ugovora,a u drugoj haos!Prvo zakidaju na brzini..Imao sam i do 50mb/s u početku,a sada oko 15 do 20..Kako kada..signal je -67db,vidi se repetitor a prozora..U pitanju je bio najači paket KN3...Htela ja da uđe na lap top da pogleda zašto je smanjena brzina,reko nema potrebe,raskidam i to je to...Radnica je složila facu kao da se njoj od plate odbiva što ja raskidam ugovor..Čudni su...

Ako si kod nje napravio ugovor onda joj se odbija a ako je druga onda si propustena prilika. Ja nisam nezadovoljan uslugom ali gledam da smanjim malo troskove. Ovih meseci mi dosta UO istice i hocu da se reorganizujem. Za vecu cenu nego do sad ce me tesko zadrzati kao musteriju.
 
Mislim da vise nemaju procente u VIPu radnici.

Milane, probao u telefonu?
 
Jel i dalje uz produzenje ugovra ostavljaju stari ruter ili se dobija novi na nove 2 godine?
 
Ostaje stari, produžava se samo garancija. U slučaju da produžavaš ugovor.
Ali ako potpišeš novi.. ;)

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Imam stari paket kome je pre dva meseca istekla UO. Nikakva intervencija nije bila ni sa moje ni sa njihove strane, ocekivano stizu racuni po starom. Niko me nije zvao niti slao mejl ili sta vec da me samo prebace na nov paket gde bih placao isto (punu cenu sam uvek placao) a imao jacu brzinu. Mislim na ovaj slucaj:

Брату истиче уговорна обавеза ускоро, добио је писмо од Випа, пише само да ће бити пребачен на Кућни нет Л по истој цени 1399 дин, колико и сад плаћа.

Da li bih mogao da trazim da me prebace na nov (dinarski ekvivalentni) paket a da mi ne nabiju nove dve godine UO ili od toga nema nista?
 
^trebalo bi da moze, njima se isplati da placas tu punu cenu :)
Ako te nateraju da potpises novu UO, onda je NS dao dobar izbor, pa neka se ceskaju :D
 
Ako si kod nje napravio ugovor onda joj se odbija a ako je druga onda si propustena prilika. Ja nisam nezadovoljan uslugom ali gledam da smanjim malo troskove. Ovih meseci mi dosta UO istice i hocu da se reorganizujem. Za vecu cenu nego do sad ce me tesko zadrzati kao musteriju.

Nisam kod nje...Njihovi radnici na terenu su došli kod mene kući i ubedili me da potpišem najači paket,ne pominjući da brzina pada posle potrošenih 100G...E,jeste neka ženska zvala tri dana zaredom da me ubedi da dođu ti terenski radnici da kao probaju na mojoj lokaciji kako radi,pa ako mi se svidi da uzmem...
 
Čekajte, ako raskinem ugovor po isteku UO ruter ostaje meni? Koliko je potrebno pre isteka UO podneti zahtev za raskid?
I posle toga odem da sklopim novu UO i dobijem novi ruter ako sam razumeo?

Pa ispada bolje tako nego da se produži.... ne razumem.....

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
 
Jel čita neko taj ugovor koji je potpisao? :) Ruter su ti prodali za 1din tako da je tvoj. (Jel mobilni tvoj posle 2god ugovora ili se vraća :) )
Možda ne daju da potpišeš novi ugovor nakod raskida prethodnog, mada ne znam što ne bi, ali u tom slučaju može brat, sestra, otac, majka, drug... da potpiše ugovor.
 
Pa da imam ugovor kod mene sigurno bi pročitao ne bi postavio pitanje na forumu... razmišljao sam o tome da izvadim posle na nekom drugom članu porodice, ali probaću prvo na sebe.... mislim da ću sutra da odem da raskinem pa javljam detalje.....

