Šta je novo?

AMD Radeon RX 480 tema

Ima dosta boljih izvedbi od MSI 280X ako mislis na Gaming varijantu.
Ja cu uzeti najjeftiniju 480 sa 8gb, totalno mi je sve jedno koji ce biti proizvodjac. Samo da nije problematican model kao recimo Asus 380 Strix.
Mozda uzmem i GTX980 ako naleti povoljno, videcu.

Mali off: ima li sta povoljno kod nas od 27` monitora, IPS, 2K rezolucija?
 
Poslednja izmena:
Dobro, za PowerColor sam cuo, bice dobro ako bude samo 10 evra vise od referentne, onda cu je i ja uzeti.

@Lex, evo objasnicu ti. Prvo ja uopste nisam planirao upgrade graficke, ima precih stvari, a ovo sam zeleo da odradim sad, samo ako ne bi morao da doplacujem vise od 30-ak, do najvise 50 dolara za RX 480.
Prvo je pitanje za kolko mogu prodati moju 280X, krecu se cene od 130 do 220 evra, a zatim ostaje pitanje kolko ce kod nas kostati nereferentna kad se pojavi, ako bude vise od 220 evra, bice mi nezgodno sto se tice doplate.
Najvece je pitanje kolko cemo cekati da se pojave nereferentne sa nekom pristojnom cenom, jer vidis i sam kakva je sad situacija sa Pascalom. Moze da se desi da moram da sacekam i mesec, dva od pocetka prodaje, da se nadje kod madjara po normalnim cenama, a potraznja i rudari ce jos vise otezati situaciju.

Ja nazalost nema integrusu da koristim dva meseca... Koja moze da se uzme PCI express ili PCI kartica za 500 do 1000 din, da je i ja uzmem?

220 evra mozes samo da sanjas da ces da dobijes za karticu, ti koji prodaju za te pare su otisli u out sa mozgom ali ono sto mozes da ocekujes da ce da dobijes je izmedju 150 i 180 sve zavisi od modela koji imas i jos ako imas garanciju onda sigurno dobijas ovu drugu cenu ali 220 to nemoj ni da se nadas ni da ocekujes. a da ces tako malo da doplatis za novu karticu opet si sada ti nerealan kada mislis da ces tako jeftino da prodjes.

lepo ti je neko ovde vec napisao nije ista potraznja kartica od 700+ dolara i kartica od 250+ tako da ostaje samo da sacekamo jos malo pa cemo videti sta sve mozemo da dobijemo od referentnih kartica i koliko ce vremena da prodje dok ne izbace ne referentne modele.

nisam ni ja imao integrisanu karticu pa sam otisao na kupujem prodjaem namestio moj grad jer nisam hteo da mi niko salje izbarao najjeftiniju karticu (900 dinara) i otisao do coveka uzeo 7200 gs samo da mi baca sliku na monitoru i to je to.
 
Ima dosta boljih izvedbi od MSI 280X ako mislis na Gaming varijantu.
Ja cu uzeti najjeftiniju 480 sa 8gb, totalno mi je sve jedno koji ce biti proizvodjac. Samo da nije problematican model kao recimo Asus 380 Strix.
Mozda uzmem i GTX980 ako naleti povoljno, videcu.

Mali off: ima li sta povoljno kod nas od 27` monitora, IPS, 2K rezolucija?
I ja sam nesto isto gledao 980 ali neznam koliko bi mi se isplatilo na dalje posto nemaju punu podrsku dx12.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
ne znam sto uopste razmisljas o tako necemu, 980 mozda trenutno jeste malo jaca kartica a o 980ti necu ni da pricam ali kao sto svi kazu da amd kasnije kroz drajvere to jos vise iskristalise pa verujem da ce se u nekom periodu ona dosta pribliziti 980ti ali da opet nece biti bolja ali opet sa rx 480 dobijas punokrvni dx12 sto ce vremenom mozda puno vise znaciti nego 980ti da uzmes.
 
