Šta je novo?

AMD Radeon RX 480 tema

Asus LED monitor VG248QE 24 292 € Aj i nije tako skup....al tu mora i grafična koja more to da izgura....dodatnih 300 emra

pa malko memorije ....recimo 16 gb

pa novo napajanje ,jer ovo staro neće uspet pogurat sve to,ok,već kad je ošla krava nek ode i lanac....nova ploča,150 emra....novi procesor....150 emra

na vratima od frižidera poruka od žene,, kad dojdem kući,neću da vidim novi komp + monitor,i ostale džindžurije,ili tebe!!,,

u par reči cela priča ispričana :p

lako je vama momčićima,kad nema o čemu drugom da brinete...režije,šminku za ženu,flizura,hrana,pa dopust na kanarima...itd itd :p
 
Mene moja zenska sponzorise, problem solved.

giphy.gif
 
Pa bolje da daju performanse i malo veci TDP od obecanog, nego da kao Nvidia prodaju gtx970 kao punokrvan cip od 4gb, ali koji ima samo 3.5gb.

Ako stvarno mislis na Nvidia nije znala za ovaj problem, grdno se varas. Ne da su znali, nego su mnoge prevarili, jer su vec objavili kartu, proizvodni proces odavno poceli, i da su resili da isprave defekt na karti, kostalo bi ih bogatstvo. Ovako su se samo pravili ludi, i kasnije priznali da postoji greska koju oni nisu videli. Ma daj, mala beba ne bi poverovala.

Sasvim moguce da je i AMD video TDP problem, ali je mislio da nikome nece smetati, sto naravno nije istina. Kada Nvidia osakati kartu za 0.5gb vram-a, nema veze, i dalje je dobar proizvod.

Ko je reko i gde je napsiano da je 970 imala samo 3.5 gb? Ako vec hoces da vodis debatu onda se malo informisi! Kartica je imala svih 4 gb rama ali je postojao problem da do 3.5 gb radi brzinom kojom je i trebala da radi dok drugih 0.5 gb su radili na nesto sporijem taktu. E to je problem bio kod te kartice i da ne mislis da sam fan ovih ili onih zadnju kartu koju sam imao u masini i pre toga su bile crvene 7870 i 7970 a kavo je sada stanje vrlo moguce da ce da bude GTX 1070 jer RX 480 i GTX 1060 nisu vredne mojih para.

Meni iskreno ne smeta ni 85-90c u full load-u niti turbina, jer nosim sluske dok se igram

Ovo toliko smesno zvuci da mi te je prosto zao kako razmisljas, to ako ti volis da igras na slusalice i sve jedno ti je da li u kucistu imas rernu ili ne ok tvoj problem ali nemoj da nas sve svrstavas u svoj kos jer nismo svi isti i ne vole da im je u kucistu kao u rerni i da im iz istog dolazi nesnosna buka.
 
Poslednja izmena:
Pa ne mora al daleko je bolje 120fps na recimo 144hz monitoru, na 60hz 120fps i nema nekog smisla, mada ovi sto igraju kantericu kazu da ima :p

Dok je meni 1080/60 i vise nego dobro i bicu time zadovoljan narednih 10 godina, kod multiplejera igraju neke druge stvari a glavno je manju lag u kontrolama kada igra radi na vise frejmova. Dakle, sto visi FPS to manji "lag" (obradjuje se vise inputa po sekundi naprosto) i to se itekako "oseca". Nema potrebe da objasnjavam koliko je to u takvim igrama bitno :D
 
Tačno tako, GTX 970, jedna od boljih kartica ikada, koju sam imao do pre neki mesec je fizički imala svih 4 GB GDDR5 memorije ali je poslednjih 0.5 GB radilo daleko sporije u nekim slučajevima i jako retko se odražavalo na ukupne performanse.
 
@Lex
Ma tebra, gtx970 ne radi po specifikaciji, koga zabole za njihova objasnjenja. Zasto to nisu sredili, jer ne mogu da srede. Skart je skart, kraj price. Isto se moze reci za ref. 480, koji je opet imao RESIV problem, a ne kao gtx970,i opet su ga pljuvali do iznemoglosti.

