Šta je novo?

AMD Radeon RX 480 tema

Samo da 480 ne bude vise od 220-230E ( neki najbolji custom primerci ) i za tu lovu, odlicna kartica za 1080p. rezoluciju...bice popularna u Srbiju..:type:
 
Sta ima veze nek bude i 250€ bice odlicno necu zaliti ni sekunde dati 250€ samo nek budu onakve performance i potrosnja kao u 3dmark testovima.
 
Ako je sve to tako jos da se pokaze u "rudniku"...moze se ocekivati poskupljenje izazvano potraznjom.
 
Baš tako,kolki je hipi,nividija spusti cenu a ovi je dignu :p
 
Mene svakako i ne interesuje referentna kakva god bude ne moze valjat :p samo ASUS,MSI, GIGaybte Sapphire, mozda neka PCS+, XFX i club3d ne gotivim bas dok HIS tesko za ovo podrucje dobavljiv... svakako velika cetvorka tu cu traziti sebi ono sto mi se svidi.

Da, ali pitanje je kolko ce kostati te nereferentne, ako su referentne 200 dolara.

Tipa nereferentne 1070 sad idu za 600 dolara, a referentne su 400 dolara.

Ako nereferentna 480 bude 250 evra i preko, nece mi se isplatiti da prodajem moju 280x i toliko doplacujem za nju, a ako bude do 220 evra najvise, razmislicu.
 
pcs+ je uvek do sad bila 20tak dolara iznad referentne u najgorem slucaju,a u zadnje tri generacije su potpuno izdominirali sa njom.sumnjam da ce pwcl sad odjednom da sebe profilise kao hajend soluciju,plus karta nema toliki TDP da bi to trebalo da brine preterano one koji nisu u fazonu da cede svaki herc iz nje.

a i mislim da je vreme da konacno i naprave krsten blower. :) zbog niskog TDP-a ne bih ga iskljucio potpuno unapred.
 
Ha, odakle si ovo izvukao? Ne moze biti dalje od istine. Nadji mi referentnu 1070 za 400usd, kupicu 10 komada odmah.

Nisam nasao referetnu za 400 dolara, samo sam pomenuo cenu kolku su najavili na prezentaciji, u oglasima vidjam samo ove za 600 dolara i navise, a to su sve nereferentne.
I mene zanima cene referentne, al ne mogu nigde da je nadjem u oglasima.

pcs+ je uvek do sad bila 20tak dolara iznad referentne u najgorem slucaju,a u zadnje tri generacije su potpuno izdominirali sa njom.sumnjam da ce pwcl sad odjednom da sebe profilise kao hajend soluciju,plus karta nema toliki TDP da bi to trebalo da brine preterano one koji nisu u fazonu da cede svaki herc iz nje.
a i mislim da je vreme da konacno i naprave krsten blower. :) zbog niskog TDP-a ne bih ga iskljucio potpuno unapred.

a koja je to pcs+ prvi put cujem za taj brend?
 
Pcs+ je sami verzija PowerColor (TUL) kartica.
 
powercolor pcs+ serija grafickih.ja licno sam imao (dakle duzi vremenski period) jednu 7870,dve 280x i 290.sva cetiri komada su bila fenomenalna.realno je ocekivati dual fan sa vecim ventovima i sa metalnim bekplejtom i shroud-om za najvise desetak dolara vise od cene referentne.
 
Sad samo čekamo krštene rezultate, pa da vadimo pare na sunce ili 480 i blok za vodu ako se klokuje fino ili gtx 1070 bez bloka jer joj realno ne treba :D
 
Professional Cooling System :d


Bombona jedna

19iAHGa.jpg
 
Ako nereferentna 480 bude 250 evra i preko, nece mi se isplatiti da prodajem moju 280x i toliko doplacujem za nju, a ako bude do 220 evra najvise, razmislicu.

Ajde mi samo objasni kako ti se to nece isplatiti, R9 280x Screenshot (51).png, RX 480 Screenshot (52).png

Kako si dosao do tog zakljucka? Uporedi slike pa malo razmisli koliko ce RX karta da bude jaca od tvoje trenutne kartice i koliko ces da budes na gubitku ako je u narednih nedelju dana ne prodas za pare koje trenutno mogu da se dobiju. Sve koje znam su prodali svoje kartice na netu i pojedini su ko ja za 500-1000 dinara kupili neke kartice samo da baca sliku na monitor ili led tv da se gledaju filmovi a oni koji su imali na maticnim integrisane su njih aktivirali i svi zivi u mom krugu sada cekaju RX da se pojavi da je kupe.

Ovo ti je sto bi se reklo free upgrade narednih bar 2-3 godine ako ne budes isao na vece rezolucije od 1080p.
 
Dobro, za PowerColor sam cuo, bice dobro ako bude samo 10 evra vise od referentne, onda cu je i ja uzeti.