Meni licno nije bitna full DX12 podrska jer nemam nameru da prelazim na Win10.
 
Ima dosta boljih izvedbi od MSI 280X ako mislis na Gaming varijantu.
Ja cu uzeti najjeftiniju 480 sa 8gb, totalno mi je sve jedno koji ce biti proizvodjac. Samo da nije problematican model kao recimo Asus 380 Strix.
Mozda uzmem i GTX980 ako naleti povoljno, videcu.

Mali off: ima li sta povoljno kod nas od 27` monitora, IPS, 2K rezolucija?

FreeSync, 144Hz?

Ovaj:

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/asus_mg279q.htm

Ima na kp za 550 evra. Ja bih uzeo taj ako bih isao na AMD kartu.
Videcemo kakve ce biti te 'beast' varijante od 299$, mozda bude taman na granici za 1440P rezoluciju.

Mada taj wccftech je paljevinski sajt, lupali su previse i sad im ne verujem nista..
 
ne znam sto uopste razmisljas o tako necemu, 980 mozda trenutno jeste malo jaca kartica a o 980ti necu ni da pricam ali kao sto svi kazu da amd kasnije kroz drajvere to jos vise iskristalise pa verujem da ce se u nekom periodu ona dosta pribliziti 980ti ali da opet nece biti bolja ali opet sa rx 480 dobijas punokrvni dx12 sto ce vremenom mozda puno vise znaciti nego 980ti da uzmes.
I u pravu si tako sam i ja mislio za 980,ali za 980ti je sasvim druga prica ipak je to veoma jaka karta :)
Ali 80% uzimam rx480 samo da izadje

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Meni licno nije bitna full DX12 podrska jer nemam nameru da prelazim na Win10.

pa dobro ti si jedan od retkih koji ne zeli da se modernizuje ali ovo za dx12 govorim jer ipak ima puno vise onih koji su presli na win 10 ne samo zbog dx12 nego zbog samog windows-a koji nekima bolje radi i iskoristavaju sve njegove prednosti dok mane koje jos po koji put mogu da se pojave se zaobilaze i ne primecuju se. ja eto koliko ga vec koristim samo vidim dobre stavri i jednostavno ne bih mogo vise da se vratim na win 7 a da me pitas sto ne bih znao da ti kazem razlog. jednostavno sam se privikao na win 10 i odgovara mi u radu takakv kakav je.

jedino sto bih ti preporucio je ako budes uzimao rx 480 da se u nekom periodu kada se budu pojavile dx12 igre predjes na win 10 pa isprobas kako ce ti radi ali sacekaj ovaj anniversary update jer na njemu bas dosta rade i svi poznati sada problemi koji postoje veruju da ce biti odklonjeni ali naravno uvek ce se pojaviti neki novi ali neka te to ne odvrati od toga da probas win 10 ko zna mozda ti se na kraju i dopadne.
 
Poslednja izmena:
FreeSync, 144Hz?

Ovaj:

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/asus_mg279q.htm

Ima na kp za 550 evra. Ja bih uzeo taj ako bih isao na AMD kartu.
Videcemo kakve ce biti te 'beast' varijante od 299$, mozda bude taman na granici za 1440P rezoluciju.

Mada taj wccftech je paljevinski sajt, lupali su previse i sad im ne verujem nista..

I meni će uskoro biti zanimljiv neki 27" freesync monitor. Hmm taj izgleda ok ali uopšte nije jeftin, nikad nisam davao više od 250evra za monitor, izgleda da ću morati :). Ovo mi se jedino ne sviđa baš ovako na brzo čitanje - "Firstly it has a native blur reduction mode which can really offer a great improvement in motion clarity when used. Sadly the Asus doesn't have any blur reduction mode added which is something we miss.."

Klokovani RX480 će vrv biti tu negde na granici za ovakve monitore, videćemo..
 
svako sa dva grama mozga sad ne bi dao preko 130e na 7970/280x pa sve i na toxic i matrix.
 