Ja sam isto rekao da po ovi cenama rx480 i 1060 nisu vredne MOJIH para, ali koliko vidim, cene idu dole za custom 480.
293e u EU je ok, s obzirom da je ref. model kostao toliko.

Ti treba da naucis da citas, lepo pise da ''MENI'' ne smeta. Isto tako sam se slozio sa Zajebankom da ref. 480 nije dobra kupovina, ne po ceni koju smo videli. Sa druge strane, ako 480 custom modeli budu oko 300e, to je vec druga prica.
Ja se lepo uvek ogradim i kazem da MENI kao pojedincu ne smetaju turbine i gluposti, i nikoga ne zelim da svrstavam u svoj kos, jer ja sam ipak individua za sebe, i prilepci mi ne trebaju.

Po svemu sudeci, prodavci su nabili cene ref. modela, i naravno osisali ovce. Tako to ide kod nestrpljivih ljudi.

@Zajebani

Veruj mi, 120fps na 144hz osvezenju je kao 45fps na 60hz.
Ili ide preko i radi kako treba, ili je katastrofa.

@Pixel
MENI (opet se ogradjujem, posto vidim da neki ne umeju da citaju), GTX970 je skart(ali sve u svemu dobra karta), isto vazi i za 1060 i ref. 480. Ja ih necu kupiti, sto ne znaci da bi to trebalo tebi da smeta. Svi smo mi razliciti, sa razlicitom dubinom dzepa, drugacijim misljenjima i necu da ulazim u diskusiju zbog gluposti.
 
Poslednja izmena:
Da li je realno da si napisao da je GTX 970 skart??
 
Obavezno, ne radi po specifikaciji, po meni je to skart. Sta je drugo tih 0.5gb nego skart.

Nije kompletan proizvod, ali i kao takav, je vise nego dobar.

Sto je najgore, nije taj ram skart, nego kontroler ili sta vec. Za vas nebitna, za mene bitna razlika.
 
Poslednja izmena:
Tacno tako...

I ne razumem prihvatanje "platio sam kartu sa tim spec,ispostavilo se da malo kenjka na poslednjih 0,5GB,doduse ne uvek al ok, zadovoljan sam..."

Da je nVidia napisala "ljudi,to i to imate i moguc problem tu i tu" bez reci bih je kupio jer znam sta moze da bude problem... mada je to utopijski pristup,to niko ziv ne radi :)
 
01e0d1603f023153e10907d566f2adf9.jpg
 
Koliko god da je gtx970 gimp karta, ja se sit naigrah u 19x12 rez sa, uglavnom, napanjenim detaljima.
Gledajuci sadasnje szanje mislim da je suludo sa nje prelaziti na rx480.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
@bombas
CF 480 bi trebalo da je bolji od 1070, blizu 1080. Na 4k CF je u nekim igrama bolji od 1080, ali ko jos igra u 4k? Nisam dugo pratio hardware, ne znam da li imaju monitori sa 120hz+ na 4k. Bilo kakva prica o profi igranju ili pokusaju prestaje ukoliko nemas 120hz+ monitor. Razlika u fluidnosti je prevelika u odnosu na 60hz.
Kada sam presao sa 60hz na 144hz, bilo je VAUUUUUUUUU. To nikada nisam rekao ni za jednu grafu,cpu ili bilo sta drugo.


@MegaSkot

Referentna?
Ae baci neki bench, temperature i slicno, pa nam okaci koji screenshoot.

@Predrag

Naravno da si u pravu, bilo bi glupo da menjas kartu i pucas pare za 5% bolje.

Ovde je rec o onima koji nemaju dobru kartu trenutno, ili onima koji hoce da rade upgrade.
 