@Lex, evo objasnicu ti. Prvo ja uopste nisam planirao upgrade graficke, ima precih stvari, a ovo sam zeleo da odradim sad, samo ako ne bi morao da doplacujem vise od 30-ak, do najvise 50 dolara za RX 480.
Prvo je pitanje za kolko mogu prodati moju 280X, krecu se cene od 130 do 220 evra, a zatim ostaje pitanje kolko ce kod nas kostati nereferentna kad se pojavi, ako bude vise od 220 evra, bice mi nezgodno sto se tice doplate.
Najvece je pitanje kolko cemo cekati da se pojave nereferentne sa nekom pristojnom cenom, jer vidis i sam kakva je sad situacija sa Pascalom. Moze da se desi da moram da sacekam i mesec, dva od pocetka prodaje, da se nadje kod madjara po normalnim cenama, a potraznja i rudari ce jos vise otezati situaciju.

Ja nazalost nema integrusu da koristim dva meseca... Koja moze da se uzme PCI express ili PCI kartica za 500 do 1000 din, da je i ja uzmem?
 
Poslednja izmena:
zavisi kakav ti port za monitor treba i koji OS furas,ako su sedmica i VGA/DVI u pitanju mozes za te neke pare da nadjes nekog dx9 radeona,ako treba HDMI i win 8/8.1/10 tu treba nvidia od 8xxx pa nadalje i moze da se nadje oko hiljadu dinara.
 
pcs+ je uvek do sad bila 20tak dolara iznad referentne u najgorem slucaju,a u zadnje tri generacije su potpuno izdominirali sa njom.sumnjam da ce pwcl sad odjednom da sebe profilise kao hajend soluciju,plus karta nema toliki TDP da bi to trebalo da brine preterano one koji nisu u fazonu da cede svaki herc iz nje.

a i mislim da je vreme da konacno i naprave krsten blower. :) zbog niskog TDP-a ne bih ga iskljucio potpuno unapred.

PCS radi samo radeon karte, kao i Safir, odnosno Palit i Evga kod Envidije. Samim tim su i predviđeni za prodaju najpovoljnijih karti.(Istina Evga u poslednje vreme pravi i najskuplje karte, ali osnovne verzije su im pristupačne)
 
Ja sam pre imao Safirovu, odlicna karta.

zavisi kakav ti port za monitor treba i koji OS furas,ako su sedmica i VGA/DVI u pitanju mozes za te neke pare da nadjes nekog dx9 radeona,ako treba HDMI i win 8/8.1/10 tu treba nvidia od 8xxx pa nadalje i moze da se nadje oko hiljadu dinara.

Treba mi DVI, i na win 10 sam.
Potrazicu po oglasima.
 
Ne znam kolko vredi 960 na rx480 za AAA igre, al ako bude do 280e kod madjara 8gb ide jedna.
 
Ja sam pre imao Safirovu, odlicna karta.



Treba mi DVI, i na win 10 sam.
Potrazicu po oglasima.

prva najjeftinija 8xxx nvidia na koju naletis.mozes da probas i sa 3xxx i 4xxx radeonima ako ih nadjes jeftinije,ali ocekuj akrobacije sa drajverima.wddm sa apdejta radi kako treba,ali ako ti trebaju dodatne kontrole sa katalist suite-a treba cimanja da se osposobi i ne garantujem da ce moci i najcesce su skuplje.ja evo teram sebe da kupim tu neku pasivnu 8xxx nvidiu sa hdmi-jem za zlu ne trebalo ali nikad da se odvoje te pare na to.
 
Ne znam kolko vredi 960 na rx480 za AAA igre, al ako bude do 280e kod madjara 8gb ide jedna.
Ja sam svoju 970 prodao pa cekam ovu da vidim kakva je ali po testovima koji su sada bili sigurno ce biti odlicna karta.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam svoju 970 prodao pa cekam ovu da vidim kakva je ali po testovima koji su sada bili sigurno ce biti odlicna karta.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Pametno. Al treba imati strpljenja, ja sam zalutao u daleke vode :) Ali barem zeni da uzmem ovo ako ispadne okej, a kako stoje stvari prvi put me AMD pozitivno raduje.
 
Ja bi iskreno najvise voleo 980 ti polovnu ali nepopustaju jos sa cenama :)
Mislim da moj cpu bi mogao da se izbori sa njom i 1070 i to je neki maksimum. Ako ne padnu cene malo za 980ti kupujem 480 pa cu videti na dalje. Cekamo 29 pa da se narucuje:)

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Okacio i ja u drugoj temi jutros cekamo reviewsrb-a da sracuna hoce li ugroziti Titana :d
 
Ako doseze 1700mhz, sigurno. Samo je pitanje koji % :d
 
Ako bude lightning verzija ja bi uzeo nju. Mada ko zna koliko ima da se ceka na to. Sta izadje dobro odma se uzima

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Neki Asus u najavi :D
 
Mene odusevio MSI sa R9 280X i R9 380, dacu mu opet sansu posto Rx 480 mjenja pomenute karte, a plus manje trosi, kontam da se u MSI ne mogu razocarati.
 
Ja bi iskreno najvise voleo 980 ti polovnu ali nepopustaju jos sa cenama :)
Mislim da moj cpu bi mogao da se izbori sa njom i 1070 i to je neki maksimum. Ako ne padnu cene malo za 980ti kupujem 480 pa cu videti na dalje. Cekamo 29 pa da se narucuje:)

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

treba brza memara i OC za sendisu,inace bleje toliko jake karte.on di odr hend,mozda te dx12 izvuce.
 
Nazad
Vrh Dno