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
 
Ajde tebi je oprošteno :) ali više ljudi je već pitalo da li ruter ostaje a i odgovoreno je ;)
 
Sada mi ističe dvogodišnji ugovor sa Vipom za kućni net. Je li istina da moram otići mesec dana ranije da najavim da raskidam ugovor nakon isteka ugovorne obaveze?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Isto je i ko hoće da pređe sa postpaida na prepaid po isteku ugovora (neko je pisao za MTS, ne znam za Telenor), kao i IKOM (SBB), čitaj može im se da izmišljaju i ne daju ti da raskineš ugovor (po isteku ugovorne obaveze) odmah nego samo podneseš zahtev za raskid ugovora pa ga oni do kraja obračunskoj peroioda ili za oko mesec dana raskinu.
 
Moraću danas da odem kući i nađem ugovor da iščitam detaljno da vidim mogućnosti....

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
 
Ja sam ugovor raskinuo par dana pre isteka UO, ne znam odakle vam to da ne može..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Hvala na informacijama. Pitanje je bilo zbog neke ranije situacije kad je neki moj rodjak otsao da otkaze uslugu par dana pre isteka ugovora a oni izmislili da je morao da otkaze vise od mesec dana ranije i da mora da ostane jos mesec dana kod njih. Ne secam se koji provajder je bio.

U vezi ubedjivanja da se ostane kod njih na ugovoru, da li znas kakvi su im "argumenti" (u procentima na dole) :)

I ja sam se bio zeznuo kada sam raskidao postpejd ugovor u septembru2018. u VIP-u..Nisam otišao na vreme(4-5 dana pre isteka)pa su mi produžili još ceo mesec.Argumenti da se ostane su,zašto raskidaš,šta nije bilo u redu,pa nemoguće da se 100G potroši za ceo mesec...Odgovorio sam da mnogo toga nije bilo u redu..U početku je ve bilo OK.,prve godine ugovora,a u drugoj haos!Prvo zakidaju na brzini..Imao sam i do 50mb/s u početku,a sada oko 15 do 20..Kako kada..signal je -67db,vidi se repetitor a prozora..U pitanju je bio najači paket KN3...Htela ja da uđe na lap top da pogleda zašto je smanjena brzina,reko nema potrebe,raskidam i to je to...Radnica je složila facu kao da se njoj od plate odbiva što ja raskidam ugovor..Čudni su...

Meni se cini da to i jeste slucaj i kod Tln i kod VIPa i dalje. Ima onaj bezobrazni "otkazni rok".

Pominjalo se na par mesta na prethodne dve-tri strane, pa reko' da pitam, bolje nego da se zeznem.
 
Isto je i ko hoće da pređe sa postpaida na prepaid po isteku ugovora (neko je pisao za MTS, ne znam za Telenor), kao i IKOM (SBB), čitaj može im se da izmišljaju i ne daju ti da raskineš ugovor (po isteku ugovorne obaveze) odmah nego samo podneseš zahtev za raskid ugovora pa ga oni do kraja obračunskoj peroioda ili za oko mesec dana raskinu.

Razlikuje se kod vip-a i kod Telenora.
Kod vip-a je kao što si napisao, a kod Telenora je do 15 dana od podnošenja zahteva.
 
Zvali me iz VIP-a danas, pitali da li hoću da nastavim ugovor ali pod uslovima za KN-L. Pitao sam za router i rekoše da ne daju novi na ovaj način. Meni više odgovara da uzmem pod novim ugovorom i novi ruter pa ću tako i da uradim. Mogu to da uradim sve do poslednjeg dana ovog ugovora (pitao sam) koji teče do prvog februara.
Moji razlozi. Novi ruter izgleda da je bolji, stari mi je pravio neke probleme, micro SIM kartica koja radi i u mom telefonu takođe (dual SIM) i poslednje, nema ništa bolje u mom kraju, svi se ovde žale i na MTS i na Telenor.
 
Poslednja izmena:
@nightshadow jedno je kad odeš zadnjeg meseca ugovorne obaveze i onda ti raskinu ugovor tog dana do kad traje a drugo je kad odeš posle isteka UO, onda ga raskinu na kraju obračunskog perioda, tj ako odeš dan posle isteka UO onda češ imati uslugu još mesec dana a neće ti raskinuti odmah ugovor.
 
Nazad
Vrh Dno