Poslednja izmena:
Znaci juce je skart bila RX 480, a GTX 970 je bila pojam i kao Golf 2, karta za 10 godina. Danas je izgleda obrnuto. :)
 
Koliko god da je gtx970 gimp karta, ja se sit naigrah u 19x12 rez sa, uglavnom, napanjenim detaljima.
Gledajuci sadasnje szanje mislim da je suludo sa nje prelaziti na rx480.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Ma iskuliraj. 970 je gimp, sakata i zulja samo one koji je nisu kupili na vreme i morali da se zlopate sa 260X/265/270/270X karticama iz suprotnog tabora. Sve u nadi da ce pasti cene. Hoce, kad na vrbi rodi grozdje.
 
@Djoko
Golfa 2 je legenda, sto se ne moze reci za gtx970 sa 0.5gb memorije koja stucka sa vremena na vreme.

Tehnologija bato, iz dana u dan novije i bolje.

@ G@w

Imao sam 280x u vreme izlaska 970(kao i sada) , i bio sam rad da menjam 280x glavu za glavu za gtx770. Niko nije nudio, naravno, niko nije bio lud.
Bio sam na strani nV do izlaska 480, jer se nadam da ce 490(x) da bude u rangu 1070 za malo manje para.

Situacija, kupim 1060 koji po snazi ce da bude kao 980 za 300e(mozda ce da bude, ali malo sutra). Posle nekih godinu dana 1060 ne zadovoljava potrebe fluidnog igranja nekog naslova, cena 1060 spadne na 200e, kako bi tu SLI legao, kao kec na deset.
Ajojjjjjjjjjjjjjjjj, vidi ove zelene sto prodaju skartove, cak su i kartu osakatili za standardni SLI. Nema mog upgrade-a, jer pare ne rastu na drvecu. Ajde sto bih pukao 150e pri prodaji doticne karte, nego sto za 350e (150e od prodaje+200e za novu) 90% nece biti moguca kupovina karte koja bi bila u rangu sa 1060 SLI.
 
Pod fluidnim igranjem svakog naslova mislis da svaka igra mora sve na max u 60fps? Obaranje detalja problem, nzm ja se sit izigrah sa HD 6870 i GTX 660 TI prethodnih godina...
 
Pod fluidnim igranjem svakog naslova mislis da svaka igra mora sve na max u 60fps? Obaranje detalja problem, nzm ja se sit izigrah sa HD 6870 i GTX 660 TI prethodnih godina...

Tu je razlika, ja imam 144hz monitor, tako da mi treba 150fps lock, kao i 90% igraca koji igraju igre competitive. Za 60hz opusteno ne bih morao da menjam 280x sledecih 2-3 godine.
Igre sam uvek igrao kako bih se takmicio,a ne da igram public ceo dan.
Poceo sa wining eleven na sony kecu, preko dvojke, presao na PES PC, pa po izlasku BF3 na FPS i ne mrdam iz FPS-a. Zabava je predobra tokom turnira, izgubio ili pobedio, i 5v5 daje pravu car fps igri( moje misljenje naravno).
 
AMD Display Driver
Final Status: Fail
Version of Item: 16.200.1035.1001
Size: 90 Mbytes
Da li ima neko ovih problema?
 
@Predrag

Naravno da si u pravu, bilo bi glupo da menjas kartu i pucas pare za 5% bolje.

Ovde je rec o onima koji nemaju dobru kartu trenutno, ili onima koji hoce da rade upgrade.

On ima nereferentnu kartu tako da ni tih 5% ne postoji. U globalu ima bolju kartu, koja se odlicno overklokuje, manje trosi, manje se greje i tisa je.
Sve u svemu bolja karta sa 4 GB manje, ako je to neki hendikep.

Referentna RX 480 ne moze da izadje na kraj sa nereferentnim GTX 970, sveukupno je sporija ili je tu negde. A kada se obe overklokuju to je prica za sebe. Odlazi GTX 970.
RX 480 ce imati vise mogucnosti samo u nereferentom izdanju. Ove referentna je karta u pokusaju, haha. Vrh, kako je kolega zajebani smislio ime za posebnu klasu :d
 
On ima nereferentnu kartu tako da ni tih 5% ne postoji. U globalu ima bolju kartu, koja se odlicno overklokuje, manje trosi, manje se greje i tisa je.
Sve u svemu bolja karta sa 4 GB manje, ako je to neki hendikep.

