Šta je novo?

[A1] Kucni net

Da li je neko raskidao ugovor pre vremena i da li znate šta mogu i koliko da naplate za prevremeni raskid?
 
Danas/nedelja, prekidi u KN 2 bar 5 puta, samo se pojavi zuti uzvicnik uz prikaz za net. Nakon reseta rutera, proradi i posle sat dva opet isto. Jos neko takvo iskustvo?
 
Izgleda da VIP najbolje radi u malim gradovima, a za Beograd nije dovoljan zbog velikog broja korisnika

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Danas/nedelja, prekidi u KN 2 bar 5 puta, samo se pojavi zuti uzvicnik uz prikaz za net. Nakon reseta rutera, proradi i posle sat dva opet isto. Jos neko takvo iskustvo?
Gde i koji ruter ? Nema signala ili samo interneta ?
Menis se to dešavalo redovno pa sam morao da zamenim ruter.
 
Jerkovic, beli ruter, ne znam model trenutno. Ima dana kada radi savrseno, desi se jednom oko ponoci da zabaguje. Ovo juce je prvi put tim itenzitetom
 
Kod mene danas užas koliko loše radi. Pre jedno 2 nedelje sam menjao karticu i kako bilo je u redu do danas.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Jako lose i kod mene radi, poruke na mesendzeru mi kasne konstantno
 
Možda nešto rade na povećanju brzina i GB-a :p
 
Jel ima neko kome kućni net ne radi uopšte? Od juče nema neta. Vodi me na stranicu da se ulogujem. Kad se ulogujem piše da ubacim sim karticu. Vratila sam na fabrička podešavanja i opet ne radi.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Da li oprema (ruter) ostaje nakon isteka ugovora za Kućni Net?
Kućni Net se više i ne koristi, čeka se da istekne ugovor.
 
Poslednja izmena:
@bojilica

Kod mene net radi normalno.
 
Ubaci karticu u mobilni pa proveri da li radi net.
 
Vec neko vreme mi lose radi vip kucni net. Kako mogu raskinuti ugovor? Da li se placaju penali prilikom raskida?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
i to mene interesuje , devojka u VIP-u kaže da će obračunati neke promocije sigurno će nešto morati prilikom raskida da se plati
 
Koristim vip kucni net vec 2god i stvarno sam bio prezadovoljan medjutim problem je u tome sto sam promenio mesto stanovanja i sad sam u prizemlju zgrade i internet je ocajan najvise me muci upload tipa story od 15sekundi na instagram uploaduje minut dva a neki put i vise domet na 4g varira od 3do4 crte! Da li neko ovde moze da mi preporuci neku antenu koju mogu da usrafim u ovaj raspali zte modem a tu antenu da izbacim napolje znacilo bi mi puno! Hvala
 
story od 15sekundi na instagram uploaduje minut dva a neki put i vise


veoma neprecizno definisana brzina uploada.. sta kaze speed test? koliko sam citao na forumu, nisu se korisnici nesto usrecili sa tim eksternim antenama. probaj sam ruter da premestis blize prozoru ili na neko drugo mesto.


Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
To sa insta i stori je malo komplikovano :D ja koristim onaj vikend net(maks/maks trenut dostupno) i recimo drugar sa j5 samsung isto kad je bio onaj dan je cekao jedno 3 4 min da postavi...dok je meni sa druge strane na kompu norm radio upload(speedtest) i na fonu(takodje probao postaviti neki stori ali sa note 9)...ne znaci da je uvek do neta, do app,fona itd
 
Vec neko vreme mi lose radi vip kucni net. Kako mogu raskinuti ugovor? Da li se placaju penali prilikom raskida?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ne placaju se penali nego ono sto se zove ugovorna obaveza i na to dosaj razliku u ceni ako si imao par meseci za dinar (do pune cene) ako se ugovorno obavezes na koriscenje 24 meseca.

Elem maksimalna brzina ove vrsta interneta je ogranicena u GB tako da nakon potrosenih GB iz ugovorne obaveze brzina pada na minimalnu sto je glogov kolac... mozda je to razlog sto radi lose...
 