Najaci su oni sa 220e cenom pobednici

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam moju 770 prodao decembra 2014 za 220e.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
pa dobro nemoj bas tako, imas one koji jednostavno tu do 150 evra mogu da izdvoje ali nazalost preko toga ne mogu tako da ce njima sada ove karte 7979, 280x biti odlicne u narednom periodu jer ce moci igre da pokrenu ako ne na ultra podesavanjima ali na high ce sigurno moci da uzivaju dok ne budu u mogucnosti da kupe nesto bolje. lepo ja kazem pratiti sve komponente i odmah kupovati iste je jako skup sport, bolje da se drogiraju nego da pokusavaju da kupuju nove komponente kako izadju na trziste. jednostavno nemoguca misija za vecinu ljudi ne samo u srbiji nego i preko.

eto ja sam neki dan moju 7970 prodao za 140 evra i decko mi kaze znam ja da izlazi za 2 nedelje rx 480 ali jednostavno nisam u mogucnosti da je kupim.
 
pa dobro ti si jedan od retkih koji ne zeli da se modernizuje ali ovo za dx12 govorim jer ipak ima puno vise onih koji su presli na win 10 ne samo zbog dx12 nego zbog samog windows-a koji nekima bolje radi i iskoristavaju sve njegove prednosti dok mane koje jos po koji put mogu da se pojave se zaobilaze i ne primecuju se. ja eto koliko ga vec koristim samo vidim dobre stavri i jednostavno ne bih mogo vise da se vratim na win 7 a da me pitas sto ne bih znao da ti kazem razlog. jednostavno sam se privikao na win 10 i odgovara mi u radu takakv kakav je.

jedino sto bih ti preporucio je ako budes uzimao rx 480 da se u nekom periodu kada se budu pojavile dx12 igre predjes na win 10 pa isprobas kako ce ti radi ali sacekaj ovaj anniversary update jer na njemu bas dosta rade i svi poznati sada problemi koji postoje veruju da ce biti odklonjeni ali naravno uvek ce se pojaviti neki novi ali neka te to ne odvrati od toga da probas win 10 ko zna mozda ti se na kraju i dopadne.

:)
suvise sam dugo pratilac hardvera da bih se primao mnogo na "modernizaciju". Fora je u tome sto kad god izadju prvi modeli grafika sa full podrskom za nov DX, po pravilu budu preslabe za full DX naslove. Tako je bilo i za DX9, DX10, DX11 ... poenta je da ce full DX12 igra koja bitno odskace po kvalitetu prikaza od DX11 naslova izaci za 1-2 godine od sad. Tako da nemoj da ocekujes da ce 480 biti dovoljno jaka tad da sve to isprati, ona ce i u trenutku izlaska biti visa srednja klasa, a za godinu niza klasa. Ovo se i dalje uzima za DX11.
 
ovo sto si napsiao je 1 kroz 1 jasno i nema rasprave na tu temu, ali za 2 godine ovo je odlicna investicija jer u naredne dve godine pojavice se jos po koja kartica a za dve godine skupiti pare pa kupiti tada neki aktuelni model koji ce izaci a do tada ovu rx 480 koristiti i uzivati dok mozemo.
 
ovo sto si napsiao je 1 kroz 1 jasno i nema rasprave na tu temu, ali za 2 godine ovo je odlicna investicija jer u naredne dve godine pojavice se jos po koja kartica a za dve godine skupiti pare pa kupiti tada neki aktuelni model koji ce izaci a do tada ovu rx 480 koristiti i uzivati dok mozemo.
Pametan odg i slazem se sa tobom ja za 2 god vec ima da budem ozenjen:)

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
ovo sto si napsiao je 1 kroz 1 jasno i nema rasprave na tu temu, ali za 2 godine ovo je odlicna investicija jer u naredne dve godine pojavice se jos po koja kartica a za dve godine skupiti pare pa kupiti tada neki aktuelni model koji ce izaci a do tada ovu rx 480 koristiti i uzivati dok mozemo.