Referentna RX 480 ne moze da izadje na kraj sa nereferentnim GTX 970, sveukupno je sporija ili je tu negde. A kada se obe overklokuju to je prica za sebe. Odlazi GTX 970.
RX 480 ce imati vise mogucnosti samo u nereferentom izdanju. Ove referentna je karta u pokusaju, haha. Vrh, kako je kolega zajebani smislio ime za posebnu klasu :d

Odgovorio sam na tvoj postavljen grafikon u 1060 temi.
Nesto se muci taj 1060 koji je po performansama kao 980 u dx12 naslovima, a jos mu i fali SLI.

Porediti rx480 ref. i gtx970 OC nije fer, ali opet ta ''prednost'' koju ima gtx970 nestaje lagano u dx12 naslovima. Sacekaj custom 480 modele, pa cemo onda videti.

Stoji da je polovan 970 odlicna kupovina, ali koliko sam ja razumeo, mi ovde pricamo o kupovini novih karti.

Koliko ja vidim, ovde imas vise fanboy-eva nego na bilo kom sajtu koji posecujem.
 
Kako se samo sladiš dark..smeo bah da se kladim,da imas bar jedan zelini zub.

:smoke:

Potpuno si u pravu. Bez ikakve dileme. I sada cu da se sladim jos vise kada nisu u stanju da naprave kako treba kartu i da ispostuju obecano, sada neka ih Envidija sahrani.
Popicu pivo u to ime. Taj RX 480 nisam nikad planirao da kupim jer i ne spada u rang kartica koje mene interesuju ali sam se ponada da ce uspostaviti neki red na trzistu jer mi je
pun kofer Envidije i dranja koze, a sve po malo rezbare, valjda ce doci na kraju do koske, ne znam. Tada ce ostati samo oni truli bogatasi pa ce se prodavati karte od po 1000 evra pa na dalje.

Da, racunao sam da ce AMD uspeti nesto da promeni, cak sam i navijao da u tom segmentu dobije Envidiju ali od toga nema nista!
Mada je mozda i do mene, mozda sam imao prevelika ocekivanja i naseo sam na hajp bez veze.

Odgovorio sam na tvoj postavljen grafikon u 1060 temi.
Nesto se muci taj 1060 koji je po performansama kao 980 u dx12 naslovima, a jos mu i fali SLI.

Porediti rx480 ref. i gtx970 OC nije fer, ali opet ta ''prednost'' koju ima gtx970 nestaje lagano u dx12 naslovima. Sacekaj custom 480 modele, pa cemo onda videti.

Stoji da je polovan 970 odlicna kupovina, ali koliko sam ja razumeo, mi ovde pricamo o kupovini novih karti.

Koliko ja vidim, ovde imas vise fanboy-eva nego na bilo kom sajtu koji posecujem.

Pa ti si pominjao performanse, ja sam te samo dopunio preciznije ;)
A oko DX12 molim te da ne potezemo pricu, to je tako besmisleno i ne argumentovano, slamka za koju se hvataju samo AMD korisnici.
DX12 apsolutno nista nije doneo, i na AMD i na Envidija karticama DX12 radi losije, vizuelno je sve isto. Jedina igra je AOTS i to svi potezu kao neki presudni argument kao da su Boga za ledja uhvatili.

P.S. Vec ti je receno, nova GTX 970 je 220-230 evra, nereferentna.
 
Poslednja izmena:
@bombas

Nemoj da si smesan. Kada se nasmeje, zeleni se kao novo izvadjena jelka pred Novu. :d


@Dark

iako kupim Nv, sve zavisi od 490(x) stanja, sigurno necu kupiti 1060 ili 970.

Kao covek pjunem kes za 1070 i cutim, ili pak uzmem 2x980(ti). Pre cu da se otvorim, nego da kupim skart karte.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno