Šta je novo?

AMD Radeon RX 480 tema

Pojavile su se i druge firme sa karticama. Cene od 40k do 43k za Asus. Ostalih brendova jos uvek nema ali mislim da ni Gigabyte a ni MSI ako se pojave nece biti nesto mnogo jeftiniji.
 
Ne razumem komentar za cenu. Pa 255 funti je okruglo 300 evra. Za verovatno lepo kloknutu karticu. Sapphire Nitro je sad u preorderu 290 evra.
Ove obe serije, oba proizvođača su u prošlosti donosile fabrički OC kartice.

Ako je za poređenje sa ranijim serijama, možemo očekivati PowerColor PCS ili Sapphire VaporX modele po 20-50 evra nižim cenama od ovih.
Kolika je sada na primer razlika između Nitro i običnog modela R9 380 na primer. Govorim o cenama u Evropi, naravno.

Znači po performansama marginalno boljim od referentih modela ali sa ispravljenim manama istih.
 
Sve u svemu jedno veliko sviranje ku*cu...40k!? Prosto sjajno..
 
jel to cene kod nas ili pretvarate sa stranih sajtova? ne nalazim kod nas
 
Izasao Vulkan patch za DOOM, solidan boost je dobila RX 480

Performance numbers produced by AMD internal testing show the performance benefits of Vulkan versus OpenGL implementation:

Up to 27% faster performance at 1920×1080 using Radeon Software 16.7.1 and DOOM Vulkan on Radeon™ RX480 than with Radeon Software 16.7.1 and DOOM OpenGL.1
Up to 23% faster performance at 2560×1440 using Radeon Software 16.7.1 and DOOM Vulkan on Radeon™ RX480 than with Radeon Software 16.7.1 and DOOM OpenGL.2

http://radeon.com/doom-vulkan/
 
Ne razumem komentar za cenu. Pa 255 funti je okruglo 300 evra. Za verovatno lepo kloknutu karticu. Sapphire Nitro je sad u preorderu 290 evra.
Ove obe serije, oba proizvođača su u prošlosti donosile fabrički OC kartice.

Ako je za poređenje sa ranijim serijama, možemo očekivati PowerColor PCS ili Sapphire VaporX modele po 20-50 evra nižim cenama od ovih.
Kolika je sada na primer razlika između Nitro i običnog modela R9 380 na primer. Govorim o cenama u Evropi, naravno.

Znači po performansama marginalno boljim od referentih modela ali sa ispravljenim manama istih.

Ma ne, to je to, nego je meni preskupo to što su kartice koje smo svi očekivali da će biti oko 200 evra, sada oko 300 evra... Time su totalno obesmisljene, jer im je jedini adut bila cena, a sad pošto koštaju 300 evra, više nisu toliko dobra kupovina koliko su se činile, a ja sam se poprilično zajebao što sam prodao vrhunsku asusovu 280x za 150 evra, pa me sad ispada da bi trebao da doplaćujem 150 evra, a želeo sam da doplatim maximalno 50 evra ili da to uopšte i ne radim, nego me AMD marketing zajebao.
Mada šta znam, možda se spuste cene za mesec dana. Ja najviše mogu da izdvojim 250e, a dotle zvrjim bez kompa, jer sam grafičku prodao.
 
kakav autogol sebi pwcl zabija sa samo jednim modelom,i to devil-om.tugica.
 
@Techoverdose Verovatno ce oko 250e biti 4GB verzija.

Inace, neverovatan boost u novom Doomu, drajvere za jos par igara tako obraditi i to je vec GTX980 nivo.
 
Bice ovo dobra karta, steta sto su bezveze startovali...
 
Bice ovo dobra karta, steta sto su bezveze startovali...

To i ja mislim,početni hipi od pre mesec dana,200 emra za vrh kartu....ko nebi popušio?
Posle toga naglo padanje hipija,sad spori rast na gore :p
Možda i bude nešto od ovih drugih proizvođača.....jedino cena nije to šta su najavljivali iz AMD
 
untitled-1 (3).png

Rx 480 znacajno unapredjenje performansi, buducnost AMD-a svakako Vulkan i DX 12 (osnova mantle api)
 
jeste,ceme su upravo onakve kako je amd najavio.nije amd nista pricao sta i kako ce ovde biti,to sto ste se nalozili je neka savim druga prica.
 
Pogledajte prilog 204431

Rx 480 znacajno unapredjenje performansi, buducnost AMD-a svakako Vulkan i DX 12 (osnova mantle api)

Pa generalno da, RX4xx serija kao i prethodne i dalje ima cpu draw calls problema ili bolje receno slabije optimizacije pod dx11 koji opet vec dugo vremena optimizuju, tako da sa sve vecim prelaskom novih igara na dx12 ili eventualno Vulcan, prednost AMD karata bi sve vise i vise rasla.
 