Zato sam i rekao da cu kupiti jednu 480ticu. Ali takodje znam da DX12 i "modernizacija" nije razlog zasto je treba kupiti, vec bolji odnos cena/performanse
 
Pametan odg i slazem se sa tobom ja za 2 god vec ima da budem ozenjen:)

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Gospodja Mirkovic pise sinu pismo u kojem mu cestita veridbu:

“Dragi sine, kakva divna vest! Tvoj otac i ja se beskrajno radujemo

tvojoj sreci. Odavno nam je zelja bila da nadjes dobru suprugu. To je

najdragoceniji poklon koji nebo moze da podari coveku.”

Pri dnu pisma, drugim rukopisom, stajao je ispisan P. S.:

“Mama je otisla da kupi marku. Ne zeni se, b*dalo!”


Mozda bi trebao da poslusas ovaj savet :) :) :) Inace vic je upitanju da se ne naljutis.
 
I meni će uskoro biti zanimljiv neki 27" freesync monitor. Hmm taj izgleda ok ali uopšte nije jeftin, nikad nisam davao više od 250evra za monitor, izgleda da ću morati :). Ovo mi se jedino ne sviđa baš ovako na brzo čitanje - "Firstly it has a native blur reduction mode which can really offer a great improvement in motion clarity when used. Sadly the Asus doesn't have any blur reduction mode added which is something we miss.."

Klokovani RX480 će vrv biti tu negde na granici za ovakve monitore, videćemo..

Proveri, ali mislim da bolju ponudu neces naci a da ima sve ovo:

27"
1440P
FreeSync
144Hz
4ms G2G
IPS

Koliko sam video, svuda su ga nahvalili. Preko je oko 600 evra, tako da je ovo dobra cena.
FreeSync kod njega radi u granicama od 35-90Hz sto je i ok, kod nekih modela sam video da krece od 40Hz.
 
Poslednja izmena:
Gospodja Mirkovic pise sinu pismo u kojem mu cestita veridbu:

“Dragi sine, kakva divna vest! Tvoj otac i ja se beskrajno radujemo

tvojoj sreci. Odavno nam je zelja bila da nadjes dobru suprugu. To je

najdragoceniji poklon koji nebo moze da podari coveku.”

Pri dnu pisma, drugim rukopisom, stajao je ispisan P. S.:

“Mama je otisla da kupi marku. Ne zeni se, b*dalo!”


Mozda bi trebao da poslusas ovaj savet :) :) :) Inace vic je upitanju da se ne naljutis.
Hahaha dobar je poucan :)

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Vidim da svi cekaju izbacivanje tog nereferentnog modela, pa moram da pitam - sta znaci to referentni i ne, koja je razlika ?
 
Vidim da svi cekaju izbacivanje tog nereferentnog modela, pa moram da pitam - sta znaci to referentni i ne, koja je razlika ?

referentna karta ima jedan ventilator obicno je to turbina i na vecim obrtajima dosta glasna kartica

ne referentna obicno dva ili tri veca kulera za hladenje kartice dosta tiha u radu i dosta hladnija kartica za razliku od referetnih modela.
 
Referentni model - referentna pcb ploca i hladjenje (turbina), bas kako je AMD odnosno nVidia zamislila
Nereferentni modeli - referentna ili nereferentna pcb ploca uz custom hladjenje, kako god to izvedu partneri (MSI, Asus, Gigabyte, PowerColor,...)



Primeri referentnih:
vNqPJwj.jpg


h0BCYe9.jpg

Primeri nereferentnih:
X8E0enK.jpg


Al83e3X.jpg
 
Poslednja izmena:
referentna karta ima jedan ventilator obicno je to turbina i na vecim obrtajima dosta glasna kartica

ne referentna obicno dva ili tri veca kulera za hladenje kartice dosta tiha u radu i dosta hladnija kartica za razliku od referetnih modela.

Ahaa, hvala na ovako dobrom i sazetom odgovoru. Nisam imao pojma da je to razlika, ja sam kapirao da je to nesto za klokovanje. :D
 
Nazad
Vrh Dno