Sta se plaća? Razlika u sniženju onoliko puta koliko je potrošenih meseci? Ili mora da se plati sve do kraja? Ne razumem. Šta ako prestanem da plaćam pretplatu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Razlika pune cene paketa i one sa popustom pa puta broj meseci koliko si koristio po toj uo ili platis do kraja cenu s popustom. Sta je povoljnije po tebe. Ako ne placas tuze te.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Sta se plaća? Razlika u sniženju onoliko puta koliko je potrošenih meseci? Ili mora da se plati sve do kraja? Ne razumem. Šta ako prestanem da plaćam pretplatu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ako ti net loše radi nazoveš call centar Vip-a i kažeš da imaš problem sa internetom i da to reše, ukoliko to nereše tražiš raskid ugovora na šta imaš pravo jer usluga nefunkcioniše!
Ja sam pre 2 meseca tako raskinuo ugovor sa Telekomom, sve je radilo i od jednom počinju problemi pucanja linka.......mesec dana nisu izlazili na teren na šta sam tražio da to odmah reše ili raskid ugovora......odobrili su mi raskid bez ikakvih plaćanja penala!
 
ja sam dobio 10 gb na NEO postpaid broj , da li i to mogu da mi naplate na neki način?
 
Zimski deo godine provodim u stanu sa širom porodicom i tamo nemam drugi internet osim VIP kućnog interneta. Prošle zime je radio promenljivo, najčešće ujutru bude 15-ak mbps, tokom popodneva bude oko 5 mbps (desetak ako je baš dobar dan), a uveče znatno padne, pa bude 2-3 mbps.
Nisam bio zadovoljan brzinama, ali je bar konekcija bila stabilna, nije pucala, a i nisam imao neku alternativu pa sam trpeo.
U poslednje vreme je tokom dana kad svratim bila slična situacija, ali nisam nikad bio u stanu tokom večeri.

Napominjem da sam pre godinu i po zaključio najskuplji ugovor za kućni net, gde je trebalo da brzina DL bude oko 40 mbps (tad se nisu krili iza neodređenih termina poput "maksimalna brzina", bili su malo drugačiji paketi). Taj najskuplji ugovor treba da ima DL brzinu 5 mbps nakon što se potroši 100 GB.

Ali preksinoć (bila je nedelja) jesam bio u stanu celog dana (tu ću boraviti i nadalje tokom zime) i nisam mogao da verujem koliko internet loše radi!
Pada brzina na ispod jednog mbps uveče! Internet gotovo neupotrebljiv. Speedtest i fast.com merili po otprilike 500-600 kbps.
Upload bude i znatno bolji nego DL. UL se drži na 3-4 mbps.
Saobraćaj nije utrošen, nije ograničenje zbog toga (a ne bi ni moglo da bude toliko sporo zbog ograničenja).

Pomislio sam da im je bio loš dan u nedelju, pa i vikend je bio. Možda bude bolje sledećeg dana.
A onda juče (ponedeljak) potpuno ista priča. Uveče je net katastrofalno radio, ponovo je pokazivao 500-600 kbps. Povremeno i oko 300 (iliti 0,3 mbps).
Koči, vuče se, čak se i sajtovi jedva otvaraju, a o strimovanju ni govora (Youtube ili HBO GO malo rade sa dobrom rezolucijom, pa se smanji na najmanju, pa se onda ukoči, pa se sasvim blokira itd.)
Sramota, ali ozbiljno. Veoma sam bio zadovoljan VIP-om kao operaterom mobilne telefonije, ali ovaj njihov kućni internet je čista farsa, bar ovde. Centar Zaječara je u pitanju.


Naravno da nemam 40 mbps koliko je obećavano kao maksimalna brzina. Nikad ga nije ni bilo i nisam ga ni očekivao, nego daj bar 10-ak mbps stabilnih. Ali ovo sad je kriminalno loše.

Paket plaćam 1700 dinara mesečno (prvih godinu dana bio 1000). Dakle, za 1700 din. imam 0,5 mbps uveče (a tad sam najviše kod kuće).
Bravo, VIP! Vratili ste me u vreme dial-upa!
Tek da napomenem, na drugom mestu stanovanja (gde ne mogu da budem zimi zbog lošeg grejanja) imam kablovski internet koji plaćam 790 dinara i imam 35 mbps, pravih. I ne pada ispod 20-ak, a i to se dešava veoma retko.

Nisam ranije imao alternativu za internet u stanu, ali sada postaju dostupne neke kablovske opcije u zgradi tako da planiram da odjavim VIP čim budem mogao.
Kad sam u Speedtest aplikaciji izmerio 0,5 mbps i kad je izašla anketa tipa "koliko je verovatno da ćete provajdera VIP preporučiti prijateljima", sa skalom od 0 do 10, bez ikakvog dvoumljenja sam kliknuo na čistu nulu.
 
Poslednja izmena:
bio sam tarifa kucni net 2 i tu mi je bio download 5mb upload 0,60mb sad sam presao na onaj najbrzi XL download mi 3mb upload 5mb ali to je sad u ovom momentu mislim da mi je sinoc posle ponoci bilo dosta brze ali kao god u svakom slucaju je sporo
 
Nazad
Vrh Dno