Šta je novo?

Koji dvd plejer ili neki multamedijalni plejer kupiti

kvaka22

Slavan
Učlanjen(a)
05.05.2009
Poruke
1,612
Poena
245
Pozdrav svima

Pre godinu dve ste mi pomogli oko povezivanja graficke karte i tv-a

Sada imam novi problem

Moj prematori xwave 3100 je gotov,sluzio je nekih 7 godina i to odlicno ,citao sve zivo i nezivo ,ali kako to biva svemu dobrom dodje kraj

Hteo bih da kupim neki uredjaj polovan ili nov sa daljinskim obavezno, gde mogu da ubacim ,disk ,usb ili memorijsku karticu i gledam neki film ili seriju a da ne moram da cackam pc

Znaci krevet ,daljinac kliknem na play dugme i pocinje uzivanje

Bilo bi pozeljno da cita sto vise kodeka ili bar one osnovne i da nema problema sa titlovima
Imam LG lcd tv ali stariji koji na zalost nema usb ,pa je ovakva kupovina neophodna
Tv ima dva ulaza za hdmi,ulaz za skart itd

Budzet 40e

Sta predlazete ,sta kupiti?
 
Poslednja izmena:
О'ш купиш неки? У првој поруци помиње убацивање диска и читање свега и свачега па сам мислио да то важи и даље. А мени је иначе диск и даље основа за бекап. Кад немам паре за тракаше.
 
Sve ostale sam eliminisao jer imaju mali, jeftini daljinski dok jedino ovaj ima veci, bolji.
Mozes ga koristiti i za zemaljske kanale ako ti zatreba.
Titlovima mozes menjati velicinu, polozaj, boju itd.
 
I u android box ide fleška, plus ima i wireless pa od obicnog TV-a pravi smart. Bolje to nego buđavi T2 risiveri. Cena je tu negde.
 
Poslednja izmena:
Jeste, to je taj model.
Pusta sve - mp4, mkv, avi, mpg jedino kod avi fajlova ako imaju packed bitstream onda secka.
Medjutim, takav film se moze lako srediti bez ponovne kompresije.
Ima i novi sw koji ispravlja neke male nedostatke.
 
Poslednja izmena:
Imao sam sličnu nedoumicu. Opredelio sam se za HP mini računar. Ima procesor e8500, 4 BG rama HDD 500 GB, staje mi ispod police i fantastično radio posao. Spoio sam ga sa NAS om. Pušta sve filmove (hevc 265), čak ima i DVD :D jedinu mu daljinski fali :)
 
Definitivno preporuka za neki htpc. Mada, posto je budzet manji, RPI+Kodi je sasvim dobro resenje. Dobijes sve sto mozes da zamislis od media centra.
 
115e kosta ,neka hvala ,verujem da je odlicna stvar ali ne vidim poentu da za ono sto meni treba dajem tolike novce

Sent from my HUAWEI MT7-TL10 using Tapatalk
 
Kupio Xwave digital one ,cena 2999 din u tehnomaniji ,akcija neka ,garancija 2 god
Probao danas ,cita h264 i matrosku bez problema ,cak sam imao problem sa.avi fajlom seckao
Prevod se mora zvati isto kao i video fajl da bi ga ucitao
Odlicna opcija povecanja titla kao i menjanje boje titla i postavljanje pozadine po potrebi
Sve u svemu zadovoljan sam

Poslato sa HUAWEI MT7-TL10 uz pomoć Tapatoka
 
Pošto ovaj STB ima samo komponentne (AV) priključke, proveri da li TV ima takve priključke pozadi. Ako nema nećeš moći da ga priključiš. Ako TV ima SCART onda kupiš adapter SCART->AV i teraš. Kvalitet slike će zavisiti od TV-a.
 
Pošto ovaj STB ima samo komponentne (AV) priključke, proveri da li TV ima takve priključke pozadi. Ako nema nećeš moći da ga priključiš. Ako TV ima SCART onda kupiš adapter SCART->AV i teraš. Kvalitet slike će zavisiti od TV-a.
Pretpostavljam de je ovo bolja varijanta https://www.tehnomanija.rs/set-top-box/x-wave-satelitski-risiver-digital-one.html,na tv-u imam i scart i cinceve,jel to znaci da bih mogao da ga povezem preko scarta.U pitanju je neki stari samsung tv,koji je povezan sa racunarom preko ovoga http://www.aliexpress.com/item/New-..._2&btsid=76b33084-946f-4a7d-8794-8062513130df. i cijim prikazom nisam bas zadovoljan.Zanima me da li bi preko ovog STB-a kvalitet slike bio isti ili mozda bolji ? Hvala
 
Poslednja izmena:
Нема компонентне него композитне прикључке а остало је углавном ОК, ретки су телевизори без иједног AV улаза али ипак постоје. Чак и ту постоји решење, или неки AV на RF конвертор или евентуално стари VCR који може да заврши посао. Ваљда ипак није толико стар телевизор. ;)

Нема ни овај чинчеве али је то најмање битно, у питању је исти сигнал, свеједно да ли иде на SCART или чинчеве.
 
Nazad
Vrh Dno