Ma ne, to je to, nego je meni preskupo to što su kartice koje smo svi očekivali da će biti oko 200 evra, sada oko 300 evra... Time su totalno obesmisljene, jer im je jedini adut bila cena, a sad pošto koštaju 300 evra, više nisu toliko dobra kupovina koliko su se činile, a ja sam se poprilično zajebao što sam prodao vrhunsku asusovu 280x za 150 evra, pa me sad ispada da bi trebao da doplaćujem 150 evra, a želeo sam da doplatim maximalno 50 evra ili da to uopšte i ne radim, nego me AMD marketing zajebao.
Mada šta znam, možda se spuste cene za mesec dana. Ja najviše mogu da izdvojim 250e, a dotle zvrjim bez kompa, jer sam grafičku prodao.

Problem su mnogi korisnici sebi napravili upravo očekujući u Srbiji nemoguće.

Cene su takve kakve su i najavljene, kako za AMD tako i za nVidia proizvode.

Što se tvoje R9 280X tiče, tebi je logičan korak kupovina naslednika te klase, što je ovom trenutku jedino GTX1070 pošto je, po meni, RX 480 naslednik klase ispod - R7 270. Znalo se od početka da AMD Polaris 10 čipom cilja performanse R9 390 sa daleko manjom potrošnjom. Akcenat su od početka stavljali na smanjenu potrošnju u odnosu na prethodnu seriju i VR ready klasu kartice.

I ovako ćeš dobiti oko 40% veće performanse sa RX 480 za cenu koja je verovatno manja od cene koju si platio za tu R9 280X pre neku godinu što je u današnje vreme uspeh pošto cene već dve godine samo rastu.

Razumem tvoju razočaranost. I ja sam blago revoltiran jer i dalje nema <120W kartice za moj HTPC po normalnoj ceni. Videćemo šta će biti sa GTX 1060. Možda će ona pokrenuti rat cena na zadovoljstvo nas korisnika. Takođe RX 470 zvuči ok za sada ali da ne brzamo dok ne izađe :)
 
Što se tvoje R9 280X tiče, tebi je logičan korak kupovina naslednika te klase, što je ovom trenutku jedino GTX1070 pošto je, po meni, RX 480 naslednik klase ispod - R7 270. Znalo se od početka da AMD Polaris 10 čipom cilja performanse R9 390 sa daleko manjom potrošnjom. Akcenat su od početka stavljali na smanjenu potrošnju u odnosu na prethodnu seriju i VR ready klasu kartice.

Gresis, RX480 je naslednik R9 380X koja je naslednik R9 280x, tako da je to u pitanju sve ista klasa kartica, sto im se jelte i po oznakama moze lako zakljuciti. Kao sto je i kod NVidia GTX1070 naslednik GTX970 koja je naslednik, GTX770 odnosno GTX670... A i kako moze RX480 da bude naslednik R9 390 kad su im performance vrlo slicne, gde je tu napredak u performansama?
 
Nije čovek to ni mislio(vezano za R9 390)

A ne mozes tako gledati ni na to ko je ciji naslednik,pogotovu kod AMD-a(a bilo je primera i kod nvidie).
Npr HD6850 nije bio naslednik HD5850,vec HD5750. R9 280X je u stvari nekadasnji high end čip tj. HD7970 itd.
 
I kod nV i kod AMDa je malo pogubljena ta nomenklatura od uvodjenja jos po 1-2 karte u high end segment. Pre je bilo manje modela kartica u mid/high segmentu. Tako da je tesko to hronoloski pratiti
 
Valjda je Polaris 10 naslednik Tonge, koja je optimizovani Tahiti, ali ipak naslednik Pitcairn-a. Jeste malo zbunjujuce, ali ne toliko da se ne moze rasplesti ko tu koga nasledjuje. Velicina chipa je glavni faktor, e sad sto oni nama naplacuju ekstra to je vec druga prica.
 
Problem su mnogi korisnici sebi napravili upravo očekujući u Srbiji nemoguće.

Cene su takve kakve su i najavljene, kako za AMD tako i za nVidia proizvode.

Ja ni ne kažem da sam u Srbiji očekivao kartu za 200 dolara ili u prevodu za 200 evra u evropi, tačnije kod madjara, već je zabunu unelo to što je AMD najavio cenu koja je bez uračunatog poreza, a to nigde nisu naznačili.

Ali i sa tim porezom, kartica je i dalje preskupa. Kako se 240 dolara za 8gb pretvara u 300 evra kolko košta u evropi?
Ako 300 evra pretvorimo u dolare, to je lupam oko 340 dolara, pa ne može porez da bude cak 100 dolara za karticu. Jedino još troskovi transporta i carine, ali opet ne može da izadje ni približno toliko.

Zatim, ovog modela od 4gb nema nigde u prodaji, on je samo poslužio kao mamac da pomislimo da dobijamo karticu za tu nisku, najavljenu cenu.
Zatim, gde su referetne u prodaji za te pare za koje su je najavili? Ja je ne vidim.

Takođe, dodao bi da je MSRP jedan običan bullshit i mazanje očiju, koji služi samo kao ograda, tipa... Hej, mi smo tu cenu preporučili (šatro) našim partnerima, sad što se oni nje nikad ni približno ne drže, nije do nas.
Znači čisti prevaranti i amd, a tek nvidia.
 
Ja ni ne kažem da sam u Srbiji očekivao kartu za 200 dolara ili u prevodu za 200 evra u evropi, tačnije kod madjara, već je zabunu unelo to što je AMD najavio cenu koja je bez uračunatog poreza, a to nigde nisu naznačili
Pa valjda je logicno da ne mogu da navedu cenu sa porezom posto se razlikuje od zemlje do zemlje... Ne vidim da treba naglasavati nesto sto je logicno :p Cenu diktira potraznja a ne AMD, AMD moze samo da preporuci cenu ili neka otvore svoje maloprodaje :p Kada se popune rafovi cena ce se normalizvoati tako ti je to u trgovini...
 
Poslednja izmena:
Jako lep boost, future proofing :).

Sad ostaje da se ovo primi medju developerima...
 
Pojavio se EK block, baš sexy izgleda ova mala karta. :)

EKFC-AMD-RX480_NP-fit_1600.jpg
 
Najobicniji kiceraj...i boost cene.
 
^
Da, da... ;)

Problem je što nema svrhe, jer je slab OC potencijal referentne karte...na žalost.
 
Poslednja izmena:
Ako vas interesuje nabavna cena za powercolor kartu je oko 29000din(malo nize je ali sam zaokruzio) plus pdv gde dolazimo do mp cene u emmi-u, znaci nabavna je veca nego USA retail cena sa porezima, tako da bas je bzvz situacija... uglavnom ova karta uopste nije isplativa u ovom trenutku, ne zbog potrosnje, ko je gejmer njega boli stojko za potrosnju dal je jedan ili dva sestopinca, za mene jedini fail su ovde performanse, ocekivao sam vise, bar sto se OC-a tice, msm malo je glupo da ne mogu bar maxwella da prestignu u frekvenciji GPU-a, ja ovaj moj na 1500 a da nisam ni trepnuo bez tvikova bez icega, ladan ko spricer...

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
 
Taj tvoj Gigabyte je u firmi na e 28000 razlika u performansama je nekih 50+% a cena powercolor RX480 u firmi na e je 34 600. 6.5k za 50% bolje performanse i za daleko bolji cip i jos 4x vise VRAM-a. Da RX uopste nije isplativ :/, ali taj tvoj 950 je i te kako.
 
Ako vas interesuje nabavna cena za powercolor kartu je oko 29000din(malo nize je ali sam zaokruzio) plus pdv gde dolazimo do mp cene u emmi-u, znaci nabavna je veca nego USA retail cena sa porezima, tako da bas je bzvz situacija... uglavnom ova karta uopste nije isplativa u ovom trenutku, ne zbog potrosnje, ko je gejmer njega boli stojko za potrosnju dal je jedan ili dva sestopinca, za mene jedini fail su ovde performanse, ocekivao sam vise, bar sto se OC-a tice, msm malo je glupo da ne mogu bar maxwella da prestignu u frekvenciji GPU-a, ja ovaj moj na 1500 a da nisam ni trepnuo bez tvikova bez icega, ladan ko spricer...


Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk

Da li si ti to koristio zvaničan kurs evro-dolar? :S:
I ne postoji jedinstvena cena u SAD sa sve porezom, porez u Delaveru i Kaliforniji nije isti, čak ni u svakom delu neke države porezi nisu isti
http://www.vatlive.com/us-sales-tax/us-sales-tax-rates/ Pa dete izučavaj
 
Taj tvoj Gigabyte je u firmi na e 28000 razlika u performansama je nekih 50+% a cena powercolor RX480 u firmi na e je 34 600. 6.5k za 50% bolje performanse i za daleko bolji cip i jos 4x vise VRAM-a. Da RX uopste nije isplativ :/, ali taj tvoj 950 je i te kako.

Cuj 28000, verovatno ga je platio Madjarima 17 hiljada kao svako normalan. :d

Ali stoji da RX 480 trenutno nije isplativa. Bar dok ne izadju nereferentni modeli i GTX1060.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno