Šta je novo?

[A1] Kucni net

mislim da koriste isti engine ali sad cu da probam..
EDIT:

reseno, sa utorentom sve radi kako treba:
utorent.jpg

hvala ljudovi...
Bit torrent uninstaled...
 
Poslednja izmena:
A sta kaze Task Manager za opterecenost LAN/WiFi linka kada ugasis torrent, ali ostavis klijenta?
Ocigledno nesto on zeza, verovatno u pozadini radi nesto sto ne treba!
 
Pa gotovo sad deinstalirao sam bittorent i to je to , download od sada preko utorenta, za sada sve radi normalno...
@alfaunits
100% je do klijenta ali necu sad da zalazim u sitna crevca, kad vec imamo funkcionalno resenje... ;)
 
Poslednja izmena:
Pogledaj u torentu koliko ti je wasted megabajta, možda je tu problem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mnogo mi nešto osciliraju brzine na KN3, ponekad uglavnom po danu ili kasnije jutro, spadne na 25-30Mbps a noću ide preko 50 -60 Mbps.
 
Kad bi VIP prikazao koliku potrosnju neta ima u Q1/17 i q4/16, mislim da bi mnogo toga bilo jasno :)
 
Polako, čekamo za celu prošlu godinu... biće vrlo skoro.
Nema svrhe sada pričati za 2017.
 
Poslednja izmena:
Polako, čekamo za celu prošlu godinu... biće vrlo skoro.
Nema svrhe sada pričati za 2017.
Prica u konekstu zasto je pocelo da se primecuje da VIP 4G radi malo sporije. I ja sam primetio na nekim mestima, mislim da su dostili ozbiljnu kolicinu preko 4G mreze.
Ne mislim da ce VIP preteci Telenor, sa gomilom non-net-neutral data paketa/dodataka/digiservisa ne bi bilo realno. Ali da dostigne veci rast protoka od Telenora, to da. Taman da pocne da se primecuje zagusenje malo i na VIPu :)

Nije poredivo uopste, nazalost, jer sva tri operatera koriste razlicite vremenske intervale u NGN :(
 
Poslednja izmena:
Moje iskustvo:
Ja sam uzeo za kuću u selu gde mi je inace signal veoma loš. Signal je od -105 do -115db 2-3 crtice od 5. Kada iznesem napolje na terasu, tada je signal 108db i veza je 25/5Mbps a sporije je na -110db. Super je što se preko browsera (na adresi 192.168.0.1) lako može proverati jačina signala u decibelima (jer su crtice dosta neprecizne) a mala razlika u signalu je dosta bitna. Moram da stavim ruter na prozor i tada je veza 13/2 Mbps sto je sasvim dovoljno za moje potrebe. Imam MTS GO i bez problema mi radi tv strim na 720p. Ima i dva konektora za dodatnu 4G antenu. Našao sam na Ali Express-u za 15eur panelnu antenu, pa ako mi signal bude varirao, uzeću je da poboljšam prijem. U kući na Zlatiboru brzine su do 55/15Mbps (pun signal). Verovatno su mi prvi mesec pustili pune brzine ne bi li se odlučio da povećam pakat
 
6dBm uopste nije mala razlika u signalu - 3dBm razlike znaci bukvalno duplo. Nije linearna, vec exponencijalna jedinica mere.

Drugima radi na 3G.
 
na 115dbm sam imao 10mb za down i 0.5mb za up. cim sam stavio antenu,palo je na 105dbm i imam sada 30 up i 10 down. eto koliko znace tih desetak dbm-a. za razliku od 3g,gde ti ni pet antena nece pomoci.
 
Znace i na 3G-u 10dBm itekako. Samo sto na -103dBm (kada spustis sa -113dBm, preko cega ne radi WCDMA izgleda), je opet slabo za net :)
Dok na 4G je i -125dBm operativno.
 
sto je "prirodno" bolji signal,to se vise moze pojacati antenama. takvo je barem moje iskustvo. sto je slabiji,manje ce se pojacati. tacno je,na 3g-u sve sto je vise od -97dbm,radi uzasno. ma njemu ni 80dbm nije dovoljno,tek 75 i nize vrednosti. recimo,ako je prirodna jacina 115dbm,tesko da ce se moci antenom spustiti ispod 100dbm,mozda nekim cudom. ali ako je 97dbm,onda se moze spustiti na cak 80,mozda i jos nize. ako je prirodno 80,onda bogami moze i na 60 da se spusti. a ako je 70dbm prirodan signal,onda ja mislim da moze i na 50 i nesto da se obori. sa dobrom dugackom jagi antenom ili velikim 3d kornerom. samo je bitno kalibrisati i usmeriti kako treba. ja stavim monitor do prozora,izadjem napolje i gledam brojke. pa prema njima okrecem antenu,dok ne nadjem najnizu mogucu brojku. i ne okrecem samo u tom smeru gde mi je predajnik,nego u svim pravcima...upravo jer se odbija signal od ko zna cega sve,pa sam vrlo cesto dobijao signal skroz ulevo ili udesno,bas kontra od smera predajnika. i da li zna neko jel 4g modemi sa dva ulaza za antene takodje imaju i unutrasnje duple antene za 4g,posto je to preporucljivo?

edit: otvorio sam mf831,ima dve antenica unutra. velicine nekoliko milimetara,u obliku slova P,ali cirilicnog. jedna levo,jedna desno. sad ne znam da li su obe za 4g ili kako..
 
Ipak i ja imam kod Vipa to glupo trajanje sesije. Primetim ponekad,prestanu da rade sve druge stranice,sem fejsbuka. On radi normalno,a kad pokusam bilo koju drugu stranicu,otvori mi 192.168.0.1
Tako se ponasa sve dok ne resetujem konekciju manuelno.
 
Kod mene se samo vrati, ja mislim posle 2minuta da se vrati vec.
 
Sve zavisi od kvaliteta konekcije. Kod mene restart u 90% slučajeva ne traje duže od par sekundi. Onih 10% su posebna priča gde su glavni likovi - gremlini. Ako se gleda film ili serija preko chroma ili firefoxa mora se uraditi refreš stranice da bih mogao nastaviti gledanje, dok na primer kodi me jednostavno izbaci iz plejera. Doduše kod kodija postoji lepa opcija - resume.
Kod zte antenski konektor bliže sim slotu je za download, dok je drugi za upload. Uređaj može raditi u kombinaciji ekserna - interna antena ali se najbolji rezultati postižu sa dve antene. Nije bitno samo usmeravanje antena nego i ugao za što bolji prijem - slanje.
 
I kod mene je tako, tipa za 10-15s se to odradi samo, osim ako se desi da se zaglupi pa moram sam da kliknem connect tamo na stranici rutera, što se dešava vrlo retko.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Kod mene se konektuje sam posle minut i po. Bas sam merio. Naravno, na svakih 5 sati se prekine veza. Ali dobro, nije problem sve dok se sam automatski ponovo vezuje
 
Dajem uslov je isti, izgleda mi je bio put box za poruke pa mi stalno izbacivao gresku kad hocu da nekom posaljem poruku.
Sad sam ispraznio i salje poruke.

I dalje izbacuje greske nazalost, ja nikako ne mogu da uhvatim period da ti pisem na pm
 
I dalje izbacuje greske nazalost, ja nikako ne mogu da uhvatim period da ti pisem na pm
Stvarno ne znam ja sam komunicirao sa nekima preko PM-a najnormalnije tako da sam jednom kolegi sa foruma poslao juce vaucer, danas ce ga iskoristiti.
Mislim da cu imati jos jedan za pretplatu, ne kucni net pa cu i to javiti cim budem imao vaucer kod sebe u rukama.
 
Ako neko ima vaučer za postpejd ugovor za tel nek javi na pm.... iskorišćavam posle praznika

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Povecao sam paket sa keca na dvojku. Za sad se ponasa super. U praksi je 23 down i 8 upload brzina.
 
Ako ima neko vaucher za kucni net, neka mi se javi. Trebace mi negde oko 10 maja, a tada bih ga i iskoristio.

Отправлено с моего MI MAX через Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno